Jak wygląda sytuacja związana ze stażem dla tech.masażysty

Informacje na temat szkół, kursów, szkoleń związanych z masażem, fizjoterapia. [Szkoły zapraszamy do umieszczania tutaj informacji na temat prowadzonych szkoleń, kursów]

Moderatorzy: masaztajski, administrator, Truskawa, Piotrek Medic

Awatar użytkownika
ashley
Posty: 56
Rejestracja: 2009-09-02, 16:13

Jak wygląda sytuacja związana ze stażem dla tech.masażysty

Post autor: ashley »

Witam !

Jestem świeżo upieczoną masażystką w sierpniu otrzymałam dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe,znalazłam sobie pracodawców ale problem w tym że wnioski nie wpłynęły do urzędu pracy dziś zatelefonowałam żeby dowiedzieć się czegoś więcej Pani odpowiedziała mi że weszła nowa ustawa na temat stażu i że ze w swoim zawodzie jako tech. masazysta nie moge odbyc stażu :/ mam być cierpliwa oni starają się coś "wykombinować" mam od razu starać się o pracę w swoim zawodzie proszę o pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez ashley, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
massagewarsaw
Posty: 7180
Rejestracja: 2008-02-05, 16:59
Lokalizacja: bangkok warszawa
Kontakt:

kurs masaz tajski

Post autor: massagewarsaw »

teraz musisz wyjasnic pracodawcom, co ci powiedziano w urzedzie o nowej ustawie (miej to na pismie), moze sie zdecyduja na zatrudnienie. Jesli chca pracownika, to legalnie tylko te droga - na twoim miejscu nie mowil bym nic o tym, ze urzad bedzie probowac cos wykombinowac, przeciez w twoim interesie jest zatrudnienie, a nie staz za 400zl miesiecznie.

urzad bedzie zwlekac, zeby ci jakos pomoc, a na twoje miejsce wejdzie ktos inny.
Awatar użytkownika
ashley
Posty: 56
Rejestracja: 2009-09-02, 16:13

Post autor: ashley »

trochę tu namieszałam sama przepraszam urząd nic o tej ustawie ode mnie nie wie dowiedziałam się tego od Pani która zajmuje się wnioskami przygotowanymi na staż pracodawca jej to zleca
jest problem ponieważ nie mogę odbyć u nich stażu w szpitalu przez tą ustawę Od 17 września 2009 r. pracodawców obowiązuje nowe rozporządzenie MPiPS z 20 sierpnia 2009 r. w sprawie szczegółowych warunków odbywania stażu przez bezrobotnych (Dz. U. Nr 142, poz. 1160), dalej: „rozporządzenie”. Tym samym do lamusa odeszły regulacje wynikające z dotychczas obowiązujących przepisów, czyli z rozporządzenia MGiP z 24 sierpnia 2004 r. w sprawie szczegółowych warunków odbywania stażu oraz przygotowania zawodowego w miejscu pracy (Dz. U. Nr 236, poz. 2003). Przyjrzyjmy się zatem, jak obecnie kształtują się przepisy w tym zakresie.

Zupełnym novum jest natomiast § 1 ust. 3 rozporządzenia, zgodnie z którym bezrobotny nie może odbywać ponownie stażu u tego samego szefa na identycznym stanowisku pracy, na którym wcześniej odbywał staż, przygotowanie zawodowe w miejscu pracy lub przygotowanie zawodowe dorosłych
nie mogę odbyć stażu jako tech.masażysta ;( w moim zawodzie na stażu dają 670 zł+ zwracają koszta za dojazdy ale mój UP nie stać żeby wysyłać do innych miast i nie bardzo wysyłają bo to wiąże się z kosztami za dojazd :/ :/
Awatar użytkownika
massagewarsaw
Posty: 7180
Rejestracja: 2008-02-05, 16:59
Lokalizacja: bangkok warszawa
Kontakt:

masaz tajski

Post autor: massagewarsaw »

dobrze cie zrozumialem.

masz opcje:

a) albo nic nie wspomnisz, ze mialas przygotowanie zawodowe

b) albo szpital zatrudni cie na jakis tam etat

c) albo pobieraj zasilki az do emerytury i dorabiaj klientami indywidualnymi (najlepiej w sasiednim miescie) ;)
Awatar użytkownika
ashley
Posty: 56
Rejestracja: 2009-09-02, 16:13

Post autor: ashley »

przepraszam nie wspomniałam miałam u nich praktyki na oddziałach a później na koniec przed egzaminami praktykę zawodową kobietka powiedziała mi " że kombinują " w sprawie tego stażu mam być cierpliwa ale jak sama powiedziała ile można czekać :/ u siebie w mieście nic nie znajdę nie ma popytu tak na masaż jedynie co się pchać to do trócity za robotą. Ps. a wszystko przez Tuska "świat"
Awatar użytkownika
massagewarsaw
Posty: 7180
Rejestracja: 2008-02-05, 16:59
Lokalizacja: bangkok warszawa
Kontakt:

masaz tajski

Post autor: massagewarsaw »

krec u siebie w miescie, gdy juz masz oferte starzu i ordynator cie zna, dopoki sie da.

jak uznasz wszysto za stracone, to zacznij szukac pracy gdzies indziej - wcale nie tak latwo w obcym miejscu, gdzie cie nikt nie zna, szczegolnie teraz, poza sezonem.

to nie tusk czy inny pajac, tylko kryzys kapitalizmu
Awatar użytkownika
administrator
Site Admin
Posty: 3134
Rejestracja: 2008-01-27, 21:40
Kontakt:

Post autor: administrator »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Masaż szkoły, kursy, szkolenia”