Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Dotacja gospodarcza pytania
Autor Wiadomość
Sebastian89

Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-02-18, 21:53   Dotacja gospodarcza pytania

Witam, nazywam sie Sebastian jak juz wczesniej wspomniałem w odpowiednim temacie ;) . Jestem w trakcie nauki, jednak chciałbym sie zorientowac dokładniej na interesujący mnie temat. Mianowicie chodzi o d. gospodarcza... Wiem wiem było wiele tematów, są tez google, jednak mam bardzo konkretne pytanie. Chciałbym po szkole pracowac w zawodzie, myslałem o dofinansowaniu z ue badz urzędu pracy, wiem ze takowe sa zwłaszcza ze spełniam wiekszość kryteri:). Ale chciałbym was spytac, czy ktos z was brał takowe ?. Moim celem bynajmniej na początku jest dojazd do klienta, chciałbym wiedziec czy cos takiego wystarczy by utrzymac sie w takim mieście jak np warszawa, augustów? czy dojazd to raczej dodatek do salonu ? interesuje mnie to bo jak wiadomo by otworzyc salon trzeba miec mase funduszy, a jednak dojazd jest mi bardziej na reke... Wiec moje pytanie brzmi : da sie wyzyc tylko z dojazdów, oraz czy dotacje sa takze dla osob którzy TYLKO dojeźdzaja do klientów ?
Ps. jestem ukierunkowany na swoje cele, i ich zdobywanie, lubie to co robie, a takze musze utrzymac sie z tego zawodu. Jestem więc wysoce zdeterminowany by robic to co lubie ;) pozdrawiam.
 
     
Linki sponsorowane
Medivers_pl 
Masażery


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 28
Wysłany: 2010-02-18, 22:37   

Możesz ubiegac sie o dotacje zarówno jeśli dojeżdzasz do klienta jak i w wypadku kiedy prowadzisz standardowy gabinet masaży,pieniądze dostajesz bezposrednio na zakup sprzętu i później jesteś z tego rozliczany.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-02-19, 00:02   kurs masaz tajski

oczywiscie, ze sie utrzymasz z dojazdu - za zabiegi z dojazdem liczysz wiecej, niz w gabinecie, a nie masz stalych wydatkow, jak w przypadku prowadzenia gabinetu.

jesli dopiero konczysz szkole, to pomysl nad zatrudnieniem, dla zdobycia praktyki, nawet na pol etatu. Moze zalapiesz sie na jakies szkolenia sponsorowane przez pracodawce. Po pracy klienci prywatni. Bedziesz rowniez miec w ten sposob staly dochod, na najwazniejsze wydatki (zakwaterowanie, wyzywienie).

jesli dojezdzasz to caly twoj kapital przedsiewziecia to okolo 1k na lekki stol.
 
     
Sebastian89

Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-02-19, 08:12   

Dzieki ;) , nie spodziewałem sie tak szybkiej odpowiedzi. Z tą praktyką, oczywiście, w szkole tez bedziemy mieli praktyki, ale jednak po szkole dla wypracowania 'swojej techniki'. Wiadomo szkoła to jedno praktyka drugie... Liczyłem własnie na stoł z 1.200 (czytałem inne tematy), a ze oszczedny płaci dwa razy wiec wole raz kupic stoł, lekki i z głowy. Myslałem o formie ulotkowej tj zachodze do kosmetyczki proponuje darmowe masaze w zamian za jakąs forme reklamy czy to dawanie klientkom ulotek czy tez polecanie. Wiadomo na darmowe łaszą sie wszyscy ;) , dobra sprawa jest tez chyba np 5 zabieg darmo i np 8 za poł ceny w tak jakby 'pakietach' ;)Gdzieś o tym u was czytałem. Wiadomo chciałbym mieć jako taki plan co robic po szkole, jak zacząć itp. By potem nie obudzić sie z reką w nocniku ze cos nie wypali.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-02-19, 09:23   kurs masaz tajski

czym innym jest praktyka szkolna, czym innym, gdy jestes zatrudniony juz jako wykwalifikowany masazysta.

mozesz tez myslec o stazu - niewielkie pieniadze, ale poznajesz srodowisko. Tak samo wolontariat.

ulotki mozesz rozdawac bezposrednio zainteresowanym, bez dawania zabiegow wlascicielom salonow fryzjerskich. U fryzjerow mozesz probowac wynajmowac gabinet na godziny, a przy okazji fryzjer moze ci przysylac swoich klientow (wtedy do 50% wartosci dla niego, ale nie placisz za gabinet).
 
     
Sebastian89

Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-02-19, 15:32   

Hej to znowu ja, chciałbym sie zorientowac, czy np rozniesienie 1000 ulotek, plus jakis internet, ile wtedy mozna liczyc klientów dziennie ? bedzie z 3-4 ? chodzi mi oczywiście tak mniej wiecej, chciałbym własnie wiedzieć czy sam dojazd do klienta starczy by sie rozwijać, robic to co sie lubi i móc wykarmić rodzine ;) Z góry zaznaczam iz wiem ze to takie gdybanie sobie, zalezy od cen promocji etc. Ale jednak przyszłośc jest niepewna, i trzeba wczesniej sie nakierunkowac, a moze salon i probowac wywalczyc kontrakt z NFZ zamiast masaz u klienta...
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-02-19, 15:58   kurs masaz tajski

1k ulotek to 5h szybkiego chodzenia, w bloku moze mniej czasu, ale pewnie mniejszy odzew.

z tego kilkoro klientow, jedyna nadzieja, ze przyjda na kolejne zabiegi i ze powiedza o tobie znajomym - ale jako poczatkujacy masazysta nie licz na to zbytnio.

do tego trzeba w szpitalach, przychodniach, gabinetach lekarskich etc.

rowniez plakaty, nalepki.

wejdz we wspolprace z lekarzami, pielegniarkami, fryzjerami, kosmetyczkami - za klientow dajesz im bezplatne zabiegi albo prowizje.

internet dziala, jesli masz swoja strone w pierwszej piatce w googlu na swoje haslo. Same ogloszenia nie dzialaja, oprocz dawania ci linkow i pozycjonowaniu strony.

prze pierwszy rok czy dwa bedziesz dokladac do rozkrecenia praktyki.

swierzo po szkole nie masz szans na nfz, trzeba miec doswiadczony zespol masazystow/fizjo i moze lekarzy, sprzet etc. Na dodatek plecy gdzie trzeba - o przewalach z kontraktami z nfz w Lodzi pisal tu truskawa.

dokladne planowanie (szczegolnie pod katem masazy leczniczych) zostaw sobie na przyszlosc, gdy juz bedziesz miec dyplom w reku - mozliwe, ze bedziesz podchodzic do egzaminu kilkakrotnie, bo srednia zdanych jest cos 30%
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB