Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Podstawy prawne, otwarcie własnej działalności po kursach
Autor Wiadomość
ŁukaszB 

Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 2
Skąd: Górzno
  Wysłany: 2010-06-21, 09:17   Podstawy prawne, otwarcie własnej działalności po kursach

Witam! Przepraszam, jeśli otwieram temat, który już istnieje. Szukałem podobnego tematu niestety nie znalazłem. Proszę o pomoc. Z wykształcenia jestem mgr wychowania fizycznego. Na uczelni ukończyłem kursy; masażu klasycznego i sportowego. Obecnie pracuję w Spa na stanowisku masażysty. Niestety tylko na umowę zlecenie. Chciałbym otworzyć swoją własną firmę. Czy muszę mieć ukończoną szkołę medyczną? Gdy ukończę kurs masażu leczniczego, to czy będę mógł go wykonywać mając własną firmę?
Słyszałem że uwarunkowania prawne miały się od tego roku zmienić niestety nie mogę się niczego na ten temat doczytać.
  
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-06-21, 09:22   

Przyda ci się tutaj zerknąć: http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=116

Sadze że po kursach możesz otworzyć własną działalność. Ale wartom również zrobić 2 letnie technikum masażu choćby zaocznie.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-06-21, 10:17   Re: Podstawy prawne, otwarcie własnej działalności po kursac

ŁukaszB napisał/a:
Na uczelni ukończyłem kursy; masażu klasycznego i sportowego. ... Gdy ukończę kurs masażu leczniczego, to czy będę mógł go wykonywać mając własną firmę?

masaz leczniczy jest po technikum, nie ma go na kursach (nawet, jesli nawet kurs tak sie nazywa, to nie ma on zadnych podstaw prawnych i jest wprowadzaniem w blad ucznia). Po wejsciu ustawy o zawodach medycznych (jest ciagle walkowana w komisji), to naduzywanie tej nazwy bedzie sankcjonowane, a masazysci beda musieli ubiegac sie o ministerialny rejestr/licencje (czytaj artykul sprzed roku "Będzie licencja na bezpieczny masaż" http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=651 )

Jesli program kursu na uczelni byl krotki, to wybierz sie na kursy specjalistyczne wywodzace sie z klasyka (wlaczajac drenaz limfatyczny) lub biomasaze (orientalne, zgodne z twoja obecna praca i bardziej przydatne w spa). Jest szansa, ze spa moze przeprowadzic takie kursy na miejscu, dla podniesienia kwalifikacji personelu czy dofinansowac twoj kurs.

dopiero, gdy skonczysz te kursy i popraktykujesz na klientach w spa, utrwalisz je i nabierzesz plynnosci, to wtedy probuj wlasna dzialalnosc.

nawet, jesli jestes wybitny w masazu i masz juz troche doswiadczenia, to twoje dotychczasowe 2 kursy moga byc za malo, zeby przyciagnac i utrzymac klientow prywatnych.
 
     
ŁukaszB 

Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 2
Skąd: Górzno
Wysłany: 2010-06-21, 13:39   

Dzięki za odpowiedź. Naprawdę jest bardzo pomocna. Co do doświadczenia i kursów, dlatego też zdecydowałem się na pracę w spa. Kończę właśnie jeden z kursów, a podczas pracy nabieram wprawy. Co do szkoły muszę się rozejrzeć za czymś ciekawym, wiem że u mnie na uczelni była fizjoterapia. Pozdrawiam.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-06-21, 14:08   kurs masaz tajski

fizjoterapia to 5 lat nauki - juz od paru lat nie ma technika, a programy krotsze nie daja ci uprawnien. Nawet w systemie wieczorowym czy zaocznym bedzie ci ciezko pogodzic to z praca zawodowa.

krotszy, bo 2 letni, jest technik masazu, ale przygotowuje pod katem szpitali, jednak biorac pod uwage kwalifikacje, to zarobki tam sa slabe.

generalnie jest tak, ze po pracy dorabia sie na klientach prywatnych. Ze spa mozesz dogadac sie, ze pracujesz w weekendy i kiedy jest najwiecej klientow, w dni wolne od pracy. A pozostale dni doksztalcasz sie i dorabiasz po cichu na prywatnych.

placenie samemu zusu, a tym bardziej utrzymanie samodzielnego lokalu, to jest spory, staly wydatek. Jak pewnie widzisz w spa, ruch jest sezonowy, a ostatnio niewielki ze wzgledu na kryzys. Dlatego trzeba wczesniej wyrobic sobie marke, przez kursy i przez dorabianie na klientach prywatnych.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB