Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa profesja: masażysta piersi. Szlachetny zawód, dla mam
Autor Wiadomość
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2013-08-22, 20:32   Nowa profesja: masażysta piersi. Szlachetny zawód, dla mam

W Chinach dużą popularnością cieszy się zawód masażysty piersi, który pomaga młodym matkom nasilić produkcję mleka dla noworodków. Coraz częściej to zadanie przejmują od kobiet mężczyźni.

W przeszłości ten zawód wykonywały głównie kobiety: pielęgniarki, czy opiekunki do dzieci. Teraz coraz częściej zadania podejmują się mężczyźni.

- Na samym początku moja rodzina nie rozumiała, czemu wybrałem sobie taką profesję jako sposób na życie. To, że będę dotykał obce kobiety, budziło sprzeciw u mojej dziewczyny - powiedział Yang Jun, 29-letni wykwalifikowany masażysta biustu. - Ale uświadomiłem im, że to bardzo szlachetny zawód. Jest ważny zwłaszcza dla młodych matek, które pragną karmić piersią.

Yang masuje swoje klientki przez ok. 90 minut.
Problemy z karmieniem

Ze względu na duże zanieczyszczenie i szybkie tempo życia coraz więcej matek ma problem z produkowaniem mleka. W związku z tym powstała nowa profesja, bardzo chwalona przez młode matki.

W Chinach tylko 28 proc. dzieci poniżej 6 miesiąca życia karmionych jest naturalnym pokarmem. Coraz częściej wybuchają jednak skandale związane ze sztucznym jedzeniem dla dzieci, dlatego Yang Jun wierzy, że kobiety chętniej będą zwracać się o pomoc do profesjonalnych masażystów.

Źródło: Reuters TV
http://tvnmeteo.tvn24.pl/...,95275,1,0.html
Autor: pk/ja
 
     
Linki sponsorowane
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2013-08-23, 14:48   

Tak po prawdzie to dobra znajomość masażu łącznotkankowego wystarcza. I nawet biustu nie trzeba dotykać...
 
     
Maestro 

Dołączyła: 23 Wrz 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-09-23, 21:28   

Dino100 ma racje, szkoda ze w Polsce ta specjalizacja jest na tak niskim poziomie ;/
 
     
mimica

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 40
Wysłany: 2013-09-24, 17:21   

już myślałem,że chodzi o niewidome masażystki szkolone do wykrywania najwcześniejszych postaci nowotworów piersi u kobiet-w Niemczech już to praktykują
 
     
zbyszek

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 139
Wysłany: 2013-09-24, 19:51   

Po prawdzie to każda masażystka (oczywiście także masażysta, znałem mężczyzn, którzy robili to znakomicie) prawidłowo wyszkolona powinna umieć wyczuć najdrobniejsze zmiany w każdej powierzchownej i nie za głębokiej tkance. Do tego nie trzeba specjalnie szkolić, wystarczy po prostu porządnie realizować program. Nie musi być sie także niewidomy. Oczywiście w projekcie niemieckim chodzi o sprawy etyczne.
A co do masażu łacznotkankowego to nie jest żadna osobna specjalizacja, podstawowy kurs trwa 2x po 3 dni (oczywiście dla techników) no i oczywiście dotyczy dużo wiekszego zakresu spraw. Masaż dla poprawy laktacji to w sumie 20 min. szkolenia :D
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-04, 14:28   

Dlaczego w Chinach? Że taka ciekawostka? Poczytajcie trochę literatury i historii, masażem w ramach rewitalizacji po porodzie zajmowało się sporo położnych na terenach ówczesnych zaborów, a obecnie w Polsce na Słowacji czy Ukrainie. Przełom XX i XXI w.
Masaż klatki piersiowej jest jedną z procedur w masażu. W szkole tego obecnie nie macie?
Nic w tym nowego :cry: Jedynie kwestia świadomości.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB