Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Początki własnego gabinetu
Autor Wiadomość
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-09-15, 07:54   

Nie kontaktuje sie bo logo jeszcze trzeba splodzic... Sa projekty i teraz przerabia sie na corela:)
Jezeli chodzi o wizytowki to napewno moj projekt bedzie skromny i przejzysty. Nic na sile tylko podstawowe informacje. Mysle ze do konca tygodnia bedzie juz sprawa zalatwiona i sie pochwale efektem.
 
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-09-15, 09:30   

Nie wiem ale wydaje mi sie ze troche odeszlismy od tematu ;)
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-04, 08:02   

Wiitaaaam!!:)
Jak sie żyje??:)
Juz wracamy do tematu.
Ktos chce wizytowke zobaczyc to wisi w dziale o wizytowkach.
A teraz wracajac do tematu dzialalnosci.
Co myslicie o promocjach??
Sa skuteczne czy moze ludzie juz tak sie zniechecili do slow typu 50%gratis promocja, wyprzedaz etc etc....ze juz na nie nie reaguja...
Co sadzicie o promocji aby zachecic mlodziez do kozystania z dobrodziejstw masazu??
Wiadomo ze mlodzi(chodzi mi o ludzi powiedzmy 25-35) ktozy nie rzadko maja siedzaca prace w biurze po jakims czasie narzekaja na bole okloicy ledzwiowej i szyjnej.
Ale nikt z tym nic nie robi... Wola lyknac procha albo nasmarowac sie jakim zelem rozgrzewajacym( zawsze bede twierdzil ze polacy to narod lekomanow...), ale lecza objawy a nie przyczyny...
Macie takich klientow?? Umiecie takich zwerbowac?? Podzielcie sie patentami bo ja jako "pracownik" gabinetu rehabilitacji mam srednia wieku o wiele wyzsza a chce takze zaistniec i sciagnac do siebie mlodsza klientele.
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-11-04, 09:33   masaz warszawa

zamiast promocji, ustal niska, konkurencyjna wartosc zabiegow na zabiegi w gabinecie i znacznie wyzsza (np 40% wyzsza) na dojazdy - oczywiscie, jesli wiesz, ze klient jest blisko, obloznie chory czy nie mogacy ruszyc sie z domu, zamawiajacy serie zabiegow czy ubogi, to mozesz zastosowac stawke podstawowa.

zamiast promocji, mozesz dawac kilkanascie minut dluzsze zabiegi, jesli masz czas - czesto za to dostaniesz pare zlotych wiecej.

pracujesz teraz w gabinecie fizjo, pewnie czesc pacjentow to z nfz, dlatego srednia wieku wysoka (emeryci, rencisci, z chorobami chronicznymi). Osoby starsze z reguly godza sie ze swoja dolegliwoscia, nie maja natychmiastowej motywacji do zmiany i nie maja srodkow materialnych na platne zabiegi.

w praktyce prywatnej, przynajmniej z mojego doswiadczenia, znaczna czesc to wlasnie klienci z grupy 25-35 (mlodziez to do 18 lat), ktorzy pracuja ciezko w biurach (czasami prowadzac wlasna firme), maja wysoki budzet i sa swiadomi zdrowego stylu zycia i zapobieganiu stresowi i chorobom chronicznym. Wiedza, ze zeby byc na wysokich obrotach, powinni miec regularny masaz.

znajda cie oni na necie, zrob i wypozycjonuj swoja strone - znajda cie sami, jesli chca.
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-05, 07:29   

Z tym nfz to masz racje niestety... Mimo ze dopiero sa starania o kontrakt to wiele osob zaraz po badaniach u lekarza rehabilitacji przychodzi do nas i sie pyta.. Wielu w ten sposob ucieka nam miedzy palcami bo twierdza ze tyle placa na zdrowotne i za zabiegi musza jedszcze placic.. Maja racje ale realia sa takie jakie sa...
Ale tacy ludzie chcac nie chcac w przychodni napewno sie znajda a mnie chodzi glownie o pozyskanie klientow mlodszych zamozniejszych i uswiadomionych.

Massage mowisz ze sama stronka wystarczy??
Dobre wypozycjonowanie i sami mnie znajda:)

Myslalem takze o jakis broszurkach malutkich dawanych nawet tym starszym klientom aby sie dowiedzieli i zrozumieli a i moze jakis mlody ja przeczyta i sie skusi:)
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-11-05, 12:07   masaz warszawa

w przypadku przychodni, gdzie pracujesz, moze demografia tego miejsca jest powodem, dlaczego jest wiele osob w podeszlym wieku. Sprobuj nowe osiedla, bloki i wille w twojej najblizszej okolicy - podanie adresu pocztowego na swoich drukach uswiadomi potencjalnym klientom, ze jestes lokalny, tylko pare minut pieszo, wiec latwo dostepny z krotkim wyprzedzeniem i tani, bo bez dalekiego dojazdu.

podejdz duze zaklady pracy w twojej okolicy - oprocz miejsc socjalnych przez nie utrzymywanych (swietlice, obiekty sportowe, zlobki i przedszkola), rowniez ich przychodnie zdrowotne. Z reguly wydaja tez gazetke zakladowa, daj kilkuwyrazowe platne ogloszenie w serii. Okoliczny szpital moze tez byc takim miejscem.

Oprocz dzialan wewnatrz rowniez przejdz sie po parkingu i zostaw wizytowke za wycieraczka.

zamiast broszur zastanow sie nad polaczeniem wizytowki i broszury - czyli kartka pocztowa. Jest latwiejsza do przeczytania niz broszura, innowacyjna, przyciagajaca oko grafika i wieksza szansa, ze bedzie zachowana na przyszlosc niz zwykla broszura na papierze.

kto bedzie bardziej zainteresowany czytaniem, to wejdzie na twoja strone - zrob bloga albo bezplatna strone na www.googlepages.com
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-07, 07:48   

Zrobilem sobie mala ankietke wsrod pacjentow..
Starszych sie mniej dopytywalem bo wiem ze i tak przyjda. Chodzilo mi o informacje od mlodszych, wyszlo ze:
Jakas muza zamiast radia( cos wolnego spokojnego)
Swieczki zeby bylo przyjemniej
Poprawic odrobine wystroj zeby nie przypomninal korytarza z przychodnii...
To byly glowne przeciw odnosnie gabinetu.
Za bylo:
Brak kolejek
mila obsluga:P
ceny zabiegow( chociaz z tym roznie bywa, zalezy od pacjenta)
Czyli ogolnie to co wiedzialem...
 
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-11-07, 12:55   

Przydatne informacje.
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-08, 21:43   

Czy przydatne... Ogólnie standardowe ponieważ gabinet masażu w przychodni nigdy nie będzie taki jak salon odnowy czy jakieś spa...
A mnie się właśnie coś takiego marzy....
Chcę aby przychodziły osoby które chcą dbać o swoje plecki wcześniej a nie dopiero jak bolą...
Niestety ten gabinet ze swoją lokalizacja( w przychodni) jest skazany na starsze osoby z długoletnimi dolegliwościami i nie widzę na chwilę obecną jakiegoś sensownego rozwiązania aby ten stan rzeczy zmienić...
Sorki ale mam jakiegoś doła i coś mi optymizm uleciał....
 
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-15, 19:46   

Widze ze temacik przestal byc przydatny... A tak mi sie wydawalo ze tyylle osob chce otworzyc gabinety byc masazystami i miec zysk polaczony z przyjmnoscia wykonywania takiego zawodu...
Ja jade dalej z tematem:)
Po raz kolejny zmontowalismy promocje na masaze klasyczne plecow i juz po dwoch dniach po wywieszeniu info pojawily sie pierwsze pozytywne ruche w interesie.
Dziwne jest to ze obnizajac tylko 4zlote cene masazu i piszac promocja temat natychmiastowo orzyl. Od razu ludziki przychodza chca masaz i wogole.. Czlowiek jest nieprzewidywalny:P
Sprawa kolejna.. Ta kieruje glownie do osob majacych juz dzialalnosc i wiedzace co sie w temacie dzieje:
Tak jak wiadomo dzialam sobie w tym gabinecie rehabilitacyjnym. Sa dwie wlascicielki obslugujace sprzety i dwoch maszystow( ja i popoludniu kolega). zastanawiam sie na podjeciem dzialanosci wyciagnieciu kaski na start i o wspolpracowaniu z wlascicielkami tego gabinetu.
Co Wy na taki pomysl??
plusy sa takie ze gabinet jest tam juz dlugo(ladne pare lat), ma stala baze klientow.
Cieszy sie dobra opinia.
Minusy to zdecydownaie maly naklad na rakleme i ubogi wystroj i dosc duza konkurencja( w obrebie 4 przystankow tramwajowych sa 3 placowki rehabilitacyjne-2 w gabinetach z umowa z nfz, 1 typowa skierowanana na sam masaz prywatna)
 
 
     
Adam P

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 143
Wysłany: 2008-11-15, 21:55   

bilans zyskow i strat i meska decycja :) tyle CI tzreba :)

Ci chodzi o kade z UP ?
Jak nie jestem tam stałym pracownikiem to by bylo moze dobre rozwiazanie, dostal bys kase zainwestowal w sprzet odnowil pomiejszczenie troche. Tylko ważne wiesz z wlasicielkami dogadanie na jakich zasadach wszystko itp :) oczywiscie musialby byc obowiazkowa umowa wynajmoania wyznaczonej powierzchni.
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-15, 22:11   

z dogadaniem sie nie ma problemu a i z miejscem tez no problem. Biore na mieszkanie a u nich jestem "jakby" wynajmowany. Co miesiac pisze umowe i rachunek wystawiam i gra:P
 
 
     
Adam P

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 143
Wysłany: 2008-11-15, 23:55   

jak z UP to chyba nie da sie wziasc na mieszkanie a pracowac gdzie indziej :) tak cos mi sie zdaje :) teraz zreszto pewnie w malo ktorym wojewodztwie maja kase na dotacje. Jakis ponad miech u siebie sie dowiadywalem i cos ona juz mowila ze za jaksi czas moze byc za późno, ostatnio jakis znajomy tez byl chcial dotacje ale juz powiedzieli ze nie ma funduszy na ten rok.

Tak jak pisalem wczoesniej. Usiadz na spokojnie, zrob zestawienie zyskow i strat i podejmij decyzje :) tak zwaną " z jajami" ;-)
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-18, 21:08   

Witam po dłuższej przerwie:)
Wracamy do tematu działalności. Wielu zapewne już znudziło się czytanie moich wypocin ale zgodnie ze starym przysłowiem" koniec języka za przewodnika" wolę się dowiedzieć niż później się denerwować. Więc do rzeczy:
Podąłem decyzję o otwarciu gabinetu masażu.
I w związku z tym mam parę pytanek do ludzi z branży
Gabinet chciałem umieścić w przychodni( we współpracy z dotychczasowymi szefowymi)
Po prostu fizyko w jednym miejscu a masaże w innym ale ta sama przychodnia. Inaczej się zrobić nie da bo brak miejsca i chorendalne koszty remontu byłyby. Poza tym jak mam młodszych klientów spróbować pozyskać to muszę zrobić ładny wystrój i odpowiedni klimacik.
1. Czy uważacie że taka lokalizacja ma rację bytu w odniesieniu do młodszych osób??
2. Tak jak pisał wcześniej massage- wystarczy dobra stronka, ulotki w formie kart pocztowych i już można mówić o marketingu??
3. W jaki sposób można sprawdzić skuteczność naszej reklamy( oprócz ilości odwiedzających osób w gabinecie)
4. Jakie formy masażu są najbardziej popularne w Waszych gabinetach??(klasyczne-jakie i jak długie, limfatyczne i segmentarne..(o te się pytam bo więcej nie opanowałem jeszcze:P)
5. Czy mam się bawić w jakieś super wystroje( np jakieś orientalne- moje ulubione) czy wystarczy jeden stół do masażu ładnie pomalowane ściany i już...
6. Czy nazwa gabinet masażu wystarczy, czy można się pokusić o nazwę np. Salon odnowy albo Gabinet relaksu lub jeszcze inaczej...??
Na razie tyle.. jak coś jeszcze wpadnie do głowy to się zapytam.
 
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-01-19, 11:39   

Truskawa napisał/a:
Witam po dłuższej przerwie:)
1. Czy uważacie że taka lokalizacja ma rację bytu w odniesieniu do młodszych osób??


odp. Do młodszych jak i do starszych.

Truskawa napisał/a:

2. Tak jak pisał wcześniej massage- wystarczy dobra stronka, ulotki w formie kart pocztowych i już można mówić o marketingu??


odp. A co byś chciał jeszcze? Najlepsza reklama to reklama pantoflowa czy jakoś tak od słowa pacjenta do słowa ;)

Truskawa napisał/a:

3. W jaki sposób można sprawdzić skuteczność naszej reklamy( oprócz ilości odwiedzających osób w gabinecie)


odp. Odnośnie strony www możesz założyć statystki, jeśli chodzi o gabinet to od ilości przybyłych pacjentów ;)

Truskawa napisał/a:

4. Jakie formy masażu są najbardziej popularne w Waszych gabinetach??(klasyczne-jakie i jak długie, limfatyczne i segmentarne..(o te się pytam bo więcej nie opanowałem jeszcze:P)


odp. Moim zdaniem klasyczne + dodatkowe elementy z innych masaży możesz zastosować ;)

Truskawa napisał/a:

5. Czy mam się bawić w jakieś super wystroje( np jakieś orientalne- moje ulubione) czy wystarczy jeden stół do masażu ładnie pomalowane ściany i już...


odp. Łagodny i ciepły kolor ścian, do tego stół, szafeczka, biureczko, ładne obrazy na ścianie, roślinki i oświetlenie nie za mocne i nie za ciemne.

Truskawa napisał/a:

6. Czy nazwa gabinet masażu wystarczy, czy można się pokusić o nazwę np. Salon odnowy albo Gabinet relaksu lub jeszcze inaczej...??


odp. Gabinet masażu i fizjoterapii <- trochę za profesjonalnie ale gabinet masażu będzie najlepszym rozwiązaniem bo młodsze jak i starsze osoby będą wiedziały o co chodzi. Zawsze pod tym możesz do pisać salon odnowy itd..
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB