Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Ból pięty - Ostroga piętowa co robić?
Autor Wiadomość
fizjo

Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 128
Wysłany: 2016-01-20, 17:39   Ból pięty - Ostroga piętowa co robić?

Klientka opowiada że od pewnego czasu boli ją stopa, a dokładnie pięta. Ból odczuwa w szczególności podczas chodzenia. Oglądając stopę, staw skokowy wyraźnie opuchnięty, na pięcie widoczne zgrubienie, jakby pod skórę został włożony mały kamyczek, po dotknięciu tego miejsca i delikatnym ucisku odczuwa ból, klientka porównuje go nawet do bólu zęba! Te objawy wskazują na ostrogę piętową.
Rozpoczęte szybko leczenie gwarantuje rozbicie całkowite ostrogi. Jednak moja klientka z tą dolegliwością chodziła i chodziła... Po dłuższym wywiadzie na pewno rok.
A cóż to jest ostroga piętowa, jest to narośl kostna, zwapnienie.
Przyczyny powstania to m.in w wyniku przewlekłego stanu zapalnego rozcięgna podeszwowego dochodzi do tego podczas np. noszenia obuwia które ma twardy zapiętek, za małe. Kolejnymi przyczynami mogą być dawne kontuzje stawu skokowego, skręcenie, zwichnięcia, zapalenie ścięgien stawu skokowego,
Ostrogi pojawiają się również u osób które uprawiają sport mikrourazy które powstają podczas np.biegania, siatkówki.
W celu złagodzenia tej dolegliwości można stosować specjalne wkładki odciążające piętę pod łuk stopy, natomiast podkładki pod piętę nie zawsze przynoszą pożądany efekt, niektóre mogą pogarszać nawet stan, ze względu na różne umiejscowienie ostrogi mogą wywoływać ciśnienie boczne na tkankę tłuszczową co podrażnia i pogłębia stan zapalny.
Nie należy chodzić boso zawsze mieć ubrane klapki czy też miękkie kapcie. Wieczorem wskazane jest przykładanie lodu do miejsc bolesnych przez 10 - 15 min. Możemy również masować stopę aż do łydki w celu obniżenia napięcia mięśni i ścięgien.
Ból pięty niestety nie przejdzie sam, należy zgłosić się do lekarza ortopedy, fizykoterapeuty w celu wykonania zabiegów ultradźwięki, laser, krioterapia, fala uderzeniowa, będą rozbijały ("usuwały") ostrogi.
Z mojego doświadczenia mogę uspokoić osoby które mają tą dolegliwość że można się tego pozbyć (a uwierzcie że widziałam nie jedną bolesną piętkę). W zależności jak długo mamy ostrogę tym dłużej ona będzie wymagała leczenia. W przypadkach bardzo ciężkich będzie to około 20 zabiegów ultradźwięków. Stosuje się również falę uderzeniową, ale z moich obserwacji nie jest aż tak przy tym skuteczniejsza. Polecam UD i okłady z lodu.

Źródło: salonmasazugdansk.blogspot.com
 
     
Linki sponsorowane
bonka 


Dołączyła: 08 Lis 2017
Posty: 316
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-25, 07:05   

A jakie ćwiczenia polecicie?
 
     
bonka 


Dołączyła: 08 Lis 2017
Posty: 316
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-25, 07:07   

W artykule opisywana jest fala uderzeniowa jako nie tak skuteczna. Nie mogę się tutaj zgodzić. Moja mama miała ostrogę piętową oraz miała kilka zabiegów w tym ultradźwięki jak równiez i wspomnianą tutaj falę uderzeniową W jej przypadku fala uderzeniowa daje bardzo dobre efekty, o wiele lepiej niż same ultradźwięki.

Ważna jest również odpowiednia profilaktyka. Polecam kupienie specjalnej opaski kompresyjnej na staw skokowy oraz stopę. https://www.os1st.pl Dzięki temu stopa bedzie chroniona oraz nie będzie tak narażona na uszkodzenia. Objawy związane z chorobą sie zmniejszą.
 
     
kore 

Dołączył: 10 Kwi 2016
Posty: 14
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2020-01-15, 08:47   

bonka napisał/a:
W artykule opisywana jest fala uderzeniowa jako nie tak skuteczna. Nie mogę się tutaj zgodzić. Moja mama miała ostrogę piętową oraz miała kilka zabiegów w tym ultradźwięki jak równiez i wspomnianą tutaj falę uderzeniową W jej przypadku fala uderzeniowa daje bardzo dobre efekty, o wiele lepiej niż same ultradźwięki.

Ważna jest również odpowiednia profilaktyka. Polecam kupienie specjalnej opaski kompresyjnej na staw skokowy oraz stopę. https://www.os1st.pl Dzięki temu stopa bedzie chroniona oraz nie będzie tak narażona na uszkodzenia. Objawy związane z chorobą sie zmniejszą.


Na problem związany z ostrogami piętowymi świetne efekty daje połączenie fali uderzeniowej i lasera wysokoenergetycznego z terapią manualną. Zazwyczaj po kilku wizytach u większości osób problem ustępuje. Czasami jeżeli ból nie ustąpił całkowicie mozna włączyć igłoterapię.

Więcej możesz poczytać tutaj:

Zastosowanie fali uderzeniowej
i tutaj
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB