Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Technik masażysta, a zabiegi fizykoterapeutyczne
Autor Wiadomość
SpikeSpiegel

Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 3
Skąd: Wisła
Wysłany: 2010-10-09, 01:04   Technik masażysta, a zabiegi fizykoterapeutyczne

Może ktoś wie, czy technik masażysta może wykonywać oprócz masaży zabiegi fizykoterapeutyczne?
 
     
Linki sponsorowane
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-10-09, 10:16   

Raczej nie. to jest zarezerwowane dla licencjatów i magistrów. Dlatego częściej chcą licencjatów na masażystów ponieważ mogą i masaż i inne zabiegi robić....
 
 
     
Ronaldo 

Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 8
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-11-08, 20:15   

Raczej tak bo wszyscy moi koledzy z grupy robia w przychodniach pelna fizyko a pozatym na techniku przez caly semestr lub dwa 2 godziny w tygodniu walkuje sie terapie fizykalne :)
 
 
     
Roobin 
mgr fizjoterapii


Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 63
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-08, 21:35   

nie wiem jak teoretycznie ale życiowo tak jak mogłem zaobserwować to technik masażysta wykonuje również podstawowe zabiegi fizyko, zalecone przez lekarza czy fizjoterapeutę, mi też zawsze tłumaczono że różnica jest np taka że fizjoterapeuta w czasie rehabilitacji może zmieniać program zabiegów dobierać parametry itd. technik je tylko wykonuje, sam bym się chętnie dowiedział jak to formalnie powinno być
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2010-11-08, 22:16   

teoretycznie mozna, tylko w przychodni zglasza sie pracownikow i kto co robi do nfz wiec obsluga fizyko lub kineza jest tak naprawde na lewo...Ja jak bylem technikiem tez cwiczylem troche u pacjentow w domu
 
     
robercik 

Wiek: 50
Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 7
Wysłany: 2010-11-09, 13:30   

Witam wszystkich mam pytanie jakimi technikami można masowac zwyrodnienie kolana i cz w ogóle można
dzieki pozdrawiam
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2010-11-09, 15:21   

Zastanawiam się czy jak skończę Technika Masażystę isć dalej na Fizjo. Czy lepiej dokształcać się tylko w masazu kursy relakasacyjne itp
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-11-09, 17:10   

Robercik, podstawowa sprawa.. kolana się nie masuje a jedynie okolice stawu można masować.. Kolejna kwestia to to że zwyrodnienia nie wyleczysz. Mnie się wydaje że lepiej zabiegi... ( zależne od wieku, chorób współistniejących jak również powodu nabawienia się tego zwyrodnienia)
Adam na twoim miejscu cisnął bym bardziej sam masaż. Sam nie kończyłem fizjo więc może nie jetem obiektywny ale tak jak pisane było wyżej jak pracujesz w przychodni to robisz wszystko:) Szkól fizjo jak i absolwentów tych kierunków jest masa więc mnie się wydaje że masaż( różne formy i rodzaje) jest lepszym wyjściem:)
 
 
     
Ronaldo 

Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 8
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-11-09, 19:45   

a co myslicie o wepachaniu do gabinetu SOLLUX, ULTRADZWIEKOW ?
 
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2010-11-09, 20:52   

Ja polecam isc na fizjo i rozwiajc sie w dwoch kierunkach... jest wtedy mozliwosc lepszych kursow i manulalek ktore fanjie sie laczy z masazami...Po co komu kursy masazu relaksacyjnego...Zalezy tez gzdie chcesz pracowac i na co stawiasz... Co do soluxa to super sprawa przed samay masazem jako wspomagacz...wchodzi wtedy z masazem na rozgrzane tkanki...Sam czesto z tego korzystam i solux z polaczeniem z masazem daje super efekt
 
     
robercik 

Wiek: 50
Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 7
Wysłany: 2010-11-10, 09:23   

Truskawa dxieki Jeszcze nie wiem jak na tym portalu ale pozdrawiam i jeszcze raz dzięki :roll:
 
     
19robertoo64 

Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 47
Wysłany: 2011-01-21, 11:11   

RehaT, mając technika manualke też zrobisz tak samo jak dajmy na to kurs z yumeiho itd. Nie każdy ma ambicje zeby mieć mgr przed nazwiskiem :)
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-01-21, 21:58   

tak ambicji nie trzeba miec , tylko jak kiedys wpadnie np okazja pracy w przychodni czy jakim kolwiek miejscu gdzie jest podpisana umowa z nfz to mgr i licencjat dostaje z nfz wiecej pukntow co za tym idzie kasy... a i wiekszosc dobrych kursow ktore sie licza sa tylko dostepne po studiach...zobacz w temacie '' koszmarne miesiace'' jak ludzie padaja... jak muchy bo ludzi nie ma chetnych na zabiegi ile gabinetow pada lub zarabia na oplaty... w dzisiejszych czasach same masaze relaksacyjne i gabinety spa cie nie wyzywia
 
     
kokosek

Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 32
Wysłany: 2011-01-22, 11:22   

Te 3000zł to chyba za dodatkowe usługi erotyczne :grin:

Ja jestem magistrem i od 10 lat robie za 1400zł a przez pierwsze 5 lat pracowałem za 1100zł

Mam 10 kolegów po fachu i najlepszy wychodzi z pensją 1500zł/mc także w twoje 3000zł to lekko nie wierze :mrgreen: chyba,że pracujesz za granicą i się nie przyznajesz
 
     
19robertoo64 

Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 47
Wysłany: 2011-01-22, 14:12   

WIesz to jak policzysz te wszystkie Twoje dodatkowe opcje to wyjdzie na to ze pracujesz dwa miesiace w miesiacu zarywając weekendy. Szczerze powiedziawszy patrząc na to wszystko to przykładowo w WPR maja zarobki też w przedziale 2,5tys a robota mimo wszystko ciekawsza. Dlatego ja od pewnego czasu rozważam opcje zmiany kwalifikacji na RM.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB