Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin zawodowy 2010 - part 1
Autor Wiadomość
darekj7 

Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-06-25, 19:37   

sylwek
[...]
Staw kolanowy jest, więc stawem udowo piszczelowym, (jeżeli nie brać pod uwagę udziału rzepki) i pod tym względem różni się zasadniczo od swego homologicznego odpowiednika, od stawu łokciowego. W obu tych stawach odbywają się ruchy zgięcia i prostowania, jak również ruchy obrotowe ręki czy stopy; jednak ich mechanika ruchu jest zupełnie różna. Ruchy obrotowe ręki odbywają się niezależnie od położenia kości w stawie łokciowym, gdy tymczasem obrót w stawie kolanowym może być wykonany tylko wtedy, gdy kolano jest zgięte. Stopa zgięta pod kątem prostym w stawie skokowym wskazuje zakres ruchów obrotowych odbywających się w kolanie.
[...]
Anatomia Człowieka - układ ruchu. Bochenek.


Masz jeszcze jakieś pytania?
  
 
     
Linki sponsorowane
alkarn 


Wiek: 34
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 67
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-06-25, 21:08   

ja zdałem bo mam 37 medyczne na 13 ekonomi
 
 
     
LukaszIw. 

Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-06-26, 20:38   

sylwek napisał/a:
darekj7 napisał/a:
W 29 zadaniu zaznaczyłem kolanowy.

Jakby im chodziło o biodrowy, to wydaje mi się, że do ruchów jakie wykonuje dopisaliby jeszcze odwodzenie i przywodzenie. A poza tym przy biodrowym nie trzeba zgiąć nogi, żeby wykonać rotację, a przy kolanowym da się ją wykonać tylko w zgięciu.



Ze niby rotacja w stawie kolanowym ? o_O .. Z kad Tobie to do glowy przyszlo ?


:-) Oczywiście, że w stawie kolanowym zachodzi rotacja, ale tylko w zgięciu w stawie. Echhh masażyści ;-) No i jest to największy staw, akurat to pytanie było proste.

Najbardziej mnie powaliło pytanie o mycie rąk - czyli wg. klucza trzeba myć przed masażem, ale po masażu już nie... No i strata punktu. Też to pytanie z masażem w chorobie wrzodowej żołądka jest błąd... W kluczu prawidłowa odpowiedź to "zmniejszy wydzielanie soku żołądkowego" a przecież w czynnej chorobie wrzodowej nie wolno pracować na powłokach brzusznych bo można wywołać krwawienie! Drugi punkt do tyłu. I to ma być rzetelny egzamin? Powinni zmienić klucz skoro są błędy. O praktycznym to już nie mówię bo mnie zaskoczyli...

[ Dodano: 2010-06-26, 21:42 ]
darekj7 napisał/a:
W 29 zadaniu zaznaczyłem kolanowy.

Masażu centrafugalnego chyba nie ma w podstawie programowej więc nie mogli o niego pytać. Chyba, że tylko mi się wydaje, że go nie ma. A poza tym, jeżeli celem miało być osiągnięcie przyrostu siły i masy mięśniowej to z odpowiedzi można wybrać izometrycznym, bo centragugalnym nie osiągnęlibyśmy tego.

Było kilka głupich pytań, ale cały test ogólnie łatwy. Byle jutro projekt też był nie trudny:)


No pewnie, że izometryczny, przecież zawsze trzeba uwzględnić cel masażu a tu celem było wzmocnienie mięśni... No i oczywiście masaż centryfugalny jest w programie.
 
     
sylwek 


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 41
Wysłany: 2010-06-28, 17:18   

darekj7 napisał/a:
Staw kolanowy jest, więc stawem udowo piszczelowym, (jeżeli nie brać pod uwagę udziału rzepki) i pod tym względem różni się zasadniczo od swego homologicznego odpowiednika, od stawu łokciowego. W obu tych stawach odbywają się ruchy zgięcia i prostowania, jak również ruchy obrotowe ręki czy stopy; jednak ich mechanika ruchu jest zupełnie różna. Ruchy obrotowe ręki odbywają się niezależnie od położenia kości w stawie łokciowym, gdy tymczasem obrót w stawie kolanowym może być wykonany tylko wtedy, gdy kolano jest zgięte. Stopa zgięta pod kątem prostym w stawie skokowym wskazuje zakres ruchów obrotowych odbywających się w kolanie.


:idea:

Przyjacielu, mialem na mysli zakres ruchu w stawie, czyli zginanie, prostowanie, odwodzenie, przywodzenie, nawracanie, odwracanie (wszystko to mamy w st. biodrowym).
W stawie kolanowym (udowo-piszczelowym) mamy tylko i wylacznie zginanie, prostowanie, nawracanie i odwracanie wiec jesli chodzi o to pytanie nr.29 to zdecydowanie najwiekszym stawem jest biodrowy co potwierdzila tutejsza kadra.

Jedni twierdza ze kolanowy, jedni ze biodrowy - bedzie klucz, beda odpowiedzi.
Czas na dyskusje/klotnie bedzie po 28 sierpnia. Pozdrawiam
 
 
     
Necrii 

Wiek: 35
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-06-29, 08:55   

Dla mnie najważniejsze, że zdałam :D

I to ze sporym zapasem ^^ Czuje się dumna z siebie.

Teraz tylko ten drenaż
 
 
     
darekj7 

Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-07-01, 12:26   

Zadanie 29.
Największy staw ciała człowieka, który umożliwia ruchy zginania i prostowania, a w zgięciu również ruchy rotacyjne to staw

A kolanowy
B promieniowo-łokciowy dalszy
C biodrowy
D promieniowo-łokciowy bliższy


Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Pytanie nie kończy się w ten sposób: Największy staw ciała człowieka to: lecz jest dalsza część, która jest najbardziej istotna. Gdyby chodziło o biodrowy to nie pisaliby, że ruchy rotacyjne zachodzą w zgięciu, ale to już chyba pisałem wcześniej.

Klucz już jest, prawidłowa odpowiedź jest już znana więc luz. Pozdro!
 
     
chaos85 

Wiek: 39
Dołączyła: 07 Lut 2011
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-08, 12:29   

Czy ma ktoś zeskanowany test z czerwca 2010?
jeśli tak bardzo proszę o namiary bądź kontakt na maila :wink:
Pozdrawiam.
 
     
Mariusz90 

Wiek: 33
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 8
Wysłany: 2011-04-12, 21:06   

Również bym prosił skan testu z czerwca 2010 na emaila.
bernacki.mariusz@gmail.com

Z góry dziękuję :)
 
 
     
Cyna13 

Dołączyła: 28 Kwi 2012
Posty: 8
Wysłany: 2012-05-10, 16:49   

Potrzebuje arkusze egzaminu zawodowego na masażystę 2011 lub 2012 razem z odpowiedziami.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB