Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Ból głowy? Pomoże fizjoterapeuta
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-09-03, 19:06   Ból głowy? Pomoże fizjoterapeuta

Każdego z nas przynajmniej raz w życiu bolała głowa, każdy też wie jak silny i uporczywy może być to ból. Wykorzystałeś już wszystkie sprawdzone domowe i farmakologiczne sposoby na ból głowy? Nie widzisz efektu, masz już dość uporczywego bólu? Przeczytaj nasz wpis na blogu i zgłoś się do jednego z naszych fizjoterapeutów. Ból głowy to także problem do leczenia fizjoterapeutycznego. Zapraszamy.

Każdy kto odczuwał kiedykolwiek ból głowy wie, jak dokuczliwy i często trudny do zniesienia jest to rodzaj bólu. Przewlekłe, powtarzające się napięciowe bóle głowy, migreny czy uporczywy ból głowy w rejonie potylicy może wpływać i bardzo często wpływa niekorzystnie na naszą koncentrację, zdolność do pracy, możliwość kierowania samochodem czy zdolność do jazdy na rowerze.

Ból głowy często powoduje kłopoty z zasypianiem i samym snem, zniechęca nas do wyjścia z domu, po prostu zabiera radość życia i dobry nastrój. Co więcej wiele osób cierpiących na uporczywe bóle głowy czy migreny żyje w strachu przed następnym atakiem.

Niestety tabletki przeciwbólowe nie zawsze działają, albo działają zbyt krótko, lub też tylko uciszają ból, ale zdolność koncentracji i skupienie wzroku np. na tekście wciąż są zaburzone.

Fizjoterapia a ból głowy

Być może wielu z naszych czytelników pomyśli, że fizjoterapia, którą zajmujemy się w MobileMed ma niewiele wspólnego z bólem głowy, jednak chcemy dziś Państwa przekonać, że jest inaczej.

Leki przeciwbólowe zagłuszają ból, sprawiają, że go nie czujemy, bo nasz mózg nie odbiera sygnałów płynących z ciała mówiących o bólu. Fizjoterapia i rehabilitacja w bólu głowy stara się znaleźć jego przyczynę, a następnie zlikwidować ją lub na tyle zminimalizować, że ból będzie pojawiał się rzadziej, w mniejszym natężeniu lub nie będzie go wcale.

Przyczyn bólu głowy może być wiele, a każda z przyczyn może powodować charakterystyczny dla siebie ból, z tych na które pozytywny wpływ może mieć fizjoterapeuta można wymienić:

migreny
przeciążeniowe bóle głowy (szczególnie ból w skroniach)
ból głowy jako następstwo wzmożonego napięcia mięśni, zmian zwyrodnieniowych w kręgosłupie szyjnym
ból głowy towarzyszący dyskopatii szyjnej, towarzyszący rwie barkowej
bóle głowy związane z zawrotami głowy
bóle głowy po urazach głowy, po wstrząśnieniu mózgu, po urazach komunikacyjnych (whiplash)

Fizjoterapeuci zajmujący się leczeniem bólów głowy pracują z pacjentem, według sprawdzonych i uznanych na świecie metod rehabilitacyjnych. Pacjent traktowany jest całościowo – a więc leczy się nie ból głowy a dysfunkcje w narządzie ruchu które mogą ból ten powodować.

Kompleksowa rehabilitacja obejmuje:

Wywiad przeprowadzony przez fizjoterapeutę dotyczący Twojego stanu zdrowia, ewentualnych urazów głowy i szyi, innych dolegliwości bólowych,

Badanie ruchomości odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa, badanie napięcia mięśni, dodatkowe testy mogące pomóc w określeniu przyczyny bólu głowy

Badanie i analizę Twojej postawy podczas siedzenia, stanie, chodzenia.

Jeżeli po przeprowadzonej dokładnej analizie okaże się, że Twoje bóle głowy kwalifikują się do opieki fizjoterapeutycznej nasz fizjoterapeuta zaproponuje kompleksowy program rehabilitacji. Jeśli natomiast przeprowadzony wywiad i badanie będą sugerowały ból głowy niezwiązany z narządem ruchu fizjoterapeuta skieruje Państwa do innego specjalisty (np. neurolog, okulista, laryngolog) w celu diagnostyki i innego rodzaju leczenia.

Fizjoterapeuta będzie procował z Państwem nad rozwiązaniem problemów w układzie ruchu które powodują ból głowy, pomoże i nauczy jak unikać bólu głowy poprzez wprowadzenie prostych zmian w postawie ciała i codziennych nawykach.

Podczas terapii możesz spodziewać się:

terapii poprawiającej mobilność szyi (terapia manualna, terapia powięziowa, masaż, ćwiczenia rozciągające itp.),
terapii poprawiającej stabilność odcinkową kręgosłupa,
reedukacji postawy ciała w pracy i podczas wykonywania codziennych zajęć.


Cierpisz z powodu migreny? Dokuczają Ci napięciowe bóle głowy? Odczuwasz dokuczliwy ból w potylicy? Po wypadku samochodowym od kilku miesięcy cierpisz na ciągły ból głowy? Nie czekaj i już dziś zgłoś się do nas na kompleksowa diagnozę i rehabilitację skierowaną specjalnie do pacjentów z uciążliwymi bólami głowy. Zapraszamy.

z mobilemed.pl
 
     
Linki sponsorowane
marika34

Dołączył: 02 Maj 2017
Posty: 197
Wysłany: 2024-01-19, 13:48   

Przez prawie 30 lat cierpiałam na intensywne ataki migrenowe. Pomagały mi jedynie leki przerywające ataki na bazie tryptanów które wówczas były tylko na receptę. Obecnie do tej grupy leków należą też dostępny bez recepty Dezmigren i Nomigren. Prze wiele lat żadne badania nic nie wykazywały i zlekceważyłam leczenie. Po 30 lat gdy z bólu chodziłam już po ścianie odbraziłam się na lekarza i poszłam na wizytę. Po tomografi okazało się że uhodowałam trzy tętniaki mózgu. Dzisiaj jestem po trzech operacjach i cieszę się życiem. Także pomimo braku pozyskania konkretnej pomocy warto jednak się systematycznie badać. Aha i zapomniałam podobno są jakieś specjalne przychodnie specjalizujące się w leczeniu bóli migrenowych.
Jeśli szukalibysćie doświadczonej opieki zdrowotnej w Skawinie, daję namiar na ośrodek zdrowia https://rcmskawina.pl/cennik
 
     
bonka 


Dołączyła: 08 Lis 2017
Posty: 321
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-04-11, 12:37   

Niestety tak ostatnio trwała u mnie 3 dni jeszcze nie było tego. Praktyczne 3 dni spałam może nie całe 3/4 godz
Brałam różne tabletki ale nie pomagały.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB