Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Pensja masażysty w każdym regionie Polski
Autor Wiadomość
Karol
[Usunięty]

  Wysłany: 2009-03-25, 16:33   

Witam mam na imię Karol pochodzę z warszawy mam 14 lat chodzę do 1 klasy gimnazjum i chcę w przyszłości zostać masażystą. Mam pytanie czy to opłacalny zawód i po gimnazjum gdzie pójść do jakiej szkoły. Wiem że wiele ludzi wyjeżdża za granice do pracy czy za granicą masaż się opłaca na razie umiem średnio angielki mam 3 i niemiecki w dobrym stopniu opanowany bo mam 5 i w jakim miejscu najlepiej pracować w salonie spa a może przy rehabilitacjach ?? Proszę o szybkom odpowiedz i pozdrawiam wszystkich userów. :wink: 14 kończę za 3 dni
 
     
Linki sponsorowane
Adam P

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 143
Wysłany: 2009-03-25, 18:21   

odpowiedz naprawde musi byc szybka bo nie zdąrzysz z decyzja :P hihi :P
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-03-25, 20:50   

Adam P napisał/a:
odpowiedz naprawde musi byc szybka bo nie zdąrzysz z decyzja :P hihi :P

hihi :D

Cześć ;)

Skończ gimnazjum potem ogólniak i kieruj się na fizjoterapie albo na studium masażu :)

Resztę informacji gdzie pracować i czy warto masz w innych wątkach na forum, wystarczy poszukać ;)

Pozdrawiam ;)
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-03-26, 13:42   

Karol napisał/a:
Witam mam na imię Karol pochodzę z warszawy mam 14 lat chodzę do 1 klasy gimnazjum i chcę w przyszłości zostać masażystą. Mam pytanie czy to opłacalny zawód i po gimnazjum gdzie pójść do jakiej szkoły. Wiem że wiele ludzi wyjeżdża za granice do pracy czy za granicą masaż się opłaca na razie umiem średnio angielki mam 3 i niemiecki w dobrym stopniu opanowany bo mam 5 i w jakim miejscu najlepiej pracować w salonie spa a może przy rehabilitacjach ?? Proszę o szybkom odpowiedz i pozdrawiam wszystkich userów. :wink: 14 kończę za 3 dni


Zakładam, że to nie jest żart i odpowiem ci poważnie bo też spotkałem wśród znajomych takie pytania zadawane przez ich dzieci. Najpierw faktycznie dobre liceum możliwe kierunki biol-chem lub fizyka. Międzyczasie jakiś wolentariat aby sprawdzić jak się realizujesz w układach międzyludzkich. Jeśli będziesz już pełnoletni, możesz spróbować od kursu masażu. Spotkałem kiedyś kursantkę która po ukończeniu 18- lat, poszła w wakacje na kurs masażu i potem stwierdziła że to nie dla niej. Oszczędziła sobie zamiarów i wybrała się na zupełnie inne studia. W jej przypadku to był odpowiedni wybór.

Masz jeszcze czas, na takie decyzje, szukaj, czytaj, a czas przyniesie odpowiedzi. Jednak aby się sprawdzić w tym zawodzie potrzebne jest paroletnie doświadczenie, nie tylko szkoła czy studia.

Powodzenia.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-03-27, 11:43   masaz tajski

stawianie pytania "czy to oplacalny zawod" jest zlym podejsciem do kariery zawodowej, a w szczegolnosci do zawodow zwiazanych ze zdrowiem.

zdaj sobie sprawe, ze jest to zawod fizyczny, wymagajacy sily, wytrzymalosci, koordynacji ruchowej a zarazem wyczucia. Poznawaj masaz przez lekture ksiazek popularnych, porozmawiaj telefonicznie z masazystami w swojej okolicy, spotkaj ich w gabinecie, wez czasami zabieg i przy okazji pogadaj wiecej - to najlepiej przedstawi ci obraz zawodu
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-16, 17:51   

Pensja? Zważywszy na fakt godzin pracy, dyspozycyjności, potrzebę ciągłego kształcenia się, itp to pensja masażystów terapeutów nie jest wygórowana. W państwowych ośrodkach lub z funduszy NFZ to powiedziałbym nawet iż nie do wiary niska!

Ci co na prawdę zarabiają raczej nie pracują 8 godzin i bynajmniej nie od 7 00 - 15 00.

Z rozmów w szkole i z kursantami wiem iz bywa różnie, ale w porównaniu z innymi usługami masażyści zarabiają niewiele.

Owszem wyjątki to terapeuci z dobrą praktyką lub w wybranych ośrodkach Spa, ale min za sprawą "dodatków". Poza tym fakt można przyzwoicie zarabiać ale to już nie na przysłowiowej pensji i nie 8 godzin.

Wysokie zarobki to min mity podsycane przez media i tych którzy żyją z kursów :)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-11-16, 18:56   kurs masaz tajski

[quote="Bodyworker"]Wysokie zarobki to min mity podsycane przez media i tych którzy żyją z kursów[/quote]
niestety, jest wiele szkol, ktore reklamuja kursy za pomoca stwarzania iluzji, ze daje on kwalifikacje zawodowe, ze bardzo latwo znalesc po nim dobrze platna prace czy od razu po kursie otworzyc wlasna, kwitnaca dzialalnosc.

Jak kazdy zawod, masaz to rowniez wieloletnia nauka i praktyka. Moze uda sie od razu po kursie znalesc jakis staz w drugorzednym spa, ale nie etatowe zatrudnienie.

W takiej sytuacji, to mozna traktowac masaz (co najwyzej), jako dodatek do innego dochodu. Jest wielu masazystow wykonujacych zabiegi tylko wieczorem, np po pracy w biurze, czy w weekendy. I tu tez trzeba miec talent, zeby klienci wrocili na kolejne zabiegi.

Kazdego roku konczy roznego rodzaju kursu masazu wiele tysiecy osob, a istnieje tylko okolo 11k gabinetow - jest jasne, ze nowowykwalifikowanym trudno znalesc jakakolwiek prace.
 
     
nevadka 

Wiek: 51
Dołączyła: 16 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: xxxxx
Wysłany: 2009-11-16, 18:57   wynagrodzenie masażysty po prostu żenada

Jest to zawód który wymga wiele od osoby która go wykonuje to fakt natomiast gdyby zarobki były satysfakcjonujące tak żeby się chciało codziennie z zapałem iśc do pracy to połowa populacji zapewne by go wykonywała. Ja jestem technikiem fizjoterapii i doswiadczenia z pracy na stanowsku masażysty w dosyć dobrze prosperującym NZOZie mam takie.:masakra! Harówka zaczyna się o 6 rano i trwa 7,35 h. Pacjentów full masażystów na zmianie 2 lub max 3 i tak średnio wychodzi ok 25 pacjentów na głowę do wymasowania. Może dla kogoś to nic ale jedank obciązenie duże, do tego polityka NZOZu a raczej szefa poradnii rehabilitacyjnej (mgr rehabilitacji): pacjent ma zawsze rację, pacjentowi się nie odmawia, nie ma stania, przerwa jak nie ma kolejki i to migiem. kto ma zmianę tygodniową na masażu traktuje to jak karę smieci. już nic nie wspomnę o zarobkach bo normalnie ręce i cycki opadają.
 
     
Majka_Em
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-20, 10:20   

Mojemu znajomemu zdarza się zarobić nieraz (pracuje w Zielonej Górze) i zbliżyć do średniej krajowej - ale to musi być dobry miesiąc :)
 
     
xampp 

Wiek: 38
Dołączyła: 07 Gru 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-12-21, 14:27   

Mam kilka koleżanek z Wrocławia i okolic, które się tym parają i jak ktoś wcześniej napisał: cycki opadają ;)
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-12-21, 15:48   

xampp napisał/a:
Mam kilka koleżanek z Wrocławia i okolic, które się tym parają i jak ktoś wcześniej napisał: cycki opadają ;)

Mamy rozumieć ze mało ? Czy ze ciężko i dobrze?
 
     
Bossman

Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Beskidy
Wysłany: 2010-12-21, 20:39   

Podbeskidzie: Bielsko-Biała,Ustroń,Wisła,Żywiec,Cieszyn,Szczyrk,Żywiec

Tutaj bardzo słabo: ja pracowałem za 1000zł dojezdzając do Wisły 25 km w jedną strone do sanatorium.Zarabiałem tylko 1000zł,co ciekawsze Mgr rehabilitacji zarabiał 1200zł...

Ogólnie roboty bez znajomosci się nie znajdzie a jak jest to zazwyczaj nikt powyżej 1000zł-1200zł nie zarabia
  
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-12-21, 21:58   

Bossman napisał/a:
Podbeskidzie: Bielsko-Biała,Ustroń,Wisła,Żywiec,Cieszyn,Szyczrk,Żywiec itd tutaj

Tutaj bardzo słabo: ja pracowałem za 1000zł dojezdzając do Wisły 25 km w jedną strone do sanatorium.Zarabiałem tylko 1000zł,co ciekawsze Mgr rehabilitacji zarabiał 1200zł...

Ogólnie roboty bez znajomosci się nie znajdzie a jak jest to zazwyczaj nikt pozwyżej 1000zł-1200zł nie zarabia

Żałosne żeby w kraju tak traktować pracowników i to jeszcze wykształconych. Polska ;/
 
     
majkel 
Fizjo

Wiek: 39
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 26
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-12-21, 22:31   

Śląsk, pełny etat w SPZOZ, z wszelkimi bonusami, dodatkami, na rękę około 1,700 zł.
 
     
kokosek

Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 32
Wysłany: 2010-12-21, 22:51   

w sanatorium pracuje i niestety 1000zł:( województwo śląskie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB