Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin zawodowy teoretyczny/praktyczny czerwiec 2014
Autor Wiadomość
Halford 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 65
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-05-12, 10:47   

U nas w sumie podobnie. Nauczycielkę od masażu mamy spoko, każda technikę danego masażu nam powoli, na spokojnie wyjaśni, ale jeśli chodzi o przyczepy to niby wymagała ale i tak nigdy o nie specjalnie nie wypytywała. Jak mieliśmy rok temu topografię to tam bardziej babka chciała żebyśmy znali przyczepy, ale to była metoda żeby tylko zakuć na sprawdzian i później już się nie powtarzało. Teraz też właśnie staram się sobie powtarzać wszystkie mięśnie, te podstawowe to znam z przyczepami, choć może nie tak super szczegółowo jeśli chodzi o te przyczepy, ale resztę też trzeba umieć w razie co. To też może być w zadaniu na egzaminie. Ogólnie też prawdopodobnie jeśli dadzą jednostkę to trzeba znać wskazania i przeciwwskazania, i ćwiczenia usprawniające dla pacjenta.
 
     
Linki sponsorowane
sebeq

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 63
Wysłany: 2014-05-12, 11:56   

No to i tak nieźle, że mieliście topografię. U nas niestety nic z tych rzeczy, w zeszłym roku na fizjoterapie nauczyłem się na test Loveta mięśni z przyczepami ale do teraz zostały mi w głowie tylko same mięśnie a przyczepy to ewentualnie "na oko".

Wskazania i przeciwwskazania to podstawa, było na "próbnym".
 
     
gooosia90 

Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 11
Wysłany: 2014-05-12, 12:15   

U nas tez mowia ze niby ma nie byc na egzaminie przyczepow tylko same miesnie wymienic. Trzeba wiedziej jedynie z jakiej grupy jest dany miesien
 
     
Halford 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 65
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-05-12, 12:42   

My próbnego jeszcze nie mieliśmy, będziemy mieli 31 maja. Ogólnie jeszcze na egzaminie może się trafić mierzenie ciśnienia, czy mierzenie kątów zakresu ruchu w stawach, niby rzeczy proste, ale nam taki przyrząd do mierzenia zakresu ruchu pokazano dopiero tydzień temu.
 
     
sebeq

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 63
Wysłany: 2014-05-12, 13:12   

Goniometr. No u nas też tylko ze słuchu i ze zdjęcia z książki :)
 
     
gooosia90 

Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 11
Wysłany: 2014-05-12, 14:34   

To widze ze trafiliscie na tak samo swietna szkole jak ja... Gdyby nie studia fizjoterapuetyczne po tej szkole nie wiedzialabym za wiele.
 
     
one_another

Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-05-12, 15:22   

masażu Shantala nie będzie, bo nie ma w wyposażeniu sal żadnych manekinów, najlepiej powtórzyć podstawowe masaże czyli klasyk, segmentarny, sportowy, izometryczny, drenaż. oczywiście anatomie - pytania są różne nie tylko z mięśni i ich przyczepów czy czynności więc kłania się tu wiedza ogólna + teoria masażu + jednostki chorobowe no i oczywiście wszystko co związane z przygotowaniem do masażu w części praktycznej: co do wywiadu to mamy go przeprowadzać z pacjentem mówić po cichu żeby nie przeszkadzać osobie która jest za parawanem, ale wywiad musi być.
ja na moją szkołę już nie liczę: wszystko było po łebkach już od początku, mimo tego, że szkołą dwuletnia, to masaże robiliśmy szybko i niedokładnie, oby zaliczyć, a potem wszystko zapomnieć, nauczyciel kiedy prosiliśmy go o powtórne pokazywanie technik przewraca oczami i dziwi się, że tego nie umiemy, mimo że to przedmiot praktyczny i to od niego jedynie czerpiemy wiedzę - ale tak to już jest, potem doszkalaj się na kursach które kosztują setki złotych..
anatomia przepisywanie slajdów, mało wykładów, mało testów sprawdzających, generalnie: żałosny poziom (akurat jestem w krakowie)
siedzę w domu i się douczam, doszkalam, akurat masaż to moja pasja, innego wyjścia nie ma, wiadomo, że to czego sam się nauczysz umieć będziesz - ale po co są te szkoły w takim razie?
 
     
Maly

Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 17
Wysłany: 2014-05-12, 16:51   

one_another napisał/a:
iedzę w domu i się douczam, doszkalam, akurat masaż to moja pasja, innego wyjścia nie ma, wiadomo, że to czego sam się nauczysz umieć będziesz - ale po co są te szkoły w takim razie?

a w jakiej szkole sie uczysz?
 
     
Halford 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 65
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-05-12, 21:28   

Właśnie co do wywiadu z pacjentem, to nam powiedziano że nie będziemy go prawdopodobnie przeprowadzać bo on ma już być wpisany w treść zadania. Pacjenta tyko wzywamy, informujemy o masażu jaki wykonamy, o sposobie ułożenia się do masażu, a po masażu informujemy o przewidywanych reakcjach po zabiegu i to będzie wszystko co mamy do powiedzenia, bo skoro mielibyśmy przeprowadzać wywiad z pacjentem a sami też będziemy pełnić rolę pacjenta to co z tego za sens, co mielibyśmy mówić!?
 
     
jfrey

Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 115
Wysłany: 2014-05-16, 23:45   

Cześć. U nas egzamin jest od 9. czerwca. Podzielony na kilka dni. Ja mam 10 i jestem akurat w ostatniej zdającej czwórce. Natomiast teoretyczny 16. o 14 chyba. Nie wiemy z czego się przygotowywać, jak to ma wyglądać, itd. Nauczyciele też nie wiedzą, choć ostatnio mijałyśmy na schodach z koleżanką nauczyciela, który niósł nowe kliny. Spodziewam się więc drenażu. No ale kto wie... Jak mamy zdawać skoro nie wiemy jakie mają być zasady?
Nawet u mnie w szkole nie mówili, że coś się zmieniło w teoretycznym...

Co do tych ćwiczeń zalecanych pacjentowi, uważacie, że mają być one zapisane schematycznie czy tak, by pacjent zrozumiał i wiedział o co co chodzi?

U mnie nauczyciel obstawia, że jeszcze do napisania będzie właśnie wywiad. Nie wyobrażam sobie, by go nie było, ale jak go zrobić, skoro obok zdaje jeszcze inna osoba?

Poza tym, egzaminator się rozdwoi?

Dziwne to wszystko...
 
     
sebeq

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 63
Wysłany: 2014-05-17, 13:49   

Liczę na to, że tych ćwiczeń nie będzie bo moim zdaniem to jakiś absurd gdyż nie uczą tego w szkole, owszem mówią co to ćwiczenia bierne, czynne itd ale reszty nie ma.

Co do wywiadu to też go raczej nie będzie, bo na próbnym był zakaz odzywania się, sygnalizowało się ręką, że przechodzisz do następnej czynności. Może być za to do napisania pisemnie.

Dla mnie to jest absurd ten praktyczny, bo jeśli będą takie same zadania dla całego kraju bądź taki sam masaż, to ci którzy wchodzą pierwszego dnia mają przesrane a ci którzy w następnych już zdają na 100%? Bez sensu.
 
     
jfrey

Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 115
Wysłany: 2014-05-17, 14:08   

Nie wykonywaliście ćwiczeń i zapisów schematycznych nomenklaturą? Z nami to cisnęli.

Nie wyobrażam sobie kompletnie tego jak oni to wszystko zaplanowali...
 
     
ekspert 

Dołączył: 17 Maj 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-05-17, 14:32   Nowy a stary egzamin

Witam.
Wiecie, że egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w części praktycznej będzie praktyczny czyli masaż, a egzamin zawodowy (stary) nadal w etapie praktycznym będzie projekt realizacji prac. O procedurę egzaminu możecie pisać.
Pozdrawiam
 
     
jfrey

Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 115
Wysłany: 2014-05-17, 15:10   

Ekspert, może wiesz coś więcej? Jak dokładnie będzie punktowany egzamin praktyczny? I czy jak np. szykuję łóżko- podnoszę rękę? Robię głaskanie- podnoszę? Itd?
 
     
Joasia71

Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 28
Wysłany: 2014-05-17, 17:24   

Witam , jak czytam te wypowiedzi wszystkich zdających to jestem przerażona.Ogólnie jest chaos ,każdy w strachu,nic nie wiemy na co się przygotować nikt nic nie wie,mam nadzieję że dwa lata nauki nie pójdzie na marne i nie pogrążą nas na praktycznym,Sobie i wszystkim życzę zdania tych egzaminów i jak najmniej stresu :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB