Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Początki własnego gabinetu
Autor Wiadomość
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-02, 09:04   Początki własnego gabinetu

Witam wszystkich. Postanowiłem założyć ten temat ponieważ myślę że się przyda nowicjuszom.
Temat tyczy się okresu zaraz po otwarciu gabinetu. Nie zagłębiajmy się w to czy gabinet jest w dobrym miejscu i czy na starcie osoba otwierająca go miała swoją bazę klientów.
Chciałbym się dowiedzieć od osób już wiedzących to ja przetrwać ten okres. Mówi się że jest te 6miesięcy okresu rozruchowego, więc jak wam szło w ciągu tych pierwszych miesięcy...
Podzielcie się z nami nowicjuszami swoją tajemną wiedzą z zakresu promocji zakładu, promocji poprzez bezpośrednia reklamę podczas wykonywanego masażu i innymi "akcjami" o których my "świerzyny" nie mamy pojęcia..
 
 
 
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-03-02, 11:25   masaz warszawa

zabiegi tansze niz konkurencja w rejonie

bezplatne zabiegi na krzesle 5-15 minut w czasie imprez sportowych, zdrowotnych

comiesieczne ulotkowanie drzwi do drzwi w promieniu kilkuset metrow od gabinetu. Reklama w postaci karty pocztowej w profesjonalnie zrobiona grafika raczej niz zwykla ulotka a4-a5 drobno zapelniona tekstem i cenami.

zaoferowanie bezplatnych zabiegow okolicznym masazystom, fizjoterapeutom, lekarzom, chiropraktykom, naturopatom - moze to prowadzic do wspolpracy z nimi. Wydrukuj wieksza ilosc kart podarunkowych i po prostu rozdawaj je z wpisanym nazwiskiem odbiorcy i czasem oferowanego zabiegu. Adresy mozesz znalesc w ksiazce telefonicznej.
 
 
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-02, 18:11   

dzięki za szybka wypowiedź.
A teraz zapytam sie o coś innego, mianowicie ja jako nowicjusz w temacie mam pytanie co do rodzaju wykonywanych masaży.
Ja swoją działalność chcę ukierunkować na relaks.
Jakie kursy zrobić w tym kierunku bo jak dotąd mam tylko skończoną policealną szkołę masażu, czyli klasyczny stopień I.
Jakie kursy proponujecie i jakie są orientacyjne ceny.
 
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-03-02, 18:20   masaz warszawa

czy robiles kilkumiesieczny kurs, roczne studium czy 2 letnie technikum - jesli piszesz o 1szym stopniu to wychodzi, ze kurs, gdy piszesz policealne to wychodzi na studium lub technika.

nigdy nie uzywaj przymiotnika 'relaksacyjny' w opisie swoich zabiegow czy jako samodzielna nazwe zabiegu jak 'masaz relaksacyjny' - wiekszosc zapytan bedzie od erotomanow, szczegolnie jesli jestes kobieta.

strata czasu, nerwow, a rowniez narazone twoje bezpieczenstwo.

uzywaj nazw zabiegow, ktorych sie uczyles/as.

szkolic sie zawsze warto o nowe techniki, szczegolnie, jesli masz za soba tylko kurs. Kilka miesiecy to bardzo niewiele - uznaj sie za profesjonaliste, gdy skonczysz lacznie co najmniej 1000h formalnej nauki i popracujesz z rok czy dwa.

pewnie wtedy tez mozesz probowac z gabinetem. W innym przypadku klienci, nawet jesli przyjda na zabieg czy dwa, to nie beda wracac.
 
 
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-02, 20:15   

Skończyłem 2 letnie policealne studium masażu z elementami rehabilitacji
W programie byl masaz klasyczny(wszystkie masowalne czesci ciala, nie wiem jak jest na kursie) masaz sportowy segmentarny i limfatyczny.
Wiem ze trzeba duzo trenowac. Ale dlaczego mowisz ze nawet jezeli przyjda raz czy dwa to pozniej nie wroca...??
 
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-03-02, 20:26   masaz warszawa

jesli 2 letnie policealne, to wyglada na technika, czyli 2200h.

na 50h kursie klasycznego, konczacego sie dyplomem MENu, ucza czasami, obok klasycznego, jeszcze pare innych technik (kazdej po zaledwie kilka godzin), a potem masazysci wpisuja sobie w oferte wszystkie te techniki, ktore tylko lizneli. Do takich wlasnie masazystow odnosila sie moja uwaga.

masz zdecydowanie duze szanse otworzyc z sukcesem swoj wlasny gabinet - ale moze zanim to zrobisz, rozeznaj sie w rynku. Takim sposobem moze byc zatrudnienie sie na jakis czas w jakims gabinecie czy spa, klubie sportowym, fitness klubie czy gymie i zobaczyc jak w praktyce wyglada wyuczona na zajeciach wiedza, doswiadczyc pracy z klientem w warunkach innych niz szkolne czy na praktykach.

bedziesz mial wyczucie, czego klienci oczekuja i wtedy podszkolic sie specjalistycznie
 
 
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-03, 09:00   

Niestety technika nie ma. Mowiono nam na poczatku ze bedzie a pozniej na ostatnim semestrze stwierdzili ze bedzie tylko dyplom z tytulem biomasażysty....
Od ponad roku jezdze do znajomych i ich znajomych na masaze ze swoia panda:)
A co do rynku rozgladalem sie i akurat masaz sredniej klasy spolecznej czyli zwykly masaz klasyczny 30minutowy za powiedzmy 20-40zlotych jest nisza w moim miescie.
Powstaja spa gdzie masaz twarzy z pomoca jakiejs maseczki kosztuje grubo ponad 100zlotych....
Jest rowiez dziwne ze mimo ze jest takie buuum na spa i pochodne to jednak masaz jest nadal postrzegany jak cos dziwnego i niespotykanego....
 
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-03-03, 11:21   masaz warszawa

szkola zrobila was na szaro i jesli placiliscie czesne to powinniscie domagac sie jego zwrotu albo zagroziz sadowo. Majacy ochote na technika stracili tez dwa lata zycia.

statystycznie wychodzi, ze firmy swiadczace uslugi wyzszej klasy i drozsze maja wieksze szanse przetrwania na rynku niz firmy przecietne, swiadczace zabiegi tanie. Nawet jesli popadna w czasowe tarapaty, to maja duzy margines zysku oraz kapital i przychod zrobiony wczesniej.

inwestycja w kursy, nowe techniki jest nadal zdecydowanie tansza, niz inwestycja w sprzet czy w wynajmowanie specjalistycznych pracownikow pozniej, gdy bedzie na nich zapotrzebowanie wsrod klientow.

wracajac do twojego wczesniejszego pytania o techniki relaksacyjne - dla kazdego klienta, bedzie to znaczyc cos innego (nie mowie tu juz o erotomanach) - dla jednych bedzie to lomi, dla innych reiki, dla innych masaz chinski, dla innych masaz twarzy czy hinduski masaz glowy. Znajac rozne techniki, jestes w stanie zaspokoic ich oczekiwania. Rowniez mozesz odpowiednio wiecej liczyc, jesli sa to techniki unikatowe, z mala konkurencja od innych masazystow.

wracajac rowniez do mojej sugestii bezplatnych zabiegow, ktore moga prowadzic do wspolpracy z innymi profesjonalistami - poniewaz okazalo sie, ze jestes mezczyzna, warto zastanowic sie nad wspolpraca w terapeuta-kobieta, czy to masazystka czy fizjo.

Otoz wiele kobiet woli zabieg od kobiety, rowniez wielu mezczyzn preferuje zabieg od kobiety (np zeby nie uchodzic za gejow). Rowniez sa kobiety, ktore wola zabieg od mezczyzny-terapeuty, bo chca masazu silniejszego, a zabieg od kobiety kojarzy im sie z zabiegiem bardziej kosmetycznym.
  
 
 
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-08, 23:13   

Wiec zacznijmy mowic o wizerunku swojego nowo-otwartego salonu masazu:)
Co zrobic na wstepie aby dobrze wygladac od pierwszego widzenia??
Jak proponujecie detale aby upiekszyc salon??
Salon ma byc skierowany do ludzi klasy sredniej potrzebujacych relaksu i odprezenia w naszych salonikach.
Popuscie wodze fantazji i zaproponujcie jakies rozne opcje i warianty swojej wizji.
Przedstawcie swoje oferty dla przyszlych klientow ,zaprezentujcie wyglad salonu.
Pomozcie mi zrobic ten temat najbardziej aktywnym i swietnie sie rozwijajacym!!
 
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-03-08, 23:52   masaz warszawa

mozliwe, ze stosowniej jest uzyc w masazu zamiast 'salon' jakichs synonimow: centrum, studio, gabinet. Uniknie sie niepotrzebnego zainteresowania ze strony erotomanow.

oprocz nazwy wlasnej, warto uzyc przymiotnikow 'odnowy biologicznej', 'medycyny naturalnej' etc, tak, jak to robi http://trea.pl

osobiscie do mnie przemawia prosty ale cieply wystroj, ktory koncentruje na zabiegu a nie rozprasza zbyt duza iloscia przedmiotow i ozdob. Jakas drewniana czy kamienna plaskorzezba na scianie (zeby nie zajmowac podlogi) w kazdym gabinecie to wszystko. Ekonomiczne i latwe w utrzymaniu czystosci, mozna szybko odnowic jesli potrzeba.

karnisze z rozproszonym swiatlem na scianach, regulowana ostrosc zarowek.

latwo rosnace, proste w utrzymaniu, bezwonne i niezbyt kolorowe rosliny w donicach na podlodze, parapetach czy na polkach na scianie.
  
 
 
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-09, 19:24   

Z tym linkiem to zaszalales!!
Ja tu mowie o skromnym lokalu z podstawowymi masazami a ty z taka konkretna stronka wyskakujesz:)
Ile bym musial miec kaski zeby w cos takiego zainwestowac..:/
Niestety w moim wypadku pokoik w pastelowych kolorach, tak jak napisales jakas plaskorzezba przyjemna won jakiegos owocu delikatna muzyczka w tle, przysiemnione swiatlo i klimacik juz jest:)
Chce zapodac jakies elementy z bambusem i ogolnie w drewno bo wydaje mi sie ze lepsze jest od zimnego alu... Zreszta mam drewniana pande wiec elegancko na poczatek sie wpasuje:)
 
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-03-09, 19:46   masaz warszawa

trea to zaledwie 4 pomieszczenia: 2 prywatne na jeden stol kazdy, psychoterapie czy zabiegi wymajajace ciszy i skupienia, trzecie ma 8 stolow przedzielone kurtynami i czwarta to sala na joge, cwiczenia, prelekcje na 20 osob.

natomiast podalem ich jako przyklad nazwy jako narzedzia w promocji swego obrazu, jako kompetentnych, wysokiej klasy specjalistow.

W ich przypadku wszystko lezy w organizacji pracy zespolu dyspozycyjnych terapeutow, pracujacych na telefon.

tak, drewno jest zawsze cieple, wystarcza akcenty, dodatki tu i tam, nie koniecznie boazeria od podlogi do sufitu. Aluminium i szklo nie pasuje do gabinetu masazu, dobre jest natomiast na kosmetyke, fryzjerstwo.
  
 
 
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-09, 20:44   

Odnosnie tej stronki to zaskoczyles mnie ze tylko 4 pokoje. Myslalem ze to potezne centrum z roznymi wynalazkami...
Ale tak jak napisalem wczesniej nie stac mnie na otwarcie od razu takiej dzialalnosci... Dlatego skupmy sie narazie na masazach bez yogi i innych pokrewnych dziedzin bo mysle ze tak jak ja wielu zapalencow nie ma po prostu srodkow na zorganizowanie na starcie tak prosperujacej firmy....
A co do nazwy to w moim przypadku centrum w zupelnosci odpada bo to za duze pojecie, studio mnie osobiscie kojarzy sie raczej z kosmetyka, fryzjerem i solarka niz masazem. Jednak w sumie moglo by byc poniewaz planuje wlasnie kiedys polaczyc masaz z kosmetyka i fryzjerem.
Massagewarsaw, powiedz mi bo moze wiesz na czym polega fenomen otwierania kolo siebie kilku lokali z ta sama usluga??
Na przyklad powiedzmy fryzjer.. Ja na osiedlu w promieniu kilometra mam 4 lokale z ta usluga i co dziwne wszystkie dobrze prosperuja!!
Podobnie tyczy sie sprawa np. aptek... Tu i tu cene sa porownywalne uslugi rowniez a mimo to wszyscy dobrze prosperuja....Rozumiem jezeli by sie mocno chcieli "wygryzac" z interesu ale nawet zadnych reklam, ulotek..cisza spokoj a oni i tak dobrze prosperuja....
 
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-03-09, 21:41   masaz warszawa

trea nie byla przykladem dla ciebie na otwarcie gabinetu, chodzilo o nazwe, a przy okazji o dobra organizacje pracy zespolu terapeutow.

wystarczy 2-3 niewielkie pomieszczenia, dobra lokalizacja i zespol masazystow roznych specjalnosci i innych terapeutow, zeby miejsce zylo. Pisalem wczesniej o szerokiej wspolpracy z roznymi specjalistami. Sprzet kazdego z nich moze miescic sie w walizce przyniesionej na kazdy razem na zabieg czy pozostawionej na polce.

jesli masz zamiar sie rozrastac, to nazwa moze byc troche na wyrost, nawet jesli nazwiesz sie 'osrodek' czy 'przychodnia' (jesli tylko nie ma prawa zakazujacego ich uzycia).

styl urzadzania gabinetow masazu i kosmetycznych rozni sie, jakkolwiek poniewaz jest to czesty zwiazek uslug, bedziesz musial uzyc rozwiazan kompromisowych. W twoim przypadku urzadz gabinet pod siebie, a pozniej w miare rozwoju, modyfikuj.

nie ryzykowal bym otwierania gabinetu masazu celowo blisko innych gabinetow. Nie jest tak latwo znalesc stosowny lokal (parter, bez wielu schodow), nie wymagajacego starania sie o pozwolenia i dostosowania lokalu do twojego uzytku - ale jak trafisz przez przypadek na upadly czy podupadajacy gabinet to go wez.
  
 
 
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-09, 22:38   

Powiedz mi na jakich zasadach najlepiej wspolpracowac z innymi masazystami/ terapeutami...
Tak jak mowilem jestem swierzakiem wiec nie wiem czy ktos bedzie chcial ze mna wspolpracowac....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB