Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż na sucho?
Autor Wiadomość
adrick 

Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-05-10, 09:07   Masaż na sucho?

Witam, co sądzicie o wykonywaniu masażu klasycznego na sucho tzn. bez użycia środka poślizgowego? Spotkałem się z różnymi opiniami, w miejscu w którym teraz pracuję - gabinet masażu leczniczego tak właśnie się masuje. Chciałbym poznać Wasze opinie co do skuteczności i czy wogóle w ten sposób masujecie. Pozdrawiam.
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-05-10, 09:17   kurs masaz tajski

rozumie, ze mowisz rowniez o nieuzywaniu talku.

jest trudno zrobic masaz bez zadnych srodkow, czasami niemozliwe, jesli skora sucha lub owlosiona.

olejek jest dobry dla skory, szczegolnie jesli ma wyciag leczniczych ziol lub olejkow eterycznych. Te dodatki do olejku beda dzialac glebiej, na miesnie, nerwy, np rozgrzewac, koic bol, rozkurczac - wiec pomoga nam w pracy.

oczywiscie sa masaze suche, robione przez ubranie
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-05-10, 15:25   

Ja sobie nie wyobrażam takiego zabiegu. Jak wykonywać to już ze środkami poślizgowymi bo bez nich ręce masażysty szybko się wyeksploatują.
 
     
Piotrek Medic 
FIZJOTERAPEUTA, TERAPEUTA MANUALNY

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-13, 23:38   

Pytanie czy mówimy rzeczywiście o masażu na sucho czy o tzw. terapii łącznotkankowej, która to de facto wykonywana jest bez środków poślizgowych i wiele zaczerpnęła od masażu.
 
     
adrick 

Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-05-14, 17:49   

Mowa jest o masażu klasycznym. W większości wykonywanym na sucho, czasem wspomaganym talkiem. Mój szef - doświadczony masażysta twierdzi, że tak wykonywany masaż jest skuteczniejszy oraz dokładniejszy. I tutaj moje pytanie do Was - co o tym sądzicie?
 
     
mayaga

Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 21
Wysłany: 2011-05-14, 18:55   

Miałam kiedyś możliwość wykonania takiego zabiegu na praktykach i nie wspominam go najlepiej, jeśli ktoś ma masować na sucho to powinna to być osoba doświadczona, z długoletnim stażem. Nie wyobrażam sobie masować bez środka poślizgowego osoby owłosionej, koszmar przede wszystkim dla pacjenta, no chyba, że ktoś jest masochistą i lubi depilację gołymi rękoma :D z tego co zauważyłam lekarze dość często przepisują masaże suche, teoretycznie powinny być skuteczniejsze, ale nie wiem nie mogę mówić z własnego doświadczenia bo takiego nie posiadam :D
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-05-14, 23:15   

Mowiac o masaz suchych lekarze maja na mysli masaze reczne, klasyczne.Srodek poslizgowy to juz indywidualna sprawa masazysty i to co chce osiagnac. Sa tez masaze wodne np masaz wirowy. Wiec masaze dzieli sie na ''suche'' i '' mokre'' np w wirowkach... Mnie tez pacjentki pytaja dlaczego pa uzywa oliwki skoro mam przepisany masaz suchy buhaha :D
 
     
nowa_26 
ciałem steruje głowa

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 35
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2011-05-18, 23:03   

Znam człowieka, który WSZYSTKICH swoich uczniów uczy masażu bez środków poślizgowych - jego zdaniem, tylko osoba która nie potrzebuje "wspomagaczy" (czyli oliwki itp) zasługuje na miano masażysty .. Może Panowie się znają ?

moja prywatna opinia - wszystko zależy od pacjenta i rąk masażysty - nie twierdzę, że nie da się masować na sucho - ale więcej znam przypadków w których jest to działanie nieuzasadnione niż uzasadnione
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-05-20, 08:51   

Masujac bez oliwki masaz wyglada zupelnie inaczej niz ze srodkiem poslizgowym... To sa dwa rozne masaze z roznym zalozeniem... Z oliwka mamy np mozliwosc pracy plynnej na mm glebokich a bez oliwki mozemy mobilizowac tkanki i je porosciagac co oliwka uniemozliwia
 
     
adrick 

Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-05-22, 11:26   

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Ja na kursach byłem uczony masażu na talku, nauczyciel jednak twierdził, że z biegiem czasu żaden środek poślizgowy nie powinien nam być potrzebny. Z kolei w technikum masowaliśmy na oliwce. Moim zdaniem wiele zależy od pacjenta, jeśli skóra jest bardzo napięta, a w dodatku sucha to masowanie bez oliwki mija się z celem, a w dodatku bardzo obciąża masażystę. Pozdrawiam.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-05-22, 11:53   kurs masaz tajski

stale uzywanie talku przez masazyste nie jest zdrowe, po dluzszym czasie moze doprowadzic do problemow z plucami, np pylica.

dobry olejek odzywia i nawilza skore.

niektorzy maja tendencje do zapalenia mieszkow wlosowych, moze sie zdarzyc po kilku dluzszych, codziennych masazach. Klienci nie zawsze wiedza, ze maja te dolegliwosc, dopoki nie wystapi po masazu. Beda miec podstawy, zeby uwazac masaz za nieprofesjonalny.
 
     
Belial

Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-05-22, 19:57   

z tego co ja się uczyłem masaż na sucho w pewnych momentach jest wykonywany.
na początku każdego masażu klasycznego podczas palpacyjnej oceny tkanki masowanej oraz sprawdzania jej reaktywności.
przy wykonywaniu masażu segmentarnego również nie powinno się stosować środków poślizgowych tak samo przy drenażu limfatycznym.
 
     
Chistowski Mati

Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 7
Wysłany: 2011-05-29, 13:02   

Ja sobie nie wyobrażam robienie masażu bez oliwki - no chyba że na twarzy czy w czasie ugniatan. Moim zdaniem pacjent powinien czuć rozluźnienie a nie palenie na skórze :)
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2011-05-29, 16:58   

masaż na sucho od początku roku
Nauczycielka wpaja nam że to najzdrowsza forma, talk używamy tylko np przy kkd jak jest duże owłosienie
 
     
Sawa 

Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 15
Wysłany: 2011-06-09, 14:08   

Masaż na sucho to raczej dla kogoś kto ma duże owłosienie. Wtedy trudno zastosować oliwkę czy talk, ale za to masażysta aż tak się nie męczy.
Z reguły ludzie lubią jak ich się smaruje oliwką w stanie ciepłym, że się tak wyrażę. Wtedy jak nie ma owłosienia to czysta przyjemność zarówno dla klientki i masażysty.
Tylko najlepiej zawsze zapytać czy klienta/klient chce na sucho czy z "podkładem".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB