Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż odchudzający, prawda czy mit?
Autor Wiadomość
nowa_26 
ciałem steruje głowa

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 35
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2011-03-13, 13:56   

Jedyny wniosek, jaki nasuwa mi się po lekturze/dyskusji to taki, że brakuje nam słów. Do momentu, kiedy nie uda nam się oddzielić zabiegów od masaży mamy "problem".
Masaż nie odchudza. Zabiegi na ciało - owszem.
 
     
Linki sponsorowane
Mateusz

Wiek: 37
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 36
Wysłany: 2011-03-13, 14:15   

A masaż połączony kometkami wspomagającymi spalanie tkanki tł. to co?zabieg czy masaż gdzie masaż bańka to podstawa a kosmetyki dodatek? Po każdym masażu nawet klasycznym możesz dać fajne masło do ciała na koniec. Możesz zrobić peeling,masaż,maskę i masło i też będzie czadowo,ale nie o tym tu mowa.Wcześniej sama pisałaś,że kosmetyki działają jak bielizna a teraz,że zabiegi wyszczuplają a masaże nie.Co do zabiegów oczywiście się zgadzam są termoaktywne maski dające fajne efekty pracowałem na kosmetykach decleor,dibi,pewonia i mają naprawdę fajne produkty.
 
 
     
nowa_26 
ciałem steruje głowa

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 35
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2011-03-13, 14:31   

Mateusz, pisząc, że kosmetyki działają jak bielizna wyszczuplająca, miałam na myśli to, że podobnie jak ona - nie usuwają tłuszczu, ale modelują sylwetkę, dzięki czemu optycznie wydaje się ona smuklejsza

Zabiegi na ciało, to cała gama "sposobów" na wprowadzenie substancji aktywnej - czyli kremów żelów olejków - które wywołują reakcje ułatwiające spalanie tłuszczu, ale nie oszukujmy się, że same zabiegi wystarczą żeby schudnąć.

masaż - bez stosowania jakichkolwiek wspomagaczy "odchudza" przez poprawę działania układów wew.


Odchudzanie i modelowanie sylwetki to również dwa różne pojęcia, a z tego co piszesz widać, ze ty ich nie rozróżniasz.
 
     
Piotrek Medic 
FIZJOTERAPEUTA, TERAPEUTA MANUALNY

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-14, 14:11   

Mateusz napisał/a:
Tkanka tłuszczowa żółta utworzona jest
przez ściśle przylegające do siebie komórki tłuszczowe (lipocyty), które mają kształt kulek wypełnionych tłuszczem.Okrągłe cytuję" kształt kulek" wyrazy bliskoznaczne czyż nie.
Wiadomo,że grubasa chudzielca masażem nie zrobisz,ale wspomaga ochudzenie dlatego sie tak nazywa pisałem to już wcześniej.
Naiwny nie jestem nie martw się o to! to twoja sprawa co o tym myślisz mi nie chodziło o odchudzanie osób z nadwagą 50kg bo za to bym się zabierał tylko odesłał do lekarza.



Mateuszu i w tej swojej wypowiedzi oddałeś prawie sedno mojego artykułu. Ja w artykule nie neguje roli masażu W PROCESIE ODCHUDZANIA, co jest tam podkreślone. Jednak mówienie, iż nie stosuj żadnej diety, nie wykonuj ćwiczeń fizycznych a schudniesz jest totalną, anty fizjologiczną bzdurą. O to mi chodziło pisząc artykuł na temat masażu odchudzającego.

Troszkę jak koledzy i koleżanki piszą powyżej- łączysz pojęcia i nie bardzo widzisz różnicę. Masaż w procesie odchudzania bardzo- nawet jak sam wspomniałeś WSPOMAGA ODCHUDZANIE, znam badania, gdzie regularnie prowadzony masaż w ośrodkach gdzie zajmują się otyłością przynosił bardzo pozytywne rezultaty- pacjent tracił na wadze szybciej, skóra stała się bardziej elastyczna, powięzie wykazywały prawidłową mobilność.

Nikt nie niweluje i ja również nie zamierzam tego, że masz jakieś swoje prywatne osiągi w tej dziedzinie- pogratulować. Jednak należy rozróżnić PROCES ODCHUDZANIA, który de facto działa na przyczynę problemu a zabieg kosmetyczny, który bardzo często działa na OBJAWIE.

Napisałeś: W masażu bańka lub izometrycznym działamy bezpośrednio na tkankę podskórna czyli tkankę tłuszczową w uproszczeniu rozbijamy okrągłe komórki co bezpośrednio działa na zmniejszenie obwodów a to chyba jest efekt odchudzania?

Pojawia się znowu pojęcie PRZYCZYNY oraz OBJAWU. Ja jestem za nowoczesną, funkcjonalną rehabilitacją połączoną z nowoczesnym podejściem masażu i dla mnie działanie na zasadzie OBJAWU i niekiedy zbyt wczesne włączanie profilaktyki tam gdzie na profilaktykę np. jeszcze za wcześnie jest błędem technicznym danego terapeuty, dlatego ja staram skupiać się na przyczynie.

Na marginesie chyba każdy z nas- masażystów, fizjoterapeutów wie, że odpowiednio zrobiony drenaż limfatyczny połączony z masażem łącznotkankowym/ antycellultowym da efekt odchudzenia w postaci zmniejszenia obwodów- ale pojawia się pytanie czy rzeczywiście pacjent stracił na wadze, czy spalił zbędne kalorie? Każdy chyba zna dokładną odpowiedź.

Poza tym tak jak wspominali koledzy- masaż odchudzający poprzez pośredni wpływ na układy wewnętrzne owszem. I powtarzam w artykule chodziło o to by nie mylić właśnie pojęć takich jak proces odchudzania, a masaż odchudzający, który de facto jak sam wspomniałeś ściśle łączy się z marketingiem, a ja osobiście uważam zajmując się nie tylko masażem, że tam gdzie pojawiają się pojęcia MARKETING, MARKETING MIX oraz struktura rynku jest coraz więcej rozmyślań, kombinowania a coraz mniej tego najważniejszego- PACJENTA.

Osobiście wykonywałem masaż u osób, które chciały schudnąć ale uwaga- masaż był konsultowany z lekarzem oraz dietetykiem i dietetyk tak dobierał wówczas dietę by uwzględniała ona m.in fakt że pacjent uczęszcza na zabiegi masażu. Pacjent znał zasadę działania niniejszego zabiegu i wiedział, że o ile sam nie weźmie się w garść nie straci na wadze.

Mateuszu, dziękuję, że podjąłeś odnośnie mojego artykułu warto poznać niekiedy i odmienne zdania na ten temat.

P.S
Cieszę się że dyskusja toczy się na poziomie.
Pozdrawiam
 
     
Mateusz

Wiek: 37
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 36
Wysłany: 2011-03-14, 17:01   

Nie ma za co :wink: Jak wcześniej pisałem jestem tego świadomy,iż odchudzanie jest procesem złożonym, masaż w tym procesie funkcjonuje od dawna sam podałeś fajny przykład takiej sesji.Oczywiste jest,że sam nie odchudzi,ale czy dla tego kwalifikuje się jako mit?
 
 
     
Piotrek Medic 
FIZJOTERAPEUTA, TERAPEUTA MANUALNY

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-15, 23:27   

Mateusz napisał/a:
ale czy dla tego kwalifikuje się jako mit?


Widzisz tak samo można powiedzieć gdybym wymyślił np. wróżbę i powiedział WRÓŻBIARSTWO ANTYNIKOTYNOWE- oczywiście totalna bzdura. Ale ile ludzi by myślało, że nie musi nic robić by wyzbyć się palenia tylko chodzić do wróżki. Może nieco nie trafiony przykład ale jak widać ostatecznie wszyscy się zgadzamy, że masaż WSPOMAGAJĄCY ODCHUDZANIE - TAKKK, ale masaż sam w sobie jako PROCES ODCHUDZANIA- NIEEE. To trochę gra słów i marketing aby sprowadzić do siebie klientów- oczywiście uczciwy masażysta to ten, który wytłumaczy co kryje się pod nazwą tegoż masażu odchudzającego- że jest to proces wspomagajacy i tak dalej i tak dalej...W swojej praktyce spotkałem bardzo wielu klientów, którzy czuli się oszukani, bo pan masażysta powiedzial ,,że mnie odchudzi a ja dalej waże tyle samo" I co ja wtedy miałem powiedzieć- że masażysta oszukał panią? Dopiero później wychodziło, że klientka myślała, że może nic nie robić, jeść co chce a i tak schudnie- może i ten nieszczęśnik robił tej pani techniki antycellulitowe, ,,odchudzajace" ale nie działało to, gdyż kobieta nic z sobą więcej nie robiła.

Dużo na kursach mówi się jedynie o technikach takich jak ,,dużo oklepywań, wyciskań czy też sama bańka chińska" zapomina się o technikach powięziowych o liniach langera o timingu mięśniowo powięziowym itd itd. Zgodnie z zasadami rolfingu to pasma powięzi budują kontur ludzki i to na nich powinno się skupiać- oczywiście po osiągnięciu optimum gabarytu tkanki tłuszczowej.
 
     
Macix 

Wiek: 39
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-02, 23:18   

Dobrze ze ktoś podął ten temat chodzi o sama nazwę masaż odchudzający dla szarego człowieka proste masaż który wyszczupla i tak wiele spa itp zarabia nie wiedzą innych popatrzcie masaż leczniczy przychodzi osoba i oczekuje wyleczenia zlikwidowania dolegliwości tak to rozumie . Czyli masaż odchudzający porostu chwyt marketingowy który ma na celu korzyści i tyle .
 
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2013-02-24, 21:24   

To teraz może z drugiej strony.

Porozmawiajmy o metodyce masażu wspomagającego, modelującego, wszyczuplającego, antycellulitowego.

Skąd moge wziąć informacje, które książki jakie szkolenia aby owy masaż był wykonywany dobrze.

Swoje pojęcie posiadam, nie wiem czy dobre, chciałbym się czegoś douczyć.

Proszę o rady :) :)
Pozdrawiam, Adam
 
     
trecking 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 85
Wysłany: 2013-02-25, 15:15   

Według mnie masaż WSPOMAGAJĄCY odchudzanie to kombinacja wielu technik i rodzajów masażu. Od drenażu poprzez sportowy, izometryczny, kosmetyczny. Trzeba to tylko umiejętnie spiąć w całość.
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2013-02-26, 08:57   

dokładnie, to wiem, myślałem że ktoś bardziej doświadczony powie na co zwracać uwagę, albo przynajmniej odeśle do literatury.

Czekamy dalej
 
     
trecking 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 85
Wysłany: 2013-02-26, 09:33   

W literaturze chyba nic nie znajdziesz konkretnego. Znalazłem definicję w "leksykonie masażu" Magiery. Jest ogólnie opisane ale tobie to powinno starczyć do wykonania takiego zabiegu.
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2013-02-28, 22:02   

Nikt jednak nic nie podpowie, powie?
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2013-02-28, 22:06   

co powiecie o książcze Pana Piotra Szczotki ?

Dynamiczny Masaż Antycellulit - masaż w terapii cellulit i modelowaniu sylwetki.
 
     
trecking 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 85
Wysłany: 2013-03-01, 07:50   

Kiedyś byłem na wykładzie P. Szczotki, potem zakupiłem książkę dotycząca masażu twarzy i....... Zawiodłem się. Niewiele informacji praktycznych. Książka raczej według mnie ma formę reklamy/ broszury reklamującej kursy o tego Pana. Nie wiem jak inne pozycje.
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2013-03-03, 18:58   

a podobną literaturę mozesz polecić ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB