Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Podobieństwa i różnice
Autor Wiadomość
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-09-22, 22:00   Podobieństwa i różnice

proponuję zalożyć nowy temat. czyli podobieństwa i różnice, czyli co i jak jest interpretowane wg Zborowskiego, Magiery, Prochowicza, Kassolika i innych mądrych pozostawiajac w domysle pytanie, czy uczen kończący dwuletnie studium pomimo przeładowanego programu ma znać je wszystkie... A może zebrać owych panów w jakimś luksusowym spa razem z przedstawicielami ministerstwa i nie wypuścić dopuki nie ustalą, co przede wszystkim ma umieć uczeń kończący szkołę... Dla mnie powinien przede wszystkim WYKONAĆ masaż
 
     
Linki sponsorowane
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2009-09-23, 12:24   

Moim zdaniem ktoś powinien tych panów posadzić przy wspólnym stole, żeby na zlecenie i zamówienie odpowiedniej instytucji napisali jednolity podręcznik. Jak jednakowe wymagania dla wszystkich, to i podręcznik powinien być jednakowy (co nie oznacza, że nie można by korzystać i z innych, ale terminologia, zasady ogólne itp...).
 
     
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-10-03, 20:53   

nnnno i właśnie o tym ja od roku piszę i nawołuję wszystkich uczniów i nauczycieli, podobno ludzie mieli pisać odwołania... do CKE.. .W żadym zawodzie nie ma takich... cócdów.
widzę że macie problemy... rzucę kilka haseł...
kto wyjaśni co to sa ugniatania szczypczykowe i kleszczowe i jak to porównć z nazewnictwem Zborowskiego...
jakie są synonimy słynnego odkształcenia sprężystego...
rószcie sie ludzie pomożecie sobie nawzajem...
przeciez ja nie zdaję egzaminu... tylko wy
moze ktoś ma jakieś inne pojęcie, którego nie rozumie, albo nie umie przetłumaczyć z "magierowskiego" lub "prochwiczowskiego" na "Zborowski" lub odwrotni...
a jakie suptelności są w jednostkach chorobowych...?
 
     
PatrykKrynicki 

Wiek: 35
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: Zduny
Wysłany: 2010-06-20, 15:49   

JA pamiętam sytuację z zeszlego roku u mnie w szkole przez brak jednolitego podrecznika z ktorego by komisja korzystala przy ustalaniu pytan z ktorego oczywiscie szkoly tez korzystaly duza czesc absolwentow nie zdala bo cale dwa lata mieli tluczone wg Magiery a klucz byl ulozony wg Zborowskiego i jak tu teraz wiedziec co jest na egzaminie ??w ciagu 2 lat mam nauczyc sie technik uzywanych przez tysiac piecsetsto dziewiecset autorow.A gdzie czas na NAUKE WYKONYWANIA MASAZU?? EH POPROSTUSZKODA GADAC POZATYM JAK OSOBA KTORA POTRAFI WYKONAC MASAZ MOZE NIE ZDAC TEGo EGZAMINU??
jutro mam czesc teoretyczna i zobaczymy co mądralińscy z CKE wymyślili najgorsza jak zwykle bedzie środa bo nie wiadomo jak uolżyli sobie kluczEh normalnie z tym wszystkim paranoja co za rożnica czy wykonuje oklepywanie powiedzmy szczypcowe czy pieskowe??PAranoja:D:D :mad: :grin: :twisted: :evil: :?:
 
 
     
Necrii 

Wiek: 35
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-06-20, 17:40   

PatrykKrynicki napisał/a:
co za rożnica czy wykonuje oklepywanie powiedzmy szczypcowe czy pieskowe??:


Tu akurat jest różnica, bo szczypcowe to takie lekki szczypanie, podnoszenie skóry i chyba powięzi, a pieskowe to coś w stylu miotełki. Też rodzaj lekkiego oklepywania.. takie tam wzruszenie skóry ;)

Ja uczyłam się głównie wg Zborowskiego i szczerze mówiąc ciężko mi mówić o różnicach, ale jeśli ktoś rzuci jakieś hasła, z którymi ma problem to chętnie pomogę wyjaśnić w miarę moich możliwości :)
 
 
     
Grzegorz


Wiek: 42
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2010-06-21, 00:17   

Przesadzacie z tymi różnicami. Żadnego problemu nie ma. Ja też narzekałem, aż postanowiłem pokierować się zasadą ZROZUMIENIA ;)

Posłuchajcie, egzamin w gruncie rzeczy jest bajecznie prosty, tylko nie można dać sobie urwać niepotrzebnie punktów. A urwanie punktów to następuje głównie dzięki wymyślaniu i mieszaniu. Najlepiej się oprzeć na jednym słownictwie, na przykład głaskanie, rozcieranie i ugniatanie. U Zborowskiego jest trochę określeń (grzebyczkowe np, ale to jego autorski pomysł).

Proponuję się oprzeć na wymaganych czyli fachowych określeniach, czyli zaufać Prochowiczowi. Np głaskania powierzchowne i głębokie, obejmujące, z obciążeniem, jeżeli zaczniemy kombinować, głaskać opuszkami palców, grzbietową strona dłoni, to nie wiadomo jak to będą oceniać sprawdzający. Krótko i fachowo. Na egzaminie mogą być używane zamienniki, czyli owe odkształcenia sprężyste, ale lepiej skupić się na słownictwie ogólnie dostępnym.

Co do oklepywania radzę skupić się na trzech wynikających z siły oraz obszaru jaki masujemy:

Więc tak:

Oklepywanie łyżeczkowe, oczywiście zazwyczaj grzbiet i np przy chorobach płuc, w celu oderwania flegmy ;)

Oklepywanie miotełkowe, na mięśniach przykręgosłupowych.

Oklepywanie siekające na najmocniejszych mięśniach: np Pośladki, uda, łydki, ramię.

Lepiej się nie denerwować tylko zrozumieć projekt, wtedy nie zaskoczy nic :)

w tym temacie dość fajnie ukazałem jak się zabrać za to:

http://forum.e-masaz.pl/v...der=asc&start=0
 
     
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2010-12-06, 23:43   

lepiej sie oprzeć na doświadczeniu i dobrej krakowskiej szkole czyli na ZBOROWSKIM, w końcu Prochowicz popwłnił tylko jakąś jedną wielokrotnie wznawianą książeczkę i wrócił do łask nie wiadomo skąd, jak sie zaczęły te boje o to, kto ma rację... i te trzy ruchy na krzyż i te dziwaczne nazwy opisane w tych książkach.... to za mało, by masaż był bogaty, dostosowany do potrzeb pacjenta i celu jaki chcemy osiagnąć.
cieszę sie podwójnie, że temat sie rozwija..... i że walczycie z dziwolągiem edukacyjnym zwanym projekt praktyczny w formie pisemnej. Oby ten, kto to wymyślił odczuł na własnej skurze skutki własnej głupoty, że taki system kształci ludzi, którzy nie maja często porządku ani w tym ,co umieją praktycznie ani teoretycznie..., a w zawodzie masażysty właśnie tak jest.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB