Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Strzelanie stawu biodrowego.
Autor Wiadomość
ALLka 

Wiek: 43
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-03-10, 21:15   Strzelanie stawu biodrowego.

Witam. Proszę o podpowiedź jaki masaż zastosować w przypadku strzelającego biodra? Wiem, że zająć się muszę udem, pośladkiem ale czy są czynności, których muszę unikać?


Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie.
 
     
Linki sponsorowane
sylos121 


Wiek: 33
Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 40
Wysłany: 2012-03-11, 11:11   

strzelające biodro to przeskakiwanie powięzi nad krętarzem. też mam taki problem ze sobą. mi pomogły techniki klasyczne jak swego czasu chodziłam na masaże. wg mnie trzeba użyć technik wzmacniających mięśnie okołokrętarzowe.


a Wy co myślicie: e-Masaż.pl, Piotrek Medic i massagewarsaw o tym?
  
 
     
Piotrek Medic 
FIZJOTERAPEUTA, TERAPEUTA MANUALNY

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-11, 12:00   

Strzelające biodro to bardzo częsty problem np po endoprotezoplastyce stawu biodrowego. Zazwyczaj tak jak piszesz sylos121, jest to przeskakiwanie pasma bocznego w okolicy krętarza. Ale bywa niekiedy tak, że warstwa głęboka- mięsień biodrowo lędźwiowy też potrafi dawać taki efekt ,,dźwiękowy". Tutaj trzeba by znaleźć rzeczywistą przyczynę przeskakiwania. Warto zwrócić uwage na taśmę boczną łącznie z pasmem biodrowo piszczelowym i sprawdzić ruchomość danego stawu biodrowego, ustawienie talerza względem uda i kości krzyżowej ( to może dużo pomóc). Jeśli chodzi o masażystę- rzeczywiście techniki klasyczne oraz głęboka ( w zależności od potrzeb i stanu chorego) praca na tkankach oraz stabilizacja biodra może wyeliminować ten niekiedy nieprzyjemny efekt.

ALLka, Nie napisałaś/eś czy pacjent jest właśnie po jakimś zabiegu, czy efekt strzelającego biodra jest nie związany z zabiegiem bądź też dolegliwością chorobową i ciężko jednoznacznie napisać- czego unikać. Ja gdy trafia do mnie pacjent z tą przypadłością zawsze porównuję obie kończyny dolne pod kątem ruchomości, sprężystości i elastyczności tkanek i później badam grę stawową między udem a talerzem i talerzem a kością krzyżową etc. Ale już sam stan napięcia taśm mięśniowo powięziowych może dużo powiedzieć i warto to zbadać i spróbować od masażu tej taśmy i nie zapominając o ustabilizowaniu później. Ostatnio miałem pacjenta, który miał podobny efekt tam przyczyna była następująca- przednia rotacja talerza kości biodrowej z lekkim przykurczem zgięciowym stawu biodrowego. Strzelał tam zarówno naprężacz z całą taśmą boczną przez krętarz oraz wspomniany przeze mnie mięsień biodrowo lędźwiowy. Jako, że był to pacjent po endoprotezoplastyce trzeba uważać na to by nie przywodzić kończyny poza linię środkową ciała, nie przekraczać 90 stopni zgięcia oraz nie rotować nadmiernie nogi do środka.

Z kolei jak kiedyś dyskutowaliśmy ze znajomymi na temat samego zespołu strzelającego biodra to by to zabezpieczyć na przyszłość, by to nie wracało, o ile zna się mechanizm powstania tego- należy ustabilizować obręcz miedniczną i zlecić pacjentowi odpowiednie ćwiczenia.
 
     
ALLka 

Wiek: 43
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-03-12, 16:57   

Pacjent ma tę wadę wrodzoną i chce uniknąć operacji. Teraz już wiem, że wprowadza ćwiczenia "przykazane" przez rehabilitanta więc i ja się włączę ze swoją pomocą.

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB