Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin zawodowy 2010 - Roztrząsanie projektu
Autor Wiadomość
madziula89 

Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 10
Wysłany: 2010-06-22, 17:40   

A co to jest to phs
 
 
     
Linki sponsorowane
Grzegorz


Wiek: 42
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2010-06-22, 17:55   

Zespół bolesnego barku to dość ciekawe schorzenie... mogą dać kark, okolicę łopatkową i naramienny mięsień, i to jednej strony! TO by była niezła siekiera :) Zależy co sobie tam zażyczą...
 
     
Mirek 

Wiek: 35
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 17
Wysłany: 2010-06-22, 18:49   

PHS to ciezka rzecz by byla. W PHS oprocz stawu barkowego który ma dość złożoną budowę obejmujemy masażem dodatkowo mięsień najszerszy grzbietu, czworoboczny i piersiowy większy oraz mięśnie ramienia i przedramienia.
 
 
     
darekj7 

Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-06-22, 18:50   

Grzegorz

Wydanie II 1991r.

Przeczytałem co ważniejsze z Prochowicza, ale nie wiem co z tego zapamiętam.
 
     
Mirek 

Wiek: 35
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 17
Wysłany: 2010-06-22, 19:01   

darekj7 a co czytales z Prochowicza ? Na co warto zwrocic uwagę ? PRzeczytałem tylko tok lekcji , na co jeszcze warto zwrócić uwagę . Szczerze to 1raz sie stykam z tą książką :)
 
 
     
darekj7 

Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-06-22, 19:05   

Również pierwszy raz spotkałem się z tą książką. Przeczytałem tok zabiegu, bo to coś nowego dla mnie. I jeszcze tak ogólnie o metodyce i technice, ale tu praktycznie nie ma różnicy w stosunku do Zborowskiego.
 
     
headwithwings 

Dołączyła: 13 Lut 2010
Posty: 4
Wysłany: 2010-06-22, 19:35   

zakładając, że jest phs w której opracowania wymaga więcej niż jedna okolica - chyba nie jest możliwe, żeby wymagali opisywania jednocześnie klatki, pleców, barku, ramienia? na czym wg was najlepiej się skupić? (chociaż to chyba będzie podane w zleceniu lekarskim..)
a co z tą twarzą, ktoś ma jakieś pomysły? ja sądzę, że twarzy nie może być, chociażby dlatego że dokładnych struktur anatomicznych twarzy nie ma w programie nauczania na tym kierunku, a przecież wymagają w projekcie ich znajomości....
 
     
Grzegorz


Wiek: 42
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2010-06-22, 20:04   

I na twarz nie można za bardzo ćwiczeń zrobić :)

U Prochowicza ważne są takie rzeczy jeszcze jak:

Rodzaje masażu
Metody masażu
Formy masażu
Higiena i bezpieczeństwo pracy masażysty

Techniki masażu są podobne wszędzie.

U Prochowicza poza tym jest najlepiej przedstawiony właśnie ten tok zabiegu.
Gdzie należy zwrócić uwagę na początkową diagnostykę i głaskanie wstępne
i końcowe głaskanie tkanek głębiej położonych i powierzchownie, oraz dodać ruchy bierne w stawach funkcjonalnie połączonych z okolicą masowaną, tyle :)
 
     
alkarn 


Wiek: 34
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 67
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-06-22, 20:45   

jak PHS to robimy co pierwsze rękę czy plecy czy klatkę. to pozycja leżenia na plecach i na brzuchu bedzie.
 
 
     
Necrii 

Wiek: 35
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-06-23, 06:06   

Matko... przerażacie mnie xD Zdecydowanie nie chcę PHS :evil:

A na twarzy jak najbardziej da się zrobić ćwiczenia ;)
 
 
     
dragonbm 

Wiek: 34
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 8
Wysłany: 2010-06-23, 13:08   

Drenaż był :/ masakra !!!!!!!!
 
     
justyna13

Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-06-23, 13:59   

no to zrobili nam niespodziankę;) pierwsza moja reakcja: zbieram się stąd i wychodzę!!!!! a później stwierdziłam aa co mi tam- napiszę wszystko inne ładnie, a z drenażem będę kombinować:P przypomniałam sobie dwa chwyty i na tym koniec;] Ogólnie to masaaaakra! Dobrze, że technik był tylko dodatkiem do mojego wykształcenia, a nie głównym kierunkiem, bo tak to zostałabym na lodzie. A jak reszcie poszło???
 
     
Grzegorz


Wiek: 42
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2010-06-23, 21:39   

Ja się cieszę że trafiłem ze będzie kończyna dolna :) Przeczucia mam jak zwykle niezłe! Ale drenażu nie przewidywałem...
 
     
LukaszIw. 

Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Łódź
  Wysłany: 2010-06-24, 08:57   no właśnie - drenaż

No właśnie, i był drenaż jednak. A WSZYSCY mówili i pisali, że na 1000% nie będzie.
Jak Wam poszło? Słyszałem że wszystkim poszło fatalnie, ja też wczoraj zdawałem i powiem szczerze że nie jest za dobrze - zależy co oni tam w tym cholernym kluczu mają powypisywane. W sumie Zborowski uczy zupełnie innego drenażu, niż np. Foldi&Strossenreuther (ta książka z metalowymi kółkami :-] ) i cała "szkoła niemiecka". Pisałem wg. tradycyjnego podejścia (najpierw całościowo, potem węzły pachwinowe, itd...) A Wy jak pisaliście? W sumie drenaż jest metodycznie prostszy ale jednak zaskoczyli w tym roku :-/ Co myślicie?
 
     
alef

Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-06-24, 09:25   

u mnie były takie reakcje jak u wiekszosci zapewne, zeby wyjsc;P ale jakos poszło, metodyka była troche długa, a mam pytanie, bo w 6stym zadaniu trzeba było podac nazwy techink wykonywanych na wezłach chłonnych z okresleniem siły nacisku, potem nazwy technik wykonywanych na innych czesciach ciała i nie bardzo wiedziałem co napisac;/ help me please
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB