Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Szkolenia
Autor Wiadomość
jonaska 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Lis 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-29, 08:29   Kurs nasażu jako rozszerzenie oferty salonu

Pewnie temat już był, ale chciałabym prosić Was, doświadczonych specjalistó o poradę.
Prowadzę salonik manicure/pedicure, chciałabym rozszerzyć ofertę np. o jakiś masaż - relaks, z kamieniami, dodatkami itp. Nie znam się na tym zupełnie, dlatego przepraszam jeśli pisze coś źle.
Przede wszystkim myślałam o relaksie, miłym odprężeniu dla klientki.
Czy możecie polecić coś konkretnego w Warszawie?
Będę wdzięczna.
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-11-29, 11:48   kurs masaz tajski

jesli do tej pory nie uczylas sie klasyka, a co najmniej anatomii, fizjologii i teorii masazu, to powinnas zaczac od kursu masazu klasycznego, na ktorym jest ten material. Kursy trwaja 2-8 miesiecy, zaleznie ile godzin i jakim trybem. Dopiero po tym mozesz myslec o kursach specjalistycznych (chociaz niektore kursy wrzuca ci razem do worka klasyka i 5-10 innych technik, po pare godzin kazdej).

Na kursie klasyka bedzie troche teorii o innych technikach, mozesz tez zbierac informacje z prasy i popularnych ksiazek o masazu, zeby zecydowac, czego chcesz sie uczyc.

Moze sprobuj zatrudnic albo wspolpracowac z masazystami, zanim zdobedziesz nowe kwalifikacje i doswiadczenie. Rozkreca ci oni klientele, zanim ty sama zaczniesz wykonywac zabiegi - przy okazji sprawdzisz, jakie zabiegi ciesza sie powodzeniem i troche douczysz sie o masazu. Jak wiesz dobrym manikurzysta nie staje sie od razu po szkole czy kursie, bo wymaga to doswiadczenia, precyzji, wyczucia.

Licz sie rowniez z tym, ze oprocz kursow, niektore z technik, jak kamienie, wymagaja nakladu na sprzet, czasami idacych w tysiace.

W twoim przypadku, na poczatek mozesz pomyslec o masazu rak i stop, pozniej twarzy, szyi i glowy - do nich wystarczy sprzet, ktory juz masz i w pomieszczeniu, w ktorym juz prowadzisz zabiegi. Do calego ciala masazu powinnas miec osobno urzadzony gabinet, bo wymaga on innego stylu, niz gabinet do manicure. Rowniez zapachy lakierow, zmywaczy i innych kosmetykow sa czasami bardzo ostre, chemiczne i nie powinno sie mieszac razem z gabinetem masazu.
 
     
jonaska 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Lis 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-29, 18:12   

Widzisz, tylko chodzi o to, ze klientki chcą, żebym to ja robiła masaż. Nie wiem, może chodzi tu o przywiązanie, poczucie, ze coś robię profesjonalnie, dobrze (chodzi mi w tym przypadku np. o zadowolenie z usług manicure/pedicure).
Ponieważ nie tak łatwo u mnie z czasem (mam także 2 dzieci;)
znalazłam coś takiego:
klasyczny pasowałby mi tu:
http://www.heros.pl/index...rz%20O/Warszawa
idealne dla mnie godziny od 9 rano, a mają także jak widać wyżej masaż kamieniami, stemplami i o coś takiego mi chodzi. Najpierw wobec tego klasyczny, później te.
Tylko jak wiadomo, kurs kursowi nie równy, a ja chciałabym uniknąć nieporozumień, jestem raczej kłótliwa baba i jak trafię na kurs bubel, na którym nic się nie nauczę, nie popuszczę.
Dlatego chciałabym uniknąć nieporozumień.
Stąd prośba o pomoc i ocenę np. tych kursów, czy warto, czy ilość godzin wystarczająca, czy kurs ogólnie jest dobry.
Pozdrawiam serdecznie
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-11-29, 18:38   kurs masaz tajski

znana firma, wiec klasyczny powinien byc ok.

Jesli chodzi o stemple, to nie polecam zadnych innych, niz organizowane przeze mnie w kampinosie i w innych miastach przez innych organizatorow, a prowadzone przez nauczycielke z tajlandii z 15 letnim doswiadczeniem - wszystkie inne w polsce, to imitacja jej kursow, albo co gorsze "wynalazki wlasne". Tak samo zreszta ze stemplami do zabiegow.

Zawsze mozesz spytac nauczyciela, gdzie, ile godzin, od kogo sie uczyl i ile ma lat doswiadczenia w danej technice. Bywaja nauczyciele, co sie sami uczyli z dvd, artykulu czy ksiazki o masazu i wystawiaja (a jakze) menowskie dyplomy we wszystkich jezykach i wazne na calym bozym swiecie, a dyrekcja sie podbija pod tym.

przejrzyj od poczatku ten watek i sasiedni, "kursy, studium czy studia" gdzie wlasnie trwa dyskusja na temat kwalifikacji http://forum.e-masaz.pl/v...?t=153&start=60

wedlug mnie, klocenie sie po zaczeciu kursu mija sie z celem - wlasnie dlatego powinnas dobrze rowzazyc, gdzie i czego chcesz sie uczyc.
  
 
     
jonaska 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Lis 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-29, 18:43   

Spytam Pana od razu, jak z masażem stóp, macie Państwo takie kursy. Dobre uzupełnienie może do pedicure?
Czy do tego masażu także powinnam najpierw ukończyć klasyczny?

Firma Heros może znana, ale musi być dobra;) znana nie musi oznaczać, ze jest ok. Oby jednak znana oznaczało dobra;)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-11-29, 18:52   kurs masaz tajski

tak, wedlug mnie to bardzo dobre polaczenie z twoim doswiadczeniem. Wiele kosmetyczek (jak i refleksologow) przychodzi na te kursy, zeby rozwinac swe techniki o nowy, bardzo oryginalny, malo jeszcze znany, material.

masaz ten obejmuje nie tylko stopy, ale kostke, lydke, kolano i troche ponad kolanem - oprocz kijka do masazu samej podeszwy, uzywa sie rozgrzewajacych balsamow ziolowych.

stopy wlasnie wczoraj skonczyly sie w gorlicach, kolejny 27-28.03 w kampinosie 500zl (2 osoby - 750zl). Mozna wziac dzieci - jest nocleg albo latwy dojazd z warszawy.

w krakowie 14-16.5 beda stopy (razem z masazem dloni) i stemple (polaczone z masazem twarzy), skonstruowane pod katem kosmetyczek i spa, niz masazystow. Dla masazystow beda to kursy pogladowe, ktore zainteresowani moga dalej rozwijac.

heros znana i ceniona szkola, ale nauczyciel nauczycielowi nierowny - czasami szkoly maja dzien otwarty i mozna bezsposrednio w cztery oczy spotkac nauczyciela albo poprosic w sekretariacie o numer i dluzej pogadac.

generalnie kazdy jest zadowolony ze szkoly, ktora wybral - nikt nie ma porownania z innymi szkolami, zeby obiektywnie ocenic poziom. Jesli ci pasuje heros, chociazby ze wzgledu na godziny, to tam idz.

nie jestem panem, jestem janek
  
 
     
jonaska 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Lis 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-29, 18:58   

dziękuję :)
To jeszcze proszę o opinie nt. tych kursów
http://www.massageandspa.eu/

ktoś napisał tu tylko 2 posty z tej firmy.
Mam wrażenie jakoś dużo różnych kursów proponują...i manicure, i masaż, i doradztwo...nie wiem co o nich myśleć.
Sporo tematycznych kursów.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-12-10, 17:54   kurs masaz tajski

firme prowadzi jeden z naszych kursantow, razem z kosmetyczka - ale poniewaz jest to bardzo nowa firma, to do tej pory nie udalo im sie zorganizowac szkolen (o ile sie orientuje - np chcieli u mnie szybko kupic stemple ziolowe na swoj kurs, ale w koncu odwolali i zakup, i kurs).

z powodu kryzysu duzo niewielkich, nowych firm, nie jest sie w stanie przebic - po prostu jest bardzo wielu nauczycieli z niskimi kwalifikacjami i bez dorobku i doswiadczenia w nauczaniu, a uczniow jak na lekarstwo.

Do tego ceny z kosmosu, 400-500zl/dzien lub 100zl/h nauki w grupie.

Ostatnio z tego powodu jest trend na szkolenia indywidualne (niestety, z powodow finansowych, niedostepnych dla wiekszosci zainteresowanych), a rowniez szkolen organizowanych ad hoc, nieplanowanych.

nawet firmy mianujace sie "akademia" czy "szkola" odwoluja jeden termin za drugim, z braku kompletu.
 
     
Kaja

Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-02-02, 16:08   Innowacyjne techniki masażu Sp & Wellness"

Zapraszam serdecznie do udziału w projekcie szkoleniowym współfinansowanym
ze środków unijnych.
Celem głównym projektu "Innowacyjne techniki masażu spa & wellness" jest
rozwój kompetencji zawodowych pracowników (głównie masażystów i
fizjoterapeutów) w regionie (woj. łódzkie), poprzez przeprowadzenie
kursów technik masaży orientalnych.
Szkolenia obejmują:

16 godzin zajęć teoretycznych, w skład których wejdą takie zagadnienia jak:
• rys historyczny masażu;
• rola masażysty we współ¬czesnym spa & wellness;
• wyposażenie pomiesz¬czeń i gabinetów do masaży orientalnych;
• zasady stosowania masaży orien¬tal¬nych (wskazania i prze¬ciw¬wskazania do wykonania masażu);
• wpływ poszczegól¬nych masaży na organizm człowieka;
• szczegółowe omówienie technik;

48 godzin zajęć praktycznych, na które składać się będą:
• czyn¬no¬ści przygotowawcze;
• prezen¬tacja narzędzi i produk¬tów do masażu (kosmetyki, olejki etc.);
• tonizująco-odżywiający masaż czekoladą;
• relak¬sujący masaż orien¬talny ciepłymi olejkami;
• egzotyczny masaż kokosowy;
• orien¬talny masaż stóp;
• czyn¬no¬ści po zabiegu.


Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.

Do uczestnictwa w projekcie zapraszamy dorosłe osoby zatrudnione, (przede
wszystkim masażystów, fizjoterapeutów oraz inne osoby posiadające
ugruntowane podstawy anatomii oraz pracy z ciałem), które z własnej
inicjatywy są zainteresowane nabyciem nowych, uzupełnianiem lub
podwyższaniem kwalifikacji i umiejętności zawodowych. Uczestnikami projektu
mogą być osoby zatrudnione na terenie woj. łódzkiego, w jednej z
poniższych form: umowa o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczą
umowę o pracę, umowę zlecenie lub umowę o dzieło.

Zapisy i informację można uzyskać:
• pod numerem telefonu 600-454-749
• drogą elektroniczną masaze-lodzkie@mgsd.pl
• na stronie: www.masaze-lodzkie.mgsd.pl

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń!

Serdecznie zapraszam!!!

[ Dodano: 2010-02-23, 15:52 ]
Uwaga!
II edycja szkolenia startuje już 27.03.2010
Wszystkich, którzy nie załapali się lub nie zdążyli na I edycję serdecznie zapraszam do zapisów :)
 
     
grzebien

Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 4
Wysłany: 2010-02-28, 20:56   

Witam,
Poszukuję szkolenia z masażu kamieniami wacapou. Najlepiej Polska płd.
Może ktoś z was obecnie wykonuje w/w zabieg, coś więcej na temat skuteczności i techniki, a takze odczuć po zabiegu?

Serdecznie pozdr
Grzebien
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-03-01, 00:52   kurs masaz tajski

nie spotkalem takiego szkolenia. Robisz kurs kamieniami, a kupujesz "kamienie" z drewna wacapou (sa drogie i ciezko dostac).
 
     
grzebien

Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 4
Wysłany: 2010-03-01, 01:27   

Dobrze, w takim razie powtorze swoje pytanie i zapytam o "kurs" masażu kamieniami z drewna wacapou ;) Orientujecie się gdzie mozna taki kurs zrobic, oraz jaka cena jest tych kamieni?

Pozdr
grzebien
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-03-01, 01:29   kurs masaz tajski

nie, nie bylem ironiczny czy pedantyczny w poprzednim poscie - nie spotkalem takiego szkolenia, mozliwe, ze jest nim male zainteresowanie. Idz na kurs kamieniami.
 
     
grzebien

Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 4
Wysłany: 2010-03-01, 02:00   

Massagewarsaw Zapewne masz racje. Aczkolwiek ośrodki Spa w Polsce mają w ofercie w/w usługę, także sądzę iż ktoś, jakaś firma organizuje tego typu kursy. Masaż kamieniami, jak i inne masaże już mam w swojej ofercie, jednak poszukuje jakiś nowości;)

Dziekuje za odp i pozdr
Grzebien
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-03-01, 02:06   kurs masaz tajski

nie spotkalem tego kursu, a technika jest taka sama, jak kamienie - wiec to dla ciebie i dla twoich klientow nie bedzie nowosc.

a jak szukasz nowosci, to idz na np na kurs stemplami ziolowymi - nie tylko cieplo, ale przeciwbolowe dzialanie ziol leczniczych daja lepszy wynik, niz tylko gorace kamienie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB