Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane
Poprzedni temat «» Następny temat
Moje spotkanie z Hooponopono
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-08-05, 12:04   Moje spotkanie z Hooponopono

Ho'oponopono to wiedza starożytnych Hawajczyków, która w tej chwili jest, moim zdaniem, najskuteczniejszą metodą w rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju problemów, wielkim skarbem dla ludzkości w naszych niespokojnych czasach. Moja fascynacja Ho'oponopono rozpoczęła się w 1988 roku, kiedy po raz pierwszy spotkałam nieżyjącą już hawajską Kahunkę Lapa'au: Morrnah Nalamaku Simeonę.

Po wysłuchaniu jej prelekcji "Samo-I-Dentyczność przez Ho'oponopono", natychmiast zdecydowałam się nauczyć tego pięknego procesu na kursie jaki Morrnah Simeona prowadziła będąc w Danii. W 1989 roku asystowałam jej podczas seminarium w Warszawie, gdy nauczała około 700 osób. Zostałam przez nią wyznaczona na instruktorkę Ho'oponopono w Danii i w Polsce.

Gdy zaakceptujemy, że jesteśmy całkowitą sumą wszystkich minionych myśli, uczuć, słów i czynów, że nasze obecne życie i podejmowanie decyzji zabarwione jest pamięcią z przeszłości, zaczynamy dostrzegać jak proces Ho´oponopono może zmienic całe nasze życie.

Najważniejszym celem w życiu człowieka jest odnalezienie swojej prawdziwej I-dentyczności, swojego miejsca we Wszechświecie i powrót do Miłości. Krok po kroku. Aby osiągnąć ten cel, osoba powinna uznać, że jest w 100 procentach odpowiedzialna za stworzenie swojego życia w ten sposób, jak ono wygląda. Musimy uznać, że nie ma żadnej przyczyny poza nami - na zewnątrz.

Największym prezentem jaki można sobie i swojemu otoczeniu sprawić, jest uwolnienie się od wszystkiego tego, co nie jest Miłością, od tego co nie jest Tobą. Problemy, nienawiść, smutek, złość , choroby i brak tolerancji nie są Miłością, nie są Tobą. To są stare trucizny wspomnień ukrytych w podświadomości, które można porównać do starej płyty gramofonowej, i które ciągle, i ciągle przynoszą ból i cierpienie. "Samo-I-dentyczność przez Ho'oponopono" jest procesem uwalniającym Jaźń, od tego wszystkiego co nie jest Miłością, ale również pozwalającym Jaźni znowu stać się tym, czym była od samego początku jej stworzenia, czyli odzwierciedleniem Miłości i Światła.

Naszym fundamentalnym problemem jest brak wiedzy o tym, kim jesteśmy. Z powodu braku Samo-Identyczności nie jesteśmy w stanie znaleźć naszego własnego (s)pokoju, spokoju w naszym środowisku, ani pozostać całkowicie uwolnionym.

Od setek lat interesują nas funkcje umysłu i rozwinęliśmy wiele teorii by odnaleźć drogę do tego niewyczerpalnego źródła energii. Starożytni Hawajczycy stosowali od tysięcy lat metodę psychiczno-duchową w celu wykorzystywania siły umysłu i ducha. Ho'oponopono (w ich języku oznacza:"powodować, właściwie postępować, poprawiać błąd?) ma za zadanie usuwanie negatywnego wpływu myśli, słów, emocji i czynów z wcześniejszych inkarnacji i z życia obecnego, oczyszczając się duchowo, mentalnie i fizycznie poprzez proces skruchy, wybaczenia i przemiany.

Grupa wysp obecnie znanych jako Hawaje jest pozostałością starożytnych lądów których już nie ma. Obecni Hawajczycy są potomkami ludów, których pochodzenie sięga czasów starożytnych. Dziś żyje na nich, już niewiele osób posiadających zadziwiające zdolności intuicyjnego kontaktu z naturą. Osoby te nazywane są Kahunami - nosicielami tajemnej wiedzy.

Proces Ho'oponopono został dostosowany do czasów współczesnych przez hawajską Kahunkę Morrnah Nalamaku Simeona, która już w dzieciństwie posiadła zdolność uzdrawiania. Punktem zwrotnym i trudnym doświadczeniem w jej życiu, była choroba raka.

Wtedy to Morrnah zastosowała stary opis procesu Ho'oponopono i użyła go do wyleczenia siebie. Następnie dostosowała ten proces do czasów współczesnych. Stworzyła program, który w prosty i efektywny sposób pozwala na oczyszczenie duchowe, mentalne i fizyczne, w celu uwolnienia się od stresu i osiągnięcia lepszego zdrowia, dobrego samopoczucia i bezproblemowego kontaktu z innymi.

Proces Ho´oponopono, jest procesem skruchy, wybaczenia i przemiany. Jest on petycją do Miłości by usunęła toksyczne energie i wypełniła miejsce po nich, samą sobą. Miłość dokonuje tego w Umyśle, zaczynając od części Spirytualnej, czyli Nadświadomości.

Następnie oczyszcza część Intelektualną uwalniając ją od od form myślowych. W końcu przesuwa się do części Emocjonalnej - podświadomości usuwając toksyczne emocje/uczucia i wypełniając ją sobą, czyli Miłością.

Gdy przeżywamy stres, lub lęk w naszym życiu, i gdy się temu dokładnie przyjrzymy, odkryjemy że przyczyną jest nasza pamięć, a właściwie nasze emocje, które są uwiązane do tej pamięci. Podświadomość kojarzy dane zdarzenie, lub osobę jaką spotykamy w czasie obecnym, z czymś co nastąpiło w przeszłości. W takiej sytuacji emocje zostają aktywowane i tworzy się stres.

Głównym celem procesu Ho´oponopono jest odnalezienie Boskości w samym sobie.

Ho´oponopono jest ogromnym darem dla ludzkości, który pozwala nam na nawiązanie współpracy z naszą Boskością i naucza jak w każdej chwili możemy prosić by nasze błędy w myślach, słowach i czynach zostały oczyszczone. Proces ten przede wszystkim prowadzi do wolności, do całkowitego uwolnienia od przeszłości. Pamięć, która pozostała z każdego doświadczenia, od momentu Stworzenia, od nieskończonych czasów w przeszłości, została zapisana jako formy myślowe w naszym ciele eterycznym.

Ten wspaniały pamiętnik/komputer znany jest jako nasza podświadomość, Unihipili, lub aspekt dziecka. To wewnętrzne dziecko jest jedną z części naszego Jestestwa. Następnym aspektem jest matka, znana jako Uhane, lub racjonalna myśl. Trzecią częścią jest Aumakua, czyli ojciec, lub nadświadomość, która jest aspektem spirytualnym. Te trzy aspekty składają się na wewnętrzną rodzinę, która jest w ścisłym związku ze Stwórcą Boskim, i tworzą Samo-I-dentyczność (Self-I-dentity - "I" oznacza tutaj: Ja, Wszystko, Bóg). Każda osoba, każda roślina, każdy atom i cząsteczka zawierają w sobie te trzy aspekty i każdy posiada swój własny, specyficzny wzorzec tzw. "blueprint".

Ho'oponopono jest bardzo prostą metodą.

Według starożytnych Hawajczyków każdy problem zaczyna się od myśli. Samo myślenie nie jest problemem. Problemem jest to, że pewne nasze myśli mają powiązania z bolesnymi wspomnieniami o osobach, miejscach, przedmiotach itd. Intelekt nie jest w stanie rozwiązać problemu, ponieważ intelekt tylko zarządza. My tymczasem życzymy sobie rozwiązać problem. Ho'oponopono neutralizuje energie związane z osobą, miejscem, czy przedmiotem.

Pierwszym zadaniem Ho'oponopono jest oczyszczenie tej energii. I staje się coś wspaniałego! Energia ta zostaje nie tylko zneutralizowana, ale również uwolniona. To stwarza wolne miejsce, które zostaje wypełnione Światłem.

Praktykując Ho'oponopono nie potrzebujemy wiedzy o przyczynie która wywołuje błąd. Jedyną informacją jaka nam jest potrzebna jest zaobserwowanie aktualnego problemu jakiego się doświadcza. Prawdziwą pracą intelektu jest prośba o wybaczenie. W Ho'oponopono włączamy rodziny, bliskich i przodków. (Niektóre z problemów mogą pochodzić ze strony np. pradziadka, który może ściął komuś głowę w innym stuleciu.)

CELE HO'OPONOPONO

- uwolnienie z negatywnych powiązań pochodzących z nieharmonijnych sytuacji
- osiągnięcie równowagi i pokoju; własnego, z innymi, z naturą i z Wszechświatem
- uzdrowienie
- uwolnienie od negatywnych wibracji, pomoc w uwolnieniu uwiązanych do ziemi dusz zmarłych
- oczyszczenie miejsc,sytuacji, żywych istot i nieożywionych przedmiotów
- w reinkarnacji - osobiste uwolnienie od nieszczęśliwych i negatywnych przeżyć w poprzednich wcieleniach i usunięcie ich bez tworzenia stresu

ZASTOSOWANIE

- dla dzieci i dorosłych o wyraźnych zakłóceniach i błędnych funkcjach psychicznych oraz fizycznych
- dla umierających ? spotkania rodzinne
- wobec ofiar nieszczęść,samobójców,topielców, ofiar wojen i morderców dzieci,sterylizowanych zwierząt
- w przypadku zastępczych matek
- w nieporozumieniach pomiędzy dwiema,lub więcej osobami (w rodzinie, w pracy, biznesie)
- w opętaniu przez inne dusze
- w uwolnieniu od negatywnych wibracji
- przy rozpoczęciu nowej pracy,lub innego przedsięwzięcia; aby usunąć zablokowania, które mogłyby przynieść problemy duchowe, mentalne, fizyczne
- w uwolnieniu od negatywnych wibracji
- w poszukiwaniu korzeni rodzinnych za pomocą drzewa genealogicznego
- przy przygotowaniu do pobytu w szpitalu, sanatorium itp.

12 STOPNI PROCESU HO'OPONOPONO

Trudno mi w kilku słowach opisać cały proces Ho'oponopono. Jest w nim wiele szczegółów. To trzeba przeżyć. Ogólnie można powiedzieć, że jest zbudowany z 12 stopni. Otwiera się go krótką modlitwą do Stwórcy, ale nie ma tu mowy o jakimś celu o charakterze tradycjonalnie religijnym. Następnych 11 stopni obejmuje specjalna metoda oddychania, cały szereg uwolnienia i duchowego oczyszczenia i wszystko zakańcza się podzięką skierowaną do Całego Stworzenia i wszystkiego i wszystkich, którzy mieli udział w tym procesie. Oprócz tego mamy prostą i piękną medytację, gdzie między innymi mentalnie stosuje się kolory. Do tego dochodzą trzy ćwiczenia fizyczne, których celem jest harmonizacja trzech części Jaźni ludzkiej.
Mamy również kilka metod oczyszczenia psychicznego, fizycznego i ochrony.

Proces ten można stosować w każdej sytuacji, czy też każdego problemu. Nie ogranicza się on do ludzi można go także stosować wobec rzeczy pochodzenia organicznego i nieorganicznego. Zaczynamy od tzw. Ankiety. Tam wpisujemy nasze imię i nazwisko, także członków naszej rodziny, przodków i inne osoby, miejsca i sytuacje w naszym środowisku.

Włączamy także np. wszystkie rodzaje pracy jaką dokonywaliśmy, współpracowników, klientów, materiały i transakcje finansowe. Podróże, miejsca pobytu, szkoły i nauczycieli.

Domy, posiadłości, antyki, przedmioty, zwierzęta i rośliny itd. Wszystko to, co mogło spowodować stres i brak równowagi. Nawet zmarłych, niewidzialne istoty, wibracje i frekwencje, rytuały i wszystko to co przyniosło negatywny wydźwięk i negatywne wibracje.

Po opisaniu tego wszystkiego rozpoczynamy sam proces Ho'oponopono, a po jego zakończeniu, ankieta zostaje zniszczona przez porwanie jej na kawałki. Problem należy włączać do procesu tak długo, jak długo czuje się potrzebę pracy nad nim. Cała technika procesu jest przekazywana wyłącznie drogą ustną i wymaga obecności doświadczonego instruktora.

Jeśli się wyjdzie z założenia, że żyjemy wiecznie i ciągle wracamy by doświadczać czegoś nowego, w nowym wcieleniu, mamy unikalną okazję do uwolnienia się od starego balastu w tym, obecnym życiu, i do tego, by pozostać już uwolnionym na całą przyszłość. Razem z nami wszystko i wszyscy również zostaje uwolnione. To ma znaczenie dla nas wszystkich, dla Ziemi i dla Kosmosu!

Copyright Anna Kligert
Artykuł ukazał się w miesięczniku Czwarty Wymiar 9/2008
 
     
Linki sponsorowane
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż
Ostatnio na forumZapraszamy na FB