Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Praktyczny czerwiec 2013??
Autor Wiadomość
PabloZ

Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-05-27, 07:51   

Przydało by się jeszcze wymienić kilka mięśni objętych masażem

Ale chyba wypisujemy je w założeniach ?

Bibson masz jakieś swoje projekty które mógłbyś udostępnić ?

Pozdro :smile:
 
     
Linki sponsorowane
bibson 

Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 22
Wysłany: 2013-05-27, 08:40   

niestety w wersji komputerowej mam tylko to co napisałem powyzej. Mam jakiś jeden projekt próbny, zdany na 78pkt, ale ma on troche nie dociągnięć i kwestia jest taka czy się doczytasz po moim piśmie, bo przepisywać na kompa ich nie zamierzam :D Gdzies tam jakieś projekty jeszcze mialem napisane, ale one nie były sprawdzane. W kazdym razie opieram się całkowicie na osnowie pisanej przez Prochowicza, polecam.
 
     
PabloZ

Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-05-27, 10:13   

Dam rade :) jak masz chwile to prześlij mi to co się może przydać,ja też mam jakieś projekty to mogę przesłać,skonfrontujesz ze swoimi :)

Chodzi Ci o Prochowicza "podstawy masażu leczniczego" ?
W moje szkole mówili,że do egzaminu opieramy się tylko i wyłącznie na Zborowskim
 
     
bibson 

Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 22
Wysłany: 2013-05-27, 10:27   

Mój nauczyciel, jednocześnie jest egzaminatorem i wg niego osnowa jest najlepiej napisana w Prochowiczu. Dla mnie tez jest ona dość klarowna, więc z niego korzystam, a Zborowski swoją drogą jest dobrą pozycją jesli chodzi o teorie i techniki :) Dzis wieczoem postaram Ci się coś podesłać. Pozdr
 
     
gumisiar6

Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 4
Wysłany: 2013-05-28, 05:37   

a ja to bym sie czepnela tego czemu po stronie porazonej musisz masowac rozlużniająco przecież porazony nerw a co za tym idzie to miesnie sa wiotkie i nie matu spastyki wie c ja bym masowala pobudzają co a po drugiej odżywczo a jesli funkcja i czucie nie powrocily i nie bedzie okreslenia czy to jest masaz klasyczny to bym zrobila metoda uciskowa jest w zborowskim
 
     
PabloZ

Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-05-28, 10:44   

Dobra bibson to czekam na maila :)
metoda uciskowa to też klasyk,poza tym tam są tylko uciski a zapewne będą chcieli obczaić czy znamy inne techniki więc raczej postępowanie jak w normalnym masażu
 
     
ja25CK

Dołączył: 28 Maj 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-05-28, 16:02   

Witam!
Mam pytanie jak egzaminator w treści zadań obejmujących projekt nie napisał pytania dotyczącego wskazań i przeciwwskazań i zarysu anatomii i również przygotowanie masażysty to to wszystko piszę w metodyce zabiegu tak?
 
     
bibson 

Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 22
Wysłany: 2013-05-28, 23:12   

gumisiar6 napisał/a:
a ja to bym sie czepnela tego czemu po stronie porazonej musisz masowac rozlużniająco przecież porazony nerw a co za tym idzie to miesnie sa wiotkie i nie matu spastyki wie c ja bym masowala pobudzają co a po drugiej odżywczo a jesli funkcja i czucie nie powrocily i nie bedzie okreslenia czy to jest masaz klasyczny to bym zrobila metoda uciskowa jest w zborowskim


Sprawa wg mnie wygląda następująco ->W tym przypadku w stanie ostrym masujemy rozluzniająco, a dopiero w okresie przewlekłym stosujemy techniki o charakterze pobudzającym. I cały tok zalezy od tego co będziemy mieli w zadaniu napisane nt. stanu choroby - ostr/przewlekły

UWAGA: wiem ze stan ostry to głowne przeciwwskazanie do masażu, jednakże w porazeniu n.twarzowego jakby nie patrzec im szybciej zaczniemy leczenie i rehabilitacje tym lepiej, wiec chcąc niechcąc zarówno zabiegi fizykalne, jak i masaż jest wykonywany już w stanie ostrym, a następnie w przewlekłym. Ja to tak rozumiem, mogę sie mylić, więc proszę aby ktoś bardziej doswiadczony się wypowiedział.

@ja25CK - piszesz to w punkcie w którym jest o tym mowa, w zalezności od tego jak skonskuowane jest zadanie egzaminacyjne. Sa one podobne jednak pytania czasem się różnią i niekiedy nie ma potrzeby wymieniac anatomii. Jednakze ja na wszelki wypadek bym to wpisał. Anatomie przy okazji pisania czesci głownej, piszac na jakim obszarze bede wykonywal dane techniki, wywiad i reszte w metodyce.
 
     
gumisiar6

Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 4
Wysłany: 2013-05-29, 05:13   

ale przy porazeniu nerwu obwodowego porazenie jest wiotkie. to nie potrzebne jest masowanie rozlużniające czytalam w zborowskim ze nie mozemy jeszcze bardziej rozciagać porazonych miesni mimicznych twarzy wiec w stanie ostrym uciskowo a w przewleklym pobudzająco po porazonej a odzywczo po zdrowej
 
     
ja25CK

Dołączył: 28 Maj 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-05-31, 11:28   

Mam dwa fajnie zrobione projekty jesli ktoś chce można się wymienić projektami i sprawdzić porównać jak są zrobione.
 
     
PabloZ

Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-06-05, 10:27   

ja25KC robimy wymianę,napisałem Ci wiadomość na pw

pozdro
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-06-05, 13:17   kurs masaz tajski

panie i panowie, to jest forum publiczne masazystow, gdzie nawzajem pomagamy i informujemy sie w kazdy mozliwy sposob.

jesli macie dobre projekty, to trzeba wyslac do admina i zostanie to wstawione na serwerze dla potomnosci. Mozna wstawiac tez je w watku i wtedy zostane przedyskutowane, dla dobra autora.

forum dyskusyjne nie jest kolkiem korespondencyjnym, to jest przezytek z XIXw
  
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2013-06-05, 14:18   

zapraszam do podesłania projektów kontakt@e-masaz.pl wstawię je do działu http://e-masaz.pl/page.php?id=egzamin_zawodowy
 
     
PabloZ

Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-06-06, 07:59   

Projekt podesłany,mam nadzieję,że wątek się rozwinie :smile:
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2013-06-06, 08:42   

PabloZ napisał/a:
Projekt podesłany,mam nadzieję,że wątek się rozwinie :smile:

dzięki doszedł wieczorem umieszczę na serwerze.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB