Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż odcinka L-S
Autor Wiadomość
inez

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 12
Wysłany: 2008-03-18, 17:53   Masaż odcinka L-S

Witam.Czy jeżeli na karcie pacjent ma zalecony masaż odcinka L-S to faktycznie należy tylko ten odcinek masować ?Bo w końcu kręgosłup to cała jednostka funkcjonalna jakby nie było i zastanawiam się jak Wy w takich przypadkach przeprowadzacie masaż?

Jeszcze pytanie jakie partie objąć masażem obręczy barkowej ?
 
 
Linki sponsorowane
Fikou 
masażysta wokalista

Wiek: 37
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 36
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2008-03-18, 21:28   L-S

odnośnie masażu L-S to panuje zasada że masujemy poniżej czyli pośladki i powyżej... kręgosłup piersiowy. Mi zdarza się objąć masażem cały kręgosłup.
wziąwszy pod specjalną uwagę krzyżowo-lędźwiową część

obręcz barkową masujemy tak jak się masuje obręcz barkową... ale jeśli nie wiesz jak to odsyłam jednak do książek... nie złośliwie, ale tam znajdziesz uwagi odnośnie masażu w przypadku konkretnych schorzeń... przestudiujesz sobie, poćwiczysz i będzie git

Prochowicz omawia rzecz przystępnie w podstawach masażu klasycznego
 
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-03-19, 19:54   masaz warszawa

oprocz plecow masuj brzuch - kregoslup to, obrazowo, kolumna otoczona ze wszystkich stron przez miesnie, wiec masaz powlok brzusznych tak samo wskazany, jak masaz miesni plecow
 
 
TK


Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 27
Skąd: 3city
Wysłany: 2008-03-19, 21:52   

Przede wszystkim - zależy jaka jednostka chorobowa i ile masz czasu na ten masaż...? Bo możliwości jest od groma, zawsze jednak staraj się obejmować masażem cały kręgosłup (przy L-S zazwyczaj można sobie darować szyjny, choć też nie jest to regułą). Pamiętaj, że każdy masaż musisz dostosować indywidualnie do pacjenta. Unikaj rutyny.

Przy obręczy barkowej, mówiąc najogólniej, masujesz bark, łopatkę i obojczyk.
 
 
inez

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 12
Wysłany: 2008-03-19, 22:35   

Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Pozdrawiam.
 
 
michal

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 37
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-22, 08:53   

Zasada jest taka że im wiekszą powierzchnie obejmiemy masażem tym lepiej , jednak traci sie wtedy czas na opracowane tkanek o których mowa w zlecaniu. Czasem okazuje sie że masaż innej części grzbietu okazuje sie byc lepszy w rezultatach niz masaż wykonywany wg zlecenia. Tak jak napisała koleżanka wyżej "Bo w końcu kręgosłup to cała jednostka funkcjonalna " dlatego należy opracować wszystkie mięśnie które znajduja sie w jego sąsiedztwie
 
 
inez

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 12
Wysłany: 2008-03-22, 09:38   

Dziękuję.Właśnie ja chyba ' kryzys masażysty 'przechodzę, nie jestem zadowolona z tego jak masuję, nudzi mnie sposób w jaki to robię i właśnie dopada mnie taka rutyna.Mam nadzieję, że to się zmieni :? :wink:
 
 
michal

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 37
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-27, 20:47   

czas już chyba przestać sciśle stosować sie do maszynowego wykonywania technik , twoje dłonie to świetne instrumenty , nie myśl po prostu daj im działać , efekt może być lepszy niż to przewidujesz
 
 
Zielona0 

Wiek: 36
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 19
Skąd: Iława
Wysłany: 2008-04-09, 21:41   

Michał, prześlicznie to napisałeś :) Jestem naparwdę pod wrażeniem. Aż mi się mordka uśmiechnęła. :)
Inez , ja też przechodziłam taki kryzys... ale już mi przeszło, poprostu to pokochałam, chociaż coraz więcej muszę się uczyć bo każdy człowiek jest inny i chociaż przychodzi z tym samym schorzeniem to jednak inaczej reaguje na dotyk, ból i każdy ma inną psychikę...ale uważem że to jest właśnie w tym piękne- obcowanie z ludźmi!

Pozdrawiam :)
 
 
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-04-10, 18:09   

michal napisał/a:
czas już chyba przestać sciśle stosować sie do maszynowego wykonywania technik , twoje dłonie to świetne instrumenty , nie myśl po prostu daj im działać , efekt może być lepszy niż to przewidujesz

Sorry za małe ot ale muszę to powiedzieć że w Michale drzemie ukryty poeta :) Czasami jak napiszesz zdanie to aż się jest dumny że jest się masażystą :)
 
 
inez

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 12
Wysłany: 2008-04-15, 15:57   

Hehe :D

No macie rację.Mam nadzieję, że "wejdę" w to bardziej i dłonie same będą mnie prowadziły :D Jednak brakuje mi dobrych technik.
Pozdrawiam serdecznie!
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-04-15, 16:03   masaz warszawa

idz na kursa, kazdy klient jest inny, wiec dobierz technike do schorzenia i do upodoban klienta
 
 
inez

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 12
Wysłany: 2008-04-15, 16:12   

Po 2letniej szkole powinnam fajnie masować, a mnie moje techniki nudzą.Może o jakimś kursie faktycznie pomyślę.Dzięki za odp.
 
 
TK


Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 27
Skąd: 3city
Wysłany: 2008-04-16, 05:27   

A jak długo już pracujesz jako masażystka?
 
 
inez

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 12
Wysłany: 2008-04-16, 06:14   

Ponad miesiąc :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB