Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Węzły chłonne
Autor Wiadomość
white_rabit

Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-05-15, 08:27   Węzły chłonne

witam. jestem nowy na tym forum. nie wiem czy to odpowiedni dział ale mam problem.
miałem wczoraj zabiegi rehabilitacyjne na mięsień dwugłowy uda lewego (noga prawdopodobnie jest przemęczona, bo mięsień był "zbity" i często łapały mnie skurcze, nie dało się go rozluźnić) więc poszedłem na zabiegi. dodam jeszcze że biegam wyczynowo (sprint)
rehabilitant zrobił mi masaż, laser, pole magnetyczne i prądy.
następnego dnia, czyli dziś obudziłem się bez żadnego bólu, noga jak nowa. Ale jest w tym wszystkim jeden niepokojący objaw, a mianowicie powiększenie węzłów chłonnych w okolicy pachwiny i na mięśniu krawieckim :/ czy jest to normalne po takich zabiegach? prosze o odpowiedź bo nie wiem czy jest to cos powaznego czy nie.
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-05-15, 09:02   kurs masaz tajski

rozna moze byc reakcja organizmu i systemu limfatycznego na zabieg, ale jesli jest ogolna poprawa, to znaczy, ze zabieg byl dobrze dobrany i cialo zareagowalo na niego.

sa wezly chlonne w pachwinie, na miesniu krawieckim to cos innego (moze zgrubienia miesnia, ktorych wczesniej nie zauwazyles), mozesz isc na zabieg manualnego drenazu limfatycznego i terapeuta przeprowadzi zabieg i pokaze ci, jak samemu mozesz sobie pomoc.

sam moze probowac masowas pachwine na sucho (bez olejku), gleboko i plaskimi palcami, tylko w kierunku przeplywu chlonki (czyli do serca), zeby zmobilizowac wezly chlonne. Rob to po obu stronach, w seriach po kilkanascie uciskow, wiele razy dziennie. Rowniez gdy spisz czy nawet siedzisz umiesc stopy wyzej, np na poduszkach czy na stolku.

przez kilka kolejnych dni nie trenuj, zeby pozwolic organizmowi na dojscie do siebie, utrwalenie zmian i zeby uchronic miesien przed zranieniem.

rowniez pij duzo wody, zeby wspomoc uklad limfatyczny w oczyszczaniu organizmu - w czasie zabiegu mogly byc poruszone zlogi, zrosty i obumarle tkanki, dlatego wezly w pachwinie powiekszyly sie.
  
 
     
white_rabit

Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-05-15, 20:13   

dzięki bardzo :) pije dużo wody, kładę też ciepłe okłady na powiększone węzły (czy to dozwolone?) żeby polepszyc ich prace. przerwe od treningow mam do poniedzialku :) tego też dnia z rana ide na kolejny zabieg. mam nadzieje że kontuzja zniknie na dobre :)


dziękuje i pozdrawiam :)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-05-15, 20:55   kurs masaz tajski

cieplo nie jest wskazane na krazenie limfy (unikaj goracych prysznicy, kapieli, jacuzzi i sauny) i dlatego nie powinienes klasc goracych okladow na wezly.

najlepiej ogranicz sie do glebokiego nacisku i powolnego przesuwu w kierunku brzucha.

nie traktuj tego jako kontuzji, po prostu nietypowa, ale wytlumaczalna reakcja na zabieg. Oczywiscie fizjo moze miec wlasna opinie, moze to urzadzenia, a nie masaz, spowodowaly taka reakcje - na tym sie nie znam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB