Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane
Poprzedni temat «» Następny temat
Metody oczyszczania organizmu z toksyn
Autor Wiadomość
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3130
Wysłany: 2008-02-09, 16:49   Metody oczyszczania organizmu z toksyn

Obecność niewielkich ilości toksyn w tkankach organizmu jest zupełnie normalna: narządy wydalnicze, których zadaniem jest oczyszczanie organizmu, odfiltrowują i usuwają je. Problem pojawia się, gdy toksyny przekraczają pewien poziom.


Obecność niewielkich ilości toksyn w tkankach organizmu jest zupełnie normalna: narządy wydalnicze, których zadaniem jest oczyszczanie organizmu, odfiltrowują i usuwają je. Problem pojawia się, gdy toksyny przekraczają pewien poziom. Narządy oczyszczające nie są już w stanie ich wydalać, więc toksyny gromadzą się i działają niekorzystnie na organizm. Substancje te kumulują się we wszystkich narządach, w szczególności w wątrobie, układzie pokarmowym, tkance tłuszczowej i tkance nerwowej. Nadwerężony organizm zaczyna następnie zdradzać oznaki utraty witalności.

To dlatego wskazane jest reagowanie, gdy tylko pojawiają się sygnały ostrzegawcze, takie jak zmęczenie, bóle głowy i alergie.

Oczyszczanie - to działania prowadzące do przyspieszenia eliminacji toksyn z organizmu.
Jak często należy przeprowadzać kurację oczyszczającą?
Jeśli cierpisz na brak witalności, niespokojny sen (lub bezsenność), spowolnione trawienie, zaparcia, bóle głowy, zatrzymanie wody w organizmie lub masz ziemistą cerę, są to prawdopodobne oznaki, iż narządy wydalnicze mogły zostać przeciążone toksynami. Cztery kuracje oczyszczające rocznie w czasie każdej zmiany pory roku mogą poprawić Twoje samopoczucie. Jest kilka powszechnie znanych metod oczyszczania.

Zielona herbata
Ekstrakt z liści zielonej herbaty jest najbogatszym źródłem polifenoli, wymiatających toksyczne wolne rodniki tlenowe. Polifenole zmniejszają aktywność cytochromu P450 i przyspieszają zamianę toksycznych substancji na formy rozpuszczalne w wodzie i tłuszczach, dzięki czemu mogą być szybciej wyeliminowane z organizmu.

Diety
Najpopularniejsze są diety owocowo-warzywne. Powinny trwać około 10-20, dni bo to jest odpowiedni czas, aby oczyścić organizm z toksyn i przywrócić jego prawidłowe funkcjonowanie. W dietach tego typu rezygnuje się z używek. Na posiłki zjada się surowe lub gotowane warzywa oraz wypija duże ilości świeżych soków owocowo-warzywnych. Zwykle od ok. 7 dnia wprowadzane są stopniowo fermentowane napoje mleczne, produkty zbożowe, ryby lub chude mięso.

Inne diety oczyszczające przewidują od samego początku oprócz owoców i warzyw - spożywanie fermentowanych napojów mlecznych i produktów zbożowych, w szczególności kasz, a np. od 8 dnia dodawane są ryby lub chude mięso. Tego typu diety są bezpieczne dla zdrowia i skuteczne.

Po zakończeniu diety owocowo-warzywnej zaleca się utrzymywanie diety niskokalorycznej na poziomie około 1000 kcal przez 2 tygodnie, a następnie stopniowe zwiększanie kaloryczności posiłków przez kolejne tygodnie.
Sauna

Z potem eliminowanych jest wiele substancji toksycznych. Dlatego pocenie się jest bardzo korzystne dla organizmu. Wysoka temperatura w saunie powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry i wzmożone pocenie. W ciągu jednego, niezbyt ciepłego, dnia człowiek wydziela od 0,5 do 1 litra potu. Podczas 0,5-1 godziny pobytu w saunie może powstać kilka litrów potu. Jest to bardzo dobra metoda oczyszczania organizmu z toksyn, ale głównie tych rozpuszczalnych w wodzie. Z sauny można korzystać 1-2 razy w tygodniu.

Namiastką sauny jest brany codziennie rano prysznic z naprzemiennie ciepłą i chłodną wodą. Poprzez łagodne zmiany temperatury pobudzane jest krążenie krwi i limfy, co powoduje, że lepiej są zaopatrywane w tlen i składniki odżywcze wszystkie tkanki organizmu.

Przeciwwskazania do korzystania z sauny: choroby serca i układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, choroby nerek, infekcje, choroby zakaźne.

Hydrokolonoterapia
Jest to jedna z najstarszych metod oczyszczania organizmu z toksyn. Polega na głębokim płukaniu jelita grubego. Jej zadaniem jest usuwanie zalegających mas kałowych oraz szkodliwych bakterii i ich toksyn z jelita. Usuwane są niestety również te dobre bakterie. Uważa się, że tą metodą można poprawić pracę jelit, wyeliminować zaparcia i polepszyć wchłanianie składników odżywczych. Za pomocą hydrokolonoterapii eliminuje się toksyny zawarte w przewodzie pokarmowym. Metoda ta jest jednak dość kontrowersyjna. Ma wiele przeciwwskazań: wszystkie choroby przewodu pokarmowego, choroby serca, niewydolność nerek, anemia.

Głodówka
Leczniczymi aspektami głodówek zainteresowano się już wiele lat temu. Próbowano je stosować w terapii różnych schorzeń. Idea głodówki jest taka, że organizm pozbawiony dowozu energii z zewnątrz zaczyna spalać zmagazynowane zapasy glukozy, a następnie tłuszczów. W tkance tłuszczowej skumulowane są ogromne ilości toksyn, które zostają uwolnione do krwi, a następnie stopniowo wydalane z organizmu przez przewód pokarmowy. Organizm przeprowadza przegląd generalny zgromadzonych zapasów i sposobu funkcjonowania. Podczas głodówki spada tempo metabolizmu i produkcja toksycznych wolnych rodników tlenowych. Odciążony zostaje układ pokarmowy, ponieważ nie otrzymuje pożywienia do trawienia. Organizm usuwa w tym czasie zbędne komórki.

Głodówka może trwać 1 dzień do kilku-kilkunastu. Powinno się wówczas pić dużo wody mineralnej, aby rozcieńczać płyny ustrojowe i zwiększać ilość toksyn wydalanych wraz z moczem i ze stolcem.

Głodówki mają również wielu wrogów. Są to metody niefizjologiczne oczyszczania. Mogą znacznie osłabiać organizm i powodować szereg działań niepożądanych, jak na przykład: napad kolki u osób z kamicą dróg żółciowych, napad dny moczanowej u osób z podwyższonym stężeniem kwasu moczowego, obniżenie odporności, omdlenia, wtórny przyrost masy ciała po powrocie do wcześniejszego odżywiania. Głodówka może być prowadzona tylko i wyłącznie pod ścisłą kontrolą lekarza!

Przeciwwskazania do głodówek występują szczególnie u dzieci, osób starszych, osób cierpiących na choroby przewlekłe (organizm jest już zwykle wyczerpany), choroby zakaźne, choroby psychiczne.

Wnioski: 1-2-dniowe powstrzymanie się od jedzenia, przy wypijaniu odpowiedniej ilości płynów, zmniejszy dowóz szkodliwych substancji do organizmu i nie powinno wpłynąć niekorzystnie na stan naszego zdrowia. Dłuższe kontynuowanie głodówek jest jednak przeciwwskazane. Nawet w wypadku krótkiej głodówki konieczna jest konsultacja lekarza.

Poprzez zastosowanie ziołowej kuracji można usprawnić czynność narządów uczestniczących w eliminowaniu toksycznych związków z organizmu.

W mieszance ziół powinny się znaleźć takie, które działają łagodnie:
a) moczopędnie,
b) napotnie,
c) żółciotwórczo i żółciopędnie,
d) przeczyszczająco,
e) stymulująco na pracę nabłonka oddechowego w oskrzelach,
f) wymiatająco na wolne rodniki tlenowe.
Sojusznik oczyszczania: woda
Wskazane jest pić dużo wody podczas kuracji, aby pomóc organizmowi usunąć toksyny. Najlepiej byłoby wypijać co najmniej 1,5 - 2 litry wody dziennie w celu pobudzenia procesu oczyszczania.

Pij wodę w naturalnej postaci jako niegazowaną wodę mineralną lub w postaci ziołowej bądź zielonej herbaty.
 
 
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-06-03, 17:46   http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa kursy

e-Masaz.pl napisał/a:
Głodówka może być prowadzona tylko i wyłącznie pod ścisłą kontrolą lekarza!
Przeciwwskazania do głodówek występują szczególnie u dzieci, osób starszych, osób cierpiących na choroby przewlekłe (organizm jest już zwykle wyczerpany), choroby zakaźne, choroby psychiczne.
Wnioski: 1-2-dniowe powstrzymanie się od jedzenia ... nie powinno wpłynąć niekorzystnie na stan naszego zdrowia. Dłuższe kontynuowanie głodówek jest jednak przeciwwskazane. Nawet w wypadku krótkiej głodówki konieczna jest konsultacja lekarza.

utrata apetytu i glodowka jest naturalna reakcja organizmu na chorobe, rowniez na infekcje i choroby zakazne, i to zarowno u dzieci, jak i osob starszych - wiec stawianie pod znakiem zapytania przez autora tego tekstu glodowek do 2 dni jest bezzasadne. Dotyczy to rowniez glodowek dluzszych niz 2 dni.

nieprawda tez jest, ze jakakolwiek glodowka musi byc "tylko i wylacznie pod scisla kontrola lekarza" - wiekszosc tracacych apetyt w chorobie i nie przyjmujacy pokarmow, nie idzie od razu z ta choroba do lekarza, ale pozwala naturze odciazyc organizm od trawienia. Dopiero, gdy to nie dziala, to idziemy do lekarza.

glodowke mozna przeprowadzic samemu, najlepiej z dala od domu, bo lodowka i spizarnia jest pelna jedzenia. Letni urlop na dzialce czy w naturze sie do tego nadaje, bo nie mamy stalej rutyny dnia i nawykow zywieniowych.

razniej jest glodowac w grupie, wiec trzeba znalezc kogos z rodziny i znajomych. Sa tez organizowane turnusy 7-10 dni, pod okiem doswiadczonych glodowkowiczow i ewentualnie lekarzu sprawdzajacym stan zdrowia
 
     
Ernesta 

Dołączyła: 17 Maj 2013
Posty: 14
Wysłany: 2013-05-17, 17:26   

Słyszałam, że dobre jest picie wody z cytryną i specjalnych mieszanek ziołowych. A poza tym dodawanie do potraw oleju z dyni i czarnuszki.
 
     
ACB 

Dołączyła: 15 Gru 2013
Posty: 6
Wysłany: 2013-12-15, 16:24   

A więc jak to zrobić, jakie metody oczyszczania proponuje medycyna naturalna?
Naprawdę skuteczny proces oczyszczania jest powolny, wieloetapowy i zmierza do uzyskania pełnej równowagi w całym przewodzie pokarmowym. Punktem wyjścia jest uaktywnienie procesu wydalania. W tym celu zaleca się m.in. doustnie miąższ aloesowy.
Przed laty w wielu domach przyrządzało się wiosną winko aloesowe według przepisu księdza Klimuszki na “oczyszczenie krwi i żółci”…
Rzeczywiście istniało sporo takich receptur ludowych, ale nie było żadnych dowodów naukowych, że owo “czyszczenie krwi” aloesem było uzasadnione i skuteczne. Współczesne laboratoria naukowe takich danych dostarczają. Okazało się m.in., że doustne stosowanie czystego miąższu aloesowego przez 7-10 dni obniża wskaźnik indykanu średnio o połowę, a badania bakteriologiczne wykazały mniejszą ilość drożdżaków we florze bakteryjnej jelit. Wskazuje to na bakteriostatyczne i mykostatyczne działanie miąższu aloesowego. Z kolei badanie pH soku żołądkowego po podaniu aloesu wykazało normalizację parametrów. Stwierdzono też, że czysty miąższ aloesowy daje pożądany efekt łagodnej tonizacji funkcji jelitowych, co można określić jako oczekiwaną regulację ich pracy. Dobroczynne działania składników aloesu to również usprawnienie trawienia wszystkich grup pokarmowych, a także łagodzenie stanów zapalnych w jelitach oraz uszczelnienie bariery jelitowej.
Wszystkie te procesy prowadzą do zmniejszenia alergii pokarmowych.
Ostatnie obserwacje wskazują, że aloes może być przydatny w terapii zespołów złego wchłaniania, jak np. celiakia. Miąższ aloesowy skutecznie wzmacnia funkcje detoksykujące wątroby i nerek.
Wielokrotnie podkreśla Pani, że w kuracjach oczyszczających należy stosować czysty miąższ aloesowy. Dlaczego jest to takie ważne?
Czysty miąższ aloesowy jest pozbawiony substancji alergizujących a jego czystość powinna być potwierdzona certyfikatem Międzynarodowej Rady ds. Aloesu (wyraźne okrągłe logo na produktach certyfikowanych). Tylko o czystym miąższu aloesowym można powiedzieć, że jest adaptogenem. Zawiera on około 200 substancji aktywnych, z których organizm sam wybierze najwłaściwsze i zaadaptuje do swoich potrzeb. Badanie przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych i Japonii potwierdziły, że tylko czysty miąższ aloesowy pobudza organizm do produkcji enzymatycznych układów antyrodnikowych i ma wiele korzystnych działań immunostymulujących.

źródło: la nouvelles
 
     
Vervus
[Usunięty]

  Wysłany: 2015-02-23, 10:34   

Można jeszcze tylko na koniec dodać całkowitą rezygnację z używek, bo całe oczyszczanie organizmu na nic jeśli organizmowi podaje się od nowa trucizny.
 
     
marcin00

Dołączył: 31 Lip 2015
Posty: 13
Wysłany: 2015-07-31, 13:36   

Vervus, święte słowa. Oczyszczanie organizmu z toksyn przy paleniu papierosów bądź piciu alkoholu to prawdziwa hipokryzja! Niby wszystko jest dla ludzi, ale czasem trzeba zrezygnować z niektórych przyjemności dla lepszego zdrowia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż
Ostatnio na forumZapraszamy na FB