Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Jak urządzić gabinet masażu?
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-01-21, 11:49   Jak urządzić gabinet masażu?

Każdy kto prowadzi swój gabinet wie, że urządzenie go może być w pewnym sensie problematyczne. Często już nawet wybór koloru tapicerki stołu do masażu jest sprawą dyskusyjną. No bo może niebieski na bardzo kojarzy nam się z dentystą (słyszałam takie opinie), a czerwony to już może za bardzo kipi erotyzmem (też posłyszana opinia…). I co tu teraz począć? Trzeba wyjść z założenia, że jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził!

Podłoga

Panele wyglądają bardziej „domowo”, sprawiają, że pomieszczenie jest przytulniejsze, ale łatwo je porysować. Płytki niby mniej fajne, ale za to bardziej praktyczne – łatwe do utrzymania w czystości.

Ściany

To jest temat rzeka. Jaki kolor dać na ściany gabinetu, żeby wyglądał przytulnie, ale i „ekskluzywnie”, żeby było ładnie, ale i ze smakiem? Jedni powiedzą, że jasne kolory (beże, pastele) są strzałem w dziesiątkę. Owszem, ale i ciemniejsze mogą się okazać trafione, jeśli tylko odpowiednio zagramy światłem i podświetlimy tam gdzie potrzeba.

Lampy

No właśnie… Dać tylko oświetlenie sufitowe czy może też kinkiety? Może jakieś kolorowe diody? Myślę, że dobrze jest mieć solidną lampę sufitową, ale też kilka dyskretnych kinkietów, bo nie raz lepiej wygasić silne oświetlenie i zostawić tylko takie, które stworzy atmosferę relaksu i spokoju.

Zaplecze sanitarne

Toaleta dla klientów, łazienka dla klientów (ja wywalczyłam brak prysznica, bo sanepid chciał abym takowy posiadała – bardzo się cieszę, że postawiłam na swoim, bo z moich statystyk wynika, że od października z toalety skorzystała tylko jedna osoba poza mną oczywiście ;-) ,więc prysznic nie cieszyłby się zapewne również popularnością; oczywiście jeśli ktoś będzie wykonywał masaże nazwijmy to brudzące to musi przemyśleć również zainstalowanie prysznica).

Musi być ładna i schludna. Ja w ramach cięcia kosztów zamiast płytek użyłam paneli ściennych – wyszło tanio i bardzo fajnie. Dodatkowo w gabinecie umywalka i zlew. Zlew mam tylko dlatego, że używam do masażu kamieni (tutaj sanepid pozostał nieugięty…), a umywalka do mycia rąk przed i po masażu. Dodatkowo w łazience mam też zlew gospodarczy, no wiecie taki bardzo potrzebny jak się chce umyć mopy… ;-)

Ogrzewanie

Bardzo ważna sprawa! W gabinecie masażu MUSI być ciepło i nie chodzi o to, że nam jest ciepło i to wystarczy. Ma być ciepło osobie, którą masujemy!!! 20 stopni to za mało – klient zmarznie i już do nas nie przyjdzie!

Poczekalnia

U mnie to wydzielony kawałek podłogi, na którym ulokowałam wielki wygodny fotel i stolik. Wystarczająco. A w razie potrzeby mogę dostawić krzesełka. Może być urządzona stylowo lub mniej, ale ma być wogodna dla tego, który będzie z niej korzystał (krzesło z oparciem, a nie jakieś taboretki).

To tyle jeśli chodzi o sprawy techniczne. W kolejnym wpisie będzie o urządzania gabinetu stricte jeśli chodzi o sprzęt do potrzebny do masowania.

z http://jestemmasazysta.blog.pl
 
     
Linki sponsorowane
kasia32 

Wiek: 46
Dołączyła: 27 Maj 2015
Posty: 1
Skąd: Kielce
Wysłany: 2015-05-27, 20:50   

Gabinet z bloga bardzo przyjemny ;) super prezentuje się poczekalnia.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-05-27, 21:12   

kasia32 napisał/a:
Gabinet z bloga bardzo przyjemny ;) super prezentuje się poczekalnia.

to jest tylko zdjecie ilustrujace artykul, a nie gabinet autora
 
     
natalia.masnik 

Wiek: 35
Dołączyła: 23 Lip 2015
Posty: 18
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-10-14, 16:51   

Każdy kto prowadzi swój gabinet wie, że urządzenie go może być w pewnym sensie problematyczne. Często już nawet wybór koloru tapicerki stołu do masażu jest sprawą dyskusyjną. No bo może niebieski na bardzo kojarzy nam się z dentystą (słyszałam takie opinie), a czerwony to już może za bardzo kipi erotyzmem (też posłyszana opinia…). I co tu teraz począć? Trzeba wyjść z założenia, że jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził!

Podłoga

Panele wyglądają bardziej „domowo”, sprawiają, że pomieszczenie jest przytulniejsze, ale łatwo je porysować. Płytki niby mniej fajne, ale za to bardziej praktyczne – łatwe do utrzymania w czystości.

Ściany

To jest temat rzeka. Jaki kolor dać na ściany gabinetu, żeby wyglądał przytulnie, ale i „ekskluzywnie”, żeby było ładnie, ale i ze smakiem? Jedni powiedzą, że jasne kolory (beże, pastele) są strzałem w dziesiątkę. Owszem, ale i ciemniejsze mogą się okazać trafione, jeśli tylko odpowiednio zagramy światłem i podświetlimy tam gdzie potrzeba.

Lampy

No właśnie… Dać tylko oświetlenie sufitowe czy może też kinkiety? Może jakieś kolorowe diody? Myślę, że dobrze jest mieć solidną lampę sufitową, ale też kilka dyskretnych kinkietów, bo nie raz lepiej wygasić silne oświetlenie i zostawić tylko takie, które stworzy atmosferę relaksu i spokoju.

Zaplecze sanitarne

Toaleta dla klientów, łazienka dla klientów (ja wywalczyłam brak prysznica, bo sanepid chciał abym takowy posiadała – bardzo się cieszę, że postawiłam na swoim, bo z moich statystyk wynika, że od października z toalety skorzystała tylko jedna osoba poza mną oczywiście ;-) ,więc prysznic nie cieszyłby się zapewne również popularnością; oczywiście jeśli ktoś będzie wykonywał masaże nazwijmy to brudzące to musi przemyśleć również zainstalowanie prysznica). Musi być ładna i schludna. Ja w ramach cięcia kosztów zamiast płytek użyłam paneli ściennych – wyszło tanio i bardzo fajnie. Dodatkowo w gabinecie umywalka i zlew. Zlew mam tylko dlatego, że używam do masażu kamieni (tutaj sanepid pozostał nieugięty…), a umywalka do mycia rąk przed i po masażu. Dodatkowo w łazience mam też zlew gospodarczy, no wiecie taki bardzo potrzebny jak się chce umyć mopy… ;-)

Ogrzewanie

Bardzo ważna sprawa! W gabinecie masażu MUSI być ciepło i nie chodzi o to, że nam jest ciepło i to wystarczy. Ma być ciepło osobie, którą masujemy!!! 20 stopni to za mało – klient zmarznie i już do nas nie przyjdzie!

Poczekalnia

U mnie to wydzielony kawałek podłogi, na którym ulokowałam wielki wygodny fotel i stolik. Wystarczająco. A w razie potrzeby mogę dostawić krzesełka. Może być urządzona stylowo lub mniej, ale ma być wogodna dla tego, który będzie z niej korzystał (krzesło z oparciem, a nie jakieś taboretki).

jestem masazysta blog pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB