Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Oleje i olejki
Autor Wiadomość
Marcisz 

Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-11-21, 12:00   Oleje i olejki

Witam

Jestem nowy na forum i nie jestem pewien czy umieściłem ten temat we właściwej sekcji.

Mam pytanie odnośnie olejów i olejków do masażu i prosiłbym bardziej doświadczonych o wypowiedź.

Nie patrząc na cene jaki wg Was jest najlepszy olej do masażu i dlaczego?
Na chwile obecną mam kokosowy i z pestek winogron ale wyczytałem że najlepsze działanie i wpływ ma arganowy.

To sam pytanie odnośnie olejków eterycznych.
Jaki wg Was warto stosować, jakie ze sobą mieszać i dlaczego?

Z góry dziękuje za odpowiedzi

pozdrawiam
 
     
Linki sponsorowane
Masaż Kraków 


Dołączyła: 21 Lis 2014
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-22, 19:05   

Jeżeli chodzi olejki do masażu, osobiście rozpoczynałam od Ziaj, ale zdarzało się uczulenie wśród pacjentów. Następnie pracowałam na Farmonie- pięknie pachnie olejek liczi ale jak dla mnie po 3 masażach w ciągu dnia zapach stawał się odpychający, kiedyś miałam przyjemność spróbować oliwki o zapachu delicji- uwaga bardzo aromatyczna i jak dla mnie 30 min masażu nie do wytrzymania, po za tym konsystencja też bardzo ciężka :???: . Z mogę polecić olejek z serii Miód i Wanilia, delikatny i przyjemny, klienci też sobie chwalą. Jeżeli chodzi o olejki typu MACADAMIA & YLANG YLANG itp osobiście nie polecam. Dla mnie zapach odpychający.

Aktualnie pracuje na Kanu. Fantastycznie się pracuje na tych olejach. Bardzo dobrze współpracuje z ciałem i nie pozostawia trudno spieralnych plam jeśli już gdzieś się jakimś cudem zabrudzi :smile: . Bardzo miłe zapachy i skóra cudownie potem pachnie. Nie uczulają (jak do tej pory), bardzo wydajne.

Szczególnej uwadze polecam wszelakiego rodzaju masła shea np Organique. Można też zamówić bezpośrednio od importerów z Afryki.
 
     
Marcisz 

Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-11-23, 16:28   

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź.

Ale ponawiam pytanie odnośnie samodzielnego przygotowywania olejków do masażu.

Nie patrząc na cene jaki wg Was jest najlepszy olej do masażu (baza) i dlaczego? ( arganowy, z pestech winogron, migdałowy itd)

To sam pytanie odnośnie olejków eterycznych.
Jaki wg Was warto stosować, jakie ze sobą mieszać i dlaczego?
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2014-11-23, 18:00   

http://e-masaz.pl/page.ph..._dobrego_masazu
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=2663
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=2362
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=1098
 
     
Daniel_26 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 67
Wysłany: 2014-11-30, 21:00   

Witam.

Mam pytanie, gdyż zazwyczaj stosuję proste olejki.
Zastanawiam się, czy można stosować w masażu olejki naturalne np. argonowy, z baobabu, czarnuszki, awokado taki 100% bez jego rozcieńczania? Chodzi mi o to, czy to nie odbije się jakoś niekorzystnie na pacjencie/kliencie, że niby za duża dawka.
Nie mówię to o olejkach eterycznych oczywiście.

I jeszcze pytanie o oleje naturalne które maja podobną konsystencje do oleju kokosowego. Świetnie mi się na im pracuje. Czy któreś oleje również są, jak by to ująć, w formie ciała stałego, które rozpuszczają się dopiero po kontakcie ze skórą? Widziałem olej z czerwonej palmy, lecz nie wiem, czy on się nadaje do masażu.
 
     
baca

Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-07-07, 13:47   

Yang-Yang jest bajkowy, aplikuje go zawsze, niezależnie od pory roku:). Najlepszym rozwiązaniem jest mieszanka olejków, każdy musi znaleźć swój zestaw. Dla mnie drzewo sandałowe + yang yang dopełnij się
 
     
Mella 

Wiek: 42
Dołączyła: 26 Cze 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-06-26, 09:06   

Ja jako pacjentka wolę tradycyjną oliwkę. Mocne, egzotyczne zapachy czasem mnie denerwują
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB