Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Bioptron czy solux??
Autor Wiadomość
Mereo 

Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 8
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-01-05, 23:54   Bioptron czy solux??

Witam Serdecznie :)
Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż jestem początkującym masażystą, mam licencjat wychowania fizycznego ze specjalnością masaż i odnowa biologiczna (z dużym nastawieniem na masaż :) ), posiadam również kurs masażu klasycznego oraz kurs masażu leczniczego kręgosłupa oraz stawów przyległych, oczywiście nie mam zamiaru na tym poprzestać i chce dalej podnosić swoje umiejętności. Tyle o mnie J
Wracając do głównego tematu, mam zamiar otworzyć własny gabinet masażu. Z tym, że chciałbym rozszerzyć jego działalność o tzw. „naświetlania” za pomocą lampy solux lub bioptron. I tu mam problem gdyż nie wiem która lampa ma większą przyszłość, a na zakup obydwóch nie będzie mnie stać. Nie wiem również czy do obsługi takiego urządzenia trzeba mieć jakieś specjalne uprawnienia jeżeli chce się tego używać w gabinecie, a nie prywatnie. Na studiach uczyłem się o światłoterapii i było o lampie solux ale nic nie było o lampie bioptron. Prosiłbym aby mi ktoś doradził która lampa ma większą przyszłość(ostatnio gdzieś wyczytałem ze lampy solux są powoli wycofywane ale nie wiem czy to prawda).
Dziękuję i pozdrawiam :)
Przykładowe lampy:
http://www.sklep-med.pl/p...abb1d5c1c94a179
http://zepter-medical.pl/...PAG-991&lang=pl
 
     
Linki sponsorowane
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2010-01-06, 10:26   Re: Bioptron czy solux??

Mereo napisał/a:
mam licencjat wychowania fizycznego ze specjalnością masaż i odnowa biologiczna (z dużym nastawieniem na masaż :) ), posiadam również kurs masażu klasycznego oraz kurs masażu leczniczego kręgosłupa oraz stawów przyległych

Przepraszam bardzo, ale gdzie są takie studia? I gdzie można zrobić kurs masażu kręgosłupa oraz stawów przyległych? Prawdę rzekłszy pierwszy raz o czymś takim słyszę.
A co do właściwego tematu - stacjonarny bioptron jest sporo droższy od rzeczywiście powoli wycofywanego solluxa, chociaż pokazana przez Ciebie "maszynka" jest już o wiele nowocześniejsza od takich, na których pracowałem. Osobiście używałem i jednego i drugiego - w gabinecie masażu sollux jest wystarczający, to zabieg typowo pomocniczy w tym przypadku. Zabiegi bioptronu sa bardziej samodzielne, ale tez bardziej czasochłonne, no i zaliczają się zdecydowanie do fizykoterapii, do której uprawnień nie masz. No a małej lampy bioptronowej w gabinecie raczej się nie stosuje.
 
     
Mereo 

Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 8
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-01-06, 15:15   

Odpowiedź na Twoje pytania brzmi Częstochowa :) taka wioska na Śląsku :P
Ja chce iść w kierunku typowo masażu ponieważ to uwielbiam, a taką lampę chciałbym mieć tylko i wyłącznie jako pomoc w masażu, a nie zajmować się odrębną dziedziną, więc z tego co mi napisałeś wnioskuję, że bardziej rozsądnym wyborem będzie solux.
 
     
alkarn 


Wiek: 34
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 67
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-01-07, 18:08   

to kolego bioptron jest zimne światło lecznicze, tylko sam bioptron ci nie wystarczy musisz mieć filtry z kolorami do koloroterapi, Bioptron PRO 1 ze statywem podłogowym 6750.00 PLN + Koloroterapia do Bioptron PRO 1 2125.00 PLN = 8875 PLN za cały zestaw cena jest szokująca od soluxa, super jest bioptron przed masażem twarzy i całego ciała.
A solux jest ciepłe światło jest dobry do rozgrzania danego obszaru do masażu.

Bioptron z kolorotepią możesz używać w rożnych jednostkach chorobowych i jak ktoś odczuwa ból w danym obszarze na ciele używasz danego rodzaju filtru i naświetlasz.
Ja posiadam w domu Bioptron Compact III ze statywem i zestawem Koloroterapi bardzo pomaga w różnych bólach, np ból zęba, ostrogach, jak jest katar czy przesilone nogi oraz tzw. poszczyknieciu.
 
 
     
Mereo 

Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 8
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-01-08, 15:21   

będę musiał to poważnie przemyśleć i podjąć jakąś konkretna decyzje ale narazie chyba jednak zostanę przy zakupie lampy solux, bo tak szczerze mówiąc to o koloroterapii w obecnym czasie nie mam zbyt dużej wiedzy, a nie chciałbym znowuż czegoś robić na "siłe".
:)
 
     
Malinka

Wiek: 43
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 9
Wysłany: 2010-11-16, 01:50   

Jeej - ludzie wierzą jeszcze w ten bioptron?
Polecam dyskusje na kafeterii o tej lampce - szczególnie posty sunday mana i jaszczurki.
Wystarczy wpisać w google: bioptron kafeteria
Sensownie koleś wyłuszcza jak to jest z tym bioptronem. Można się pośmiać :)
 
     
Roobin 
mgr fizjoterapii


Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 63
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-16, 09:33   

lampa bioptron to nie jest panaceum na wszystko, ale są przypadki kiedy sobie radzi bardzo dobrze, np. leczenie odleżyn, zmiany allergiczne na skórze, czy porażenie nerwu twarzowego, słabiej z moich obserwacji pomaga w RZS czy bólach pocohdzenia mięśniowego np przy urazie, ale to jest indywidualne...na oddziałach szczególnie tych przewelekłych bardzo często spotkać można bioptron - do tego trzeba podejść na zasadzie jednej osobie pomoże innej praktycznie wogóle, osoby które zamierzają kupić do użytku domowego powinny sobie najpierw przetestować w przychodni czy w jakimś gabinecie a potem dopiero stosować i też nie cały czas bo organizm szybko akomoduje nowe bodźce, wszystko jest dla ludzi tyle że trzeba używać tego z głową :smile: a popadać w skrajne opinie bez dokładnego zbadania sprawy nie ma nigdy sensu, a co do opinii na forach to wiadomo jak czasem, sprzedwacy będą zachwalać że to lek na całe zło, konkruencja albo jakiś niezadowolony przypadek będzie oczerniał ile się da...
 
     
Malinka

Wiek: 43
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 9
Wysłany: 2010-11-16, 12:48   

Dokładnie przyjrzałem się sprawie. Czytałem nawet wyniki badania naukowego światła spolaryzowanego na którym opiera się działanie tej lampy. Choć z trudem przebiłem się przez ten naukowy żargon - da się zrozumieć. Link jest na wspomnianym forum. Wynika z niego jednoznacznie że ŻADNEGO działania terapeutycznego nie udało się udowodnić.
Światło spolaryzowane przestaje być spolaryzowane po przejściu przez najbardziej zewnętrzną warstwę naskórka bo po prostu ulega rozproszeniu, a lecznicze działanie dość słabej halogenowej żarówki na skórę chyba sobie darujemy. Działanie terapeutyczne na niektórych o jakim pan mówi opiera się wyłącznie na potędze efektu placebo. Tak więc w sumie lampka rzeczywiście czasami działa. Placebo samo w sobie to nic złego.
Wykorzystywanie i naciąganie chorych to już zupełnie co innego.
 
     
Roobin 
mgr fizjoterapii


Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 63
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-16, 13:40   

co do efektu placebo to dziwnie tak nazwać poprawianie stanu odleżyn u pacjentów nieprzytomnych np po udarze czy leżących na OIOM-ie, jak pisałem wcześniej lampa części pomoże a częśni nie pozatym nie jest złotym środkiem na wszystko, ja brałem udział w kilku konferencjach medycznych bynajmniej nie sponsorowanych przez producentów bioptrona gdzie były badania i testy kliniczne wyraźnie wskazujące że lampa działa, nawet moja koleżanka pisała pracę mgr i miała grupę pacjentów dermatologicznych z problemami skórnymi i dosyć duży procent miał znaczną poprawę, a co do kupna to jest jak z wszystkimi rzeczami medycznymi od łózek masujących poprzez maty ozonowe itd. jedni chwalą inni nie a producenci będą zawsze nabijać kasę na ludziach, takie zakupy warto przemyśleć, sprawdzić , przetestować skonsultować itd. a przeważnie działa pośpiech ,emocje, ból i rynek medyczny się napędza...

a zapomniałem dodać światło spolaryzowane z odpowiednim filtrem jest stosowane od dłuższego czasu, i w przychodniach spotkałem się z jakimiś czeskimi lampami które niczym nie ustępywały bioptronom z zeptera, tyle że w ostatnich latach oni jakiś monopol na to mają :mad: widać że garki im nie stykają :smile:
 
     
Malinka

Wiek: 43
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 9
Wysłany: 2010-11-16, 14:30   

O - to bardzo interesujące - czy mógłby pan podać odnośnik do jakiegokolwiek wiarygodnego źródła dotyczącego pacjentów z OIOM-u leczonych tą lampą? Czy w ogóle jakichkolwiek badań tej lampy wykazujących że jej działanie to nie placebo? (Wie pan - najlepiej takich zgodnych z metodologią - np. podwójna ślepa próba - ale pewnie oczekuję zbyt wiele). Sam przekopałem kilka miesięcy temu dostępne źródła i niestety nie trafiłem na takie. Może źle szukałem.
Chciałbym by okazało się że się mylę, a ta lampa to nie placebo.
Naprawdę.
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2010-11-16, 16:02   

To fakt bioptron na zmiany dermatologiczne , rany itp jest rewelacyjny i efekty sa szybko widoczne
 
     
Roobin 
mgr fizjoterapii


Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 63
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-16, 17:57   

Malinka napisał/a:
O - to bardzo interesujące - czy mógłby pan podać odnośnik do jakiegokolwiek wiarygodnego źródła dotyczącego pacjentów z OIOM-u leczonych tą lampą?


proponuje wybrać się do pobliskiego szpitala na oddział albo do przychodni gdzie jest pracownia fizykoterapii i porozmawiać z pracownikami, na śląsku spotkałem się w wielu miejscach z zastosowaniem lampy np . Szpital Kolejowy w Katowicach, GCM Katowice II Klinika Kardiochirurgii, Górnośląskie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Katowicach czy np Sanatorium Malwa w Ustroniu, ...co do publikacji na temat lampy to szczerze powiem,że ich nie posiadam bo nigdy nie potrzebowałem, wiem że znajoma która pisała o tym magisterkę, dużo siedziała w uczelnianej czytelni i tłumaczyła też zagraniczne pisma medyczne wiem że sama bardzo długo szukała różnych materiałów i przez to jako jedna z ostatnich osób się broniła, jak coś uda mi się zdobyć to dam namiary np na bibliografię artykułów
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2010-11-17, 18:44   

Ale umowmy sie tez ze sollux i bioptron to sa diwe rozne lampy do roznego zastosowania i nie powinno sie miedzy nimy wsumie wybierac...Bioptron jak mowa dziala super na sprawy skorne dermatologiczne itp , ale nie rozgrzewa tkanek tak jak solux
 
     
Malinka

Wiek: 43
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 9
Wysłany: 2010-11-17, 19:06   

Dziękuję Wam za poświęcenie uwagi i czasu. Bibliografia artykułów z pewnością może pomóc. A praca magisterska twojej znajomej Roobin - to może być nawet rewelacja - ona już przetrawiła te wszystkie informacje - to może pomóc wielu osobom. Naprawdę realnie pomóc. Wiarygodnych informacji na temat bioptrona jest bardzo mało, a marketingu na tony. Bardzo ważne jest jak zauważyłeś porównanie z czeskimi lampami które jak mówisz "w niczym nie ustępują lampom bioptrona". O ile wiem namnożyło się jednak tych lamp - zrobili już nawet diodowe "lecznicze". No ja mimo wszystko jednak nie wierzę w ich działanie.
Solux - to co innego - łagodne nagrzewanie punktowe - czyli podczerwień - to na pewno pomaga nie tylko poprzez mechanizm placebo.
A przedewszystkim solux nie ma absurdalnej ceny jaką ma bioptron.

A co by się stało gdyby zwykłego soluxa sprzedać jak bioptrona?
(Choć nie wiem jak opatentować tę zwykłą czerwoną żarówkę od soluxa, ale i na to można znaleźć sposób)
Gdyby ubrać soluxa w takie profesjonalnie wyglądające obudowy, wstawić jakiś ciekłokrystaliczny monitorek i guziczki które np regulują moc i czas naświetlania, okrasić odpowiednim żargonem medycznym, zrobić ładną kampanię z modelkami w kitlach, dodać te wszystkie NLP, farmazony, szkolenia, prezentacje i manipulacje marketingowe, a przy tym wielokrotnie podnieć cenę całego tego urządzenia aż do ceny bioptronu, to co by się okazało?
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2010-11-17, 19:38   

Malinka najpierw poczytaj jakie siwatlo ma bioptron a jakie sollux...bioptron ma swiatlo spolaryzowane...to jest wogole co innego
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB