Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin zawodowy 2010 - part 2
Autor Wiadomość
Necrii 

Wiek: 35
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Trójmiasto
  Wysłany: 2010-06-23, 16:08   Egzamin zawodowy 2010 - part 2

Tia... chyba musimy pójść na dokształcający kurs dla wróżbitów, bo z tą nogą to trafiliśmy. Ale drenaż? Nie pisaliśmy w naszej szkole ani jednego projektu, a gdy na III semestrze był drenażyk na pracowni to nasz nauczyciel bardzo dużo chorował i ogółem jak już wybłagaliśmy zastępstwo to wpadała taka sympatyczna kobietka.. trochę nam przybliżyła zasady, ale co można zrobić jak ona była z nami tylko 2 h w tygodniu? Także... 6-8h zegarowych drenażu to było wszystko.
Trochę czytałam o nim w domu, ale nawet nie specjalnie mnie pociągał, bo jest taki wolny i flegmatyczny.

W każdym bądź razie dla niewtajemniczonych był drenaż lewej kończyny dolnej po urazie kolana u 26 leniej kobiety, koszykarki. Po treningach miała nawroty obrzęku. To tak z grubsze :)

Jak wam poszło? Z czym mieliście problem? Jakie wrażenia?
U nas wszyscy zbladli jak zobaczyli temat i pisali do ostatnich 5 minut.
 
 
     
Linki sponsorowane
dragonbm 

Wiek: 34
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 8
Wysłany: 2010-06-23, 16:17   

ktoś zbiera petycje by to jakoś rozsądzić ?? jak to możliwe by dali drenaż ?? !!! przecież nie mamy do tego uprawnien, i za mało godzin było. U nas każdy nerw po wyjściu :/ jedni wychodzili odrazu sie poddawali, ale wiekszość walczyła. Nasi wykładowcy powtarzali że jeśli projetk to tylko Klasyk a tu DUPA :/ , nie wiem jak to można tak doj...ać !!!! kto co o tym sądzi ?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-06-23, 16:27   

dragonbm napisał/a:
przecież nie mamy do tego uprawnien, i za mało godzin było

petycja nie pomoze.
technicy masazu maja uprawnienia do drenazu (kto inny bedzie je wykonywac w szpitalu?), a ze nauczyciele i szkoly sie do tego nie przykladaja, to jest ich wina. Wlasnie do nich trzeba miec pretensje.
 
     
Necrii 

Wiek: 35
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-06-23, 16:36   

U nas też mówiono, że jak projekt to klasyk, ale fakt faktem mamy uprawnienia na wszystko co jest w programie nauczania. Co nie zmienia faktu, że nam nie załatwiono zastępstwa na okres choroby wykładowcy i pojawiają się sugestie aby napisać do dyrekcji szkoły, bo te braki nie zostały nadrobione. Mieliśmy lukę w programie i wszyscy wyszli z założenia, że jak w końcu łaskawie przyszła do nas kobieta na te durne 2h w tygodniu to wszystko.
Najgorsze jest to, że skoro zrobili drenaż to i segmentarnego można się spodziewać xD
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-06-23, 16:46   kurs masaz tajski

komisja wyszla z zalozenia, ze jesli klasyk jest za trudny (a to na podstawie slabych wynikow egzaminow w ostatnich latach), to dadza cos stosunkowo prostszego. Przypuszczam, ze chcieli pomoc tym, ktorzy przystepowali do egzaminu po raz kolejny (drugi czy trzeci raz).
  
 
     
dragonbm 

Wiek: 34
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 8
Wysłany: 2010-06-23, 16:55   

a macie może link czy ktoś wytłumaczy do czego napewno mamy uprawnienia z technikiem ?

Czy ja wiem czy ułatwili :/ kto by przypuszczał że drenaż :/ to w takim wypadku wszystko moze byc :/ a Ci co mieli przerwe rok i wiecej tymbardziej nie nastawiali sie na drenaż :/
 
     
Necrii 

Wiek: 35
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-06-23, 17:07   

Wiesz co? To ułatwianie to było o kant...

W ogóle dziwny jest fakt pisania prac, kiedy powinniśmy mieć prawdziwego pacjenta, sami robić z nim wywiad i całą osnowę przerabiać pracując z nim, a nie... Fajne mi ujednolicenie standardów oceniania etc, ale zdrowy na umyśle człowiek wysiada, gdy ma pisać pracę przez 4h pod presją zdania lub nie :/

BTW - ktoś się spotkał z jednorazową bielizną? Bo na tym projekcie mieliśmy wypisane co jest w gabinecie i między innymi tam padło to stwierdzenie. Zastanawiam się czy miałam dać się kobiecie w to przebrać, czy wystarczy napisanie, że zabezpieczyło się bieliznę jednorazowym ręcznikiem papierowym
 
 
     
zbyszek

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 139
Wysłany: 2010-06-23, 18:55   

Do Dragona: technik ma prawo i obowiązek (co znaczy, że musi te techniki umieć) wykonywać wszystkie techniki objęte programem, a zatem klasykę, segmentarny, drenaż, masaż Shantala, masaż punktowy. Ponadto może, rzecz oczywista, wykonywać i inne techniki z których ukończył odpowiednie szkolenia.
Do Necrii: cały koncept egzaminu tak jak teraz wygląda jest o kant d... potłuc. Ale tak jest we wszystkich dziedzinach: technik samochodowy tez nie zdaje egzaminu w praktyce, tylko pisze projekt :razz:
A co do jednorazowej bielizny - jest taka jak najbardziej, zobacz www.himed.pl
Że w praktyce rzadko kto używa, inna sprawa. Niemniej w niektórych krajach nie tylko daje sie pacjentowi majtki jednorazowe, ale tez masowac trzeba w gumowych rekawiczkach!!! Juz to widzę np. przy segmentarnym :smile:
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-06-23, 19:01   kurs masaz tajski

dragonbm napisał/a:
a Ci co mieli przerwe rok i wiecej tymbardziej nie nastawiali sie na drenaż :/

w niektorych szkolach drenaz byl na probnym, jest na praktykach. Jest to popularny zabieg, jesli w szkole bylo malo, to wielu sie go doucza juz w gabinetach, od bardziej doswiadczonych. Nawet kosmetyczki go probuja robic. Sa kilkudziesieciogodzinne specjalistyczne kursy - zdecydowanie sie przydaje w pracy.
 
     
alkarn 


Wiek: 34
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 67
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-06-23, 20:52   

Powiem ze wielka DUPA nie mogli dać klasyka

[ Dodano: 2010-06-23, 22:10 ]
test łatwy ale z czegoś musieli dopierniczyć. Chciał bym poznać tego co układa te projekty zajebiste.
Kurcze niech te egzaminy zawodowe będą wykonywane a nie pisanie głupot. Masażyści mają masować ratownicy ratować udzielać pomocy itp.
 
 
     
headwithwings 

Dołączyła: 13 Lut 2010
Posty: 4
Wysłany: 2010-06-24, 05:20   

faktycznie fatalna sprawa z tym drenażem, u nas również wszystkich zaskoczył... najgorsze jest to, że w praktyce potrafię wykonać ten zabieg, wiem na czym polega itp.. ale opisanie tego metodycznie???.. kompletna abstrakcja, przyznam szczerze, że nigdy, ani razu nawet nie czytałam "ścisłej" metodyki drenażu limfatycznego, bo sam zabieg wydaje się prosty i oczywisty - jednak patrząc na ścisłość wymagań opisu zabiegu w kluczach mam duże wątpliwości, czy zdam ten egzamin...
 
     
Rysniety 

Wiek: 39
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 33
Skąd: Wieruszów, Wrocław
Wysłany: 2010-06-24, 11:25   

Ogólnie temat bardzo prosty,tylko się olewa drenaż, bo to jest jeden z najnudniejszych masaży, nie trzeba znać dokładnego przebiegu ani grup mięśniowych. Technik też nie ma zbyt wiele i metodyka nieskomplikowana. Gorzej do tego ćwiczenia ułożyć, po za tym pestka.
Pozdrawiam i życzę Wam samych wyników powyżej 75%.
 
 
     
masaz

Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-06-24, 11:29   

znalazł ktoś może jakiś wstępny klucz do projektu?
 
     
Necrii 

Wiek: 35
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-06-24, 12:01   

ha... ja też zapomniałam o obwodach xD Nie pomierzyłam naszej koszykareczki. A to Ci pech :D
 
 
     
lalipsotka 

Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-06-28, 20:58   

myślałam, ze bedzie banalny projekt patrzac na zdawalnosc z tamtego roku a tu peszek wcale nam nie ulatwili a chyba nas pograzyli...ale ciagle mam cicha nadzieje ze na te 75% napisalam bony co oni to dali chamany jedne!!!! wrrr
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB