Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Stół do masażu
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-02-26, 20:40   masaz tajski

jesli za duzy i za ciezki, to niestety sie niepotrzebnie meczysz dzwigajac go po schodach. Na jakims etapie, gdy bedziesz miec wiecej klientow, to niestety bedziesz coraz bardziej zmeczony i wtedy zacznij szukac czegos znacznie lzejszego.

Przed 2 miesiacami w tajwanie zaczeli robic tanie i dobre (choc waskie, bo 64cm) stoly zrobione tylko z duraluminium (bez drewna) wazace 7kg. Bardzo podobne stoly zrobione w europie kosztuja 3 razy wiecej, bo sa robione recznie, na zamowienie (nie maja regulowanej wysokosci).

jak na razie na allegro sprzedaja jeszcze stare modele stolow (twoj jest prawdopodobnie 75cm szeroki, juz wycofany z produkcji, bo ciezki i malo popularny), spodziewaj sie tego nowego, lekkiego modelu pewnie za rok.

stoly z zagranicy sprowadzane sa przez hurtownie w duzych, kilkunastometrowych kontenerach, do ktorych wchodzi kilkaset stolow - gdy sie tego pozbeda, dopiero sprowadzaja nowa dostawe.

w wyborze szerokosci (a co za tym idzie ciezaru stolu) musisz wyposrodkowac miedzy wygoda pacjenta, a swoja wygoda przy przenoszeniu i rozkladaniu stolu. Rowniez, jesli stol jest za szeroki, to musisz sie schylac nad klientem i przeciazasz dolny kregoslup.
  
 
     
Linki sponsorowane
marysia 

Dołączyła: 01 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: wołomin
Wysłany: 2009-03-01, 19:33   

Witam, chciałabym prosić o poradę w wyborze pierwszego stołu do masażu.

Co jest ważne?
Przenośny-składany.
Wysoki: 85-90 cm
Waga: no te 16 kg to maks.
Podgłówek, a nie dziura w stole.
Stabilność.

Na allegro są trzy pułapy cenowe stołów:

1. No-name za 300-400 zł, np coś takiego:
http://allegro.pl/item562...atis_5_kol.html

2. Firmowe, za 500-800 zł, np Unicorn:
http://allegro.pl/item565...azu_krakow.html
http://allegro.pl/item559...13kg_rabat.html

3. Habys za 1200 zł:
http://allegro.pl/item564...atysfakcji.html

Te no-name nie mają nawet podanej wagi... no i z racji tego, że nawet nie są sygnowane żadną firmą to raczej nie chcę ich kupować. No chyba, że się mylę - to możecie mnie nawrócić :)

I teraz czym w zasadzie różnią się stoły Unicorna i Habysa? Ale nie chodzi mi o wyposażenie, tylko tak ogólnie, w praktyce. Warto dopłacać do Habysa, bo jest bardziej "firmowy"? Najbardziej widoczna różnica to to, że Habys jest aluminiowy i ma 6 nóg, a Unicorn jest drewniany i ma 4 nogi... Na forum wyczytałam kilka opinii, że najlepsze są 4-ro nożna i alumiowe, a takich nie ma ;P

A jeśli nie warto i lepiej zostać przy Unicornie, to który? Ten cięższy ale z podnoszonymi nogami, czy ten lżejszy, ale prosty (i tańszy)?

Dzięki za odpowiedzi, pozdrawia :)
Marysia.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-03-01, 19:56   masaz tajski

wybor z 3 czy 4 stolow to nie wybor, szukaj dalej czegos, co ci bardziej pasuje.

niestety, nie ma idealnych stolow, chyba, ze zrobione na zamowienie, wedlug twojej specyfikacji.

na twoim miejscu wybralbym jakikolwiek stol do 12kg, obojetnie jak szeroki, z czego zrobiony, jak zbudowany czy ile kosztuje.

rozgladaj sie tez za uzywanymi, zeby rozszezyc zakres poszukiwan, a jednoczesnie oszczedzic na cenach nowych stolow
 
     
marysia 

Dołączyła: 01 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: wołomin
Wysłany: 2009-03-01, 22:10   

Ale mi się te stoły podobają... zwłaszcza te Unicorna. Niedrogie (w porównaniu do Habysa) i wyglądają na dobre... tyle, że nie mam możliwości ich obejrzenia przed kupnem. I stąd ten mój poprzedni post. A Twoja odpowiedź niewiele pomogła.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-03-01, 22:14   masaz warszawa

wobec tego zignoruj wszystko co napisalem
 
     
marysia 

Dołączyła: 01 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: wołomin
Wysłany: 2009-03-01, 22:58   

rany... obraź się. Poprosiłam o opinie osób które miały do czynienia z różnymi stołami... Ja miałam styczność tylko z jednym modelem, w szkole.

Gdybym miała szansę obejrzeć te stoły przed kupnem to bym tutaj nie pisała... sama potrafię sprawdzić czy stół jest stabilny i porządnie zrobiony.

Nie mam jakichś super wymagań, więc nie szukam stołów na zamówienie które pewnie będą baaaardzo drogie.

A według Ciebie z ilu modeli mam wybierać? Habys oferuje tylko jeden (ten z linka, pozostałe są albo droższe, albo niższe), Unicorn ma kilka modeli... i tu chyba jednak wybrałabym ten tańszy i lżejszy (bez podnoszonej części na nogi). No i masa modeli no-name...

Więc ma ktoś jakieś opinie? Najlepiej wynikające z osobistych doświadczeń...
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-03-02, 00:07   

Ja na początek kupił bym coś tańszego sprawdził, zobaczył czy jest ok a później jak bedzie zły kupił coś droższego :) Zalezy ile masaży bedziesz na nim robiła itp...
 
     
marysia 

Dołączyła: 01 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: wołomin
Wysłany: 2009-03-02, 00:18   

Znasz powiedzenie, że ludzi biednych nie stać na tanie rzeczy? :)
Kupię za 350, potem za 650... a potem się okaże, że tak czy siak trzeba kupić Habysa ;/

Może pojawi się w końcu jakaś konkretna opinia? Skoro piszesz o tych tańszych to może coś więcej?
Jak wyglądają te stoły za 350 zł? Nadają się do czegoś? Nie chyboczą się za bardzo? Są wytrzymałe i nie połamią się jakieś drobne części (złączenia, dodatki np podgłówek?) po paru miesiącach? Ile ważą? Większość aukcji jest nieopisana... na jednej jest podane 17kg... trochę dużo.
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-03-02, 00:29   

Powiem tak sam posiadam stół z tych tańszych. Juz swoje trochę przeszedł i nie narzekam na niego czasami może za skrzypi ale tak to jest wszytko z nim ok. Nie lamie się nie urywa itp. Wybór należy do ciebie czy dasz 300 czy 1300 ;)

Poczekajmy jeszcze na opinie innych użytkowników ;)
 
     
marysia 

Dołączyła: 01 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: wołomin
Wysłany: 2009-03-02, 00:35   

Jestem gotowa zapłacić 600zł za 13,5 kg Unicorna, który jest produkowany w Polsce, a nie w chinach jak pewnie owe za 350. Różnica w cenie niewielka, a gwarancja pewniejsza i lżejszy sporo.

Ale mogę też kupić Habysa za 1200 zł. Pytanie tylko gdzie tu jest haczyk...
 
     
zbyszek

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 139
Wysłany: 2009-03-02, 23:25   

Jeśli jesteś dziewczę mocne (toto swoje waży) a stać cię, kup medmala z Habysa, będzie mieć (jak ja) spokój na lata :twisted:
 
     
marysia 

Dołączyła: 01 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: wołomin
Wysłany: 2009-03-03, 14:12   

super... teraz poproszę jakiś jeden albo dwa argumenty czemu medmal, a nie Unicorn połowę taniej i 2.5 kilo lżej? Pomińmy ten "bo to Habys"...
 
     
zbyszek

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 139
Wysłany: 2009-03-03, 16:58   

Po prostu, ja jestem zwolennikiem stołów na 6 nogach - są o wiele stabilniejsze i wytrzymalsze, można położyć bez obawy nawet "hipopotama".
Nawiasem mówiąc Habys produkuje także 4-nogie stoły na nogach aluminiowych.
A jesli z czasem posmakujesz w masażach głębokich tkanek, czy tez nawet jakiejś terapii manualnej, możliwość ucisku w środku stołu jest nie do przecenienia.
 
     
marysia 

Dołączyła: 01 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: wołomin
Wysłany: 2009-03-03, 21:37   

Przeczy to trochę temu co napisał użytkownik massagewarsaw, który uważa, że na 4 nogach z linkami jest stabilniej...
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-03-03, 21:59   masaz warszawa

pozostaje ci samej porownac czy rozwazyc.

z mojego doswiadczenia (zajmuje sie sprzedaza stolow od 6 lat i mialem na stanie dziesiatki roznych modeli), stoly z 4 nogami sa lzejsze (odpada dodatkowa para czy dwie nog - bo sa tez stoly z 8 nogami) i bardziej stabilne. Sa rownie wytrzymale jak stoly z 6 czy 8 nogami - nie ma problemu, zebys siadla na stole obok klienta.

jak ci pisalem, z mojego punktu widzenia najwazniejsza jest waga stolu (biorac pod uwage, ze chcesz stol przenosny i ze jestes kobieta).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB