Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż w trakcie porodu
Autor Wiadomość
Marlena 

Dołączyła: 27 Lip 2009
Posty: 69
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: 2011-03-03, 14:04   Masaż w trakcie porodu

Jakie można wykonywać "masaże" w trakcie porodu by ulżyć w bólu? Lub jakie punkty uciskać by ulżyć rodzącej?
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-03-03, 14:35   kurs masaz tajski

masaz szyjki macicy, to przed, zeby ja rozszerzyc - polozne znaja to.

trudno masowac w czasie porodu, to nie miejsce i czas - rodzacej co innego po glowie chodzi.

natomiast dla przyspieszenia/zlagodzenia porodu mozesz uzyc techniki z terapii czaszkowo-krzyzowej, nazywajacej sie w nazewnictwie upledgera "CV4", co oznacza cranial ventricle 4 (komora czaszkowa 4).

rzecz polega na zatrzymaniu przeplywu plynu mozgowo rdzeniowego przez podlozenie klebow kciuka obu dloni (podobnie, jak ukladasz rece do odbioru pilki "od dolu" w koszykowce) pod forama magna (wielki otwor potyliczny), tak, zeby podniesc glowe na wysokosc kilku centymetrow. Minimum na 30 sekund do minuty, mozna powtarzac co jakis czas (np co 30 minut).

mniej skuteczne jest podlozenie w to samo miejsce dwu pilek do tenisa ziemnego polaczonych scicle ze soba (np wlozonych do skarpety i zawinietych w niej) - podklada sie w to samo miejsce, tak, zeby pilki nie zjezdzaly. Powinny one byc na twardym podlozu. Mozna stosowac przez wiele minut i powtarzac.

najwazniejsze jest kontrolowac bol przez glebokie oddychanie - jesli rodzaca nie nauczyla sie tego wczesniej, to mozna polecic jej nasladowanie twojego glosnego oddychania.
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-03-03, 15:49   

Masaż pomaga rozluźnić się ciału, dodaje energii, a także jest formą komunikacji z rodzącą. Niektóre kobiety podczas porodu bardzo potrzebują dotyku, chcą być masowane podczas skurczów, najczęściej dotyczy to okolicy lędźwiowo-krzyżowej. Wykonywanie masażu w tej okolicy zmniejsza bolesność skurczów porodowych, ponieważ nerwy dochodzące do narządów i mięśni miednicy pochodzą właśnie z części lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa.

Kobiety rodzące najczęściej potrzebują masażu podczas skurczów, w przerwach zwykle odpoczywają. Sposób wykonywania masażu - rodzaj dotyku, jego siłę i tempo - należy zawsze dostosować do potrzeb rodzącej. Czasem kobiety potrzebują stałego masowania, inne tylko dotyku podczas skurczu.

Masaż może być wykonywany przez położną lub bliską rodzącej osobę obecną przy porodzie. Masaż jest wspaniałym sposobem zaangażowania partnera czy męża rodzącej w aktywne wspieranie jej w czasie porodu.

Masażu warto nauczyć się przed porodem, np. w szkole rodzenia. Osoba masująca nauczy się podstawowych ruchów i nabierze pewności siebie. W czasie porodu kobieta intuicyjnie wie, w jaki sposób chce być masowana i jaki rodzaj dotyku jej pomaga, więc warto ją o to pytać.

Podczas masażu należy pamiętać o kilku rzeczach:

* W pomieszczeniu, w którym wykonywany jest masaż powinno być ciepło,
* do masażu warto użyć olejku łagodzącego tarcie o skórę (może być z dodatkiem olejków aromaterapeutycznych) np. olejku z awokado, kiełków pszenicy czy słodkich migdałów,
* dłonie osoby masującej powinny być ciepłe (warto przez chwilę potrzeć jedną o drugą),
* kobieta powinna być w wygodnej dla siebie pozycji (pomocne są poduchy lub worek sako)
* warto dopytywać kobietę, czy odpowiada jej dany rodzaj dotyku i zawsze reagować na jej sugestie,
* należy dostosować się do oddechów osoby masowanej.

Przydatne techniki masażu:

Połóż ręce na dolnym odcinku kręgosłupa, po jego obu stronach. Spokojnym ruchem wykonaj kilka obszernych kół, kierując się od środka na zewnątrz. Następnie dłonie odsuwaj od siebie rozciągając w ten sposób odcinek lędźwiowy pleców. Ruch ten wykonuj na wydechu, lekko naciskając dłońmi na plecy. Ważne jest, by podczas wykonywania masażu dostosować ucisk do rytmu oddychania masowanej osoby.

Jedną dłoń połóż na wysokości kości krzyżowej po jednej stronie kręgosłupa, drugą po przeciwległej stronie w okolicach łopatki. Wraz z wydechem osoby masowanej wykonuj ruch rozciągania. Ruch ten powtórz zmieniając układ dłoni po przeciwnych stronach.

Odszukaj kość krzyżową i trzy małe wgłębienia znajdujące się po obu stronach, ułożone jeden pod drugim. Przyłóż kciuki i spiralnym ruchem w głąb rozmasowuj te miejsca.

Ułóż dłonie jedna na drugiej na dolnej części kości krzyżowej. Nie ruszając dłoni wraz z wydechem delikatnie dociskaj. Z kolejnym wydechem pogłębiaj ten ruch. Pozostaw dłonie w tej samej pozycji i z lekkim uciskiem wykonuj ruch kołysania na boki. To rozluźni miednicę i przyniesie ulgę.

Źródło: http://www.rodzicpoludzku...cie-porodu.html
 
     
RehWellness 
fizjoterapeutka

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 42
Skąd: poł.Polska
Wysłany: 2011-03-03, 16:52   Re: kurs masaz tajski

massagewarsaw napisał/a:

trudno masowac w czasie porodu, to nie miejsce i czas - rodzacej co innego po glowie chodzi.



Zaprzeczę, to doskonały czas na masaż. Nigdy w życiu nie odczuwałam tak silnej potrzeby rozluźnienie jak w trakcie porodu.
Nawet absolutnie amatorskie głaskanie przynosiło sporą ulgę.

Jaki masaż ? E-masaż fajnie napisał - to bardzo indywidualne, każda kobieta inaczej odbiera bodźce, szczególnie w "takim stanie".
Ja polecam masaż stóp,to bardzo odprężający zabieg i oczywiście masaż kręgosłupa (L) łagodzi napięcie w okolicach kości krzyżowej i talerzy biodrowych.
W aktywnej fazie porodu ,pomocny jest masaż barków i odcinka szyjnego.
O Intensywność zawsze musi decydować pacjentka.

I taka mała refleksja - Panowie,poród to nie tylko aktywna faza z parciem,poród może trwać nawet kilkadziesiąt godzin, z czego wiele z nich spędzonych w wymuszonej pozycji leżącej.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-03-03, 16:57   kurs masaz tajski

cv4 usmierzy bol i przyspieszy porod, zeby nie bylo koniecznosci na masaz stop, plecow i barkow. Degustibus.

ps ta technika moze tez spowodowac w niektorych okolicznosciach poronienie, wiec ostroznie przy jej praktykowaniu
 
     
Marlena 

Dołączyła: 27 Lip 2009
Posty: 69
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: 2011-03-04, 12:16   

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-03-04, 17:48   kurs masaz tajski

http://linemed.pl/nhealth_guide/details/id,553

Poród jest wielkim i niepowtarzalnym wydarzeniem. Na świat przychodzi nowy człowiek. Pamięta się ten dzień do końca życia. Jest on jednakowoż bardzo trudnym momentem. Pojawia się obawa przed nieznanym i niepewność czy wszystko pójdzie dobrze i bezpiecznie dla matki i dziecka.

Strach przed bolesnym porodem towarzyszy chyba większości kobiet. Istnieją jednak metody, które pozwalają go kontrolować. Każda przyszła mama może nauczyć się tego w szkole rodzenia.

Oddychanie – głębokie oddychanie warto potrenować jeszcze przed porodem. W takcie porodu oddechy należy dostosowywać do rytmu skurczy. Pozwala to dotlenić mięśnie, jak również się odprężyć. Świadome oddychanie pozwala też dostarczyć wystarczającą ilość tlenu dla dziecka. Ważna jest odpowiednia technika, ponieważ zbyt intensywne oddychanie może być złe w skutkach i powodować zawroty głowy, czy nawet omdlenia.

Wydawanie dźwięków – wiele kobiet niepotrzebnie hamuje chęć wydawania z siebie dźwięków. Jęczenie, mruczenie czy krzyk w czasie porodu są bardzo prostymi sposobami łagodzenia bólu. Dzięki niemu można rozładować napięcie i emocje, a jednocześnie dodaje sił. Dzięki wydawaniu dźwięków rozluźnia się kanał rodny.

Ruch i pozycje – pozycje wertykalne mają wiele zalet, jak choćby lepsze jest dotlenienie dziecka czy ułatwia oddychanie. Większość kobiet intuicyjnie i spontaniczne wybiera takie pozycje w trakcie porodu. Są to pozycje kuczne, siedzące, lub klęczące. Natomiast zmiany pozycji pozwala na pełne otwarcie kanału rodnego, jak również na prawidłowe wstawienie się główki. Poruszanie działa również przeciwbólowo. Na niektórych salach porodowych można korzystać ze sprzętów takich jak worek sako, drabinka, czy gumowa piłka.

Imersja wodna – w ciepłej wodzie rodząca może się zrelaksować między skurczami i odświeżyć. Woda zmniejsza ból i rozluźnia mięśnie. Wzmaga wydzielanie endorfin. Należy jednak pamiętać, by nie spędzać w wodzie zbyt dużo czasu, bo może to niepotrzebnie przedłużyć akcję porodową.

Masaż - przynosi ulgę w szczególności gdy porodowi towarzyszą skurcze lędźwiowo – krzyżowe. Relaksuje i rozluźnia mięśnie. Można tę formę łagodzenia bólu stosować przez cały poród. Warto, by wykonywał go ktoś bliski i dostosował jego siłę i rodzaj do potrzeb kobiety.

Wsparcie kogoś bliskiego – obecność męża, czy innej zaufanej osoby ma bardzo dobry wpływ na rodząca. Nie czuje się ona osamotniona i zmniejsza się jej strach. Osoba taka nie musi się wszystkiemu biernie przyglądać, lecz powinna brać czynny udział w porodzie.

Metody te skupiają się głównie na rozluźnieniu i relaksacji i minimalizacji lęku. Strach powoduje napięcie, a ono wzmaga ból. Niewątpliwym plusem stosowania naturalnych metod ułatwiających poród jest brak skutków ubocznych i to, że działają tylko w momencie w którym to są stosowane. Nie podaje się żadnych leków, które to mogą mieć wpływ na dziecko, a kobieta jest w pełni świadoma i czuje co dzieje się z jej ciałem.

Dzięki tym metodom młoda mama ma szansę w pełni świadomie przywitać swoje dziecko tuż po porodzie. Istnieją oczywiście przypadki, gdy takie naturalne sposoby z różnych powodów nie są wystarczające i potrzebna jest interwencja farmakologiczna . Pamiętajmy o najważniejszym – aby urodzić zdrowe dziecko kobieta nie musi cierpieć.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-03-04, 17:50   kurs masaz tajski

ps masaz/samomasaz sutkow powoduje wydzielanie sie oksytocyny i rozszerzanie kanalu rodnego
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-03-04, 17:53   kurs masaz tajski

http://linemed.pl/nhealth_guide/details/id,166

Istnieje wiele metod, które pomagają przejść przez poród możliwie spokojnie i bezboleśnie. Każda matka, powinna sama świadomie zastanowić się nad formą znieczulenia podczas porodu. Naturalne metody mimo wielu swoich zalet nigdy nie zniwelują bólu zupełnie. Z tego powodu coraz więcej kobiet decyduje się na farmakologię.

PORÓD NATURALNY

Medycyna niekonwencjonalna może pomóc uśmierzyć ból, ale nie tylko. Niestety, nie w każdym szpitalu dostępne są odpowiednie środki. Jeżeli więc rodząca jest zainteresowana tym, by właśnie w taki sposób pomóc sobie w trakcie porodu powinna wcześniej przeprowadzić odpowiedni wywiad.

Aromaterapia wykorzystuje olejki eteryczne i ich dobroczynne i przeciwbólowe właściwości. Są to zapachy kwiatowe. Metoda ta jest stosowana w wielu szpitalach na świecie. Można stosować kąpiele, masaże, inhalacje i kompresy. Nie wszystkie rodzaje olejków są dozwolone dla kobiet ciężarnych dlatego też warto się wcześniej skonsultować z aromaterapeutą i dowiedzieć się szczegółów.

Autohipnoza polega na wprowadzeniu się w trans bez niczyjej pomocy. Pozwala dokonać rewolucji we własnej podświadomości, dzięki czemu łatwiej znieść momenty, które wywołują lęk czy ból. Pozwala odprężyć się w czasie trwania skurczu, a nawet pomoże w nabraniu umiejętności kontrolowania bólu. Metoda ta wymaga opanowania odpowiednich technik oddychania i autosugestii. Oczywiście nauka autohipnozy nie jest procesem ani łatwym ani krótkotrwałym. Poza tym w Polsce nie są prowadzone kursy takiego rodzaju.

Homeopatia jest metodą kontrowersyjną, bo sprzeczną z aktualną wiedzą medyczną i naukową. Leki homeopatyczne dzieli się na roślinne i mineralne Zwolennicy tej metody twierdzą, iż homeopatia ma bardzo dobry wpływ na matkę. Zarówno na jej zdrowie jak i samopoczucie. Może działać nie tylko przeciwbólowo, ale również może uregulować skurcze, wzmocnić mięśnie, rozluźnić i uspokoić. Niektóre leki mogą nawet pomóc dziecku w przybraniu najdogodniejszej pozycji do wyjścia na świat (główką w dół).

Akupunktura – ta technika jest już teraz uznawana jako uzupełniająca czy wspomagająca medycynę konwencjonalną. Jako forma leczenia jest popierana przez organizację WHO.

Jest to nauka wschodnia polegająca na nakłuwaniu odpowiednich miejsc specjalnymi igłami w celu uśmierzenia bólu i przywrócenia równowagi obiegu energii w organizmie. Może pomóc gdy poród znacznie się przedłuża. Znawcy podkreślają, że najlepiej działa gdy pomiędzy pacjentem a osobą wykonującą ten zabieg istnieje nić zaufania i życzliwości.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB