Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Problem skórny, kurzajka na recę
Autor Wiadomość
Savonarola

Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 2
Wysłany: 2012-09-25, 09:20   Problem skórny, kurzajka na recę

Witam postanowiłem zostać masażystą. Zapisałem się do szkoły. Kupiłem potrzebne mi na początku akcesoria. I niedługo pierwsze praktyczne zajęcia. Nagle jednak doznałem olśnienia które wprawiło mnie w spore zakłopotanie i smutek. Co z moją kurzajką na ręce. Raz że mogę kogoś zarazić ze szkoły. Dwa może w ogóle nie będę mógł przystąpić do zajęć . A co gdy już zostanę masażystą i powiedzmy znajdę pracę. Co z klientami których będę masował.
Niby można by próbować kurzajkę usunąć ale to podobno walka z wiatrakami bo prawie zawsze wracają i to nawet w większej liczbie. No to co robić? Proszę o rady?
 
     
Linki sponsorowane
Myśliciel_25

Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 2
Wysłany: 2012-09-25, 11:24   

Witaj,
kurzajka w widocznym miejscu na dłoni, może nieco zniechęcać, zwłaszcza jeśli trafisz do Spa.

Mój kolega walczył z kurzajką na palcu... wiesz jak ją złapał?
podczas masaży w przychodni /higiena niektórych pacjentów, to temat na osobną dyskujse/
Poszedł do dermatologa, ten odrazu wyciągnał laser, i tak mu zasunął dawke, że kolega miał wypaloną dziure na 4mm w głąb! to było 1,5 roku temu a do dziś ma zagłębienie i paznokieć mu rośnie nieregularnie, ma cos w rodzaju daszka, czyli blaszki schodzą sie ku górze.....
maskarka :shock:
Więc, warto spytać o doświadczenie w tych sprawach, zanim się człowiek odda w czyjeś ręce.
Mi pomógł kiedyś poczciwy Polski mlecz, czuli popularny"dmuchawiec", zrywasz go z łodygą w której jest mleczko i smarujesz kurzajke.
Nie wiem tylko o jakiej porze roku one rosną.
Matka natura kryje w sobie wiele cennych skarbów, w tym oleje do masaży ;)
Pozdrawiam
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-09-26, 02:08   kurs masaz tajski

tez mialem na poczatku kariery masowania, po jakims czasie walczenia z nia (wycinanie) zniknela
 
     
ALLka 

Wiek: 43
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-09-27, 14:03   

Witaj,
jest bardzo dobry środek do walki z kurzajkami i jest to verrumal. Lek ten jest w postaci lakieru i cała terapia trwa ok 3 tyg (max). Miałam w życiu 2 razy i zawsze dawał radę :)


Pozdrawiam
 
     
Savonarola

Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 2
Wysłany: 2012-09-29, 07:18   

Dzięki za wpisy

No to jestem po pierwszych zajęciach i mam podrażnione meszki włosowe na nodze, pełno czerwonych kropek i trochę piecze. Jaką maść czy żel na to stosować?? Stosuję Aleve i jakoś mi chyba nie pomaga.
 
     
ALLka 

Wiek: 43
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-10-01, 08:59   

Na następne zajęcia przytnij włosy lub je całkowicie usuń.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-10-01, 09:39   kurs masaz tajski

ALLka napisał/a:
Na następne zajęcia przytnij włosy lub je całkowicie usuń.

wlosow na nogach sie nie strzyze, a ogolenie/depilacja moze jeszcze pogorszyc zapalenie.

albo masz sklonnosc do zapalenia albo masaz zostal zle wykonany (raczej to drugie). Masujacy uzyl za malo olejku i wykonal masaz za silnie. To sie zdarza na poczatku zajec. Na zajeciach powinienes wspomniec o swojej dolegliwosci i nauczyciel powinien sie ustosunkowac i objasnic, jak unikac takich sytuacji.

przy okazji jest to nauczka dla ciebie i dla wykonujacego masazx - na bledach sie uczymy.

jesli chodzi o zapalenie, to nawet proste leki, np aspiryna, moga pomoc. Aptekarz/zielarz powinni cos doradzic.

ze swoimi dolegliwosciami (kurzajka, mieszki) moze powinienes odwiedzic dermatologa, moze masz sklonnosc do problemow skornych i im szybciej zajmiesz sie nimi, tym lepiej.
 
     
Szczawik

Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 11
Wysłany: 2012-10-01, 10:25   

Może moja porada wzbudzi kontrowersje :smile:
ale starszej daty nauczyciel w mojej szkole, zaproponował koledze ktory miał duże owłosienie na nogach i czuł dyskomfort przy masażu, aby zakładał rajstope :wink:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB