Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania związane z egzaminami zawodowymi?
Autor Wiadomość
lkasia 

Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 3
Skąd: Kraków/Limanowa
Wysłany: 2009-03-16, 13:03   

  
 
     
Linki sponsorowane
arturr 

Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-03-16, 13:38   

A ja mam znowu inny problem... Otoz w mojej skzole generalnie nie ma kompetentnych osob ktore moglby udzielic informacji jak pisac projekt poprawnie!! Ucyzlismy sie pisac taki porjekt od pazdziernika, a teraz na nieczle 3 miesiace przed egzmainem Panie sie zorientowaly ze jednak zle nas uczyly, i chyba same do konca nie wiedza jak ma wygladac ten projket, generalnie sie juz nie dziwie ze tyl eosob w mojej kszole w tamtym roku nie zdalo tego projektu.. Czy ktos kompetentny moglby mi napisac punkt po punkcie jak ma wygladac poprawnie napisany projekt?? Bradzo prosze bo mam juz starszny metlik w glowie, no a egzmain coraz blizej...

A no i co sie dzieje jak nie zdam tego egzaminu?nie moge pracowac?? :shock: :shock: :shock:
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-03-16, 14:04   

Anonymous napisał/a:
magsmol- Czy jestes moze w posiadaniu jakiegos starego klucza odpowiedzi z egzaminu praktycznego ? niby robimy w szkole te testy ale gdy ktoś ktoś dostanie mniej punktów tak naprawde nie wie dokładnie za co, bo nauczyciel nie kwapi sie do wytłumaczenia...serdecznie pozdrawiam ;) martinellka@o2.pl

Proszę o podesłanie również takowych projektów na adres: e-masaz@e-masaz.pl umieszczę to na serwerze dla pozostałych chętnych ;)
 
     
magsmol 

Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 40
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-03-16, 21:51   

Postaram się napisać prawidłowy projekt do przyszłego tygodnia i wyślę go aby mógł być zamieszczony na serwerze. Oczywiście będę się wzorowała na dotychczasowych kluczach, ale nie zagwarantuję że w tym roku nic się nie zmieni.
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-03-16, 23:52   

magsmol napisał/a:
Postaram się napisać prawidłowy projekt do przyszłego tygodnia i wyślę go aby mógł być zamieszczony na serwerze. Oczywiście będę się wzorowała na dotychczasowych kluczach, ale nie zagwarantuję że w tym roku nic się nie zmieni.

Super na pewno bardzo wielu użytkownikom sie to przyda ;)
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-03-18, 12:21   

Projekt pracy:
http://e-masaz.pl/downloa...iny/projekt.doc

Dziękujemy magsmol ;)
 
     
magsmol 

Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 40
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-03-18, 16:16   

Proszę, mam nadzieję, że się przyda. Nie gwarantuję jednak, że w tym roku te same kryteria będą brane pod uwagę, ale chyba już niewiele można dodać.
 
     
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-03-23, 01:17   

powrócił mój komputer z serwisu i ja znalazłam czas, by poczytać co sie pojawiło w moim sledzeniu horrorków z egzaminów zawodowych. To bardzo miłe, że ktoś mam na myśli magsmol chce pomóc ludziom zdać egzamin. czytałam projekt, ma to jakąś logikę, choć jesli punkty stawia sie za drobiazgi np higieniczne i na tej podstawie ocenia sie przydatność człowieka do zawodu to jakieś nieporozumienie, a potem ludzie idą do pracy i jedno przescieradlo kilka dni leży w przychodni na kozetce, nie ma kiedy wywietrzyć gabinetu, pacjenci są planowani co 15 minut, o podnośnikach i klinach, półwałkach nikt nie ma pojęcia, bo szkoda pieniedzy, a zamiast dobrych środków poślizgowych nieśmiertelna parafina i butapirazol....
a czy uczniowie i nauczyciele mogą zgłaszać opinie, czy jest mozliwość składania propozycji innego zorganizowania egzaminów zawodowych...??? a czy są moze jakieś ciekawe artykuły w prasie lub innych mediach na temat zysków i strat jakie sie ponosi kształcac i egzaminując ludzi w ten sposób nie tylko zresztą z masażu...???
 
     
magsmol 

Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 40
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-03-27, 21:55   

Tak wygląda egzamin na wszystkich kierunkach szkół policealnych, zawodowych. Tych kierunków jest kilkadziesiąt, niektóre są z wykonaniem (np. ratownik medyczny). Wszystko wskazuje na to, że pomału na wszystkich kierunkach będą wprowadzać wykonanie. Czyli najpierw uczniowie piszą projekt, później według tego projektu wykonują.
Komisja Egzaminacyjna uważa, że jeśli nauczyciele dopuścili ucznia do egzaminu zawodowego jest on przygotowany praktycznie do wykonywania masażu, o tym świadczą oceny z praktyk. Dlatego na razie wystarcza napisanie projektu i egzamin teoretyczny. Coraz więcej pracodawców zatrudniając absolwenta szkoły, oprócz dyplomu prosi o dostarczenie świadectwa i ma wgląd do ocen bo procenty na dyplomie niewiele mu mówią.
 
     
agata631 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Mar 2008
Posty: 6
Skąd: KIELCE
Wysłany: 2009-04-05, 15:16   

Witam

A ja już mam na szczęście egzamin za sobą:) styczeń 2009
zaliczony pozytywnie:)

U mnie w szkole były podobne problemy, nikt nie wiedział jak się pisze projekt, nikt nam nie sprawdzał tych co napisaliśmy i w gruncie rzeczy nie wiedziałam czy któryś z tak licznie napisanych przeze mnie jest dobry:)

Dla szkół to tez jest nowość, nauczyciele nie przeszli żadnych szkoleń w tym kierunku i to jest powodem ogólnie panującej niewiedzy.

Przed egzaminem strasznie się bałam że nie zdam, ale na szczęście skończyło się dobrze:)
Chociaż nie dla wszystkich z mojej grupy:( nie zdało 7 osób: 4 zawaliły arcy trudny test (sama się dziwie że tak mało poległo na teście. Pytania jednym słowem Z KOSMOSU) , testu nie zdały 3 osoby.

Chociaż w porównaniu z poprzednim rocznikiem w którym projekt zawaliło 50% osób to i tak dobrze nam poszło.

A co do samego projektu to jak pisać zależy od struktury projektu jaka będzie podana. Co roku różni się ona nieco od poprzedniej. I to może niektórym osobą przysporzyć troszkę problemów. Ale najważniejsze to się solidnie przygotować, czytać uważnie pytania <to bardzo ważne, ja przez to straciłam 3 punkty na teście>, i skupić się głównie na punkcie w którym opisujecie technikę masażu:)

Wszystkim którzy egzamin mają przed sobą życzę POWODZENIA:)))
 
 
     
joka 

Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-04-07, 20:04   

Prosimy o te testy , :roll: możesz je puśćić, ...pr0szę też o temat pracy egzaminacyjnej, gratulacje z powodu zdanych egzaminów. :lol:
 
     
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-04-07, 22:50   

dałam materiały, które sa dostępne na tej stronie pewnej mółdszej znajomej, która też podchodzi do egzaminu, poprosła mnie o radę.. Po kilku dniach pokazała mi projekt, który napisała na podstawie dostępnych w tym portalu materialów... Wymyślila fikcyjnego pacjeta z RZS I NAPISAŁA PROJEKT NA 20 STRON CZCIONKA 14!!! mam nadzieje ze za ten projekt dostanie w szkole 6... Ale ja jestem ciekawa, czy taki dokładny projekt da sie napisać w ciągu nie wiem ilu..., moze 3godzin.. ile to jest na pisanie tego egzaminu...??? Tam wszystko bylo tak łopatologiczni napisane, że aż do przesady... Zapytała mnie co ja o tym sądzę...:)) Co ja sądzę, to wy wiecie... :P :) :D
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-04-07, 23:16   

joka napisał/a:
Prosimy o te testy , :roll: możesz je puśćić, ...pr0szę też o temat pracy egzaminacyjnej, gratulacje z powodu zdanych egzaminów. :lol:


Projekt: http://e-masaz.pl/downloa...iny/projekt.doc

A tutaj masz wszystkie materiały: http://e-masaz.pl/pobieralnia.html

Pozdrawiam ;)
 
     
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-04-10, 22:30   

mam jeszcze jedno pytanie. Podobno jest dodana jakaś karta pacjenta, która należy wypełnić. prosze podpowiedzieć czy wszystkie rubryki mają być wypełnione, np, mamy rodzaj i datę zabiegu i podpis, wiemy, że to jest pierwszy zabieg to wypełniamy rubrykę z pierwszym zabiegiem czy wszystkie zabiegi po kolei... ?? Czy to az takie ważne???? poproszę o podpowiedź, przekaże zainteresowanym znajomym.
 
     
agata631 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Mar 2008
Posty: 6
Skąd: KIELCE
Wysłany: 2009-04-11, 15:19   

Oczywiście do egzaminu praktycznego dołączona jest karta pacjenta. Należy wpisać imię, nazwisko,wiek,rozpoznanie,ilość zabiegów w serii, cel zabiegu, datę kiedy wykonywany jest masaż(ja wpisałam datę kiedy miałam egzamin, i ze jest to pierwszy zabieg w serii), obszar objęty masażem, i oczywiście podpis ale pamiętajcie ze ma to być najlepiej XYZ!!!!!!Jeśli popiszecie się np. swoim nr PESEL sprawdzający może wam nie uznać całej pracy!!!!!

Do wcześniejszych egzaminów(czerwiec 2008, styczeń 2008) trzeba było uzupełnić również kartę z wywiadem chorobowym i opisać jednostkę chorobową. Ale w styczniu 2009 już tek kartki nie było.
W sumie to ona była nie potrzebna bo uzupełnienie jej polegało na przepisaniu wszystkiego ze skierowania.

Mam nadzieję że troszkę pomogłam:)

Życzę powodzenia na egzaminie:):)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB