Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin Zawodowy 2016 maj/ czerwiec
Autor Wiadomość
Zielona

Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 10
Wysłany: 2016-05-22, 08:12   

Jestem jeszcze przed egzaminem, więc nie wiem jak to jest oceniane, ale my zawsze spryskujemy płynem stół i kształtki, które później przeciera się ręcznikiem. Kształtki też układamy na stole, tak 'na oko" i jak pacjent znajdzie się już na stole, to odpowiednio je przesuwamy.
 
     
Linki sponsorowane
raindrop94 

Wiek: 30
Dołączyła: 14 Maj 2016
Posty: 2
Skąd: Opolskie
Wysłany: 2016-05-22, 11:57   

nic nie dezynfekujemy przed egzaminem tylko po, pryskamy bezpośrednio na stół i kształtki po czym wycieramy ręcznikiem papierowym; nam zostało powiedziane, że nie przeprowadzamy z pacjentem żadnej rozmowy, tylko informujemy w jakiej pozycji się położyć i co rozebrać bo każda inna forma rozmowy może być potraktowana jako podpowiedź dla osoby, która zdaje egzamin razem z nami w jednej sali. wszystko czego potrzebujemy wiedzieć jest wpisane na skierowaniu dołączonym do zadania egzaminacyjnego. ogólnie egzamin opiera się na tym samym rodzaju masażu tylko różne części ciała, tydzień temu robiliśmy egzamin ze stycznia 2016, był drenaż kończyny dolnej lewej i kończyny górnej prawej. mam nadzieję, że komuś przydał się mój wywód :)

ps obstawiam, że na nas wypadnie izometryczny :p
 
     
monikasz40 

Wiek: 48
Dołączyła: 16 Sty 2016
Posty: 18
Wysłany: 2016-05-22, 16:18   

No i z tą dezynfekcją stołu tak naprawdę to do końca nie wiadomo,a w fazie przygotowującej pacjenta jest jeszcze informacja,że należy zdezynfekować miejsce masowane pacjenta,czyli tym samym płynem co masażysta dezynfekuje ręce?Zastanawiam się jeszcze czy na koniec informować pacjenta,że może mieć różne wrażenia po masażu i żeby odpoczął ileś tam minut po masażu,bo może to też być podpowiedź dla następnej grupy masującej.Na forum jest jeszcze jeden wątek dotyczący egzaminy z drenażu,też się zastanawiamy czy nie będzie kontynuacji dalszych części ciała,bo były tylko kończyny.
 
     
Zielona

Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 10
Wysłany: 2016-05-23, 21:44   

A co sądzicie o segmencie? Obstawia ktoś, że się pojawi?
 
     
monikasz40 

Wiek: 48
Dołączyła: 16 Sty 2016
Posty: 18
  Wysłany: 2016-05-24, 12:07   

Oby nie ,we wcześniejszych wątkach(z poprzednich lat),pisali,że to jest dość trudny masaż i nie powinno go raczej być,oby układający zadania dla nas dalej byli utwierdzeni w tym przekonaniu,bo inaczej ja bym poległa.Chwyty diagnostyczne i lecznicze to nic,ale ja nie wiem do tej pory jak go wykonać krok po kroku w jakiejś jednostce chorobowej.
 
     
Yasu

Dołączył: 24 Maj 2016
Posty: 34
Wysłany: 2016-05-24, 18:03   

Co do segmentarki to każdy nasz nauczyciel obstawia, że właśnie ją dostaniemy na egzaminie. Bo podobno gotowe zadanie "wisi" i właśnie może się pojawić teraz w czerwcu. Ale że mają bardzo ograniczone pole manewru, to mój nauczyciel z masażu przypuszcza, że praktycznie będą do pokazania dane chwyty. Czyli np. "zademonstruj przyśrubowanie prawostronne, lewostronne, itp". Gorzej z tym, co trzeba wypisywać, bo tam już może być wszystko. ;/
Klatki piersiowej, ani miednicy raczej do opracowania niby nie powinni dać.

Co do przygotowania stanowiska. Nas uczono, że kozetki, wałki, kształtki i inne pieroństwa należy dezynfekować przed i po masażu. I my zawsze psikaliśmy środek bezpośrednio na kozetki i wycierali papierem. Wałki zawsze kazali nam podkładać, jak jeszcze pacjenta nie było, a potem jak już leżał na kozetce to ewentualnie poprawić. Dezynfekcja ciała. To już jest różnie, zależy czy będzie płyn do dezynfekcji ciała czy nie. Ale z tego co wiem to też najpierw na ciało, potem ścieramy papierem. Nie wiem jak u was, ale nam powiedzieli, że jak przyjdą wytyczne, że potrzeba płynu do dezynfekcji ciała, to nam dadzą i wtedy go użyć. Jak nie będzie, to nam nie dadzą.
Z pacjentem powinniśmy się komunikować w miarę cicho. Ale przede wszystkim musimy zapytać się o jego samopoczucie w dniu masażu (uczulali nas, że to praktycznie zawsze jest w kluczu). My zawsze podajemy jaki masaż będzie wykonywany, ile czasu będzie trwał, co ma odsłonić/ rozebrać, jak ma się położyć, że musi zgłaszać wszelkie dolegliwości które pojawią się podczas masażu.
 
     
Zielona

Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 10
Wysłany: 2016-05-25, 11:21   

My środek do dezynfekcji ciała psikamy na wacik i dopiero wtedy rozprowadzamy na po danym obszarze ciała.
 
     
monikasz40 

Wiek: 48
Dołączyła: 16 Sty 2016
Posty: 18
Wysłany: 2016-05-26, 18:55   

Na forum Egzamin Zawodowy,można pobrać zadania i klucz do praktycznego ze stycznia i nie tylko, oceniane jest przygotowanie stanowiska,pacjenta,masaż i karta zabiegowa i do każdego rezultatu podpunkty,w kluczu nie ma nic na temat czy zdający zapytał się o samopoczucie,przeciwwskazania itp...A co do segmentarnego to same chwyty to do zapamiętania,ale nie chce mi się wierzyć,żeby były dla wszystkich jako jedno zadanie,bo przecież druga tura będzie to oglądać,to by było za proste,choć bardzo bym tak chciała.Segmentarnego jednak nie ma co wykluczać.
 
     
MissMassage 

Dołączyła: 20 Kwi 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-05-28, 15:55   

A ktoś obstawia masaż sportowy?
  
 
     
rooko

Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 24
Wysłany: 2016-05-30, 09:00   

Są 2 różne zadania dla par. No nie stety druga tura ma łatwiej bo będzie wiedziała co jest. Łańcut ma najszybciej. I może innym pomoże 😊
 
     
agatka8

Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 1
  Wysłany: 2016-05-30, 13:14   egzamin zawodowy

Rzeszów ma 21 czerwca :)
 
     
zielona_ona

Dołączył: 01 Cze 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-06-01, 13:17   Re: Egzamin Zawodowy 2016 maj/ czerwiec

Hej :) z tego co widzę to województwo łódzkie będzie miało egzamin jako pierwsze.
  
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2016-06-03, 09:58   

tu jest klucz napisany przez adamdol w czerwcu 2014, nie zmienil sie. Pod kluczem link do wideo nauczycielki Joasi ze Szczecina, ktora jest rowniez egzaminatorem.

Przebieg egzaminu:
1. wchodzimy na salę (dowód osobisty!!!)
2. losujemy numerek, który odpowiada stanowisku i zestawowi (nr 1 masuje nr 3, a nr 2 masuje nr 4)
3. siadamy na miejscu
4. techniczny i/lub (raczej) przewodniczący komisji wyjaśnia co i jak.
5. rozdają karty egz. i sprawdzamy czy wszystko jest OK (plomba itp.)
6. otwieramy i sprawdzamy czy zawartość się zgadza (czy są wszystkie str. itd.)
7. przewodniczący wyjaśnia gdzie co wpisać (PESEL macie w dowodzie) i gdzie przykleić kod (podobno)
8. czas na zapoznanie się z treścią, gotowość do przygotowywania stanowiska zgłaszamy kolejno przez podniesienie ręki
9. jak wszyscy zgłoszą to ruszamy (wszyscy na raz) do stanowisk i szykujemy
10. myjemy ręce
11. dezynfekcja asystorki (to ta szafka na kółkach), górną półkę
przykrywamy papierowym podkładem, na górnej układamy oliwkę, dezynfekator do stołu i do rąk, rolkę z papierowymi ręcznikami, niżej prześcieradła (2szt. materiałowych + 1 szt. papierowe/fizelinowe),
podkładkę pod twarz/głowę, jeszcze niżej wałki kliny itp. (ciekawe jak się to zmieści)
12. idziemy do stołu i dezynfekujemy stół, podłokietniki i "podtwarznik"
13. na stół kolejno : materiałowe prześcieradło, wałki i kliny
(dezynfekcja!!!), na to papierowe prześcieradło, drugie materiałowe zostawiamy do przykrycia pacjenta, na podtwarznik kładziemy jednorazową podkładkę pod twarz/głowę
14. regulacja wysokości stołu
15. zgłaszamy (podniesienie ręki) stół do sprawdzenia
16. zaczynają się masaże (nr 1 masuje nr 3, a nr 2 masuje nr 4 i na odwrót) w odpowiednich boksach
17. objaśniamy pacjentowi co bd masować, pytamy o samopoczucie, mówimy żeby ewentualne dolegliwości w trakcie masażu zgłaszać, że rzeczy odwiesić i wygodnie się położyć, pytamy czy pomoc, korygujemy ułożenie
pacjenta, przykrywamy prześcieradłem
18. myjemy i dezynfekujemy ręce
19. masaż
20. po masażu mówimy że to koniec, osuszamy nadmiar oliwki, przykrywamy, pacjent ma leżeć
21. myjemy ręce
22. odkrywamy, pomagamy się ubrać, zejść ze stołu (najpierw do siadu!!!), pytamy czy wszystko w porządku i ze ma odpocząć po masażu, że następny masaż jutro itp. (co kto uważa)
23. sprzątamy stanowisko, wyrzucamy zużyte prześcieradła papierowe i papierowe ręczniki do kosza pod stołem
24. dezynfekujemy wałki i kliny, stół
25. wszystkie graty na asystorke i odwozimy, rozpakowujemy - odkładamy, a asystorkę dezynfekujemy i odwozimy na stanowisko
26. zgłaszamy koniec sprzątania
27. wracamy do stolika (lub teraz my będziemy pacjentem)
28. wypełniamy kartę pacjenta: (jeżeli tak jak dotychczas to 6
przeciwwskazań, mięśnie masowane( bez przyczepów), 3 zalecenia), podpisujemy PESELem a nie nazwiskiem!!!
29. zgłaszamy zakończenie egzaminu


https://www.youtube.com/watch?v=tcPXYdRt1s8
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2016-06-04, 05:43   

Zapraszam techników masażystów na bezpłatne spotkanie, gdzie omówiony zostanie przebieg egzaminu zawodowego.

Spotkajmy się, porozmawiajmy, pokażmy sobie jak wygląda egzamin.

Warunkiem koniecznym uczestnictwa w zajęciach jest telefoniczne umówienie się.

601 698 765

Zapraszam
Agnieszka Jóźwiak
New Academy Szczecin

https://www.facebook.com/events/1742928459318321/
 
     
rooko

Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 24
Wysłany: 2016-06-05, 18:43   

Hmmm co do mycia rąk m momencie gdy pacjent już lezy ? Mnie uczono że pacjenta ie zotawia się samego na stile .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB