Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin Praktyczny czerwiec 2018
Autor Wiadomość
Marata

Dołączył: 10 Kwi 2018
Posty: 10
Wysłany: 2018-06-27, 19:21   

1 - staw ramienny centryfugalnie + obręcz barkowa klasycznie
2 - masaż centryfugalny stawu skokowego + klasyczny przedniej i bocznej części podudzia
3 - centryfugalny kolana + klasyczny przedniej strony uda
4 - centryfugalny stawu łokciowego + klasyczny ramienia
5 - centryfugalny stawu skokowego + klasyczny tylnej strony podudzia
6 - centryfugalny stawu nadgarstkowego + klasyczny przedramienia

O_O jaki projekt?
 
     
Linki sponsorowane
Mimek8710

Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1
Wysłany: 2018-06-27, 19:46   

Jest szansa, że będą takie same zestawy już do końca egzaminów?
Ktoś, gdzieś na jakiejś grupie napisał, że na stronie CKE napisane jest, że dla masażysty przeznaczone jest 6 zestawów (czyli, że to już wszystkie) . Niestety nie wiem, gdzie to znaleźć :razz:
Z drugiej strony ktoś sie wypowiadał, że to podejrzane, że znamy już wszystkie zestawy
 
     
lucynaszkola

Dołączył: 19 Cze 2018
Posty: 5
Wysłany: 2018-06-27, 22:55   

dzięki za dotychczasowe informacje ale szczegóły z nadgarstka mnie trochę wystraszyły.ja mam egzamin w sobotę piszcie więcej szczegółów jak możecie pozdrawiam
 
     
lucynaszkola

Dołączył: 19 Cze 2018
Posty: 5
Wysłany: 2018-06-28, 13:48   dzięki za zestawy ale wiecie coś więcej

patryk001pt napisał/a:
1 -centryfugalny- bark i klasyk obrecz barkowa

4 -centryfugalny staw łokciowy i klasyk mięśnie ramienia
 
     
lucynaszkola

Dołączył: 19 Cze 2018
Posty: 5
Wysłany: 2018-06-28, 13:53   dzięki informacja bardzo przydatna ja zdaję 30 czerwca o 16

Majsterek napisał/a:
Dostalem od znajomej Pytania do centryfugalny nadgarstka: - kosci tworzace staw nadgarstkowy, wiezadla tego stawu, miesnie grupy bocznej i tylnej przedramienia, przeciwwskazania miejscowe, pozytywne reakcje miejscowe, zalecenia przeciw obrzekom.
 
     
Marata

Dołączył: 10 Kwi 2018
Posty: 10
Wysłany: 2018-06-28, 19:12   

Więzadała stawów, kości stawów, mięśnie masowanych części ciała, wskazania do masażu, przeciwwskazania do masażu, wpływ masazu centryfugalnego na masowaną część ciała, zalecenia przeciw powstawaniu obrzęków, zalecenia do ćwiczeń w przypadku uszkodzenia stawu skokowego.
W sumie wszystkie pytania sprowadzają się do tego.
Podczas wykonywania masażu warto zwracać uwagę na szczegóły: mycie rąk, badanie palpacyjne, ocena czynnościowa stawu, za to są punkty. Za takie drobiazgi.
 
     
Marata

Dołączył: 10 Kwi 2018
Posty: 10
Wysłany: 2018-06-28, 19:14   

Wszystkie podane tu zestawy się powtórzyły. Tu nie ma nic podejrzanego, co mają udawać głupków i ukrywać jakieś zestawy.
 
     
lucynaszkola

Dołączył: 19 Cze 2018
Posty: 5
Wysłany: 2018-06-29, 22:51   

do wszystkich którzy udzielają się na tej stronie wielkie dzięki .Pomimo ze intensywnie przygotowywałam się do egzaminu dzięki Waszym informacją jestem spokojniejsza.Jutro jest chyba już ostatni dzień egzaminów. Powodzenia dla Wszystkich zdających a pozostałym którzy już są po jak najlepszych wyników








j
 
     
Bemorefox 

Wiek: 27
Dołączyła: 30 Cze 2018
Posty: 3
Wysłany: 2018-06-30, 09:29   masaż centryfugalny

Może głupie pytanie, ale czy wystarczy po prostu wykonać zwykły masaż stawu klasycznie? Bo my na zajęciach po prostu masowaliśmy staw, tak klasycznie i nie było na to określenia masaż centryfugalny. Jeśli jest jakaś różnica, proszę powiedzcie jaka, jak taki masaż wykonać, czym się różni od klasycznego masażu stawu jeśli jest jakaś różnica. Nie ukrywam zestresowało mnie to. Egzamin mam 2 lipca. Bardzo was proszę o odpowiedź i z góry dziękuję :)
 
     
Bemorefox 

Wiek: 27
Dołączyła: 30 Cze 2018
Posty: 3
Wysłany: 2018-06-30, 09:43   

Kolejne pytanie z serii banalnych, wolę się jednak upewnić by nie popełnić głupiej gafy. Pytanie odnośnie pozycji pacjenta przy danych zestawach.. Czy mogę np. masaż stawu łokciowego + ramienia wykonać w pozycji leżenia tyłem, czy muszę pacjenta posadzić? I mam wątpliwość jeszcze do stawu ramiennego + obręczy barkowej. Obręcz barkową zawsze robię na leżance w leżeniu przodem, staw ramienny w leżeniu tyłem. Mogę zrobić 2 pozycje w jednym masażu? Czy jak inaczej to rozwiązać? Tak samo staw skokowy + TYLNA część podudzia.
 
     
Morti 

Wiek: 39
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 3
Wysłany: 2018-06-30, 12:34   

Bemorefox pytanie pierwsze:

Masaż centryfugalny różni się od klasyka, ale tylko w kwestii prowadzenia technik. Mianowicie wszystkie techniki odbywają się do szpary stawowej danego stawu. Dodatkowo są w Centryfugalnym dwie fazy :
I faza to głaskanie , rozcieranie i ewentualnie ugniatanie na dużych stawach, za pomocą wody z mydłem. Faza ta ma na celu rozgrzać tkanki okołostawowe...
II faza ( ona teraz pojawia się w tych zestawach ) to wprowadzenie środka przeciwbólowego ( maść ) do stawu za pomocą masażu. W tej fazie używa się technik tylko głaskania i rozcierania i wszystkie techniki prowadzisz do szpary stawowej czyli do centrum stawu.

Masaż centryfugalny stawów kolanowego, łokciowego i ramiennego prowadzi się w dwóch pozycjach : w zgięciu i w wyproście.

Pytanie drugie :

1 - staw ramienny centryfugalnie + obręcz barkowa klasycznie - pozycja siedząca staw ramienny centryfugalnie w pozycji neutralnej ( ręka zwisa swobodnie ) i w zgięciu ( prosimy aby pacjent położył swoją dłoń na swoim biodrze " pozycja na krakowiaczka :) " )
2 - masaż centryfugalny stawu skokowego + klas. przedniej i bocznej części podudzia - w leżeniu na plecach z wałkiem pod kolanami
3 - centryfugalny kolana + klasyczny przedniej strony uda - w leżeniu na plecach z wałkiem pod kolanami w zgięciu i bez wałka w wyproście , później na klasyk znów wałek pod kolana
4 - centryfugalny stawu łokciowego + klasyczny ramienia pozycja siedząca łokciowy znów w wyproście i zgięciu jak przy ramiennym
5 - centryfugalny stawu skokowego + klasyczny tylnej strony podudzia - w leżeniu na brzuchu z wałkiem pod stawem skokowym lub ze stopami poza stołem
6 - centryfugalny stawu nadgarstkowego + klasyczny przedramienia - pozycja siedząca ale przedramię i dłoń leżąca na stole do masażu i z klinem pod stawem nadgarstkowym

OCZYWIŚCIE JEŚLI ZADANIE PRECYZUJE INNĄ POZYCJĘ TO TRZYMAMY SIĘ ZADANIA...
 
     
Morti 

Wiek: 39
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 3
Wysłany: 2018-06-30, 12:38   

Ja już po egzaminie i nie było tak strasznie. Dodatkowo do zestawu ze stawem ramiennym były pytania :

1. Kości stawu ramiennego
2. Więzadła stawu ramiennego
3. Mięśnie wspomagające ruch w stawie ramiennym
4. Przeciwwskazania miejscowe do masażu centryfugalnego
5. Pozytywne reakcje miejscowe po II fazie masażu centryfugalnego
6. Zalecenia dla pacjenta w celu zredukowania bólu w stawie ramiennym.
 
     
Morti 

Wiek: 39
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 3
Wysłany: 2018-06-30, 12:44   

Kolejna sprawa to masujemy najpierw centryfugalnie, po dwa powtórzenia każdej techniki głaskania i rozcierania w obu pozycjach ( kolanowy, ramienny, łokciowy ) i przechodzimy do klasycznego zgodnie z zadaniem ( głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, uciski, wibracja, roztrząsanie )

Pamiętajcie o okryciu miejsc niemasowanych, myciu rąk, jeśli stół nie będzie używany ( bo pozycja siedząca ) to i tak okrywacie go prześcieradłem, pamiętajcie o sprawdzeniu ruchomości w stawie przed masażami i na koniec masażu ( już po centryfugalnym i klasycznym ). Jak nie ma maści przeciwbólowej a jest talk, albo cokolwiek innego to nie bójcie się zapytać czy mamy tego użyć jako maści przeciwbólowej...

NO I POWODZENIA !!!!!!!!!!!

P.S. nie jest tak strasznie jak się wydaje... DACIE RADĘ :)
 
     
Bemorefox 

Wiek: 27
Dołączyła: 30 Cze 2018
Posty: 3
Wysłany: 2018-07-03, 11:44   Po egzaminie

Trafił mi się staw łokciowy + ramię , zrobiłam to na krzesełkach obrotowych, siedząc na przeciw pacjenta, mam wątpliwość czy dobrze zrobiłam, bo mogłam posadzić pacjenta na leżance, mam nadzieje że to zaakceptują, zresztą już po ptakach... Ktoś się orientuje kiedy wyniki?:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB