Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane
Poprzedni temat «» Następny temat
Twarde zasady męskiego spa
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-12-12, 22:28   Twarde zasady męskiego spa

Po co spa dla mężczyzn?

Kobiety uczestniczą w podejmowaniu ponad 75 procent decyzji zakupowych. Niezależnie od tego, czy płacą czy nie, czy kupują dla siebie czy innych, czy mają coś do powiedzenia czy nie. To dla kobiet tworzy się scenariusze reklam, dla nich zmieniają się modowe i kosmetyczne trendy, a w samochodach montowane są lusterka w daszkach przeciwsłonecznych.

Obiekty spa, które kojarzą się jednoznacznie z gościem kobietą, nie czerpią jednak wiedzy z terapii przeznaczonych dla pań. Wręcz przeciwnie, wiele tradycji i zabiegów, wokół których zbudowane są dzisiejsze oferty Spa, ma swój początek w rytuałach, których odbiorcami mieli być wojownicy i ciężko pracujący mężczyźni. Tak więc spa przeznaczone dla mężczyzn jest naturalne i coraz więcej przedstawicieli płci brzydkiej to rozumie.
Zniewieściały? Nigdy!

Na specyficzne potrzeby mężczyzn nie sposób odpowiedzieć, delikatnie tylko modyfikując ofertę spa przeznaczoną dla kobiet. Tak samo jak w ramach jednego ośrodka spa tworzy się zindywidualizowane oferty dla kobiet w ciąży, dzieci, nastolatków, kobiet po porodzie, kobiet dojrzałych itp., tak do mężczyzn adresowane są określonego typu zabiegi, zależne od wieku, potrzeb, stanu zdrowia itp. – w końcu im się to należy.

Można powiedzieć, że część potencjalnych gości ośrodków spa ma określone sposoby na relaksację czy odnowę organizmu, jednak liczba owych sposobów spada wprost proporcjonalnie do uwspółcześniania się społeczeństwa lub szeroko pojętej industrializacji. Stosowane przez teraźniejszych mężczyzn metody na „bycie fit” są doraźne i krótkotrwałe, a to dlatego, że dzisiejszy styl życia wyklucza wiele naturalnych metod walki ze starzeniem się, bólem czy zmęczeniem.

Śmiertelność mężczyzn w grupie wiekowej 60–80 lat wzrasta właśnie ze względu na brak racjonalnych, skutecznych i dostępnych dla każdego metod walki ze współczesnością, która wymaga aktywności i przyspiesza tempo życia, a temu mężczyźni nie zawsze są w stanie sprostać. Skoro więc współczesny mężczyzna nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z owym tempem, potrzebna mu pomoc z zewnątrz. Jaka? Wystarczy zaadaptować odpowiednio doświadczenia kobiet. Odnowa biologiczna, wellness, dieta, aktywność fizyczna – wszystko to, co kobietom oferuje spa.

Opór, jaki jeszcze kilka lat temu wiązał się z wizytą mężczyzny w spa, został złamany, dziś możliwość zafundowania sobie weekendu w nowoczesnym ośrodku oferującym zabiegi, masaże oraz indywidualnie dobraną aktywność fizyczną jest oznaką sukcesu i dojrzałości. Dbanie o siebie przestało wiązać się ze zniewieścieniem czy metroseksualizmem, jest wpisane w życie współczesnego mężczyzny równie mocno, jak w życie kobiety wpisuje się dbanie o figurę, włosy czy skórę.

Władza protoplasty

Rokrocznie media branżowe prezentują światu zestawienia najlepszych ośrodków spa. Takie rankingi powstają na bazie innowacji, czerpania z tradycji czy zbieżności z aktualnymi trendami. Ale swoje kompilacje obiektów spa tworzą też media skierowane do potencjalnych gości hoteli i ośrodków, takie jak opiniotwórczy brytyjski i adresowany do mężczyzn serwis askmen.com, który poza racjonalnymi ocenami zabiegów poddaje je też ocenie pod kątem bycia trendy.

I tak np. Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum w Turcji doceniono za turecki hamman, refleksologię, aromaterapię oraz masaże. W top 10 znalazły się też Iskandria Spa – Tabacón Hot Springs Resort And Spa z uwagi na termalne baseny i wodospady oraz luksusowe masaże twarzy czy Le Méridien Dead Sea Hotel and Spa w Izraelu za wykorzystanie bogactwa Morza Martwego w zabiegach na męską twarz i ciało.

Ponadto doceniono Chiva-Som w Tajlandii m.in. za oczyszczenie Deep Blue, zwalczanie następstw czynników środowiskowych, detoksykację skóry, polerowanie wulkanicznym pumeksem, masaże ramion i kręgosłupa oraz przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn zabiegi na dłonie i stopy.

Za najlepsze męskie spa redakcja askmen.com uznała Laugar SPA w Reykjavíku, który proponuje swoim gościom unikalną terapię gorących kąpieli znaną jako technika „gorących garnków”; chodzi w niej o moczenie się w ciepłej wodzie i schładzanie przed wejściem do pojemnika z jeszcze gorętszą wodą. Połączenie ciepła, zimna i świeżego powietrza zbawiennie działa na serce i układ oddechowy, pozwala też na zrelaksowanie sztywnych stawów oraz zmniejszenie stresu, czyli to, co mężczyznom najbardziej potrzebne.

Męskie spa powstają jako odrębne części ośrodków odnowy we wszystkich częściach świata. Zabiegi na twarz, masaże, refleksoterapia – to elementy, które w ofercie męskiego spa muszą się znaleźć koniecznie. Tak jak oferta dla kobiet wiąże się głównie z nawilżaniem, odświeżaniem i poprawą napięcia skóry, tak oferta dla panów powinna oczyszczać, regenerować i relaksować.

Zabiegi na twarz mają usunąć oznaki zmęczenia, przeciwdziałać pojawieniu się oznak starości lub je redukować, rozświetlać i wygładzać cerę. Masaże winny koić napięcie mięśni i relaksować, zaś zabiegi na stopy mają za zadanie leczyć najczęściej spotykane u mężczyzn dolegliwości i pielęgnować.

Zadbana nonszalancja

Mężczyznom nie szkodzą drobne niedoskonałości twarzy pod warunkiem, że ich pochodzenie jest naturalne, a nie wynika z zaniedbania czy starości. Blizna nad brwią, asymetria w okolicach nosa, zadarta warga czy szrama na policzku – to wszystko dodaje silnym rysom twarzy szlachetności. Jednak nawet twarz zawadiaki szpecić będą przebarwienia, blizny potrądzikowe czy głębokie zmarszczki.

Makler giełdowy czy adwokat, sprzedawca samochodów czy pracownik call centre – nikomu nie pasuje ziemista cera czy bruzdy na policzkach. Twarz jest najważniejszym elementem wizerunku i mimo iż każdy mężczyzna zdaje sobie z tego sprawę, pierwsza wizyta u specjalisty inicjowana jest zwykle przez kobietę. Dlatego oferta zabiegów kosmetycznych dla mężczyzn poza tym, że powinna wpasować się w potrzeby samych zainteresowanych, musi również przekonywać panie.

Jak w spa wygląda dbałość o twarz?

Ścieżka pielęgnacji jest prosta, jeśli nie mamy do czynienia z poważnymi zmianami skórnymi, wystarczy stosować technikę trzech kroków: dotlenienie, oczyszczenie i regeneracja. Męska skóra poza tym, że jest znacznie grubsza od damskiej, ma też specyficzną budowę, dlatego wykluczone jest w pielęgnacji wykorzystywanie tych samych kosmetyków co w przypadku zabiegów dla kobiet.

U mężczyzn większość zabiegów koncentrować się będzie na oczyszczeniu cery, a więc przede wszystkim na peelingach. O ile jeszcze niektórzy przedstawiciele płci brzydkiej mogli zostać przez swoje partnerki zaznajomieni z peelingami mechanicznymi czy chemicznymi, o tyle z oczyszczaniem za pomocą ultradźwięków u kosmetyczki zapewne spotkają się po raz pierwszy.

Peelingi kawitacyjne są doskonałą metodą na pielęgnację zmęczonej, osłabionej, podrażnionej goleniem i ukazującej pierwsze oznaki starzenia się męskiej skóry. Tego typu zabieg skutkuje usunięciem przebarwień i zanieczyszczeń skóry, a ponadto przyspiesza mikrokrążenie i regeneruje mięśnie mimiczne, do tego jest bezbolesny i przyjemny.
Poza maskami, peelingami i zabiegami anti age panom coraz częściej proponuje się także mezoterapię bezigłową czy mikrodermabrazję diamentową.

Foot style

W tegorocznym rankingu najgorętszych trendów spa przygotowanym przez SPA Finder poza treningiem wellness, połączeniem korzyści czerpanych z ciepła i zimna czy terapiami wykorzystującymi dźwięk, wibracje i kolor pojawiły się też zabiegi, dzięki którym zdrowsze są stopy. Związek zdrowia stóp ze zdrowiem całego organizmu nie jest zresztą niczym nowym, co wie każdy, kto choćby słyszał o medycynie chińskiej.

Pielęgnacja stóp istotnie pojawia się w ofercie spa od zawsze, obecnie zmienia się tylko jej wymiar. Zabiegi rozwidlają się i idą w dwóch kierunkach, pierwszym jest leczenie, drugim zabiegi estetyczne.

Uzasadnienie uruchomienia pierwszego kierunku w spa sięga po argumenty do badań. Jak mówi specjalista podolog Aleksandra Adamaszek-Olejak, aż 80 procent naszego społeczeństwa ma problemy ze stopami, są to nie tylko grzybice, lecz także schorzenia ortopedyczne oraz dermatologiczne.

Skoro więc problemy ze stopami są tak powszechne, warto zaproponować ich rozwiązanie w korzystnych i relaksujących warunkach spa. Stąd właśnie rozwijająca się kariera podologii w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach odnowy oraz oczywiście hotelach spa.

Coraz częściej gabinety podologiczne zajmujące się specjalistyczną pielęgnacją stóp odwiedzają mężczyźni. Mają oni generalnie ładniejsze stopy od kobiet. Spowodowane jest to przede wszystkim noszeniem wygodniejszego obuwia, mimo to stopy mężczyzn wymagają szczególnej i konsekwentnej pielęgnacji.

Bardzo częstymi problemami u panów są nadmierna potliwość, pękające pięty, grube, zrogowaciałe czy wrastające paznokcie, grzybica skóry i paznokci stóp, rzadziej modzele, odciski.

Podczas pierwszej wizyty w gabinecie specjalistycznej pielęgnacji stóp najważniejsze jest ich dokładne obejrzenie, przeprowadzenie wywiadu, zdiagnozowanie dolegliwości i poznanie oczekiwań klienta. Zrogowaciały naskórek zostaje usunięty po wcześniejszym wymoczeniu stóp w wodzie z dodatkiem soli i zmiękczeniu go preparatami alkalicznymi.

Za pomocą frezarki i odpowiednio dobranych frez można bezpiecznie (bez przerwania ciągłości skóry, co jest ważne np. u diabetyków) i bezboleśnie usunąć naskórek czy odciski.

Zalecam też wykonanie maski na stopy, tzw. bomby rewitalizującej – po zaledwie 15 minutach stopy są widocznie gładsze. Kolejnym etapem zabiegu jest skrócenie paznokci, oczyszczenie płytek, ich brzegów oraz, jeżeli istnieje taka konieczność, założenie tamponady (opatrunku).

W przypadku wrastających paznokci stosuje się bezbolesną metodę korekcji poprzez klamry drutowe, które pomagają szybko, łatwo i skutecznie. W przypadku grzybicy paznokcia należy pobrać materiał do badania mikologicznego w celu określenia rodzaju grzyba wywołującego zakażenie.

W gabinecie podologicznym klient oprócz specjalistycznego zabiegu powinien otrzymać odpowiednią edukację i porady, jak pielęgnować stopy w domu.

Aleksandra Adamaszek-Olejak
podolog, specjalista pielęgnacji stóp. Od 1999 zajmuje się specjalistyczną pielęgnacją stóp w firmie Hawana Style w Skoczowie

Oczywiście poza redukcją ognisk chorób czy usuwaniem niedoskonałości gabinety kosmetyczne w spa stają się też doskonałym miejscem na pielęgnację. Maski na dłonie i stopy oraz manikiur i pedikiur – tego potrzeba zapracowanym i zmęczonym przedstawicielom płci brzydkiej. Przeorana bliznami dłoń uchodzi co prawda w niektórych kręgach jako oznaka ciężkiej pracy, ale w biznesie raczej się nie przydaje.

Bez taryfy ulgowej

Różnice w budowie kobiet i mężczyzn sprawiają, że inaczej wygląda u nich rozkład ciężaru ciała, obciążone są inne mięśnie, inaczej ciało reaguje na zmęczenie. Mężczyźni znacznie częściej będą się skarżyć na bóle w okolicach ramion czy dolnym odcinku kręgosłupa.

Generalnie o masażu słyszeli wszyscy panowie, jednak większość nie ma pojęcia, jak zbawienne może on przynieść efekty. Począwszy od złotego masażu kręgosłupa w Pałacu w Wojanowie, a na ziołowym masażu olejem sezamowym w Banyan Tree Mayakoba kończąc – masaże dla mężczyzn zawsze różnią się od tych dla kobiet.

Część mężczyzn ustaliła nieoficjalny podział masaży na te damskie – delikatne – oraz te intensywne, klasyczne, zwane często nie do końca trafnie sportowymi. Mężczyźni spragnieni damskiego dotyku często wybierają masaże relaksacyjne. Często bowiem kobiety technicznie nie są w stanie zastosować odpowiednio silnego, przynoszącego ulgę nacisku.

Masaż klasyczny rekomendowany jest nie tylko dla mężczyzn, którzy mają stresujący charakter pracy, czy tych, którzy pracują całymi dniami w jednej, często nieprawidłowej pozycji, jest też idealną formą odnowy biologicznej dla sportowców.

Czy jednak jednorazowy epizod z masażem ma sens?

Masaż jest jednym z tych zabiegów, które mają przynieść natychmiastowy efekt w postaci rozluźnienia napiętych mięśni i lepszego samopoczucia. Dlatego nawet jednorazowe wizyty mają sens. Inaczej sprawa ma się przy stwierdzonych jednostkach chorobowych, gdzie zalecana jest seria masaży.

Jeśli chodzi o szczególnie dokuczliwe dla mężczyzn obszary bólowe, to wymienić należy przede wszystkim plecy (kręgosłup) czy to w odcinku szyjnym czy lędźwiowym, w zależności od charakteru i intensywności wykonywanego zawodu.

Pokuszę się o wysnucie pewnej tezy dotyczącej masażu: z tego, co wiem, jest on najczęściej wybieranym zabiegiem wśród męskiej części gości gabinetów odnowy. Ponadto cieszy się ogromną popularnością nie tylko w okresie zimowym, kiedy po intensywnym szlifowaniu formy narciarskiej przychodzi czas na relaks, lecz także latem.

Mężczyzna w spa jest już postrzegany jako osoba świadomie dbająca o swoje zdrowie i samopoczucie.

Łukasz Barański
http://www.horeca.pl/vade...skiego-spa.html
 
     
Linki sponsorowane
Rybkos 

Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 39
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-12-13, 10:44   

zwyczaje, moda się zmienia
Kiedyś takie dawne spa czyli termy i łaźnie w starożytnej Grecji czy Rzymie były zarezerwowane tylko dla mężczyzn, tam też kwitło życie towarzyskie. Kobiety pełniły tam rolę personelu "obsługi" w szerokim tego słowa znaczeniu. Kiedyś był podkreślany aspekt zdrowotny , teraz kosmetyczny więc może stąd wynika wieksza popularnosc u kobiet
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż
Ostatnio na forumZapraszamy na FB