Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż a ból
Autor Wiadomość
miyagi 

Wiek: 49
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 7
Skąd: siedlce
Wysłany: 2009-09-25, 08:29   Masaż a ból

Witam . mam prośbę o wyjaśnienie na czym polega technika masażu którą wczoraj na mnie zastosowano , wyglądało to tak że masażysta łapał mnie za skórę wzdłuż kręgosłupa i tak jakby szczypał wykręcał przytrzymując przez dłuuuugie chwile , o co w tym chodzi bo bolało nieźle
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-09-26, 10:02   masaz tajski

mialem tylko raz taki zabieg (ale nie bolacy, bo moze nie mialem problemow) - jest to masaz segmentarny (zasady wykonania i dzialania mozna wygooglowac).

oczywiscie, jesli jest jakis problem, to w czasie masazu moze bolec, nawet jesli nacisk jest bardzo slaby.

nie uczylem sie tego zabiegu, wiec trudno mi powiedziec wiecej, a odpowiadam tylko dlatego, ze nikt inny do tej pory nie pokwapil sie z odpowiedzia, pomimo 60 wejsc na ten watek.

mozliwe, ze po wiecej przyjdzie ci po prostu zadzwonic do masazysty i zadac mu pytania bezposrednio.

czy byl to skuteczny zabieg i dlaczego myslisz masazysta zastosowal na tobie wlasnie te technike? czy masz jakis problem medyczny?
 
     
miyagi 

Wiek: 49
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 7
Skąd: siedlce
Wysłany: 2009-09-26, 18:21   odp

jestem po wypadku samochodowym ,zdiagnozowano skręcenie kregosłupa lędźwiowego a dodatkowo dwa dni przed tym masażem miałem wizyte u bardzo renomowanego rehabilitanta który nastawił mi 3 kręgi i prostował kosć krzyżową która jak się okazało była skrzywiona ,po tym wszystkim odczuwałem niezły ból w plecach i jak powiedziałem o tym przed masażem to reakcją masażysty był ten zabieg który opisałem.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-09-26, 18:38   masaz tajski

nalezy miec kilkudniowy odstep miedzy zabiegami (5-10 dni), szczegolnie, jesli rozne techniki i od roznych terapeutow - zeby organizm mogl "dojsc do siebie". Zbyt czeste zabiegi myla i ciebie, i terapeutow, co moze, a co nie, dzialac na twoje schorzenie.

wybor stosunkowo delikatnej techniki przez drugiego terapeute, byl prawdopodobnie dobrym wyborem. Czy ci bol ulzyl?
 
     
miyagi 

Wiek: 49
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 7
Skąd: siedlce
Wysłany: 2009-09-27, 09:22   odp

niestety nie, cały ten rejon pleców jest obolały
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-09-27, 09:55   masaz tajski

wydaje mi sie, ze powinienes wrocic do tego rehabilitanta, ze wiele dni po zabiegu jest nadal silny bol (jesli nie ostrzegl cie przed zabiegiem, ze twoj bol sie nasili na jakis czas) - prawdopodobnie zrobil zbyt wiele w jednym zabiegu i zbyt silnie, mogl pogorszyc zamiast pomoc.

kolejna zasada jest (obok stosownego odstepu miedzy zabiegami), ze bol po zabiegu czy w jakis czas po nim moze sie na krotko nasilic, co oznacza reakcje organizmu na poprawnie wykonany zabieg - natomiast po nim powinna byc poprawa, zmniejszenie bolu ponizej tego sprzed zabiegu.

raczej nie wspominaj o masazyscie, bo rehabilitant moze teraz zwalac odpowiedzialnosc za bol na niego, nawet jesli zabieg od niego byl delikatny.
 
     
miyagi 

Wiek: 49
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 7
Skąd: siedlce
Wysłany: 2009-09-27, 10:01   odp

dziękuje bardzo ,dużo mi wyjaśniłeś
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-09-27, 10:34   masaz tajski

kolejna zasada (wiazaca sie z pierwsza zasada, o stosownym odstepie miedzy zabiegami) jest, ze w czasie po zabiegu (wlasnie te 5-10 dni) powinienes szczegolnie dbac o swoje cialo, nie nadwyrezac go, bo jest ono zajete procesem naprawy.

dbanie o cialo to odpoczynek i spowolniony tryb zycia, unikanie podnoszenia ciezkich przedmiotow, wykonywanie cwiczen zaleconych przez terapeute, a rowniez wskazane jest zwiekszenie picia wody, dla wlasciwego nawodnienia organizmu.

Nawet taki szczegol, jak zeskoczenie ze stolu do masazu na podloge, raczej niz powolne, kontrolowane zsuniecie sie z niego, czy wkladanie butow stojac na jednej nodze, zamiast siedzac na krzesle czy kucajac, moze zniwelowac dzialanie zabiegu (szczegolnie, jesli bylo nim nastawianie kregoslupa i stawu biodrowo-krzyzowego).
 
     
miyagi 

Wiek: 49
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 7
Skąd: siedlce
Wysłany: 2009-09-28, 11:07   odp

chyba nie ,do końca mi to wyjaśniono wcześniej i nie wiem czy w takim razie coś sobie nie popsułem sam teraz .Dzisiaj zacząłem czuć drętwienie dłoni czego wcześniej nie było a juz ponad 2 miesiące od wypadku minęło,czy to może mieć związek z tym nastawianiem?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-09-28, 11:32   masaz tajski

jesli wiele dni po zabiegu nadal jest silny bol i jesli pojawiaja sie nowe objawy, jak dretwienie dloni, to rehabilitant cos "przedobrzyl" (chcial za jednym razem, silowo, rozwiazac kilka problemow).

nawet, jesli nie manipulowal gornym kregoslupem np szyjnym (z ktorego odchodza nerwy reki/dloni), to niewatliwie jest zwiazek z zabiegiem, ktory ci dal prawie tydzien temu. Powinienes wrocic do niego, bo tylko on wie, co i jak zrobil i moze probowac skorygowac swoj poprzedni zabieg. Mozwlie, ze powinien dac ci ten zabieg bez oplaty.

jesli straciles zaufanie do niego (pomimo jego wysokiej renomy), to staraj sie znalesc terapeute, ktory uzywa raczej delikatniejszych technik.

w powazniejszych przypadkach, np po urazie, wskazana jest seria zabiegow w stosownych odstepach (w zaleznosci od schorzenia i jak cialo reaguje na zabieg).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB