Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania związane z egzaminami zawodowymi?
Autor Wiadomość
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-11-23, 12:53   Pytania związane z egzaminami zawodowymi?

W tym wątku zadajemy pytania związane z egzaminami zawodowymi na technika masażyste.
 
     
Linki sponsorowane
Adam P

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 143
Wysłany: 2008-11-23, 21:05   

nie ma co pytac :) no dres no stres:P siada sie i pisze :)
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-11-23, 23:25   

Adam P napisał/a:
nie ma co pytac :) no dres no stres:P siada sie i pisze :)

Nie wszyscy tak mają ;) Mam nadzieje że temat się przyjmie ;)
 
     
magsmol 

Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 40
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-11-24, 16:10   

Szczególnie są problemy z pisaniem projektu. Wiem coś o tym bo przez dwa ostatnie lata sprawdzałam prace egzaminacyjne. Forma egzaminu może nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale takie są wymogi i trzeba ten egzamin zdać żeby uzyskać tytuł technika masażysty. W tym roku zdawalność była ponad 70 %. Zdarzały się szkoły w których na 30 osób zdawało 3. Dlatego myślę, że ten wątek może być przydatny osobom, które nie bardzo wiedzą jak się zabrać do pisania projektu.
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-11-24, 21:29   

Dlatego powstał. Mam nadzieje ze jak tylko będziesz miała czas to pomożesz w odpowiedziach nurtujących przyszłych masażystów. Dziękuję ;)
 
     
Adam P

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 143
Wysłany: 2008-11-24, 22:39   

3 osoby na 30 :) masakra :) u mnie bylo 100% :)
 
     
Gość

Wysłany: 2008-11-24, 22:49   

Chętnie odpowiem na pytania. :wink:
 
     
magsmol 

Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 40
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-11-24, 22:52   

Mam nadzieję że inni egzaminatorzy też się włączą do tego wątku. Czekam na pytania :wink:
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-11-25, 00:04   

Adam P napisał/a:
3 osoby na 30 :) masakra :) u mnie bylo 100% :)

Nieźle ;)

Anonymous napisał/a:
Chętnie odpowiem na pytania. :wink:

Zapraszam do zarejstrowania na forum ;)

magsmol napisał/a:
Mam nadzieję że inni egzaminatorzy też się włączą do tego wątku. Czekam na pytania :wink:

Również mam taką nadzieje. Może ten wątek pomoże 100% frekwencji zaliczeniowej ;)
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-11-26, 15:03   

Czy wiadomo może kto wpadł jako pierwszy na pomysł egzaminu z masażu na zasadzie opisowej? Bez pracy z pacjentem, itd. Kilku co wyjechało po egzaminie na nowych zasadach i tłumaczyli jak taki egzamin wygląda obecnie w Polsce, zrozumienia - z tego co wiem - za granicą raczej nie uraczyli. :wink:

Jeden z kolegów usłyszał - a czy jest gdzieś galeria takich pomysłodawców, czy onie są normalni?

No i tyle :wink:
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-11-26, 18:35   

Bodyworker napisał/a:

Jeden z kolegów usłyszał - a czy jest gdzieś galeria takich pomysłodawców, czy onie są normalni?

Najwidoczniej bardzo normalni haha :lol:
 
     
magsmol 

Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 40
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-11-26, 21:28   

To jest pomysł Ministerstwa i niestety nauczyciele zawodu czy dyrektorzy szkól medycznych a tym bardziej uczniowie nie maja nic do powiedzenia. Wcześniej egzaminy były bardzo dobrze zorganizowane, przynajmniej w naszej szkole. Uczeń losował oddział w szpitalu na którym zdawała egzamin, na oddziale losował pacjenta, zapoznawał się z jego kartą, przeprowadzał wywiad i przystępował do wykonania zabiegu zgodnie ze zleceniem lekarskim. Natomiast w tym momencie uczeń opisuje co wykonałby na pacjencie, a w pracy muszą się znaleźć najmniejsze szczegóły typu: przygotuje oliwkę, przygotuje wałek i prześcieradło do przykrycia pacjenta (za każdy szczegół są punkty) Dla niektórych te rzeczy są tak banalne, że nie umieszczają ich w projekcie, a za to odejmują im punkty . Średnio praca zajmuje kilka stron, niektórym kilkanaście, a tak naprawdę nie wiemy czy ta osoba umie wykonać ten masaż czy wyuczyła się schematu. To dotyczy nie tylko masażystów takie egzaminy zdają wszyscy uczniowie szkół zawodowych chcący uzyskać tytuł technika.
Dlatego w szkołach zamiast przygotowywać uczniów do pracy z pacjentem "tłucze" się pisanie projektu. Ciekawe jest że w niektórych szkołach nawet nauczyciele nie wiedzą jak się do tego zabrać dlatego później wychodzą takie sytuacje że zdaje kilka osób na klasę.
 
     
Adam P

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 143
Wysłany: 2008-11-26, 22:31   

"a tak naprawdę nie wiemy czy ta osoba umie wykonać ten masaż czy wyuczyła się schematu"

jak nauczyciele dopuścili dana osobe do egzaminu to chyba twierdza ze ktos potrafi wykonac taki zabieg :)

""tłucze" się pisanie projektu"

u mnie w szkołe troche tłuki ten projekt pisalem te probe projekty i oddawalem je na odczepnego jak to mowią "aby do przodu", tak naprawde wlasciwy egzamin był pierwszym projektem do ktorego sie przyłozylem :)


"Ciekawe jest że w niektórych szkołach nawet nauczyciele nie wiedzą jak się do tego zabrać"

z tym musze sie zgodzic, na kilku nauczycieli bylo widac odmienne poglady na niektore kwestie, jedni mowia pisz to inni ze tamto, wazne ze dobrze sie skonczlo hihi
 
     
agnieszka

Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 18
Wysłany: 2008-12-06, 19:33   

o matko! to ja mam gorzej ! u mnie egzaminy pisemne obejmują:teorie masazu,anatomie,psychologie........i nie ma przepros trzeba sie wykazać,natomiast egzanim praktyczny to gimnastyka lecznicza i pracownia masażu-szczerze mówiąc to nie można sobie zadnego z tych przedmiotów odpuscic bo sie po prostu nie zda -ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ,prawda? jak by nie było to trzeba to umiec i już :lol:
 
     
Adam P

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 143
Wysłany: 2008-12-07, 20:47   

hmm strzelam ze to jakis zak pewnie... wiec mysle ze poziomu nie ma co porownywac hehe
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB