Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Kryzys - ludzie są coraz smutniejsi
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-01-20, 19:36   Kryzys - ludzie są coraz smutniejsi

dzisiejszy artykul z gazety wyborczej bydgoszcz o masazyscie w kryzysie

http://miasta.gazeta.pl/b...ki_recesji.html

Ludzie są coraz smutniejsi

Tomasz Łazarz jest właścicielem, a jednocześnie masażystą w Centrum Rehabilitacyjnym Regeneratio. W swojej pracy obcuje z ludźmi.

- Widzę, że zmieniło się ich nastawienie do świata - dzieli się spostrzeżeniami. - Inaczej postrzegają swoją przyszłość. Są zniechęceni, smutni, brak im pozytywnego nastawienia do życia. Oczywiście nie wszyscy - zastrzega. - To nie jest tak, że każdy człowiek ma od razu problemy, bo prasa i telewizja mówią o kryzysie. Widzę jeszcze jedną ciekawą rzecz. Mam często telefony od firm pożyczkowych, banków, które proponują moim pacjentom kredyty na zabiegi rehabilitacyjne. Za serię zabiegów płaci się w ratach.

Łazarz zdaje sobie sprawę, że część jego pacjentów na pewno zrezygnuje z odpłatnych świadczeń i będzie chciała skorzystać z oferty poradni, w których nie będzie musiała płacić za zabiegi. - Wiem, że kolejki do opieki zdrowotnej refundowanej z NFZ bardzo się wydłużyły. Ja odnotowałem na razie niewielki spadek zainteresowania moimi usługami.

Teraz czasami muszę dzwonić do pacjentów, kiedyś miałem tyle pracy, że nie musiałem tego robić. Ale też trzymam rękę na pulsie. Moja firma zajmuje się pomocą ludziom.

Przychodzą do mnie nie tylko na ćwiczenia, masaże. Nadal robię to, co powinienem. Wykonuję dobrze swoją pracę. Powinniśmy wszyscy skupić się na pracy, a nie na rozmowach o kryzysie.

Łazarz jest po czterdziestce. Nie zawsze był masażystą. Zajmował się handlem, pracował w dużych firmach. - W swoim życiu miałem kilka zwrotnych punktów. Nieraz musiałem zmieniać wykonywany zawód. Wiem, że nie mogę się zamykać na zmiany. Należy patrzeć na życie i widzieć możliwości nawet w trudnych momentach. Czasami zmiany, które przychodzą, są dla nas korzystne, chociaż początkowo tych korzyści nie widzimy. A może być tak, że zwolnienie z pracy pozwoli nam zająć się tym, co naprawdę lubimy. Może mniej pieniędzy w domu sprawi, że zamiast być gdzieś na nartach, spędzimy czas ze swoją rodziną, dziećmi.
 
     
Linki sponsorowane
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-20, 20:38   

Człowiek mówi do rzeczy.. niestety...
Ale nie wiem jak jest w innych miejscach ale u mnie od początku roku zainteresowanie zabiegami zdecydowanie się powiększyło. Nie odstrasza ludzi brak umowy z NFZ. Chcą się leczyć chcą dostać się na zabiegi nie czekając w kolejkach które już teraz sięgają połowy kwietnia...
Mam nadzieję że jednak nie wszędzie będzie malało zainteresowanie. Myślę także że nadszedł czas kiedy ludzie zaczynają patrzeć na problem leczenia troszkę inaczej i dochodzi do nich powoli że jak nie zapłacą to nie wyleczą...
Jest to brutalne ale niestety prawdziwe. Ciągle zmniejszane kwoty kontraktów prowadzą do stanu w którym powoli zaczynamy się znajdować.
 
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-23, 13:47   

Lata przepracowałem w państwowych instytucjach, na etacie obok tego prywatna praktyka. Absolutnie nie narzekam, ale dziś w każdym momencie wróciłbym na sensowny z uczciwą pensją etat do przychodni lub szpitala. Masaż leczniczy to po prostu podstawa masażu, tak jak w zawodzie lekarskim królową specjalizacji jest interna czy chirurgia.

Na ironie losu sami masażyści przyczynili się do tego że w mediach królują orientalne metody a o zachodnich trudno przeczytać. Tak się składa iż przeciętny zabieg w Spa jest 2-3 krotnie droższy niż zabieg u dobrego terapeuty. Pytanie kto jest na czyich usługach? Spa zabiega o masażystów czy odwrotnie?

Ale z drugiej strony to my kształtować możemy podejście pacjentów do wielu spraw. Są ludzie którzy będą czekać 3 miesiące do endokrynologa nie pójdą prywatnie, po prostu z zasady, nie dlatego ze ich nie stać!

Może chodzi o to aby bacznie obserwować rynek? Jeden z moich przyjaciół świetny specjalista zagranicą powiedział mi przed laty, jedni przychodzą do mnie bo czują że potrafię uporać się z ich bólem szyi, inni z migreną, a jeszcze inni bo są w depresji lub po prostu samotni.

Jeśli tego nie rozumiesz i nie akceptujesz to zmień zawód.

Ostatnio w Stanach pod wpływem kryzysu finansowego, lobby masażystów tak szybko się przestawia iż promuje się zwłaszcza te metody które są skuteczne w leczeniu dolegliwości pochodzenia napięciowego, długotrwały stres, itd. Nie chodzi o to że ich nie stać na zabiegi w Spa, ale o to że Spa jest traktowane jako lobby hotelarskie, a liczy się przede wszystkim skuteczność masażystów w nich pracujących.

Zresztą masaż relaksacyjny ma w ich rozumieniu medyczne podstawy, zwłaszcza w leczeniu wspomnianych dolegliwości pochodzenia napięciowego.

Warto być elastycznym.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-01-24, 12:24   masaz warszawa

[quote="Truskawa"]Człowiek mówi do rzeczy.. niestety...
u mnie od początku roku zainteresowanie zabiegami zdecydowanie się powiększyło[/quote]

pisales wczesniej, ze od listopada u ciebie byla klapa - juz wtedy zaczal sie kryzys i klienci zbierali na swieta.

od tamtego czasu kolejki z nfz wydluzyly sie znacznie (brak pieniedzy na leczenie prywatne), a ci ktorzy w doznali zimowych kontuzji (nie trzeba wyjezdzac z Lodzi na narty w gory, zeby sie potluc i polamac na nieodsniezanych i oblodzonych chodnikach) nie maj czasu czekac do wiosny. Przychodza tez do was, bo wiedza, ze macie umowe z nfz, i maja nadzieje na szybki zabieg - gdy oferujecie im bardzo odlegla date to placa prywatnie, bo musza.

mozliwe tez, ze juz pare gabinetow w twojej okolicy sie zamknelo czy zredukowali personel - tabliczka jeszcze na zewnatrz wisi, bo jest numer telefonu do wlasciciela, ktory dojezdza do klienta, ale lokal zamkniety na cztery spusty, bo nie nie oplaca utrzymywac i ogrzewac.
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-24, 19:56   

Z tego co wiem to w okolicy u mnie żadne gabinety nie zakończyły działalności i nic o redukcjach etatów też nie wiem.
Może jest tak jak piszesz o tych urazach bo kolejki na fundusz naprawdę są bardzo długie..
Zobaczę jak sprawa będzie się rozwijać ale mam nadzieję że popyt na nasze usługi nie zmaleje.
 
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-28, 09:45   

Może pomocny będzie fragment wywiadu, przeprowadzony przez panią Małgorzatę Skupińską - Lis, rozmowa dotyczyła rozwoju masażu w ostatnich latach.

Fragment pochodzi ze strony www.kosmetykaprofesjonalna.pl

..... (...)...

Jak tam kształtowały się nowe trendy?

Kiedy 15 lat temu w USA bacznie przyglądałem się rozwojowi masażu, metod z grupy bodywork oraz tzw. zabiegów na ciało stosowanych w kosmetyce, zaciekawiony byłem kiedy niektóre metody dotrą do Polski. W Stanach był chyba szczyt zainteresowania metodami tzw. relaksacyjnymi i wschodnimi, raczkował także nurt dzisiejszego Spa, jednak to Spa inspirowane było poprzez metody masażu, a nie jak u nas odwrotnie.

Po latach można zauważyć, iż Spa w USA to nurt rozumiany raczej jako lobby hotelarskie, a nie osobny kierunek w odnowie biologicznej czy masażu. To ośrodki zabiegają o terapeutów, a nie odwrotnie. Czasem podstawą marketingową jest przyciąganie do ośrodków klientów poprzez zatrudnianie jakiegoś znanego specjalisty. Słowem, sprzęt jest ważny, ale najistotniejsza jest inwestycja w odpowiedni personel i przygotowanie programów w którym pracownicy potrafią współpracować.


- Czy Twoim zdaniem kryzys finansowy zmienia podejście do masażu?

Może nie bezpośrednio kryzys, ale jego konsekwencje. Dzisiaj wielu pacjentów interesuje nie tyle, jak można się zrelaksować, ale jak szybciej, skutecznie leczyć zmiany w tkankach miękkich powodowane wpływem długotrwałego stresu, lepiej rozumie się tzw. ból pochodzenia napięciowego, a ludzie boją się absencji w pracy. Owszem, dalej istnieje zainteresowanie szeroko pojętą relaksacją, ale przede wszystkim metodami zarówno leczniczymi i relaksacyjnymi, w tej właśnie kolejności. Myślę że obecnie masaż traktuje się bardziej przyziemnie, najważniejsza jest szybka skuteczność , a nie oprawa. Nie trzeba wyjeżdżać do Stanów, aby uczyć się masażu u źródeł (chińskiego, tajskiego, akupresury, shiatsu, hawajskiego) chodzi o to, iż ludzie są bardziej świadomi tego czego chcą i nie chodzi tu o same trendy. To tak, jakby ludzie byli zmęczeni nauką masażu z trzeciej ręki.

W cenie jest więc nauka masaż u źródeł i co ciekawe, nie dotyczy to tylko wschodnich metod. Amerykańscy terapeuci, masażyści mają swobodny dostęp do szkoleń u terapeutów z różnych stron świata u siebie na miejscu.

Słowem warto być elastyczny, miłej lektury

Piotr
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-01-29, 16:50   masaz warszawa

[quote="Bodyworker"]Masaż leczniczy to po prostu podstawa masażu ... Na ironie losu sami masażyści przyczynili się do tego że w mediach królują orientalne metody a o zachodnich trudno przeczytać. Tak się składa iż przeciętny zabieg w Spa jest 2-3 krotnie droższy niż zabieg u dobrego terapeuty. Pytanie kto jest na czyich usługach? Spa zabiega o masażystów czy odwrotnie? [/quote]

wydaje mi sie, ze to nie masazysci pisza artykuly, ale dziennikarze zwiazani z firmami kosmetycznymi, produkujacymi sprzet do spa (rozne kapsuly, sauny, jacuzzi, masazery), na zlecenie spa w formie ukrytej reklamy. Przepisza wszystko, co jest w ulotce reklamujacej, i dodadza pare poetycznych zwrotow.

o ile specjalistow od masazu leczniczego jest wiele i lanie wody w mediach nie przejdzie na sucho, to specjalistow od roznych innych terapii jest znacznie mniej i nie maja oni takiego przebicia, ukladow i znajomosci.

o prace w spa zabiegaja glownie nowo wykwalifikowani masazysci i wykonuja zabiegi ustalone przez wlasciciela, a ci wymyslaja rytualy-niewidy (patrz artykul "Uff, jak goraco" o rytuale laczacym masaż tybetański, ajurwede i masaz perski oraz peeling Mandalay Scrub wymyslony i wykonywany w jedynym spa na swiecie, w Krakowie http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=482 ).

Doswiadczeni masazysci sa w stanie dobrze utrzymac sie z wlasnej bazy pacjentow i wykonuja zabiegi najskuteczniejsze, a nie najbardziej widowiskowe czy zapachowe.

[quote="Bodyworker"]Ostatnio w Stanach pod wpływem kryzysu finansowego, lobby masażystów tak szybko się przestawia iż promuje się zwłaszcza te metody które są skuteczne w leczeniu dolegliwości pochodzenia napięciowego, długotrwały stres, itd[/quote]

rownie wiele dla amerykanskiego lobby masazystow wazna jest swiadomosc i edukacja pacjentow, wiedzacych czego chca, bo bardziej obeznanych niz w polsce z roznymi terapiami.

wszystko to sa sprzezenia zwrotne (takie masaze, jakie spa - takie spa, jacy masazysci) - w kryzysie przetrwaja najlepsi i ci, co potrafia sie dostosowac i dokwalifikowac.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB