Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin zawodowy styczeń 2015
Autor Wiadomość
banan

Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 18
Wysłany: 2015-01-16, 10:45   

robin1313 napisał/a:
Mam pytanie jeśli faktycznie komuś braknie tych 2 - 3 punktów, to kiedy może się odwoływać? Już teraz, czy po ogłoszeniu wyników.


wydaje mi się, że dopiero po ogłoszeniu wyników
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-01-16, 11:45   

dzieki tobie, robin, wyszla sprawa z bledami, i czaka to rozwinela o kolejne grube bledy.

ale powinienes jeszcze poszperac w literaturze i popytac nauczycieli o tych ćwiczeniach Perschla, o ktorych wspomniales.

egzaminy jeszcze trwaja, wiec jest czas na wspolne zastanowienie sie i napisanie tutaj po kolei wszystkich niescislosci. Otoz zdajacy egzamin praktyczny jeszcze nie mieli czasu i nerwow, zeby sie parac z dokladna analiza teorii.

przekazcie przez fejsa temat i link do forum, zeby dotrzec szeroko do swoich znajomych, przedyskutujcie to w klasowych grupach na fejsie i rezultat tych dyskusji wklejcie tu na forum.

coraz wiecej osob zauwaza bledy w tym tescie, spotykam takie wypowiedzi na fejsie.

uwazam tez, ze odwolywac sie powinno jak najszybciej, zanim prace zaczna byc sprawdzane. Po ogloszeniu wynikow moze byc za pozno, zeby przekonywac sprawdzajacych, ze jednak sie mylili.

rowniez uwazam, ze oprocz indywidualnych odwolan, powinno sie pisac do komisji odwolania grupowe, podpisane pzez cala klase, zeby wywrzec nacisk.
  
 
     
Dżej dżej

Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-01-16, 13:06   egzamin teoria

Gdzie można zgłaszać błędy w egzaminie? Bo brakło mi dosłownie 2 pkt a są co do zadań wątpliwości. Pomoże ktoś?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-01-16, 13:11   

zacznij od pytania o to w szkole, starajcie sie o poparcie nauczycieli i ewentualnie dyrekcji. Zbierz kilka osob
 
     
h8machine

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 8
Wysłany: 2015-01-16, 20:19   

Gdzieś tam OKE napisało, że wynik egzaminu ogłoszony przez komisję jest ostateczny, ale trzeba robić szum i się odwoływać, bo to wszystko łącznie z organizacją egzaminu to za przeproszeniem jeden wielki burdel.
Mnie ciekawi kwestia egzaminu praktycznego, mianowicie chodzą głosy, że przy masażu przednio-bocznej strony podudzia, masaż pobudzający powinienem był też przemasować staw skokowy. W zleceniu jest mowa tylko i wyłącznie o masażu łydki. Jak to jest, w kluczu może być punktowany również staw skokowy jeśli nie ma go w zleceniu? Podobnie z pozycją. Zrobiłem tak jak w Zborowskim, leżenie tyłem, noga ugięta, a potem pojawił się głos, że powinienem jednak nogę położyć. Ciekaw jestem jak uzna to komisja, bo to jest kpina, że nie wiadomo do czego mamy ostatecznie się stosować.
 
     
robin1313

Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 9
Wysłany: 2015-01-17, 22:35   

Dżej dżej - odwoływać na pewno można się w OKE, popatrz na te znalezione przez nas błędy, sprawdź czy któryś u Ciebie nie występuje i pisz nie wiem, czy indywidualnie - czy za pośrednictwem szkoły? Na pewno pisz, te 2 punkty są tego warte.
A co do zbiorowego protestu to może warto się skrzyknąć na tym forum i wystosować takie pismo do CKE. Niech przynajmniej nie zapłacą tak wspaniałemu autorowi testu lub niech mu nakażą zwrócić z odsetkami kasę za takie badziewie jakie stworzył i tym samym ośmieszył wszystkich szanujących się masażystów. :shock:
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-01-17, 22:59   

rob, protest mozecie organizowac przez wp (a najlepiej przez juz przeciez istniejace grupy klasowe na fb), ale nie publicznych wypowiedziach. Tu na forum wchodza nauczyciele i egzaminatorzy, nie mozemy sobie pozwolic, zeby patrzyli na nas krzywym okiem.

radze nie uzywac okreslenia protest, tylko odwolanie grupowe, znacznie lepiej brzmi i nie antagonizuje z nauczycielami. Wazne, zebyscie mieli ich po swojej stronie, bo ich opinia rowniez sie liczy dla komisji
 
     
chrupek

Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 2
Wysłany: 2015-01-18, 20:56   

Hej, czy ktoś już napisał pismo do OKE odnośnie pytań z testu?
 
     
robin1313

Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 9
Wysłany: 2015-01-19, 18:53   

Witam ponownie massagewarsaw masz rację nauczycieli oraz egzaminatorów nie można do siebie zrażać. Nauczyciele w naszej szkole od razu byli za nami i powiedzieli, że takich pytań z kosmosu to dawno nie było i oczywiście powiedzieli, że będą także interweniować w sprawie tego testu. Jak widzę to dużo ludzi boi się odezwać, jak zawsze gdy trzeba coś nadstawić, każdy mówi Ty zrób, Ty załatw a my się dołączymy. Ja osobiście mam 25 - 26 punktów to się nie martwię, jednak zwróciłem uwagę na te pytania dla innych, którym jak piszesz mass może brakować 1 - 2 punkty a to może być na wagę zdanego egzaminu. Pozdrawiam
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-01-19, 21:21   

robin, nie kieruj sie opiniami nauczycieli, bo sa subiektywne. Do tej pory nikt tutaj nie wyrazil opinii podobnej do nich, ze pytania z kosmosu.

pytania moga byc latwe lub trudne, ale sa z przerobionego materialu. Komisja moze dawac dowolne.

problem teraz jest nie z trudnoscia, ale z poprawnoscia klucza. Na tym tylko trzeba sie skupic.

a nauczyciele, bez dzialania zdajacych, nie beda sami nic robic. O ile im zalezy na wysokim % zdajacych, to nie beda za was nadstawiac glowy i uzerac sie z kuratorium. Wy juz skonczyliscie nauke w tej szkole, a oni beda w niej pracowac do emerytury.

miales znalezc odpowiedz o tych cwiczeniach
  
 
     
chrupek

Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 2
Wysłany: 2015-01-19, 21:31   

hej, do jakich numerów pytań macie wątpliwości? Czy jak napiszemy klasą odwołanie, to czy nie unieważnią całego egzaminu?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-01-19, 21:48   

czytaj robina i czaka na poprzedniej stronie.

przede wszystkim chodzi o przedyskutowanie bledow klucza, niewatliwie trzeba sie odwolywac indywidualnie, ale wydaje mi sie, ze trzeba tez klasowo. Do tej pory nigdy nie uniewaznili egzaminu, nawet, jesli byly bledy komisji i przecieki, dla nich to za duza roboty, i tak sprawdzanie trwa bardzo dlugo.
 
     
robin1313

Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 9
Wysłany: 2015-01-19, 22:32   

Massagewarsaw szukam cały czas w necie i nic nie znajduję tylko : wyciąg lub pozycja Perschla w sobotę będziemy mieli kurs - to zapytam wykładowcę czy zna i słyszał o ćwiczeniach Perschla jak tylko się coś dowiem to podzielę się z Wami na forum. Jeśli ktoś z Was zna odpowiedź to niech się z nami podzieli. Pozdrawiam
 
     
Thor

Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-01-20, 00:55   

"pytania moga byc latwe lub trudne, ale sa z przerobionego materialu. Komisja moze dawac dowolne."

I tu niestety się mylisz. Przejrzyj, proszę, podstawę programową dla technika masażysty i wyszukaj takie cuda jak np. ćwiczenia Perschla. Wytłumacz też co w ogóle robią tam pytania o ćwiczenia, których masażysta wykonywać nie ma prawa?

Ćwiczenia czynne po operacji stawu biodrowego znalazły się z powodu podstaw biomechaniki i fizjoterapii, ale teraz znowu pytanie: dlaczego masażysta ma się na tym znać, skoro nie ma prawa wykonywać?

Jaka jest zasadność zadawania pytania o metodę Rosenberga, skoro w podstawie jest masaż profilaktyczno-kosmetyczny, a ktoś mógł uczyć się zupełnie innej metody w ramach kosmetycznego- niekoniecznie Rosenberga?

Dlaczego niby niewydolność żylna jest wskazaniem do wykonywania drenażu limfatycznego, a mechaniczna, będąca bogatobiałkową już nie?

Egzamin był przez kogoś napisany i był przez kogoś zweryfikowany. Ciekawy jestem kto coś takiego popełnił. Co do uwag dotyczących walki z kuratorium- nie pojmuję- jaki związek ma z tym kuratorium w tym momencie? I co znaczy, że nauczyciele pracują dalej, a ktoś jest absolwentem? Właśnie skoro nauczycielom zależy na zdawalności to dlatego będą reagować. Jeśli tego typu pytania ułożył ktokolwiek z nauczycieli będąc jednocześnie egzaminatorem to znaczy, że albo nie jest masażystą tylko fizjoterapeutą bez przygotowania i wiedzy o masażu albo jest masażystą i wykazał się czymś w rodzaju ignorancji.

Nawet nie chcę się denerwować. Idiotyczne pytania można mnożyć. Przykład? A chociażby lokalne zmęczenie. Definicja mówi o zaangażowaniu do 30% masy mięśniowej. To przepraszam 10 i 20 już nie pasują? Czyli co, trzy poprawne odpowiedzi? Czytał to ktoś w ogóle przed wypuszczeniem? Po to pracuje się z kimś dwa lata, żeby potem miał się mierzyć z niedopracowanym badziewiem? Który to już raz?

Odwołanie wprawdzie niewiele daje, ale już proces z powództwa cywilnego i żądanie odszkodowania na przykład od autora pytań albo osób odpowiedzialnych, jak sądzę może wreszcie coś by zmieniły. Być może na wniosek sądu CKE wskaże któż to taki ułożył pytania tego typu i błędny klucz do nich? Absolutnie nie zachęcam do tego typu skrajnych rozwiązań, ale po cichu zastanawiam się komu, kiedy i w którym zawodzie wreszcie puszczą nerwy...?

Powodzenia dla wszystkich zdających- oby udało się Wam zdać mimo tak niedorzecznych pytań.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-01-20, 01:19   

o, z tonu wypowiedzi wychodzi nauczyciel.

bez nerwow
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB