Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Plastry, taśmy. Kinesiotaping
Autor Wiadomość
forever 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 113
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-11-03, 17:00   Plastry, taśmy. Kinesiotaping

Witam,
ostatnio spotkałem się z pewną formą fizykoterapii, a mianowicie z różnokolorowymi plastrami naklejanymi na na skórę, działają one na mięśnie/stawy ?
Chciałbym się o tym dowiedzieć czegoś więcej, przybliżcie mi temat jeśli możecie.


Pozdrawiam
 
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-11-03, 22:48   

Kinesiotaping-(plastrowanie) - termin ten oznacza oklejanie określonych części ciała specjalnymi elastycznymi taśmami. Celem kinesiotapingu jest korekcja (mechaniczna) dolegliwości ze strony ukł. kostno-stawowego, ułatwienie przepływu krwi i chłonki, wspomaganie pracy mięśni i stawów. Wskazania: osłabienie siły mięśniowej, ograniczony zakres ruchu w stawie, obrzęki, stłuczenia, krwiaki, zespoły bólowe kręgosłupa, zaburzenia mechaniki stawów, zwichnięcia. Stosowany jest również jako podtrzymanie efektu zastosowanej terapii.

Kolorystyka jest następująca:

jasnoberzowy - z łatwością rozciągna przez dziecko
żółty
czerwony
zielony
niebieski
czarny
srebrny
złoty - z ta już trzeba się wyśilić

kolor/opor tasmy dobierasz w zależności od tego do czego jej potrzebujesz. Wiadomo że nie będziesz ćwiczyć siły z żółtą tak samo jak nie żzyjesz złotej do korekcji kregoslupa etc...

Ps. Wystarczy poszukać w googlach wszytko tam jest ;) Mam nadzieje że coś pomogłem ;)
 
     
forever 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 113
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-11-04, 05:46   

Dzięki wielkie e-Masaz.pl :wink: jasne że pomogłeś :) a znalezienie tego na google niestety było niemożliwe, szukam informacji o tym od dwóch tygodni :) Jedyne taśmy jakie znajdywałem to te do ćwiczeń :)

Dzięki jeszcze raz :)
Pozdrawiam
 
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-11-04, 10:49   

Nie ma problemu ;)
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-17, 16:32   

Odświeżam:P
Pany, powiedzcie mi jak wygląda sprawa ze szkoleniami na tego typu wykonywanie zabiegów...
Czy każdy może coś takiego wykonywać??
 
 
     
zbyszek

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 139
Wysłany: 2009-04-20, 16:11   

Zawodowo może to wykonywać osoba po odpowiednim przygotowaniu (szkoleniu). Większość kursów jest organizowanych wyłącznie dla fizjoterapeutów ew. studentów fizjoterapii. Wyjątek stanowią tu chyba kursy meditapingu http://www.medi-taping.pl/co_to_jest_M-T.htm
 
     
Qi 
Qi

Wiek: 39
Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 54
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-06-14, 08:54   

e-masaz troszke wymieszał informacje:)

Opis kolorystyki odnosi się do taśm Thera-bandu a nie do kinesiotapingu.
Kolor taśmy w metodzie kinesiotapingu nie ma właściwie znaczenia, poza efektem estetycznym.

Pozdrawiam
 
 
     
Bartecki 

Wiek: 38
Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: Lipowa
Wysłany: 2009-06-16, 13:08   

Witam Serdecznie użytkowników forum!


Pozwolę sobie odświeżyć post ze względu na szybki rozwój tej metody w naszym kraju.

Kto z was miał do czynienia z tapingiem?

Proszę o wypowiedzi.

Troszkę rozśmieszyła mnie wypowiedź e-Masaz.pl (Admin tej strony) o kolorystyce taśm.

Ja tapuje od roku, pacjenci bardzo sobie chwalą tego typu terapie. Jest bardzo dobra jako terapia wspomagająca. Nigdy nie bazuje na tapingu. Jak tam u was szanowni użytkownicy doświadczenia?


Pozdrawiam!
 
     
Brysia 

Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2009
Posty: 2
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
  Wysłany: 2009-10-22, 19:30   

Witam. Czy ktoś ma jakieś propozycje naklejenia plastru na złamanie trójkostkowe. Bardzo proszę o pomoc.

Dziękuję z góry za pomoc.
Pozdrawiam.
 
 
     
Qi 
Qi

Wiek: 39
Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 54
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-10-29, 21:36   

Brysia a możesz przedstawić jakie są ograniczenia funkcji ?? :?: I jakieś szczegóły odnośnie tego przypaku? Bez bardziej szczegółowych danych to nie wiele można doradzić. To tak jak miałbym wykopać dół a nie wiedział gdzie :cool:
 
 
     
Brysia 

Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2009
Posty: 2
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Wysłany: 2009-11-01, 19:22   

Witam :mrgreen:
No tak mój brąd :neutral: ale nietety to jest juz nie aktualne bo nie mam juz kontaktu z pacjentką.
Zastosowałam jej aplikacje limfatyczną na zmniejszenie obrzęku (troche pomogło).
Pozdrawiam.
 
 
     
4ndrew

Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 2
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2009-12-26, 19:37   

witam :)
po urazie stopy (prawdopodobnie lekko naciągnięte ścięgno) dalej odczuwam ból i chciałabym załatwić sobie taki plaster tylko nie wiem czy jest równiez możliwość założenia go na stopę 'z góry', widziałam jakieś zdjęcia ale nigdzie nie było takich jakie przydałyby się własnie mi, jeżeli była stopa to zaklejona od dołu i przez achillesa, a ja tam akurat mam wszystko zdrowe ;)
 
     
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2009-12-26, 20:52   

Praktycznie na każdy "zewnętrznie dostępny" mięsień można załozyć taping, ale trzeba wiedzieć jak, niestety
 
     
alkarn 


Wiek: 34
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 67
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-12-27, 11:44   

siemka co wiem to są dwa rodzaje taśmy i opaski.

Taping okolicy stopy:
Aplikacja ograniczająca rozciąganie ścięgna Achillesa - twarda i miękka

Zastosowanie: Aplikacja jest używana w celu ograniczenia rozciągania ścięgna Achillesa odciążając je w przypadku kontuzji uszkadzającej ścięgno. Dodatkowo ten rodzaj aplikacji może być wykorzystany w przypadkach gdzie pożądane jest ograniczenie wyprostu w stawie skokowym (zgięcie grzbietowe stopy).

Wykorzystanie: Do wykonania tej aplikacji można wykorzystać różne rodzaje taśm, a cechy wybranej taśmy będą decydować o funkcji aplikacji. W przypadku użycia taśmy nieelastycznej możliwe będzie dokładnie określenie końcowego zakresu rozciągania ścięgna. Przed aplikacja należy ułożyć kończynę w pozycji największego wyprostu (zgięcia grzbietowego), jaki będzie dopuszczalny (niebolesny i bezpieczny dla uszkodzonego ścięgna). Aplikacja rozpocznij od ustawienia dwóch baz - bazy proksymalnej na podudziu i bazy dystalnej na śródstopiu.
Zabezpiecz dolna część ścięgna nakładając podkład zmniejszający tarcie np.: cienką piankę. Pasmo ograniczające naklej tak by połączyło obie bazy. Ostatnią czynnością jest zamknięcie pasm ograniczających poprzez naklejanie opasek na obu bazach.
Zamiast nieelastycznej taśmy/taśm ograniczających można nakleić taśmę elastyczną dającą zmienny opór, zwiększający się w miarę rozciągania taśmy. W związku z tym stopę należy ustawić w niepełnym możliwym do osiągnięcia wyproście (zgięciu grzbietowego), aby pozostawić bezpieczny zakres ruchu kątowego w kierunku wyprostu dla ochrony ścięgna przed zbyt dużym rozciągnięciem.
Bazy ustawione i zamykane są za pomocą taśmy nieelastycznej identycznie jak we wcześniej przedstawionym wariancie. Ograniczenie wyprostu (zgięciu grzbietowego) uzyskano przy użyciu elastycznej taśmy dream plast cotton w pierwszej aplikacji i kinesio w drugiej. Przy zastosowaniu taśmy typy kinesio zie zabezpiecza się podkładem dolnej części ścięgna.

Fragment z książki " TAPING SPORTOWY W REHABILITACJI" R. Słoniak i T. Tittinger
 
 
     
4ndrew

Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 2
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2009-12-27, 13:57   

Słyszałam różne opinie na temat gdzie kupuje się te taśmy.. moim zdaniem powinny działać tak samo niezależnie od ceny.
http://www.weron.eu/categ...g-i-akcesoria-3 te sa tańsze ;)
a ta strona została mi polecona przez kolezankę której wizytówke z tym dał doktor www.kinesiologytaping.pl i tam są ;
taśma pięcio metrowa 40 zł + przesyłka ( wiec to wychodzi niecałe 60zł )
taśma 17 metrowa 120 zł + przesyłka.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB