Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Działalność gospodarcza
Autor Wiadomość
los_arturos

Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 22
Skąd: warszafka
Wysłany: 2009-11-05, 00:01   

mógłbyś przybliżyć temat? bo wg moich informacji, ja musze poinformować zus tylko, nie musze informowac nawet pracodawcy
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-11-05, 09:46   

los_arturos napisał/a:
mógłbyś przybliżyć temat? bo wg moich informacji, ja muszę poinformować zus tylko, nie muszę informować nawet pracodawcy

Może i tak. Nie znam dokładnie przepisów ale wiem ze jak się prowadzi firmę własna sam opłacasz zus i składki dla siebie. Może ktoś inny rozszerzy ten temat.
 
     
emzet

Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: Zator
Wysłany: 2009-11-05, 17:54   

A wiecie moze jak to wyglada od strony prawnej?? tzn jakie pomieszczenia powinien posiadac gabinet (WC szatnie itp.) Albo chociaz do kogo powinienem sie zwrocic zeby sie tego dowiedziec??
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-11-06, 00:43   

Poszukaj na forum trochę o tym już było
 
     
Piotrek Medic 
FIZJOTERAPEUTA, TERAPEUTA MANUALNY

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-08, 11:18   

A ja mam pytanie trochę z innej beczki:

1. Nosze się z zamiarem otworzenia jednoosobowej działalności gospodarczej w zakresie masażu. Planuję podjęcie współpracy z np salonem kosmetycznym, czy też innymi przychodniami rehabilitacyjnymi, zwyczajnie będe im wystawiał faktury. Planuję zatrudnić swojego kolegę, który nie ma ukończone 26 lat, jest jeszcze studentem. Pojawia się tu pierwsze pytanie. Chcę go zatrudnić w oparciu o umowę dzieło/zlecenie. Wyglądałoby to tak, że to co on wymasuje to w 80% idzie do niego, 20% idzie do mnie na utrzymanie lokalu itp. ( zaznaczam ,że zgodził się na to). Jakie, ja jako jego zleceniodawca mam obowiązki wobec ZUS i US, jakie składki odprowadzam. Zaznaczam, że w umowie dzieło/zlecenie nie będzie uwzględniony miesięczny zarobek, czy też godzinny ( ile zarobi to jego). Prosiłbym o poradę w tej kwestii.

2.
Jaka do takiej działalności wybrać księgowość. Pytałem, niektórych znajomych to mają książkę przychodów i rozchodów. Tylko zastanawia mnie jedna kwestia, klientowi, który przychodzi na masaż nie wypisuję faktury czy tez nie wystawiam rachunku, zwyczajnie płaci mi do ręki lub np. przelewem bankowym. Jak z tym zaradzić, słyszałem, że jest coś takiego w księdze przychodów i rozchodów jak pozycja Przychód nieewidencjonowany. Na jakiej zasadzie to działa?
 
     
sylwek 


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 41
  Wysłany: 2009-12-08, 16:51   

Nie wiem czy mam rację, ale jeżeli chodzi o ZUS, to wysyłasz do ZUSu wypełniony formularz ZUS ZUA na ubezp. społeczne i zdrowotne.
A odnośnie składek to chyba w urzędzie miasta uzyskujesz zgłoszenie do ZUSu jako płatnik składek.
 
 
     
mike04

Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-02-12, 19:43   

Witam.
Jestem nowy na forum, przeczytałem juz większość działów. To pytanie juz sie przewijało, ale nikt nie udzielił konkretnej odpowiedzi: Chciałbym zarejestrowac działalność gospodarczą świadcząca usługi w zakresie masaży z dojazdem do domu (bez zakładania gabinetu).

I tu nasuwa mi sie podstawowe pytanie: czy opłaca się, jeśli przychód miesięczny wynosiłby w granicach 1000-1500 zl? Czy przez opłacanie podatków przestanie mi się to kalkulować?

Jestem studentem i niestety nie miałbym czasu na więcej zabiegów. O poziom świadczenia moich usług jestem spokojny, uważam że posiadam wystarczające umiejętności, aby profesjonalnie takie zabiegi przeprowadzać.

W swojej ofercie mam: masaż klasyczny, drenaż limfatyczny,masaż anty-cellulitowy, twarzy, gorącymi kamieniami i stemplami O klientów jestem spokojny, w moim rejonie jest spore zapotrzebowanie na tego typu usługi.

Gdzie jak gdzie, ale na tym forum jest wystarczająco dużo specjalistów, aby takiej odpowiedzi mogli udzielić. Z góry serdecznie dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
 
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-02-12, 21:49   

W przedziale do 1500zł to cienko to widzę szczerze mówiąc...
Licząc wariant bardziej optymistyczny i nie licząc procedury zakładania firmy to i tak zus przez dwa lata płacić ten mały musisz( jeżeli wcześniej nie miałeś DG) Teraz nie pamiętam ale to chyba około 200zeta.. liczmy 300zł żeby równy rachunek był.
Musisz sobie ubezpieczenie wykupić. Może to nie są wielkie wydatki ale zawsze parę groszy, a to musi być w razie jakiegoś nazwijmy to "niepowodzenia"
Dojazd do klienta... Opcja samochód to tak lekko myślę że ze 400zł za wachę zapłacić byś musiał w miesiącu..To już jest 700-800zł. Jeżeli nie samochód a komunikacja miejska czego szczerze odradzam( przerabiam to więc wiem że łatwo i szybko nie jest) to liczę 100zł za bilet miesięczny-tylko wtedy zarobki strasznie spadną bo nie zrobisz tylu klientów co samochodem( za mało czasu i umęczysz się jeżdżąc miejskim...
Do tego licz ze 100zł na kosmetyki, prześcieradła i środki czyszczące.
Optymistycznie to jakieś 900zł...
A licząc normalny zus to nawet szkoda się nad tym rozpisywać...
 
 
     
osholom

Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 12
Wysłany: 2010-07-23, 12:57   

Witam
Podpinam się pod topic. Chcę założyć własną DG. Chcę się skupić głównie na masażu relaksacyjnym stacjonarnym i za jakiś czas ewentualnie dołączyć dojazdówkę. Będę podnajmował od kobiety świadczącej usługi elektrostymulacji pomieszczenie. Ponieważ mam stały etat, który zamierzam utrzymać, masować będę popołudniami godz. 16-21 - wtedy kiedy ludzie mają czas. Płacę stały czynsz i żadnych prowizji. Co wymasuje to moje (i oczywiście fiskusa). I tyle a propos opisu sytuacji. W związku z powyższym moje opłaty ograniczą się do czynszu + składka zdrowotna ZUS (resztę płaci mój zakład pracy) + wszelkie środki poślizowe, prześcieradła itp. Jeśli jestem w błędzie to proszę niech mnie ktoś poprawi!! A teraz pytanie: jakie nr. PKD pownienem wybrać? Wiem że wybiera się jeden jako główny a potem dodatkowe to już bez ograniczeń. Lepiej chyba wpisać więcej niż mniej bo zmienić można dopiero po roku? CZy do określonego PKD muszę mieć jakieś uprawnienia? W przyszłym tygdoniu zakłądam działalność więc będę wdzięczny za szybką podpowiedź. Pozdrawiam
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-23, 21:07   

Jeżeli chodzi o opłaty to jest tak jak piszesz, ale o punkty... nie wiem tego niestety. Ale wybieraj ile się da żebyś potem płacić nie musiał za dopisywanie..
 
 
     
osholom

Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 12
Wysłany: 2010-07-24, 10:47   

Ok pogrzebałem w necie i oto co znalazłem PKD 2007:
1. 96.04. DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA ZWIĄZANA Z POPRAWĄ KONDYCJI FIZYCZNEJ
96.04.Z
Podklasa ta obejmuje:
działalność usługowa łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mająca na celu poprawę samopoczucia.

2. 86.90.D Działalność paramedyczna
Podklasa ta obejmuje:
działalność paramedyczną prowadzoną w takich dziedzinach jak: irydologia, homeopatia, akupunktura, akupresura itp.
Działalność ta może być prowadzona w placówkach medycznych, takich jak: przychodnie ogólne, specjalistyczne placówki medyczne inne niż szpitale, prywatne gabinety oraz w domu pacjenta. Działalność ta może być prowadzona także w obiektach zapewniających zakwaterowanie, ale innych niż szpitale.

3. 86.90.E Pozostała działalność w zakresie opieki zdrowotnej, gdzie indziej niesklasyfikowana
Podklasa ta obejmuje:
-pomocniczą działalność dentystyczną, taką jak: działalność higienistek i asystentek dentystycznych. Osoby te mogą pracować samodzielnie, lecz co jakiś czas są kontrolowane przez lekarzy dentystów,
-działalność związaną z prowadzeniem profilaktyki i promocji zdrowia prowadzoną m.in. przez higienistki szkolne, ortoptystów, instruktorów higieny, dietetyków i specjalistów promocji zdrowia,

4. 86.90.A Działalność fizjoterapeutyczna
Podklasa ta obejmuje:
indywidualną lub zespołową działalność fizjoterapeutów, prowadzoną w takich dziedzinach jak: diagnostyka fizjoterapeutyczna, fizykoterapia, hydroterapia, masaż leczniczy, terapia ruchowa itp.
Działalność ta może być prowadzona w placówkach medycznych, takich jak: przychodnie (ogólne, przyszpitalne, medycyny pracy, przy domach pomocy społecznej), specjalistyczne placówki medyczne inne niż szpitale, prywatne gabinety oraz w domu pacjenta. Działalność ta może być prowadzona także w obiektach zapewniających zakwaterowanie, ale innych niż szpitale

Co do tego ostatniego się waham bo nie jestem fizjoterapeutą ale tylko tu jest mowa o masażu leczniczym. Wiem że osoby które ukończyły odpowiednie studia będą obruszone tym że kombinuje ale uważam że każdy masaż jest w jakimś stopniu leczniczy (nawet jeśli nie fizycznie to psychicznie napewno) a poza tym póki projekt ustawy nie wejdzie to chyba mogę :roll: . Czuje że w urzędzie mogą wymagać dyplomu fizjoterapeuty...tak czy inaczej temat się wyjaśni

Wpisując powyższe grupy do wniosku o zaewidencjonowanie DG bedę miał możliwość masowania w salonie jak i działania przez dojazdówki. Jeśli coś źle zinterpretowałem to proszę o cynk
Tak czy inaczej mam nadzieje że to komuś ułatwi sprawę przygotowań do założenia własnej DG.
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-11-16, 21:20   Re: kurs masaz tajski

massagewarsaw napisał/a:
temat czasowo zamykam - info o firmach leasinhowych mozna przeslac sobie przez wiadomosc prywatna

zamykać to może nie ale proszę założyć nowy temat o leasingu i tam toczyć rozmowę ponieważ już się robi ot. dziekuje ;)
 
     
jezynka 


Wiek: 40
Dołączyła: 15 Lis 2010
Posty: 7
Wysłany: 2010-11-17, 12:48   

tutaj przenioslam nasza dyskusje o leasingu, teraz gadajmy tylko tam:
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?p=9315#9315
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-11-17, 14:31   

jezynka napisał/a:
tutaj przenioslam nasza dyskusje o leasingu, teraz gadajmy tylko tam:
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?p=9315#9315

dziękuję ;)
 
     
dziku_SKA 

Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-01-26, 10:52   

Mam kilka pytań.

1. Czy po wykonaniu masażu z automatu dajecie klientowi rachunek, czy tylko jeśli o niego poprosi? Jak to widzi skarbówka?

2. Czy otwierając własny gabinet masażu jako koszt mogę zaksięgować sprzęt, który kupiłam na kilka dni przed formalnym zarejestrowaniem działalności, czy kosztem może być tylko to, co kupiłam od dnia rejestracji?

3. Czy prowadząc drobną sprzedaż w gabinecie konieczne jest posiadanie kasy? Jeśli nie to czy zawsze dajecie klientowi paragon ręcznie wystawiony?

4. I wreszcie czy posiadacie "godziny otwarcia" (jeśli tak to jakie), czy może jesteście elastyczni i dostosowujecie się do klienta?

5. Gdzie się ubezpieczacie jeśli chodzi o OC? (interesuje mnie ubezpieczenie dla techników)

6. Czy prosicie nowych klientów o podpisanie jakiegoś "zabezpieczenia", w którym to klient oświadcza, że niczego przed wami nie zataił itd?

Będę wdzięczna za podpowiedź.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB