Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Antycellulitowy masaż bańką chińską
Autor Wiadomość
Kosmetyczka


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 57
Wysłany: 2013-08-28, 20:24   Antycellulitowy masaż bańką chińską

Cellulit. Zmora bardzo wielu kobiet. I moja niestety też.

Na szczęście nie jest on jeszcze aż tak zaawansowany, żebym unikała krótkich spódniczek, czy też stroju kąpielowego, ale jednak sam z siebie nie zniknie.

Nie potrafię już nawet zliczyć ile razy próbowałam się go pozbyć. Ale mimo niepowodzeń postanowiłam kolejny raz wypowiedzieć mu wojnę. I tu wkracza bańka chińska :) .

Zdaniem specjalisty:

"Cellulit to problem 99% kobiet, a bańka chińska znajduje się w czołówce skutecznych oraz sprawdzonych zabiegów redukujących ten defekt. Masaż bańką chińską uelastycznia i wygładza skórę, rozbija tkankę tłuszczową, zwiększa ukrwienie tkanek, dzięki czemu ułatwia penetrację preparatów wyszczuplających w głąb skóry stosowanych po zabiegu"

"Efektem jest wyraźna poprawa jakości skóry, znacznie zmniejszony, a w niektórych przypadkach zlikwidowany cellulit oraz zmniejszony obwód części ciała, które były poddane masażowi."

Anna Andrzejewska z Instytutu Urody New Look

Na masaż można udać się do specjalisty, ale można też wykonać go w domu. Przed rozpoczęciem należy wysmarować ciało oliwką (ja używam oliwki antycellulitowej firmy Ziaja). Następnie ściskamy gumową bańkę w ręku, przykładamy do skóry - tak, aby doszło do jej zassania i wykonujemy masaż.

Techniki wykonywania masażu bańką chińską:

ruchy linearne - bańkę przemieszczamy ruchem z dołu w górę, w linii prostej, przesuwając się w kierunku zewnętrznej strony nogi
ruchy okrężne - bańkę przemieszczamy kolistymi ruchami w kierunku pośladków, następnie kierujemy się z powrotem w stronę kolana i przemieszczamy bańkę ku zewnętrznej stronie
technika ósemek - na całej długości odcinka wykonujemy ruchy w kształcie ósemek, kierując się od wewnętrznej do zewnętrznej strony nogi
ruchy oscylacyjne - na całej długości energicznie wykonujemy ruchy faliste z dołu do góry, od wewnętrznej strony nogi ku zewnętrznej

Masaż pośladków wykonujemy za pomocą tych samych technik, tylko w pozycji poziomej.

Zabieg powinien trwać ok. 15-30 min. Seria zabiegów obejmuje ok. 10 sesji w odstępach nie dłuższych niż 3 dni. Pierwsze efekty można zauważyć już po 5 zabiegach.

Masaż bańką chińską może być (zwłaszcza na początku) nieprzyjemny lub nawet bolesny, a po zabiegu na ciele mogą się pojawić siniaki i zaczerwienia.

Z masażu zrezygnować powinny kobiety w ciąży lub w czasie menstruacji, kobiety ze skłonnością do pękających naczynek, osoby przeziębione z wysoką gorączką, osoby z rozległymi zapaleniami skórnymi, zapaleniami stawów, gruźlicą lub nowotworami.

Źródło: beautyandfit
 
     
Linki sponsorowane
ACB 

Dołączyła: 15 Gru 2013
Posty: 6
Wysłany: 2013-12-15, 16:12   

Cellulit czyli zespół skórki pomarańczy (nie mylić z cellulitisem – zespołem chorobowym, ostrym zapaleniem bakteryjnym tkanki łącznej) bierze się z zaburzeń przemiany materii w tkance łącznej oraz podskórnej tkance tłuszczowej. Cellulit powstaje w wyniku odkładania się komórkach tłuszczowych nieodtransportowanych produktów końcowych przemian
y materii. Odpady metaboliczne, zamiast usunięte, odkładają się pod skórą powodując lokalne stany zapalne, po których na skórze tworzą się brzydkie nierówności.
W walce z cellulitem największą rolę odgrywają następujące cechy aloesu:
1 Znakomite właściwości penetracyjne w głąb skóry
2. Działanie przeciwzapalne
3. Wzmocnienie tkanki łącznej
4. Usprawnienie przemiany materii na poziomie tkankowym

Szczególnie ta ostatnia cecha zasługuje na podkreślenie, ponieważ żadne ze stosowanych w leczeniu cellulitu ziół nie potrafi tak działać oczyszczająco, jak właśnie aloes.
Polisacharydy obecne w miąższu aloesu mają unikalną zdolność przywierania do zewnętrznych membran komórkowych, poprawiając ich naturalną przepuszczalność. W ten sposób ulega usprawnieniu dostarczenie substancji odżywczych oraz dotlenienie komórek, a także transport odpadów metabolicznych na zewnątrz.
 
     
hella 

Dołączyła: 23 Mar 2017
Posty: 295
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-10, 10:52   

Dobre efekty daje bańka chińska....Chociaż nie myslcie, ze jeden zabieg cos Wam da... Czasami trzeba wybrac się na serię zabiegów aby były tak naprawdę dobre efekty. NIemniej warto ponieważ przychodzą one szybko oraz jest to zdecydowanie tańsze niż inne zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej.

Warto jest rownież kupić sobie porządne serum na cellulit.
 
     
moniszka 

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 14
Wysłany: 2017-05-22, 13:51   

Już myślałam, że znalazłam sposób na moje problemy, a tu nagle czytam "Z masażu zrezygnować powinny kobiety ze skłonnością do pękających naczynek (...)" :( W takim razie chyba muszę szukać dalej, żeby z jednego defektu nie wprowadzić się w kolejny
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2017-06-03, 10:09   

banki sa inwazyjne, wiec proboj kremow do samomasazu
 
     
revitalrzeszow 


Wiek: 33
Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 10
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-07-07, 18:07   

moniszka napisał/a:
Już myślałam, że znalazłam sposób na moje problemy, a tu nagle czytam "Z masażu zrezygnować powinny kobiety ze skłonnością do pękających naczynek (...)" :( W takim razie chyba muszę szukać dalej, żeby z jednego defektu nie wprowadzić się w kolejny

Zależy gdzie masz pękające naczynka ? poślady może jechać lub brzuch nic Ci nie powinno być .
Generalnie naczynka to problem pewnie z udami.
 
     
marcin00

Dołączył: 31 Lip 2015
Posty: 13
Wysłany: 2017-07-10, 21:05   

Moja żona miałą zamiar kiedyś skorzystać, może jej polecę ten artykuł
 
     
resecik
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-17, 13:09   

Najgorsze jest jednak zaczerwienie skóry po takim zabiegu i jest on dość bolesny. Ale Panie dla poprawy urody wytrzymają wszystko :D
 
     
masazkregow 

Dołączył: 09 Gru 2016
Posty: 20
Wysłany: 2018-01-09, 10:59   

Tez słyszałem o skuteczności tej metody dlatego poleciłem ją mojej znajomej, które ma z tym spore problemy. Na szczęście nie ma u niej przeciwwskazań by mogła zastosować te zabiegi. Z tego co wiem ma parę serii do zrobienia dla trwałych efektów.
 
     
luxye

Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 14
Wysłany: 2018-01-17, 16:56   

Bardzo dobre efekty, jeden z lepszych zabiegów. Ja osobiście polecam. Nie miałem mocnych zaczerwienień skóry ani bolesnych.
 
     
bonka 


Dołączyła: 08 Lis 2017
Posty: 316
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-27, 12:15   

luxye napisał/a:
Bardzo dobre efekty, jeden z lepszych zabiegów. Ja osobiście polecam. Nie miałem mocnych zaczerwienień skóry ani bolesnych.


No włąśnie sama tez nie miałam ale z czasem zobaczyłam u siebie pękąjace naczynka. Może ktoś nie ma problemu z naczynkami to będzie mu taki zabieg służył. Jednak sama mam i bałam się, że to mi zostanie.

U mnie o wiele lepsze rozwiązanie dał zabieg karboksyterapii, który nie był wprawdzie skuteczny ale pozostawił skórę nienaruszoną. jednocześnie dajac kilka centymetrów mniej w udach i wyraźne zmniejszenie cellulitu.

Obecnie urządzenia do zabiegu mają w najlepszych klinikach medycyny estetycznej. Wykonywałam w Instytucie Bielendy https://instytut.bielenda.pl/oferta/kosmetologia-pielegnacja-twarzy-i-ciala/karboksyterapia/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB