Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki masaż po operacji kręgosłupa odcinka szyjnego?
Autor Wiadomość
iwobra

Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-03-06, 21:19   Jaki masaż po operacji kręgosłupa odcinka szyjnego?

witam
jestem po operacji odcinka szyjnego, rozpoznanie-spondyloza szyjna w odcinku C4-C6 kręgosłupa, zastosowane leczenie-dyscektomia C4/C5/C6, Stabilizacja w/w odcinka wszczepami poliwęglanowymi oraz płytą przednią.

Według zaleceń lekarza 3 tyg. po operacji zaczęłam ćwiczenia izometryczne i mam zalecony masaż suchy obręczy barkowej 10/15 min. Oczywiście problem jest z masażami w ramach NFZ bo każą czekać kilka miesięcy. Lekarz rodzinny dał mi namiar na prywatną masażystkę, ale okazało się, że ona proponuje mi masaże co kilka dni ale 1h. Możecie mi poradzić czy lepsze są krótkie masaże częściej czy też dłuższe a rzadziej? Obecnie mam ograniczoną ruchowość szyi oraz bolesne barki i lewa strona szyi. Po wypisie ze szpitala brałam baclofen, myolastan i ketonal w razie potrzeby. Po zakończeniu kuracji było już bardzo dobrze a potem sie pogorszyło. Bardzo prosze o poradę
pozdrawiam :) Iwona
 
 
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-03-06, 22:39   masaz warszawa

stosuj sie za zalecen lekarza - czyli zabieg 15-20 minut.

podzwon po okolicznych gabinetach - beda szczesliwi dac ci nawet tak krotkie zabiegi, jesli zaplacisz im z gory za kilka godzin i bedziesz elastyczna w ustalaniu godzin, np poczekasz na wolnego masazyste.

oprocz masazu sprobuj terapii czaszkowo-krzyzowej, bardzo delikatna technika, ktora mniej zajmuje sie miesniami, a bardziej powieziami, nerwobolami. Pelny zabieg tej techniki to 1h - ale nawet jesli jestes swierzo po operacji, to taki zabieg nie jest za wiele.

jesli piszesz o pogorszeniu, to zwroc sie do lekarza - albo tabletki przestaly dzialac, albo mogla sie wdac infekcja
 
 
TK


Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 27
Skąd: 3city
Wysłany: 2008-03-07, 08:14   

Z masażami powyżej C7 bardzo ostrożnie. Najpierw należało by wzmocnić gorset mięśniowy poprzez ćwiczenia oporowe i ew. PiR(poizometryczną relaksację mięśni).
Co do długości masaży - zrozumiałem że teraz masz mieć masowany sam bark? W takim przypadku lepsze są masaże krótsze i częstsze(nie wyobrażam sobie godzinnego masażu samej obręczy barkowej).
Nie daj też sobie masować szyi! (przynajmniej dopóki lekarz tego nie zaleci)

Pogorszyło się dlatego, że odstawiłaś leki przeciwbólowe, a mięśnie są na pewno bardzo pospinane i pokurczone - to normalne. Ćwicz i masuj bark ;)

Pzdr.
 
 
iwobra

Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-03-07, 11:47   

witam ponownie
bardzo dziękuję za rady, też mi się tak wydawalo, że 1h masaż to przesada, ale ta masażystka tłumaczyła, że wie co robi i tak będzie lepiej. Tym bardziej, że wielokrotnie miałam masaże i na cały kręgosłup miałam 45 min.

Co do innych technik to nie słyszałam o nich ale pewnie gdzies na internecie znajdę opis.

No i oczywiście poszukam innego masażysty.

Pozdrawiam serdecznie Iwona
 
 
michal

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 37
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-09, 17:41   

taki masaż nie powinien trwac wiecej niz 20 min ,
Koledzy maja racje by uważac na dlugosc i intensywnosc masazu po zabiegu w odcinku C
skad jestes? moze znajedziemy masazyste dla ciebie

Czy lekarz wypisał snierowanie na masaz?
wiem ze bez problemow w przychodni zostaniesz "wymasowana" pouiszczeniu opłaty
 
 
iwobra

Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-03-10, 09:07   

jestem ze Szczecina, otrzymałam skierowanie na masaże ale u mnie nawet odpłatnie trzeba czekać przynajmniej kilka dni a nawet dłużej, we wtorek idę na pierwszy masaż razem z PIR i masażem czaszkowo-krzyżowym
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-03-10, 10:10   masaz warszawa

chodzi o terapie czaszkowo-krzyzowa?

jesli tak, to mile slyszec, ze w ramach nfz go oferuja
 
 
iwobra

Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-03-10, 10:28   

oczywiście pomyliłam się, chodzi o terapię czaszkowo-krzyżową,ale nfz mi tego nie oferuje, sama muszę za wszystkie zabiegi płacić bo przecież po operacji nie mogę z rehabilitacją czekać do października

rok temu miałam rehabilitację na oddziale dziennym w szpitalu gdzie m.in. przepisane miałam ćwiczenia indywidualne i rehabilitantka stosowała mi tą technikę, do tej pory nie wiedziałam jak się to nazywa, dopiero teraz jak uzyskałam na forum pierwszą odp. na moje pytanie to poszukałam na interku co to takiego i skojarzyłam z wcześniejszą rehabilitacją
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-03-10, 10:54   masaz warszawa

to ciekawy zbieg oklicznosci i ze (jak rozumie, nie znam niuansow polskiej sluzby zdrowia) w panstwowej instytucji oferuja ten zabieg. Nie jest on w polsce zbyt znany.

Jesli twoja przedoperacyjna rehabilitacja nie byla, przypuszczam, zbyt skuteczna (bo jednak doszlo do operacji) - to sprobowal bym moze szukac innego rehabilitanta.

Upewnij sie, ze zna on terapie czaszkowo-krzyzowa i ma doswiadczenie - moze sie zdarzyc, ze wykonuje osteopatie czaszkowa czy zabieg o innej podobnej nazwie. Spytaj np o dr John Upledger, ktory zapoczatkowal te technike. Popros, zeby rehabilitant powiedzial ci troche o tym, co robi, jakie techniki wlasnie wykonuje i dlaczego je robi. Dobrze wiedziec cos o procesie leczenia, zrozumienie go pomaga w poczuciu sie lepiej.
 
 
iwobra

Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-03-18, 19:58   

witam ponownie

mam wrażenie,że jednak nie trafiłam w ręce dobrego masażysty, teorie to może i ma opanowaną ale po każdym masażu czuję się coraz gorzej, nie tylko bolą mięśnie ale przede wszystkim sama szyja, miałam 4 dni przerwy bo masażysta musiał pilnie wyjechać i teraz sama się zastanawiam.............ale chyba zrezygnuję z jego usług

na drugiej wizycie "zwalił mnie z nóg" - spytał się po czym ta blizna na szyi, czy miałam operowaną tarczycę, czy czytając wypis ze szpitala nie powinien zapisać sobie z jakim problemem pacjent do niego przychodzi?

:shock:

może poradzi mi ktoś i powie gdzie znajdę w Szczecinie dobrego masażystę?

pozdrawiam
 
 
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-03-19, 13:24   

Jeśli nie odpowiada tobie masażysta i sadzisz ze jest źle wykwalifikowany zrezygnuj :)

Kilku masażystów z szczecina, zaczerpnięte z google.pl:

http://www.masazmed.com/
http://www.beauteeffect.pl/
http://www.luksmasaz.pl/
http://gabinet.masazu.szczecin.pl/
http://www.terapeuta.szczecin.pl/
http://www.masazedlaciebie.pl/

Mam nadzieje ze któryś z nich będzie wykwalifikowany. Nie biorę odpowiedzialności za linki strona oraz masażystów. Jak juz mówiłem zaczerpnięte z wyszukiwarki.

Pozdrawiam :)
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-03-19, 19:51   masaz warszawa

tak, jak przypuszczalem, jesli w okresie poczatkowym masazysta nie byl w stanie tobie pomoc i zapobiec operacji, to nie nalezalo do niego wracac po operacji.

powinnas generalnie odczuwac poprawe po kazdym zabiegu, nie ma sensu czekac iles tam zabiegow - szkoda czasu i pieniedzy. Moze sie zdarzyc, ze po niektorych zabiegach twoj bol sie wzmocni - jest to naturalna reakcja organizmu, gdy zaczynaja cos sie dziac, zmieniac. Jest to dobry znak - ale po kazdym z tych pozabiegowych boli powinna nastepowac stopniowa poprawa, ponad twoj stan przed zabiegiem.

jest strona dla terapeutow terapii czaszkowo-krzyzowej, ze spisem i adresami a rowniez z forum dyskusyjnym, gdzie mozna spytac o lokalne rekomendacje i specjalizacje terapeutow w szczecinie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB