Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Czy prawda może być sławna?
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2016-01-23, 01:22   Czy prawda może być sławna?

Na zastanowienie. Uwaga!

Czy prawda może być sławna? Czy wyznacznikiem sukcesu jest ilość polubień na Facebooku? Jeśli nawet, temu postowi pewnie to nie "zagrozi".

Czy tego chcemy, czy nie, czas upływa. Człowiek nie tylko siwieje, jak również z wiekiem jeszcze mądrzeje (oby). Po wielokroć zastanawiałem się nad sensem swojego zawodu, tego co robię. Obserwowałem różne miejsca w internecie, w telewizji, w reklamie promujące zdrowy tryb życia, sport. Podający na tacy miliardy wspaniałych gotowych rozwiązań. Do tego piękne obrazki, a na nich ciała po 5 minutach Photoshopa (polecam każdemu spędzić chwilę w tym programie-świetna zabawa i otwiera oczy). Dziś to jeden samonakęcający się biznes. Czy dla osób leczących promocja zdrowia jest naprawdę opłacalna? Koncerny farmaceutyczne, lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, homeopaci, bioenergoterapeuci, portale społecznościowe, prasa, reklama itd.

Czy można dziś pójść po prostu pobiegać bez specjalnych butów, opaski na czoło, spodenek ściągających, odzieży termicznej (w himalaiźmie i alpiniźmie używanych od lat, jako podstawowa odzież), pokrowca na iPhona, słuchawek, drugiego telefonu, opaski odblaskowej, specjalnego wózka do biegania z dzieckiem, wózka dla psa odżywek, ekologicznej żywności wyhodowanej na made in Mars (bo chyba tylko tam nie ma pyłów pm 10 i chemii w półproduktach, glebie, wodzie i powietrzu) i Bóg jeden tylko wie, co jeszcze bo mi wyobraźni brakuje (dlatego kiepsko idzie mi w marketingu)?

Mój umysł nie nadaje się do pracy w rejestrach jaką kolejną tandetę wymyślić, powiedzieć ludziom, że jej potrzebują, a potem zrobić na niej miliardy. Natomiast mój umysł pokazuje mi, że promocja zdrowia się nie opłaca. Weźmy tego nieszczęsnego biegacza po maratonie poznańskim, który zdeptał 42 km asfaltowej nawierzchni w tym mieście. Asfaltowi to nie zaszkodzi, buty raczej też nie będą wołać, że je coś boli. Natomiast stawy biegacza? Nie wiem, nie biegam. Domniemuje, że mogą zechcieć się odezwać. Jeśli przyjąć wszystkich maratończyków bez wyjątku, pracy miałbym na długo. Jednakże cierpieć będzie niewielu.

Przyjdą z bólem kolana, podkręconą kostką, naciągniętym mięśniem. Jedna wizyta, 150zł i koniec. No bo promocja zdrowia, bieganie, maraton itd.

Weźmy teraz brak promocji zdrowia. Zerwania więzadeł, złamania zmęczeniowe, naderwane mięśnie, bo młody mężczyzna lat 40 poczuł drugą młodość i przypomniało mu się, że na wf w podstawówce grał w piłkę. Do tego zmiany zwyrodnieniowe stawów w wyniku pracy zawodowej. Pięknie! Robota dla lekarza, chirurga, pielęgniarki, fizjoterapeuty, przemysłu farmaceutycznego przez wiele miesięcy. Koszty leczenia? Dobry samochód. No i kto mi powie? W którym miejscu promocja zdrowia się opłaca?!

Lepsza skręcona kostka, czy pracownik biurowy, z dwudziestoletnim stażem, robiący po godzinach, bo szef każe? Przecież to stały klient! Nie jedną pensję zostawi w gabinecie, bo nikt mu nie powiedział jak mógł zadbać o siebie 20 lat temu i nawet nie wiedział, że tak można było. Nie biegał, bo wtedy mogło jeszcze nie być specjalnych spodni z paskami gumy dla poprawy drenażu kończyn dolnych podczas biegu...

Konkluzja?

Promocja zdrowia opłaca się tylko tym, którzy dbają o dobro człowieka, a nie o swój portfel.
Promocja zdrowia opłaca się tym, którzy "przewidują" przyszłość i dbają o społeczeństwo, wiedząc że każdy z nas ma szansę być starym człowiekiem i tylko sprawność fizycza pozwoli nam funkcjonować samemu bez poczucia bezsilności i bezradności, kiedy ktoś będzie musiał zmieniać nam pampersy.

Promocja zdrowia opłaca się tylko tym terapeutom, którzy są terapeutami z powołania i pracują z sercem.

Oby więcej takich ludzi pojawiało się między nami.
Tego wszystkim, zarówno pacjentom jak i nam specjalistom życzę na Nowy 2016 Rok, oraz w najgorszym wypadku tych jednorazowych wizyt.

PS. Dla nowych czytelników. Trend zostanie utrzymany. Tematyka trudna, traktująca zdrowie szerzej niż pokazują to media. Dla tych, co w pogoni za pieniądzem, w przeciwieństwie do innych mają pięć minut, żeby zrobić coś dla siebie i czasem mądrze podyskutować. Absolutnie, pod żadnym względem nie zamierzam zmieniać się i potem walczyć ze sobą, że na mojej stronie jest piękny kolorowy obrazek, tylko to nie jestem ja.

z fanpejdza Osteopathica Maciej Komosiński
 
     
Linki sponsorowane
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB