Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Rozporzadzenie Ministerstwa Zdrowia ws wieku masażystów
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-04-01, 01:42   Rozporzadzenie Ministerstwa Zdrowia ws wieku masażystów

Poniewaz ciagnacych sie dyskusji nad ustawa o zawodach medycznych nie widac konca i nie ma szans przedlozenia jej do dyskucji sejmowej i glosowania nad nia w tym roku czy w jakiejkolwiek przewidywanej przyszlosci, Ministerstwo Zdrowia wyszlo naprzeciw uchwaly Komisji Europejskiej ds Zdrowia i wprowadza w zycie od 20.04.2012 rozporzadzenie regulajace podnoszacy minimalny wiek wymagany od wszystkich zatrudnianych masazystow do 28 lat, niezaleznie od poziomu ich wyksztalcenia.

Rozporzadzenie to i szybkie jego wprowadzenie w zycie motywowane jest koniecznoscia natychmiastowego dostosowania prawa polskiego do prawa europejskiego, wynikajace z przystapienia polski do Unii Europejskiej przed prawie 8 laty. Niedostosowanie sie Polski do tego prawa do 1.05.2012 grozi wstrzymaniem dotacji Unii 287 mln euro na restrukturyzacje polskiej sluzby zdrowia.

Zmiany w kodeksie pracy zafundowała nam Komisja Europejska, która uznała, że dotychczasowe przepisy w Polsce są niewystarczające.

- Niewywiązanie się z obowiązku wdrożenia prawa europejskiego groziłoby nałożeniem na Polskę wysokich kar - tłumaczy Bożena Diaby z Ministerstwa.

To, czy firmy przeszkolą personel albo zatrudnia nowych pracownikow, ma sprawdzać Państwowa Inspekcja Pracy. Czy to oznacza, że po 20 kwietnia inspektorzy PIP ruszą na kontrole?

- Czekamy na razie na stanowisko departamentu prawnego ministerstwa - mówi Łukasz Śmierciak, rzecznik inspektoratu PIP.

W tej sprawie jest jeszcze więcej niewiadomych. Pracodawcy nie wiedzą nawet, gdzie mieliby wysyłać swoich ludzi na szkolenia.

- To skandal, że nikt się nie pofatygował, żeby nas o tym wczesniej poinformować - denerwuje się Adam Bielecki, właściciel małej kliniki masazu z Warszawy.

Teoretycznie kursy doksztalcajace mogą być przeprowadzane w szpitalach wojewodzkich, a także w panstwowych ośrodkach szkolenia.

- W praktyce jednak te ostatnie mają mnóstwo pracy przy szkoleniach zawodowych i nie ma możliwości, by prowadziły inne zajęcia - zaznacza dr Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji.

Szczegoly tego roporzadzenia mozna znalesc w porannej prasie.
 
     
Linki sponsorowane
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-01, 07:43   

Massage, to znaczy że ja mam rocznikowo 27lat (jeszcze nie skończone) to mam się zaszyć głęboko na ponad rok i nie masować??
Jeżeli tak by miało być to niech sobie głęboko wsadzą takie rozporządzenie...:(
 
 
     
Qi 
Qi

Wiek: 39
Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 54
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-04-01, 13:22   

Truskawa u Ciebie to tylko rok. Pomyśl sobie co zrobią osoby kończące np dwuletnią szkołę masażu i mając na karku 21-22 lata??
Oczywiscie uważam to za bezsens ale co możemy zrobić??
 
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-04-01, 18:00   

Totalny bezsens... :???:
 
     
Adam P

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 143
Wysłany: 2009-04-01, 18:25   

eeee ale o cpo kaman?? hahahhaha
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-04-01, 19:29   masaz warszawa

[quote="Qi"]Truskawa u Ciebie to tylko rok. Pomyśl sobie co zrobią osoby kończące np dwuletnią szkołę masażu i mając na karku 21-22 lata??
Oczywiscie uważam to za bezsens ale co możemy zrobić??[/quote]
przepisy przejsciowe do rozporzadzenia beda opublikowane w dzienniku ustaw ministerstwa na dniach, spekulowanie o tych przepisach, tak jak zrobili dzis dziennikarze w wielu dziennikach, jest niczym wrozenie z fusow, czy kladzenie kart tarota, czy czytanie z gwiazd.

mozna sie tylko spodziewac, ze bedzie kilkumiesieczny okres przejsciowy na dokwalifikowanie zatrudnionego personelu, tak jak w przeszlosci bylo z fizjoterapeutami i pielegniarkami.

Dopiero za kilka dni bedzie tez znane stanowisko departamentu prawnego ministerstwa, pozwolmy sie politykom i prawnikom jeszcze troche poklocic - a w miedzyczasie sie zestarzejemy. Spokojna glowa, troche to potrwa, przepisy sie rozmyja, a moze sie uda tez cos wykombinowac z wiekiem zatrudnionych, np przeslanie inspektorom PIP sredniej wieku pracownikow. Mozna tez przypuszczac, ze w malych gabinetach to przejdzie, bo ciezko sobie wyobrazic, zeby tysiace masazystow z dnia na dzien stracili prace.
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-03, 12:20   

Można podać źródło tych informacji? :)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-04-01, 15:34   kurs masaz tajski

Bodyworker napisał/a:
Można podać źródło tych informacji? :)


jest w dzisiejszych gazetach, poczekajmy do 31 marca przyszlego roku, kiedy wszystkie przepisy tego rozporzadzenia zaczna w pelni obowiazywac,
 
     
Madziunka 

Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 8
Wysłany: 2012-04-01, 17:02   

no ładnie, a co z takimi jak ja? niedawno otworzyłam swój gabinecik masażu a mam 23 lata... ;/
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-04-01, 20:28   kurs masaz tajski

to musisz sie teraz szybko starzec albo zatrudnij emeryta i srednia wieku w firmie wyrowna sie.

Moze sie tez nawzajem czegos nauczycie
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-04-01, 11:33   kurs masaz tajski

od dzis przepis ten rygorystycznie wchodzi w zycie, ze znacznymi sankcjami na lamiacych go (wycofanie uprawnien wykonywania zawodu przez pracodawcow przez 2 lata, nakaz bezplatnej pracy przez miesiac w domach opieki spolecznej etc dla masazystow ponizej 28 roku zycia - pod grozba utraty dyplomu)
 
     
hedonism 

Dołączyła: 07 Lip 2010
Posty: 6
Wysłany: 2013-04-01, 12:08   

Chodzi tylko o wiek? Mam nadzieje, ze 2 letnie technikum masażysty wystarczy do wykonywania zawodu, bo w czerwcu mam egzamin, a trochę zmian zawodowych musiałam poczynić by pogodzić naukę wieczorową i bardzo czasochłonna i absorbującą z praca zawodowa. Oby nie nadaremno, bo wiek to mam :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB