Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania do ekspertów od planowania SPA
Autor Wiadomość
intel

Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 2009-10-31, 22:32   Pytania do ekspertów od planowania SPA

Mam kilka pytań to osób które są właścicielami salonów SPA bądź ekspertami. Otóż, bardzo poważnie rozważam możliwość otwarcia własnej działalności i chciałabym by był to Salon medicalSPA o bardzo nowatorskim charakterze. Od dłuższego już czasu śledzę rynek i zbieram informacje do planowanej inwestycji. Wygląda na to, że pomysłów może być całe mnóstwo. Wkrótce będę musiała podjąć ostateczną decyzję w jakim kierunku zmierzają moje plany. Wiem na pewno, iż oferta oparta będzie na najnowszych urządzeniach do pielęgnacji twarzy i ciała jak również zawierać będzie elementy medycyny ( fizjoterapia i dermatologia).
Stworzyłam biznes plan dla wewnętrznych potrzeb i szukam kogoś z kim mogłabym skonfrontować moje założenia.

1. Jak wygląda proces planowania medicaSPA? Od czego należy zacząć i jakie są kolejne etapy?
2. Ile pomieszczeń i jakiej wielkości?
3. Jak wygląda rynek konsultacji branży SPA? Czy ktoś zna osoby które zajmują się profesjonalnym doradztwem, a przy tym nie wyceniają swoich usług za abstrakcyjne kwoty rzędu 20 tyś.
4. Jaki jest koszt wynajęcia managera/konsultanta projektu SPa?
5. Jaka aranżacja wnętrz jest teraz na topie.
6. Jakie są najskuteczniejsze formy promocji?
7. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
8. W jakim okresie najlepiej planować otwarcie?
9. Czy ktoś zna dobrego grafika do stworzenia strony www?
10. Jakie są najkorzystniejsze formy zatrudniania w salonie SPA?
11. Ile zarabia manager salonu SPA z kilkuletnim doświadczeniem?

Wiem, że tych pytań jest sporo, będę wdzięczna każdemu kto zechce podzielić się ze mną swoim doświadczeniem na forum bądź na privatea; intelectium@gmail.com
Serdecznie pozdrawiam
Katarzyna
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-11-01, 11:17   

Proponuje z takim pytanie zadać tutaj, jako że to jest forum bardziej poświęcone masażowi i fizjoterapia. Tak czy siak może i tutaj uzyskasz odpowiedz ;)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-11-01, 11:49   Re: Pytania do ekspertów od planowania SPA

tamto forum praktycznie nie dziala - jest jeszcze pare innych, tez puste.

wlasciciele spa nie laza po forach, ekspertow tez nie uswiadczysz, choc jest kilkanascie firm eksperckich.

piszesz, ze zastanawiasz sie "nad otwarciem wlasnej dzialalnosci", co moze oznaczac, ze jestes teraz zatrudniona. Jesli nie pracujesz w "przemysle" spa, to moze sprobuj sie zahaczyc gdzies na jego obrzezach, nawet w jakiejs redakcji. Oprocz wiedzy, wyrobisz sobie znajomosci i kontakty, ktore ci sie przydadza w przyszlosci.

sa tez programy szkoleniowe dla pracownikow spa, 98h nauki kosztuje 5600zl, wiec bardzo slono. Wlasnie 2 tygodnie temu zaczal sie ten program na awf, moze pozwola ci na uczestnictwo np w wybranych zajeciach. Natomiast masz szanse poznania kadry.

najlepiej znac od podszewki, pracujac w spa - same pieniadze moga nie wystarczyc. Na wiosne otworzylo sie city spa w plocku, z najnowoczeniejszymi lozkami solarium, a teraz je sprzedaja - spa tworzy dwoje finansistow, ktorzy nie tylko, ze nie maja orientacji w tej dziedzinie, to rowniez nie maja wlasciwego podejscia, dbania o klientow i pracownikow. Podobnie na fali w Lodzi - miejsce wspaniale na spa, bo pod reka tlumy zjezdzajace sie z calego wojewodztwa i z polski, ale (jak najbardzej) zatrudnieni konsultanci od spa dali plame i spa swieci pustkami, a pracownicy zmieniaja sie co miesiac.

jest kryzys, zastanow sie 2 razy, zanim wlasnie teraz chcesz inwestowac. Wprawdzie otwieraja sie nowe spa, ale byly one planowane wiele lat temu, przed kryzysem i oczywiscie lepiej jest skonczyc obiekt i probowac swojego szczescia, niz trzymac obiekt i zamrozona inwestycje przez lata.

Na twoim miejscu nie stawial bym na urzadzenia, bo maja niska rentownosc - chyba, ze znajdziesz dofinansowanie z unii i bedziesz polegac na klientach obcokrajowych (ambasady, turysci).

jak pisalas, masz juz upatrzone miejsce na spa 20km od centrum warszawy - przejedz sie po okolicznych spa i sprawdz, jak dzialaja. Na wschod od warszawy otworzylo sie pare w ostatnich latach, zdaje sie, ze moze brakowac na zachod i poludnie.

jest wlasnie w rozruchu kilka medi spa - napisz, na czym miala by polegac nowatorskosc twojego.
 
     
Krakow_masaz 

Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 10
Wysłany: 2010-04-21, 17:09   

Ja Ci mogę pomóc w jednym
9. Czy ktoś zna dobrego grafika do stworzenia strony www?
od razu powiem, że na wszelkim wyglądzie budynków a na wyglądzie strony nie ma co oszczędzać. Dlatego nie zdziw się, że za samą grafikę zapłacisz do 1000 zł. Do tego jeszcze implementacja i serwer. Tylko taki fakt, że przez internet zyskasz naprawdę wielu klientów znacznie więcej od np. reklam banerowych. Jednakże aby ktoś odwiedzał twoją stronę musisz mieć ją dobrze wypozycjonowaną w google na różne frazy jakie internauci wpisują.
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-04-21, 18:53   

Krakow_masaz napisał/a:
Ja Ci mogę pomóc w jednym
9. Czy ktoś zna dobrego grafika do stworzenia strony www?
od razu powiem, że na wszelkim wyglądzie budynków a na wyglądzie strony nie ma co oszczędzać. Dlatego nie zdziw się, że za samą grafikę zapłacisz do 1000 zł. Do tego jeszcze implementacja i serwer. Tylko taki fakt, że przez internet zyskasz naprawdę wielu klientów znacznie więcej od np. reklam banerowych. Jednakże aby ktoś odwiedzał twoją stronę musisz mieć ją dobrze wypozycjonowaną w google na różne frazy jakie internauci wpisują.

A ja do powiem ze jeśli chodzi o spa to długa droga przed tobą aby strona była widoczna w wyszukiwarkach ;)
Jeśli będziesz potrzebował pomocy w reklamie internetowej to pisz na PW
 
     
Krakow_masaz 

Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 10
Wysłany: 2010-04-21, 19:53   

piszesz do mnie czy do Pani intel ?

Cytat:
Wiem, że tych pytań jest sporo, będę wdzięczna
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-04-21, 21:35   

Krakow_masaz napisał/a:
piszesz do mnie czy do Pani intel ?

Cytat:
Wiem, że tych pytań jest sporo, będę wdzięczna

Pani intel ;)
 
     
Scaliano.com.pl

Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 14
Wysłany: 2010-07-05, 13:03   

Ja moze odpowiem na pytanie odnośnie promocji: liczy się każdy rodzaj,bo ważne jest to aby potencjalni klienci mogli usłyszeć o Twoim salonie. A wiec ogłoszenia do radia,prasy,ulotki reklamowe i przede wszystkim internet,bo to chyba najpotężniejsze źródło informacji dla klientów.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-07-18, 14:17   kurs masaz tajski

wedlug mnie, najlepsza promocja, przynajmniej jesli chodzi o masaz, sa oryginalne zabiegi, wykonane przez dobrych masazystow, i odpowiednio do trudnosci zabiegu cena za niego.

Wielu nowopowstajacym spa wydaje sie, ze moga liczyc dowolna sume za proste zabiegi.

Dlaczego dr erisowej oplaca sie oferowac np 1h tajski masaz stop za jedyne 120zl? Bo przyciaga on jak magnes do odwiedzenia spa rowniez na inne zabiegi, sprzedazy kosmetykow, do zatrzymania sie na noc czy dwie, skosztowania posilkow w respektowanej restauracji i paru innych platnych uslug. Rentownosc spa wprawdzie nie jest wysoka, ale pozwala na staly dochod, systematyczny rozwoj i inwestycje w nowe dzialy.

do tego okresowe promocje, probki kosmetykow, bezplatne noclegi czy zabiegi do wykupionych pakietow - kazdy lubi dostac cos "za darmo".

o ile internet jest bezplatny/tani, to ogloszenia w mass mediach tylko czasami, np zeby poinformowac jak najszerzej o specjalnych ofertach w sezonie ogorkowym czy zima, kiedy ruch jest slabszy. Czasami takie promocje moga isc za darmo, np w formie konkursu dla czytelnikow/sluchaczy/widzow czy tez po prostu w ramach barteru/wymiany.

tansza forma reklamy sa artykuly sponsorowane, bo redakcja ma ciekawa tresc do publikacji, a czytelnik jest bardziej sklonny skozystac z uslugi.
 
     
linka 

Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-08-12, 10:15   

Dobra strategia marketingowa i promocyjna to podstawa do tego by SPA zaistniało i zaczęło istnieć. Trzeba dobrze przemyśleć firmę w ręce której powierzamy ten aspekt naszej firmy. Czy jeśli powstałoby SPA połączone z centrum kulturalnym, w którym zrelaksowalibyście się i w dodatku "dostali zastrzyk" aktualności z zakresu szeroko rozumianej kultury, myślicie że w Polsce znalazłabym odpowiedni target i grupę docelową?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-08-30, 12:03   kurs masaz tajski

linka napisał/a:
Trzeba dobrze przemyśleć firmę w ręce której powierzamy ten aspekt naszej firmy. Czy jeśli powstałoby SPA połączone z centrum kulturalnym, w którym zrelaksowalibyście się i w dodatku "dostali zastrzyk" aktualności z zakresu szeroko rozumianej kultury, myślicie że w Polsce znalazłabym odpowiedni target i grupę docelową?

wydaje sie, ze wlasnie dla takiej firmy pracujesz, biorac pod uwage twoj jezyk.

a jesli chodzi o "kulturalne" spa, to mala szansa na powodzenie - chociaz wiele spa organizuje juz roznorakie koncerty, wystawy, pokazy, projekcje, przedstawienia, wernisarze etc i nawet prelekcje na rozne tematy kulturalne.

ale to pewnie sama bedziesz musiala sobie przeanalizowac, w koncu jestes profesjonalistka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB