Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Początki własnego gabinetu
Autor Wiadomość
krzysiek131

Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-04-12, 17:51   

Witajcie!
Studiuję ekonomię i akurat na przedmiocie Biznesplan wybrałem sobie jako przedsiębiorstwo gabinet masażu. W związku z tym potrzebuję waszej pomocy.
Szukam informacji nt. liczby klientów w takich gabinetach w warszawie, najlepiej z podziałem na poszczególne rodzaje masażu lub przynajmniej jakiś przybliżonych danych odnośnie liczby osób, czy częstości korzystania z usług masażu. Chodzi mi konkretnie o dane na podstawie których mogę przewidywać ile miałbym klientów gdybym założył gabinet, żebym mógł wpisać do biznesplanu.
Najlepiej jakby ktoś, kto prowadzi gabinet się wypowiedział jak u niego z klientelą.
Pozdrawiam
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-04-12, 17:56   kurs masaz tajski

w kryzysie - 1 klient dziennie, po kryzysie 2-3.

czestosc - w kryzysie raz na miesiac czy dwa, po kryzysie raz na kilka tygodni.

rozlozenie zabiegow - im wiecej roznych terapii, tym wiecej klientow nimi zainteresowanych. Po rowno na kazda.

wniosek - nie otwieraj gabinetu teraz, nawet, jesli masz najlepiej napisany plan biznesu.

natomiast jest czas na doszkalanie sie, w kryzysie jest wiele kursow bezplatnych, dofinansowanych lub po prostu tanich, po kosztach organizacyjnych
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-22, 06:39   

Witam po dłuugiej ciszy:)
Chciałem kontynuować wątek który rozpocząłem, dlatego piszę aby powiedzieć że mam zgodę sanepidu na otwarcie działalności w lokalu który z początku nie spełniał wymagań sanepidowskich. Po rozpatrzeniu przez urząd wniosków i rozmowy na ten temat wojewódzki inspektorat sanitarny wydał przychylną opinię więc mogę działać dalej:)
Teraz już powinno być szybciej. Założenie DG remont lokalu( niewielki, montaż w pomieszczeniu umywalki i malowanie) i mogę zacząć działać:)
Oprócz podstawowych zabiegów masażu(klasyk i jego odmiany- leczniczy relaksujący)
oferta będzie obejmować także tajski i tajski stóp, kamieniami, misami kokosowymi, prawdopodobnie bambusami, stemplami ziołowymi. Jeżeli uda się nawiązać kontakt z firmą kosmetyczną to także zabiegi z użyciem specyfików jak masaż czekoladowy, miodowy, i odmładzające oraz wspomagające odchudzanie.
Chcę podzielić lokal i działać z kosmetyczką więc dochodzi kilka zabiegów kosmetycznych także myślę że oferta będzie dosyć szeroka i zachęcająca. Nie będzie to spa bo to nie jest moim celem ale coś na zasadzie alternatywy dla drogich zabiegów w takich centrach odnowy.
Proszę o opinię pomysły, konstruktywną krytykę:)
Otwarcie lokalu planowane jest na październik.
pozdrawiam wszystkich.
 
 
     
dpieczynska 

Dołączyła: 21 Lip 2010
Posty: 6
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-07-29, 16:45   

Witam. Moje pytanie dotyczy otworzenia gabinetu masażu na swojej posesji. Z wykształcenia jestem technikiem masażystą, rok temu otrzymałam dyplom więc i moje doświadczenie jak na razie jest niewielkie :sad: Zastanawiam się na dofinansowaniem z UE na otworzenie takiego gabinetu.I tutaj moje pytanie, jak myślicie czy taki gabinet w małej miejscowości ma szanse bytu, czy jest możliwość otworzenie takiej działalności na KRUS-ie? Wspomnę jeszcze, że nie ma w okolicach takiego gabinetu...mam naprawdę wiele wątpliwości ,dlatego zwracam się tutaj do osób które w tej dziedzinie mają jakieś doświadczenie.
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-07-29, 18:00   

dpieczynska napisał/a:
Witam. Moje pytanie dotyczy otworzenia gabinetu masażu na swojej posesji. Z wykształcenia jestem technikiem masażystą, rok temu otrzymałam dyplom więc i moje doświadczenie jak na razie jest niewielkie :sad: Zastanawiam się na dofinansowaniem z UE na otworzenie takiego gabinetu.I tutaj moje pytanie, jak myślicie czy taki gabinet w małej miejscowości ma szanse bytu, czy jest możliwość otworzenie takiej działalności na KRUS-ie? Wspomnę jeszcze, że nie ma w okolicach takiego gabinetu...mam naprawdę wiele wątpliwości ,dlatego zwracam się tutaj do osób które w tej dziedzinie mają jakieś doświadczenie.

Może zacznij najpierw od wizyt domowych a jak zobaczysz ze jest popyt na zabiegi to wtedy gabinet.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-07-29, 18:28   kurs masaz tajski

warto sie gdzies zahaczyc, nawet na czesc etatu, dla zdobycia doswiadczenia, wyrobieniu kontaktow w srodowisku i pozyskaniu przyszlych klientow (mam na mysli pacjentow ze szpitala, panstwowej przychodni, raczej niz "podkradanie" z kliniki prywatnej).

jesli chodzi o gabinet, to jesli nic nie ma w okolicy, to probuj - ale sprobuj najpierw dojazd i przyjmowanie po prostu w domu, a pozniej gabinet z prawdziwego zdarzenia (jesli sie da, to z dofinansowaniem).
 
     
dpieczynska 

Dołączyła: 21 Lip 2010
Posty: 6
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-07-30, 08:10   

Bardzo dziękuję za informacje.Na dzień dzisjejszy dojeżdżam do domu do moich pacjentów, ale jest ich naprawdę niewiele. Nie mam jak się rozgłosić, ponieważ nie mam działalności.Tkwię tak w martwym punkcie i naprawdę coś z tym muszę zrobić.
 
     
BOWTECH

Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-09-14, 09:42   

Hej, jak to nie masz jak się rozgłosić? Druknij kilkadziesiąt karteczek na wlasnej drukarce "masaże u klienta - skuteczne i tanie" :smile" dopisz jeszcze parę szczegółów jekie masaże, na co pomagają (bo naród nie koniecznie sobie zdaje sprawę), że jak coś boli to warto spróbować masaż - tylko pędzie do apteki po prochy. Na koniec dużymi literami nr telefonu i już. Potem się przejdż po sklepach, aptekach, przychodniach i połóż na widocznym miejscu. Jeśli kładziesz w sklepach, czy aptekach, to warto zapytać właściciela o zgodę, albo zaproponowac darmowy zabieg żeby nie wywalił tych uletek do kosza. Pamiętaj, najlepszą reklamą jest "poczta pantoflowa" - zwłaszcza w małym misteczku.
 
     
dpieczynska 

Dołączyła: 21 Lip 2010
Posty: 6
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-09-14, 12:24   

Wielkie dzięki za odpowiedź.
 
     
Tajski Sen

Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 12
Wysłany: 2010-09-15, 16:32   

dpieczynska napisał/a:
Bardzo dziękuję za informacje.Na dzień dzisjejszy dojeżdżam do domu do moich pacjentów, ale jest ich naprawdę niewiele. Nie mam jak się rozgłosić, ponieważ nie mam działalności.Tkwię tak w martwym punkcie i naprawdę coś z tym muszę zrobić.


Dobrą rzeczą jest tez zrobienie jakiś promocji tzw pierwszy pokazowy masaż gratis, czy też za 5 razem masaż gratis, kuponów rabatowych, kart stałego klienta, które przyciągają klientów. Pozdrawiam i życzę powodzenia
 
     
dziku_SKA 

Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-09-28, 09:24   

To i ja mam kilka pytań odnośnie własnego gabinetu.
Zdaję sobie sprawę, że najlepszą lokalizacją jest na pewno centrum miasta z dobrym dojazdem. A co powiecie na otwarcie gabinetu daleko poza centrum w tzw. dzielnicy sypialnej? Mieszka tutaj przecież bardzo dużo ludzi, którym nie oferuje się nic (nie ma kawiarni, restauracji, basenu, klubów). Jeśli chodzi o masaż to nie ma konkurencji (w przeciwieństwie do centrum, gdzie często jest gabinet obok gabinetu). Czy warto wiec inwestować na obrzeżach miasta?

I jeszcze jedno pytanie. Jaki jest najlepszy okres na otwarcie gabinetu? Gabinety, które znam mówią, że od czerwca zaczyna się tzw. martwy sezon, który trwa do października. Czy więc w związku z tym lepiej zaczekać do jesieni?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-09-28, 10:25   kurs masaz tajski

jak pewnie zauwazylas po spa, w ktorym pracujesz (z grouponu dostaja 25% regularnej ceny zabiegu, od tego jeszcze podatek), nie jest to czas na otwieranie nowego gabinetu, bo ryzyko znaczne. Ciagnij zatrudnienie, a po pracy prywatne na dojazd czy w domu.

raczej niz otwieranie wlasnego gabinetu, mozesz sprobowac wynajmowac na godziny/dni u kosmetyczki czy w przychodni zdrowia - gdy sie rozkreci, to dopiero startuj. Szukaj w swojej okolicy, ale blisko do przystanku komunikacji miejskiej, bo czesc klientow zechce dojezdzac do ciebie, rowniez ty czasami bedziesz musiala sie wybrac.
 
     
pustylol 

Wiek: 34
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 8
Skąd: Kutno
Wysłany: 2010-09-28, 20:50   

Truskawa, Witam zapewne skończyłeś tę sama szkołę co i ja tj łódzka "Akademia zdrowia" z tytułem biomasażysty. Możesz napisać mi na pw adres swojego przyszłego lokalu, bardzo chętnie spotkałbym się z Tobą.
 
 
     
forever 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 113
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-09-29, 16:59   

Witam,
mam pytanie odnośnie podpisania umowy z NFZ, czy działalność gospodarcza prowadzona przez technika masażystę ma szanse na umowę z funduszem?
Chodzi mi głownie o pacjentów którzy nie mają pieniędzy na prywatne zabiegi masażu w gabinetach a nawet nie maja odwagi do nich iść, w momencie kiedy taki gabinet ma porozumienie z NFZ i pacjent może za darmo skorzystać z zabiegów. Po czasie mimo że nie było go stać de facto i tak do tego gabinetu wróci i nawet zapłaci jeśli wykorzysta swoje zabiegi z NFZ (pod warunkiem że masażysta dobrze wykona swoją pracę)
Jakie warunki trzeba spełnić aby taką umowę NFZ z nami mógł podpisać?
 
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-09-29, 18:57   

forever.. na nfz nie masz co liczyć.... Żeby mieć możliwość walki o kontrakt( piszę 'walki' bo to jazda bez trzymanki jest) to na gabinet fizjo musi być co najmniej jeden mgr na papierze. Co do gabinetu z samym masażem to chyba także...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB