Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Będzie licencja na bezpieczny masaż - ustawa o zawodzie
Autor Wiadomość
Schiza 

Dołączyła: 20 Lip 2010
Posty: 9
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2010-07-21, 10:04   Re: kurs masaz tajski

massagewarsaw napisał/a:
he, he - ponad rok od artykulu, a w ministerstwie i komisji sejmowej glucho. Tyle projektow, konsultacji, narad poszlo, jak sie wydaje, na marne.

szkoda, bo nawet te wczesniejsze dyskusje i artykuly prasowe podnosily poprzeczke ksztalcenia i dazeniem za nowymi kwalifikacjami.


Zdecydowanie powinni to wprowadzić, ostatnio miałam okazję być w klubie wellness na masażu grzbietu. Naliczyłam tyle błędów(nawet dorzuciła z 2 techniki z segmentarnego...podczas pierwszego masażu), po masażu omal nie sfrunęłam z łóżka tak mi się kręciło w głowie, na dodatek jeszcze przez 2h od masażu bolała mnie głowa. Jak się później okazało-dziewczyna która mnie masowała była po (UWAGA) miesięcznym kursie masażu!! Byłam w szoku że w ogóle takie coś jest legalne!! Wiedzy anatomicznej brak, świadomości działania niektórych chwytów BRAK!! Zastanawiam się co zrobią jak się trafi im na masaż osoba o słabszym zdrowiu...
 
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-07-21, 10:26   kurs masaz tajski

dopoki bedzie zapotrzebowanie na masazystow tylko po kursach (bo sa tansi, bo wykonuja zabiegi inne niz te wykonywane przez technikow, bo moga wzbudzac zaufanie przez wiek i doswiadczenie z innych, pokrewnych do masazu dziedzin, etc), dopoty beda w stanie istniec na rynku masazu.

nowelizacja ustawy o zawodach medycznych podniesie poprzeczke i ksztalcenia, i poziomu samych zabiegow wszedzie, ale w zaden sposob nie wykluczy masazystow po kursach (bo ta ustawa ich nie dotyczy - nie sa profesja medyczna). Spa, wiele gabinetow wellness/fitness/bioodnowa juz od jakiegos czasu wola zatrudniac fizjo i technikow - ale wymagaja od nich dodatkowych kursow, spoza programu nauczania.

nowelizacja i dyskusje wokol niej rowniez maja walor edukacyjny dla spoleczenstwa, wzrasta swiadomosc podzialu na masazystow leczniczych i biomasazystow - ludzie zaczna zwracac uwage na kwalifikacje i doswiadczenie masazysty, pytac o to PRZED, a nie PO zle wykonanym zabiegu.

jakie inne, razace bledy (oprocz segmentarnego na pierwszym zabiegu) zrobila ta masazystka - ciekawe wiedziec dla celow edukacyjnych.
 
     
Schiza 

Dołączyła: 20 Lip 2010
Posty: 9
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2010-07-22, 09:08   

miała zdecydowanie za długie pazury co momentami było bolesne, czuć było że nie zna anatomii bo techniki były źle wykonywane(np-czuć było ze chce "iść" po prostowniku ale szła gdzieś obok), zalała mnie morzem oliwki, której nawet nie ogrzała w dłoniach tylko chlapnęła. Przez cały 40 minutowy zabieg ani razu nie zapytała się mnie jak się czuję(uważam że to ważne). Latała na bosaka(co mi osobiście nie przeszkadzało, ale komuś innemu by mogło). Jak na pierwszy zabieg po 3 latach(poinformowałam ją) techniki były zbyt silne, nie dostosowane. Jedna technika szczególnie zwróciła moją uwagę, bo była bolesna i wydaje mi się że to przez jej użycie o mało nie zemdlałam. Palcami-wskazującym i środkowym szła po prostowniku(po obu stronach kręgosłupa) od kości krzyżowej aż do kresy karkowej, z tym że w okolicach karku było to zbyt silne i bolesne :shock:

ah i jeszcze jedno- nie przeprowadziła żadnego wywiadu...zapytała jedynie gdzie mnie boli..
Czy przesadzam?? Mnie uczona żebym zwracała na takie rzeczy uwagę.
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-07-22, 10:16   kurs masaz tajski

pazury to bardzo zla rzecz, niestety czesta u kosmetyczek/masazystek i u pseudo-masazystkek. Jak ma pazury to od razu uciekac, masaz bedzie kiepski.

w ktorym klubie wellness to bylo?

jesli nie masz zbyt czesto masazu, to probuj sie wymieniac zabiegami - czasami mozna sie douczyc, ale przede wszystkim wkrecic w srodowisko masazystow. Rzuc okiem "Wymienie się masażem, szukam modela do praktyki" http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=376 i sama sie dopisz.
 
     
Marlena 

Dołączyła: 27 Lip 2009
Posty: 69
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: 2010-07-22, 10:29   

Ja kiedyś miałam okazję widzieć pracującą masażystkę, która nie dość, że miała długie paznokcie to jeszcze pierścionki na palcach. I niestety była mgr fizjoterapii i po kursach masażu. :cry:
 
     
Schiza 

Dołączyła: 20 Lip 2010
Posty: 9
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2010-07-22, 13:26   Re: kurs masaz tajski

massagewarsaw napisał/a:

w ktorym klubie wellness to bylo?

jesli nie masz zbyt czesto masazu, to probuj sie wymieniac zabiegami - czasami mozna sie douczyc, ale przede wszystkim wkrecic w srodowisko masazystow. Rzuc okiem "Wymienie się masażem, szukam modela do praktyki" http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=376 i sama sie dopisz.


W Piskórce koło Piaseczna(pod Warszawą).

Właśnie nie znam żadnych masażystów w okolicy. Ale chętnie poznam :) . Dlatego dzięki za link.
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-07-22, 13:31   kurs masaz tajski

[quote="Schiza"]
massagewarsaw napisał/a:

W Piskórce koło Piaseczna(pod Warszawą).

pistacja?
 
     
Schiza 

Dołączyła: 20 Lip 2010
Posty: 9
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2010-07-22, 13:43   

tak
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-07-22, 13:46   kurs masaz tajski

tam masazystka to "lomistka" (neologizm od masazystow lomi lomi) - dlatego tyle olejku. A zdolnosci to przychodza z praktyka.

sprobuj tam michala - ale spytaj go wczesniej o kwalifikacje, bo tez po kursach
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB