Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż tensegracyjny
Autor Wiadomość
trecking 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 85
Wysłany: 2013-01-13, 23:22   Masaż tensegracyjny

Mam takie pytanie: Czy był ktoś na kursie masażu tensegracyjnego a jeśli tak czy go stosuje i jak to w praktyce się sprawdza?
 
     
Linki sponsorowane
trecking 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 85
Wysłany: 2013-01-15, 20:50   

Czyżby nikt...
  
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-01-16, 06:42   kurs masaz tajski

poczekaj, przeciez nie kazdy wchodzi na forum codziennie.

tensegrecyjny jest stosunkowo nowa technika, niewielu ja wykonuje i niewiele kursow
 
     
trecking 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 85
Wysłany: 2013-01-16, 09:37   

Pytam gdyż ten rodzaj masażu jest przełomem. Udowadnia, ze masaż bywa lepszą metodą leczniczą od pozostałych form fizjoterapii w wielu przypadkach chorobowych.
 
     
Piotrek Medic 
FIZJOTERAPEUTA, TERAPEUTA MANUALNY

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-16, 18:26   

trecking napisał/a:
Pytam gdyż ten rodzaj masażu jest przełomem. Udowadnia, ze masaż bywa lepszą metodą leczniczą od pozostałych form fizjoterapii w wielu przypadkach chorobowych.


Powiem tak- masaż tensegralny to rzeczywiście przełom w podejściu do TERAPII pacjenta poprzez wykorzystanie chwytów masażu. Generalnie zalicza się go do terapii tkanek miękkich. Innymi słowy- trzeba znać zasady tensegracji, czym ona jest w ujęciu biomechaniki, biochemii etc. Poza tym pojawia się cała masa teorii odnośnie przebiegu powięzi, skrzyżowań centrów koordynacji itp itd itd... Nie byłem na kursie, gdyż oczywiście masuję ( sporadycznie) ale prowadzę terapię pacjentów jako fizjoterapeuta i terapeuta manualny i nie wyobrażam sobie robić tego dobrze bez wykorzystania, znajomości i zrozumienia praw tensegracji i podejścia holistycznego ( holizm i tensegracja ściśle się ze sobą wiążą). Czy warto? Jeśli chcesz pracować z człowiekiem, docierac do przyczyny choroby itp WARTO ale masaż również nie zastąpi technik fizjoterapeutycznych i odwrotnie- fizjoterapeutyczne techniki nie osiągną często tego co ma w zamiarze masaż. Kwestia doboru technik do konkretnej przyczyny. I przede wszystkim- ważne jest kliniczne spojrzenie.
 
     
trecking 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 85
Wysłany: 2013-01-17, 11:00   

Jednak nikt na kursie nie był?
 
     
budex

Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-01-26, 23:14   

Witam , jestem po kursie masażu tensegracyjnego autorstaw dr kassolika i dr andrzejewskiego wsumie są twórcami jego i szczerze go polecam jest rewelacyjny stosuje go na codzien oczywiscie nie u wszystkich pacjentów ale naprawde są duże rezultaty i z ręką na sercu poleccam :mrgreen:
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-11, 19:15   

Jeśli ktoś miał w szkole masażu lub na studiach rzeczowo nauczany masaż tkanki łącznej i zetknął się z powięziówka (w ramach programów w MSZ wydziałach masażu leczniczego od lat) nie będzie miał problemów ze zrozumieniem pojęcia tensegracji. Pojęcia, ponieważ trudno mówić o powstaniu masażu tensegracyjnego jako autorskiej metody od podstaw. Termina ten zapożyczony jest generalnie z budownictwa :) , w sumie przełożony na potrzeby wytłumaczenia wielu zjawiz biomechanicznych. Tensegracja jest znana za granicą od kilku dekat. Jesli jednak ktoś się w ogóle nie zetknął z tymi pojęciami, polecam.

Refleksyjnie, Piotr.
 
     
sztuka.masazu 

Dołączył: 18 Mar 2013
Posty: 2
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-03-18, 11:18   

Witam! Właśnie jestem w trakcie kursu masażu tensegracyjnego, prowadzonego przez jego twórców, czyli Krzysztofa Kassolika i Waldemara Andrzejewskiego. Kurs trwa 100 godzin - zjazdy odbywają się w weekendy w odstępach miesięcznych, co daje naprawdę dużo czasu, by zgłębić i przećwiczyć ten nowy rodzaj masażu. Słyszałem natomiast, że zazwyczaj kursy z tego masażu są znacznie krótsze, zazwyczaj 3-dniowe. Kurs sam w sobie jest fantastyczny - uczy nowego, szerszego spojrzenia na terapię masażem. Bardzo pogłębia wiedzę anatomiczną, uwzględnia np. ucisk na tętnice przez napięte mięśnie lub więzadła. Masaż wydaje się być bardzo skuteczny - zazwyczaj już jeden zabieg wystarcza by zlikwidować ból i napięcie. Ja dopiero stopniowo włączam tę nowo zdobytą wiedzę do swojej praktyki. Szczerze polecam!
 
     
trecking 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 85
Wysłany: 2013-03-18, 11:51   

To pozdrawiam "następce" ja byłem na poprzedniej edycji. Spojrzałem na forum niejednokrotnie i ten typ masażu jest prawie każdemu jeszcze obcy.... Zielona Góra górą ;-)
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-03-18, 20:55   

Przy okazji, polecam:
Poczynając od budownictwa

http://iospress.metapress...4678v2507w86l6/

Po podejście anatomiczne i terapię:
http://oldsite.anatomytra...lore/tensegrity
http://www.osteopathicres...df/Pflueger.pdf
 
     
sztuka.masazu 

Dołączył: 18 Mar 2013
Posty: 2
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-03-20, 12:45   

Pozdrawiam poprzednika! Rzeczywiście wygląda na to, że w woj. lubuskim będzie najwięcej masażystów stosujących masaż tensegracyjny :)
 
     
trecking 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 85
Wysłany: 2013-04-08, 16:31   

Dużo nowości w dziedzinie masażu o jakich tam się dowiedziałem wdrożyłem w życie codzienne. Faktycznie zupełnie inne efekty i praca bardziej cieszy gdy większa pomoc daje klientom.
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2013-04-18, 23:42   

Nie ma idealnej metody i kazda ma swoje wady i zalety. Zaleta dobrego terapeuty jest wiedza jak laczyc ze soba rozne metody.
 
     
zulka86

Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 39
Wysłany: 2014-02-23, 22:50   

Witam Czy może ktoś z was posiada film masaż tensegracyjny i mógłby się podzielić?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB