Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Tajski masaz stop - relaks i profilaktyka
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-08-13, 01:22   Tajski masaz stop - relaks i profilaktyka

Na podeszwie stopy znajduje się około 60 zakończeń węzłów nerwowych. Ich masaż jest jednym ze sposobów na relaks i odprężenie. Okazuje się jednak, że może stanowić przyjemną profilaktykę przed niektórymi dolegliwościami. W ośrodkach spa i salonach kosmetycznych coraz większą popularnością cieszy się tajski masaż stóp.

Tajski masaż stop wykonywany jest z użyciem specjalnej, owalnej pałki. Rozpoczyna się od nałożenia na skórę stóp i łydek rozgrzewających tajskich balsamów czy olejku z esencja tajskich ziół leczniczych i delikatnego rozluźnienia mięśni. Następnie stopy owijane są ciepłymi ręcznikami i dopiero tak przygotowane, poddawane są masażowi.

Tajski masaż stóp jest bardzo intensywny. Ponieważ wykorzystuje między innymi refleksoterapię zapewnia nie tylko stymulację samych stóp, ale także całego organizmu. Z tego powodu nie powinien trwać dłużej niż 30 minut.

Możliwe jest natomiast połączenie masażu stóp z masażem tajskim, indonezyjskim czy masażem tajskimi stemplami ziołowymi, gdyż zabiegi te dobrze się uzupełniają i dopasowują.

Tajski masaż stop to rozluźnienie mięśni i ścięgien nogi i mobilizacja stawów stopy, stawu skokowego i kolanowego.

Przez punktowy masaż podeszwy pobudza się receptory, które przez reakcję odruchową ogólnie wpływają na harmonizowanie wszystkich układów ciała, włącznie z układem wydalniczym i limfatycznym (dlatego zaleca się picie wody po zabiegu).

Masaż stop zapobiega chorobom cywilizacyjnym wynikającym z noszenia obuwia (płaskostopiu i paluchowi koślawemu/halluksom), obrzękom limfatycznym nóg, reumatyzmowi i artretyzmowi oraz dnie moczanowej i może być stosowany w rehabilitacji narządu ruchu po tych chorobach.

Zalecany dla osób ze stojącym trybem życia, z nadwaga, noszących obuwie ciasne i na wysokim obcasie (szpilki), a również osobom uprawiającym różne sporty (biegi, narciarstwo, kolarstwo, wspinaczka górska).
 
     
Linki sponsorowane
michalka

Dołączył: 12 Lut 2018
Posty: 16
Wysłany: 2020-01-10, 14:38   

Taki masaż to musi być coś! Bo jednak stopy są bardzo narażone na różne niekorzystne czynniki, a bardzo często o nich zapominamy... Myślę, że warto taki masaż połączyć z codzienną pielęgnacją, którą można wykonać nawet we własnym domu. Mi na początku bardzo pomógł krem z mocznikiem do pięt (np. taki shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/krem-z-mocznikiem-do-pekajacych-piet-extra, bo zmiękczył skórę i nawilżył ją, przez co ból stóp przestał być tak uciążliwy. Nie jest to jeszcze stan idealny, ale może to właśnie pierwszy krok do tego, żeby jeszcze lepiej zadbać o siebie i może nawet odważyć się na taki masaż stóp, chociaż raz :D
 
     
hella 

Dołączyła: 23 Mar 2017
Posty: 295
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-16, 12:51   

Byłam raz na takim masażu i bardzo polecam. Niesamowity relaks oraz naprawdę pomaga jeśli chodzi o ból stóp. Praktycznie całe dnie jestem ostatnio na nogach i postanowiłam zrobić sobie prezent oraz wybrać się na taki włąśnie masaz i była to jedna z lepszych decyzji jakie mogłam dla siebie samej podjąć :)

No i polecam na co dzień zrezygnować z niewygodncyh szpilek na rzecz wygodnych butów sportowych bo takie buty są bardziej odpowiednie dla stopy.

Sama ostatnio kupiłam sobie takie: http://www.stylishwoman.pl/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB