Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania związane z egzaminami zawodowymi?
Autor Wiadomość
shark_hi

Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 20
Skąd: Pasłęk/KM/Olsztyn
Wysłany: 2009-04-12, 21:22   

Niby jeden egzamin jest w całej Polsce, a ja czytając to forum mam wrazenie, że wszędzie jest ono inaczej oceniane i inaczej pisane. Ja na szczęście mam już dawno egzamin za sobą, ale jeżeli tylko znajdę chwilę wolnego czasu i materiały na których opierałam się przy pisaniu projektów to moge je przesłać by inni też mogli z nich skorzystać. Oczywiście o ile będę dostępna odpowiem również na jakiekolwiek pytania związane z egzaminem, a bynajmniej jak u mnie on przebiegał i wyglądał.
Jeżeli chodzi o pomysł... z jednej ztrony jest dobry z drugiej poroniony. Ale każdy może go zdać. Wystarczy wiedzieć o czy się pisze :D .
 
     
Linki sponsorowane
Rysniety 

Wiek: 39
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 33
Skąd: Wieruszów, Wrocław
Wysłany: 2009-04-15, 17:42   

Troszkę dziwny ten egzamin, bo można odpowiednią ilość punktów zdobyć dzięki napisaniu wyuczonego projektu, sam masaż można źle napisać, pomylić go całkowicie z inną jednostką chorobową a i tak się zdobędzie te 75% na innych rzeczach typu przygotowanie pacjęta, karta, ćwiczenia itd. Ja teraz się bronie teraz w czerwcu i mam bardzo mieszane uczucia co do tego egzaminu.
Pozdrawiam wszystkich
 
 
     
madek 

Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 26
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-04-24, 17:10   

a może jest tu ktoś na forum kto pisał egzamin teoretyczny i projekt w styczniu 2009 roku? dobrze by było popatrzeć na jakim poziomie były pytania i czego dotyczył projekt.
 
     
rahim
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-27, 13:35   projekt 2008

http://www.cke.edu.pl/ima...t_masazysta.pdf
 
     
rahim
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-03, 14:19   

a może ktoś posiada egzaminy z sesji zimowej styczeń 2009? i projekt i teoretyczny?
 
     
rahim
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-13, 20:20   egzamin próbny

u nas nie zaliczyło 4 osoby,mam troche pytan do wysłąnia mailem
 
     
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-05-13, 22:33   

niech mi ktoś wyjaśni dwie rzeczy.
- widzę, że podział prac w projektach jest inny za każdym razem, raz np przeciwwskazania sąw punkcie 2 raz w innym... czy jeśli ktoś napisze projekt nie zwracając uwagi na ten podział tylko po swojemu, ale tak, żeby wszystko było.. to będzie dobrze...??? Wswzytstkie te podzialy zawierają te same elementy, podany jest jakiś przypadek... więc jak to jest...???
- w ubiegłorocznym projekcie według tego, co było w tym opracowaniu z CKE. to zamiast wywiadu należało napisać informacje, ktre należy uzyskać z wywiadu Dl mnie to to samo, co przepisanie z zadania z cześci "wywiad" większości informacji. A wywiad to przece wszysrtkiim pytania, które nalezy zadać pacjentowi lub ich rownoważniki "pytam o to, o tamto..."
 
     
magsmol 

Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 40
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-05-15, 09:55   

Projekt trzeba pisać według załączonych punktów. Rzeczywiście te punkty są co roku inne, ale według nich układany jest klucz do sprawdzania. Jeśli jest punkt podaj wskazania i przeciwwskazania to je wypisujemy w tym punkcie, jeśli go nie ma to najlepiej dodać te treści w założeniach. Jeśli chodzi o wywiad to powinny być wypisane pytania do wywiadu ale jeśli napiszesz np. pytam o samopoczucie pacjenta to też będzie traktowane jako pytanie.
 
     
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-05-15, 22:40   

ja jak juz pisałam wcześniej egzamin mam juz dawno za sobą.. chtya że sie czegoś douczam... i chyba słuszne jest powiedzenie zeby nigdy w życiu nie narzekać bo nie wiedomo co bedzie potem... My narzekaliśmy na swoich nauczycieli i egzaminy, teraz ludzie mają egzamin praktyczny w formie pisamnej.. :) :D i testy, testy testy... a jak sie sens ptyania odwróci to kiszka, albo pytania ze zmyłką, gdzie prawidłowa jest ta odpowiedź która autor miał na mysli :P Serdeczne wyrazy współczucia... A tak na poważnie to co mają zrobić uczniowie, którzy chcieliby coś od siebie dodać, jakioś rozszerzyć informacje o jednostce chorobowej jakioś masaż rozszerzyć o inne metody, napisać choćby co sie zmieni pod względem masażu w obecnej serii, bo przecfież te masaże będą sie trochę różnić siłą, rozłożeniem chwytów... napisać o jeszcze bardziej idealnym gabinecie z nie wiem... muzyką czy aromaterapia... ???. Mają pisać tylko to, co autor klucza miał na mysli..., i nawet nie wiadomo, wszystko to wnioski, statystyki z lat ubiegłych i przypuszenia.. pogoń za króliczkiem...
 
     
rahim
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-16, 09:29   

co mieliscie na tescie próbnym? u nas było połaczone z 2 lat i mam pare pytan innych tych co nie było w testach 2006i 2007 roku.czy mozecie wysłac na maila wiadomosci lub test 2009
 
     
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-05-16, 22:48   

tak, test i dokładne zadanie ze stycznia by sie przydało... bo coś sie zmienia, tak myslę, klucze z testu 2007 i 2008 mam ale je musze zeskanować lub przepisana Worda, postaram sie znaleść czas, Test 2007 i projekt 2008 to tu chyba jest do pobrania.. :?
 
     
forever 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 113
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-05-17, 08:54   

Ojj przydały by się klucze, warto zobaczyć jak myślą twórcy tematów :)
 
 
     
rahim
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-22, 06:35   projekt 2009

mamoze ktos jakies projekty lub testy 2009,ja mam tylko niektóre pytania z testów
 
     
rahim
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-22, 10:58   projet

na co zwrócic uwage na projekcie lub tescie?
 
     
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-05-24, 23:11   

test, to test, a na projekcie to uważam, że należy zwrócić uwagę na wszystko, Myslę, że należy pisa projekt według klejności podanej w zadaniu. Ale pisać to, co sie wie, przcież po to ludzie sie uczyli, Z powodu że było wiele krytyki na temat ze masaż jest słbo liczony mam wrażenie ze na to będzie zwrócona uwaga. A z tematów typuję intuicyjnie wady postawiy i reumatoliogie. .Wiele osób miałao dobre praktyki, miao kontakt z różnymi grópami pacjentów, są przedmioty medyczne, myslę, że trzeba sobie wyobrazić pacjenta i na podstawie wiedzy o masażu, o znaczeniu chwytów i tego co wie sie o jednostce chorobowej pisać. Ale jak ja widziałam projekty to jakoś to mi wygląda na wyszukiwanie informacji w zadaniu a nie posługiwanie sie wiedzą... i te bezsensowne powtarzanie czynnosci higienicznych, ile co i czym zdezynfekować .czy to nie kryptoreklama wymienianie w projektach takich nazw firm produjujących spraje do dezynnfekcji rąk i stołów... ??? A woda z ocetem i boraksem to nie wystarczy?? Malowanie trawy na zielono zawsze mi sie źle kojarzyło... chociaż lubie ład i porzadek i dobrąorganizację w pracy...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB